Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Jonas Østergaard Stilling

Født: 16 juli 2008

Klub: Skive Atletik- og Motionsklub

Tidligere klubber:
Stoholm Idrætsforening ‐23.2.2022

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [9]
7.52
i
PB SkiveSkive16.12.23
7.52
i
=PB RandersRanders13.1.24
7.63
i
RandersRanders13.1.24
7.51
i
PB SkiveSkive20.1.24
7.51
i
=PB SkiveSkive20.1.24
7.51
i
=PB AarhusAarhus27.1.24
7.44
i
PB AarhusAarhus27.1.24
7.42
i
PB RandersRanders10.2.24
7.44
i
RandersRanders10.2.24
200 m  [2]
24.25
i
PB RandersRanders13.1.24
24.19
i
PB RandersRanders10.2.24
Længdespring  [3]
5.56
i
PB SkiveSkive16.12.23
 
5.02 SBXX5.48 SB5.56 PB
5.87
i
PB AarhusAarhus28.1.24
 
X5.87 PBXX5.87 =PB
5.48
i
RandersRanders10.2.24
 
XXX5.48
4 x 200 m stafet  [1]
1:34.85
i
SB DMiOdenseDMi, Odense17.2.24
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Jakob Rose-Hansen
Hjalte Linnet Løndal, Cornelius Birk Meissner

2023

60 m  [7]
7.88
i
PB SkiveSkive10.12.22
7.89
i
SkiveSkive14.1.23
7.83
i
PB AarhusAarhus21.1.23
7.85
i
AarhusAarhus21.1.23
7.80
i
PB AarhusAarhus21.1.23
7.76
i
PB SkiveSkive28.1.23
7.81
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
100 m  [2]
12.52
PB AarhusAarhus23.8.23-0.3
11.90
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+0.6
200 m  [4]
25.52
i
PB SkiveSkive10.12.22
25.34
i
PB SkiveSkive28.1.23
25.09
PB AarhusAarhus23.8.23+0.1
24.02
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23+1.6
Længdespring  [6]
5.46
i
PB SkiveSkive10.12.22
 
5.37 PB5.185.245.215.46 PB5.20
5.54
i
PB SkiveSkive14.1.23
 
5.54 PB5.365.353.91R
5.52
i
AarhusAarhus22.1.23
 
XX5.365.474.275.52
5.22
i
RandersRanders11.2.23
 
1.73XX5.22
5.33
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
X5.33XX5.31
5.76
PB SkiveSkive16.9.23-1.0
 
5.57 PB
 +0.1
5.76 PB
 -1.0
XXX
Trespring  [1]
NM
i
SkiveSkive14.1.23
4 x 100 m stafet  [1]
47.19
SkiveSkive16.9.23
 Skive A.M.
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
4 x 200 m stafet  [2]
1:45.46
i
SB SkiveSkive28.1.23
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, Jakob Rose Hansen
1:42.47
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
1000 m stafet  [1]
2:08.45
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 Skive A.M.
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal

2022

60 m  [5]
8.40
i
PB AarhusAarhus22.1.22
8.48
i
AarhusAarhus22.1.22
8.31
i
PB RandersRanders19.2.22
8.48
i
RandersRanders19.2.22
8.36
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
80 m  [1]
10.68
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.4
100 m  [4]
13.52
PB HerningHerning21.5.22+1.8
12.98
PB SkiveSkive18.8.22+1.8
12.9h
w
StoholmStoholm5.9.22
12.88
PB SkiveSkive17.9.22+1.6
200 m  [6]
27.77
i
PB RandersRanders19.2.22
27.39
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
27.65
PB ViborgViborg19.5.22-0.5
27.11
PB RandersRanders5.6.22-1.5
26.90
PB SkiveSkive18.8.22+1.0
25.69
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-0.1
300 m  [1]
42.13
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
Længdespring  [12]
4.99
i
PB AarhusAarhus23.1.22
 
X4.99 PB4.734.724.834.96
4.88
i
RandersRanders19.2.22
 
4.884.74
4.77
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
4.774.684.61
5.19
PB ViborgViborg19.5.220.0
 
5.19 PB
 0.0
4.93
 0.0
5.04
HerningHerning21.5.22+1.1
 
5.04
 +1.1
3.67
 +1.4
4.80
 +1.3
4.80
 0.0
5.34
PB RandersRanders4.6.22+0.1
 
X5.26 PB
 +0.4
4.99
 0.0
4.87
 0.0
5.34 PB
 +0.1
5.25
 +2.1
5.18
Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE17.6.220.0
 
4.37
 0.0
5.04
 +0.5
5.18
 0.0
4.66
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22+1.8
 
4.60
 +2.0
4.66
 +1.8
4.47
 +1.1
5.02
SkiveSkive18.8.22+0.5
 
X5.02
 +0.5
4.78
 0.0
XX
5.32
w
StoholmStoholm5.9.22
 
5.005.155.255.325.22
5.24
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.220.0
 
5.21
 0.0
5.24
 0.0
5.22
 -0.1
5.18
 -1.2
5.18
 -0.4
5.09
 0.0
5.34
w
SkiveSkive17.9.22+2.1
 
3.57
 +2.2
3.81
 +2.3
X
 +1.6
5.34
 +2.1
X
 +4.1
X
 +4.5
Kuglestød 4.0 kg  [4]
7.65
i
PB AarhusAarhus23.1.22
 
7.65 PB7.407.13
8.17
i
PB RandersRanders19.2.22
 
7.95 PB8.17 PB7.657.56
7.83
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
7.836.507.14
7.32
PB ViborgViborg19.5.22
 
7.23 PB7.32 PB7.32 =PB
4 x 200 m stafet  [1]
1:49.55
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal
Malte Asmudson, William Kudsk Sejer

2021

80 m  [3]
11.60
w
StoholmStoholm31.5.21
12.59
PB SkiveSkive19.9.21-0.6
11.90
PB SkiveSkive19.9.21-0.6
Højdespring  [1]
1.35
PB StoholmStoholm31.5.21
 
0.90 SB
   O
0.95 SB
   O
1.00 SB
   O
1.05 SB
   O
1.10 SB
   O
1.15 SB
   O
1.20 =PB
   O
1.25 PB
   O
1.30 PB
   O
1.35 PB
   O
1.40
XXX
     
Længdespring 1 m zone  [2]
3.91
w
StoholmStoholm31.5.21
 
3.91 PB
 0.0
4.61
PB SkiveSkive19.9.21-0.3
 
4.43 PB
 0.0
4.43 =PB
 0.0
4.61 PB
 -0.3
Kuglestød 3.0 kg  [2]
7.16
PB StoholmStoholm31.5.21
 
7.16 PB
7.96
PB SkiveSkive19.9.21
 
7.147.96 PB7.18
Diskoskast 0.75 kg  [1]
19.00
PB SkiveSkive19.9.21
 
19.00 PBX18.64
Spydkast 400 gram  [1]
11.52
SB StoholmStoholm31.5.21
 
11.52 SB

2020

60 m  [4]
9.50
i
PB RandersRanders27.11.19
9.34
i
PB SkiveSkive18.1.20
9.33
i
PB RandersRanders15.2.20
9.33
i
=PB RandersRanders15.2.20
80 m  [2]
12.6h
w
StoholmStoholm30.8.20
12.1h
w
StoholmStoholm28.9.20
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
14.39
i
PB SkiveSkive18.1.20
14.35
i
PB RandersRanders15.2.20
Højdespring  [1]
1.20
PB StoholmStoholm30.8.20
Længdespring 1 m zone  [5]
3.94
i
PB RandersRanders27.11.19
3.82
i
SkiveSkive18.1.20
 
3.683.783.703.82
3.51
PB StoholmStoholm30.8.20
3.84
PB StoholmStoholm28.9.20
 
3.81 PB3.84 PB3.58
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.73
i
PB RandersRanders27.11.19
Kuglestød 3.0 kg  [4]
5.67
i
PB SkiveSkive18.1.20
 
5.67 PB5.405.305.61
5.82
i
PB RandersRanders15.2.20
 
5.82 PB5.73
6.01
PB StoholmStoholm30.8.20
Spydkast 400 gram  [1]
12.72
PB StoholmStoholm30.8.20

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.42
Randers10.2.24
100 m
Ude
11.90
Hvidovre2.9.23+0.6
200 m
Ude
24.02
Hvidovre3.9.23+1.6
Inde
24.19
Randers10.2.24
Højdespring
Ude
1.35
Stoholm31.5.21
Længdespring
Ude
5.76
Skive16.9.23-1.0
Inde
5.87
Aarhus28.1.24

80 m
Ude
10.68
Göteborg/U, SWE18.6.22+0.4
300 m
Ude
42.13
Göteborg/U, SWE19.6.22
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
14.35
Randers15.2.20
Længdespring 1 m zone
Ude
4.61
Skive19.9.21-0.3
Kuglestød 2.0 kg
Inde
6.73
Randers27.11.19
Kuglestød 4.0 kg
Ude
7.32
Viborg19.5.22
Inde
8.17
Randers19.2.22
Kuglestød 3.0 kg
Ude
7.96
Skive19.9.21
Inde
5.82
Randers15.2.20
Diskoskast 0.75 kg
Ude
19.00
Skive19.9.21
Spydkast 400 gram
Ude
12.72
Stoholm30.8.20
1000 m stafet
Ude
2:08.45
Hvidovre3.9.23

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 103
Per disciplin:
60 m:25
80 m:6
100 m:6
200 m:12
300 m:1
:2
Højdespring:2
Længdespring:21
Længdespring 1 m zone:7
Trespring:1
Kuglestød 2.0 kg:1
Kuglestød 4.0 kg:4
Kuglestød 3.0 kg:6
Diskoskast 0.75 kg:1
Spydkast 400 gram:2
4 x 100 m stafet:1
4 x 200 m stafet:4
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Inde
4 x 200 m stafet
DMi 2024 3
1:34.85

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2023
3
15
h3
11.90
200 m
DMU 2022 4
15
C
25.69
DMU 2023 1
15
B
24.02
Længdespring
DMU 2022 7
15
5.24
1000 m stafet
DMU 2023 2
15
2:08.45
Inde
60 m
iDMU 2022
7
15
h2
8.36
iDMU 2023
5
15
h3
7.81
200 m
iDMU 2022 2
15
E
27.39
Længdespring
iDMU 2022 12
15
4.77
iDMU 2023 7
15
5.33
Kuglestød 4.0 kg
iDMU 2022 11
15
7.83
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 2
15
B
1:49.55
iDMU 2023 2
15
1:42.47