Født: 9 januar 2009
Klub: HVRunners
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
4:47.62 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||
4:38.57 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
4:42.29 | SB | 1 | 15 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | |||
3000 m [2] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
9:53.50 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||
9:38.72 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
5 km [1] | |||||||||
17:12 | PB | 6 | 17 | Charlottenlund | Charlottenlund | 7.4.24 |
100 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.75 w | 5 | 15 h2 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +3.6 | |||
800 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:26.55 i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||
1500 m [6] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:04.09 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||
4:46.74 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
4:52.40 | SB | 3 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | |||
4:43.93 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||
4:35.92 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
4:41.09 | 1 | 15 | Greve | Greve | 24.9.23 | ||||
3000 m [3] | |||||||||
10:03.62 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
10:25.06 | SB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||
9:57.27 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
5 km [2] | |||||||||
17:18 | PB | 44 | Gentofte | Gentofte | 23.4.23 | ||||
17:20 | 3 | Fredensborg | Fredensborg | 27.8.23 | |||||
[1] | |||||||||
2:35.06 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||
HVRunners | |||||||||
Cross 6 km [2] | |||||||||
23:22 | 15 | 17 | København | København | 22.10.23 | ||||
21:23 | 8 | 15 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 18.11.23 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.81 | PB | 2 | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | +0.5 | ||
80 m [2] | ||||||||
12.09 | PB | 5 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +0.6 | |
11.78 | PB | 1 | 13 rB | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | 0.0 | |
1000 m [2] | ||||||||
3:12.57 | PB | 1 | 13 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||
3:04.63 | PB | 1 | B | Herlev | Herlev | 14.9.22 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:47.97 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||
3000 m [1] | ||||||||
10:10.91 | PB | 3 | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | |||
Boldkast 250 gram [1] | ||||||||
50.30 | PB | 1 | 13 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||
|
1000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:52.82 | PB | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
1500 m [1] | ||||||||
5:36.21 | PB | 5 | Tårnby | Tårnby | 1.10.21 |
Placering på danske alletiders liste på dato
1000 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 3:04.63 | Herlev | 14.9.22 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:35.92 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Inde | 4:38.57 | Skive | 3.3.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:57.27 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 9:38.72 | Skive | 2.3.24 | ||
5 km | |||||
Ude | 17:12 | Charlottenlund | 7.4.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.81 | Tårnby | 30.9.22 | +0.5 | |
80 m | |||||
Ude | 11.78 | Hillerød | 15.6.22 | 0.0 | |
Boldkast 250 gram | |||||
Ude | 50.30 | Hillerød | 15.6.22 |
60 m: | 1 |
80 m: | 2 |
100 m: | 1 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 11 |
3000 m: | 6 |
5 km: | 3 |
Boldkast 250 gram: | 1 |
: | 1 |
Cross: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2023 | 8 | 15 | 4:35.92 |
3000 m | ||||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 9:57.27 |
km cross | ||||
DMU | 2023 | 8 | 15 | 21:23 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2023 | 5 | 15 | 4:46.74 |
iDMU | 2024 | 4 | 15 | 4:38.57 |
3000 m | ||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 | 10:03.62 |
iDMU | 2024 | 2 | 15 | 9:38.72 |