Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Født:

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  2 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

4 x 200 m stafet  [1]
1:27.29
i
SB OdenseOdense17.2.24
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Rasmus Thornbjerg Klausen
Emil Frænde, Tobias Gorgone Larsen

2023

4 x 100 m stafet  [6]
48.01
SB BallerupBallerup17.6.23
Isaiah Ortega Harry, Asger Lund-Bretlau
Conrad Rohde, Oliver Anakin Mikkelsen
42.53
DUR-17 SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
Anyel Weis, Thor Knudsen
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahe
40.16
PB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Emil Frænde, Frederik Schou-Nielsen
Jacob Hvorup, Victor Kiplagat Kondrup
47.85
LyngbyLyngby16.9.23
Oliver Someya Elklint, Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen
53.57
LyngbyLyngby16.9.23
Samuel Grønlund Brix, David Rouchdi Nielsen
Storm Wibskov Schack Balle Jensen, Conrad Rohde
47.53
GreveGreve22.9.23
Oliver Someya Elklint, Conrad Rohde
Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen
4 x 200 m stafet  [5]
1:29.18
i
SB DMiRandersDMi, Randers19.2.23
Jacob Hvorup, Valentin Jensen
Dánjal Dahl Ljósheim, Luis Felipe Maillet
1:37.83
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
Villy Reedtz Funder, William Thøgersen
Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
Thor Knudsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe
1:32.91
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
Vilhelm Krüger, Sofus Olivarius Vølund
Ferran Pages Merchan, Valentin Jensen
1:41.23
SB GreveGreve22.9.23
Isaiah Ortega Harry, Conrad Rohde
Oliver Someya Elklint, Oliver Anakin Mikkelsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:14.46
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Christian Gundersen, Luis Felipe Maillet
Benjamin Lobo, Gustav Lundholm Nielsen
4 x 400 m stafet mix  [2]
3:49.70
SB DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA16.9.23
3:42.38
SB DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA17.9.23
  [2]
4:51.5h
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA16.9.23
4:43.6h
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA17.9.23
  [1]
2:06.91
PB BallerupBallerup18.6.23
Conrad Rohde, Isaiah Ortega Harry
Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen
1000 m stafet  [3]
3:09.94
SB KøbenhavnKøbenhavn1.7.23
Knud Jesper Jørgensen, Søren Degn Eskesen
Steffen Bager, Henning Steffan Jensen
1:58.60
DUR-17 SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe
2:05.72
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
Oliver Someya Elklint, Isaiah Ortega Harry
Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen

2022

4 x 100 m stafet  [5]
46.21
SB BallerupBallerup20.8.22
40.71
SB OdenseOdense3.9.22
Frederik Schou-Nielsen, Tazana Kamanga-Dyrbak
Jacob Hvorup, Bertram Costa
42.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahe
Anyel Weis, Hector Wandt
46.26
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
Oliver Someya Elklint, Nikolaj Krüger
Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen
46.09
GreveGreve23.9.22
Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen
Mads Vincentsen, Nikolaj Krüger
4 x 200 m stafet  [5]
1:28.76
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
Gustav Lundholm Nielsen, Luis Felipe Maillet
Christian Gundersen, Dánjal Dahl Ljósheim
1:41.99
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Oliver Someya Elklint, Mads Vincentsen
Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen
1:34.59
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Vitus Rosenkrands, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Anyel Weis, Hector Wandt
1:30.98
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Sofus Peter Lassen, Malte Bank
Sofus Olivarius Vølund, Sebastian Højriis Monneret
1:37.54
SB GreveGreve23.9.22
Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen
Mads Vincentsen, Nikolaj Krüger
4 x 400 m stafet  [1]
3:11.36
SB OdenseOdense3.9.22
Benjamin Lobo, Gustav Lundholm Nielsen
Luis Felipe Maillet, Sebastian Højriis Monneret
4 x 400 m stafet mix  [2]
3:36.12
PB DNA U20Castellón, ESPDNA U20, Castellón, ESP17.9.22
3:36.10
PB DNA U20Castellón, ESPDNA U20, Castellón, ESP18.9.22
  [2]
5:01.67
DNA U20Castellón, ESPDNA U20, Castellón, ESP17.9.22
5:02.85
DNA U20Castellón, ESPDNA U20, Castellón, ESP18.9.22
  [1]
2:08.93
PB BallerupBallerup21.8.22
1000 m stafet  [2]
2:02.14
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Hector Wandt, Joel Frederik von d'Ahe
2:09.51
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
Mads Vincentsen, Oliver Anakin Mikkelsen
Nikolaj Krüger, Thor Knudsen

2021

4 x 100 m stafet  [12]
46.16
SB KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
53.39
KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
52.89
SB KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
58.18
KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
46.22
BallerupBallerup19.6.21
Nikolaj Krüger, Anyel Weis
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Thor Knudsen
49.09
LyngbyLyngby4.9.21
Tobias Lykke Nørgaard, Joel Frederik von d'Ahe
William Hvass, Anyel Weis
40.31
PB AarhusAarhus5.9.21
Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Tazana Kamanga-Dyrbak
42.68
DUR-17 DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
Vilhelm Krüger, Sofus Olivarius Vølund
Vitus Rosenkrands, Hans Christian Dirch Corlin
47.03
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
Mads Vincentsen, Anyel Weis
Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahe
46.63
GreveGreve24.9.21
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahe
Thor Knudsen, Anyel Weis
51.74
GreveGreve24.9.21
Oliver Someya Elklint, Johan Dahl Kokkegård
William Thøgersen, Oliver Anakin Mikkelsen
56.61
GreveGreve24.9.21
Samuel Grønlund Brix, Sofus Houman-Prassé
Mads Augustinus Rasmussen, Anton Maaløe
4 x 60 m stafet  [3]
45.26
KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
42.45
PB KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
42.69
PB KøbenhavnKøbenhavn6.6.21
4 x 80 m stafet  [3]
42.88
SB BallerupBallerup20.6.21
45.04
LyngbyLyngby4.9.21
Oliver Someya Elklint, Johan Dahl Kokkegård
Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen
49.87
LyngbyLyngby4.9.21
Villy Reedtz Funder, Anton Maaløe
Sofus Houman-Prassé, Samuel Grønlund Brix
4 x 200 m stafet  [3]
1:49.77
SB GreveGreve24.9.21
Johan Dahl Kokkegård, Anton Maaløe
William Thøgersen, Oliver Anakin Mikkelsen
1:38.93
SB GreveGreve24.9.21
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahe
Thor Knudsen, Anyel Weis
2:00.19
GreveGreve24.9.21
Samuel Grønlund Brix, Sofus Houman-Prassé
Mads Augustinus Rasmussen, Oliver Someya Elklint
4 x 400 m stafet  [2]
3:17.32
SB AarhusAarhus5.9.21
Nicolai Trock Hartling, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
3:33.17
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
Oswald Carstensen, Andreas Christoffersen
Bertram Costa, Nikolaj Grønbech
1000 m stafet  [4]
2:13.86
SB BallerupBallerup20.6.21
Tobias Lykke Nørgaard, Mads Vincentsen
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
2:56.26
HvidovreHvidovre30.6.21
Knud Jesper Jørgensen, Johnny Møller
Henning Steffan Jensen, Marjo Hints
2:08.54
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
Mads Vincentsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahe
2:05.53
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
Asger Pape Liboriussen, Sofus Olivarius Vølund
Vitus Rosenkrands, Vilhelm Krüger

2020

4 x 100 m stafet  [2]
40.36
PB AarhusAarhus6.9.20
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
45.81
DUR-14 DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
Anyel Weis, Hakeem Ali
Joel Frederik von d'Ahe, Vitus Rosenkrands
4 x 80 m stafet  [1]
42.83
PB KøbenhavnKøbenhavn22.9.20
4 x 200 m stafet  [5]
1:28.25
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen
1:38.55
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
Andreas Christoffersen, Oswald Carstensen
Conrad Lind, Magnus Elsted
1:32.34
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
Jacob Hvorup, Christian Gundersen
Aske Valdemar Petersen, Emil Frænde
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
Anyel Weis, Joel Frederik von d'Ahe
Vitus Rosenkrands, Hakeem Ali
1:33.74
i
DUR-16 iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen
Luis Felipe Maillet, Tobias Jappe Bjerre
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.03
DR22
DUR-22
SB
AarhusAarhus6.9.20
Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen
Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen
1000 m stafet  [1]
2:06.81
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
Anyel Weis, Vitus Rosenkrands
Hakeem Ali, Joel Frederik von d'Ahe

2019

4 x 100 m stafet  [3]
DQ
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
43.91
DUR-15 SB AalborgAalborg14.9.19
Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen
Luis Felipe Maillet, Tobias Jappe Bjerre
43.40
SB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
Bertram Costa, Andreas Christoffersen
Dhruv Mehrotra, Tobias Gorgone Larsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.17
i
DUR-21 SB SkiveSkive24.2.19
Oliver Chabert, Jacob Hvorup
Nicolai Lind Andersen, Christian Gundersen
4 x 400 m stafet  [3]
3:17.60
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP26.5.19
Nikolaj Graves, Christian Sand Clausen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
3:17.47
DR22
DUR-21
SB
GreveGreve25.8.19
Christian Gundersen, Jacob Hvorup
Oliver Chabert, Gustav Lundholm Nielsen
3:37.52
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
Nikolaj Grønbech, Linus Lindquist
Conrad Lind, William Devantier
1000 m stafet  [2]
2:25.64
DR55 SB , ???, ???4.6.19
2:03.67
DUR-15 SB GreveGreve25.8.19
Tobias Jappe Bjerre, Frederik Thorup Sørensen
Vilhelm Krüger, Luis Felipe Maillet

2018

4 x 100 m stafet  [3]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
47.03
DUR-14 HvidovreHvidovre9.6.18
Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen
Luis Felipe Maillet, Tobias Jappe Bjerre
41.47
DUR-19
DR22
DUR
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 400 m stafet  [2]
3:16.01
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
3:25.13
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
Christian Gundersen, Tobias Gorgone Larsen
Samuel Marcus, William Devantier
1000 m stafet  [1]
2:08.43
DUR-14 SB GreveGreve30.9.18
Frederik Thorup Sørensen, Tobias Jappe Bjerre
Vilhelm Krüger, Luis Felipe Maillet

2017

4 x 100 m stafet  [1]
41.55
DUR-14 SB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
Emil Frænde, Jonathan Aquino
Nicolai Lind Andersen, Tobias Gorgone Larsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.61
i
DUR-17 SB SkiveSkive26.2.17
Emil Frænde, Vincent Plas
Mikkel Ramlow, Tobias Gorgone Larsen
4 x 400 m stafet  [2]
3:18.31
DR30 SB , ???, ???3.9.17
3:19.85
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen
William Devantier, Andreas Holst Lindgreen
1000 m stafet  [1]
1:59.79
DUR-17 SB HvidovreHvidovre27.8.17
Emil Frænde, Mikkel Ramlow
Tobias Gorgone Larsen, William Devantier

2016

4 x 100 m stafet  [3]
41.36
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Strøm, Morten Jensen
43.27
DUR-17 KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
Emil Frænde, Mads Lund
Jacob Hvorup, Marc Hanselmann Nielsen
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde
4 x 400 m stafet  [2]
3:12.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16
Philip Braun, Marquis Caldwell
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm
3:28.44
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
Jacob Hvorup, William Devantier
Mads Lund, Andreas Holst Lindgreen

2015

4 x 100 m stafet  [1]
41.21
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
Kasper Stærk, Nick Ekelund-Arenander
Andreas Trajkovski, Morten Jensen
4 x 200 m stafet  [2]
1:26.50
i
DR PB SkiveSkive21.2.15
Mike Kalisz, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
1:38.25
i
DUR-15 SkiveSkive8.3.15
Emil Frænde, Mads Lund
Gabriel Lausten, Vincent Plas
4 x 400 m stafet  [1]
3:09.89
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5.15
Kasper Stærk, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander

2014

4 x 100 m stafet  [2]
41.69
SB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
Benjamin Gabrielsen, Emil Strøm
Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen
43.81
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen
4 x 400 m stafet  [2]
3:09.80
DR PB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
3:36.86
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen

2013

4 x 100 m stafet  [2]
41.30
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.13
Rasmus Gunnar Jørgensen, Morten Jensen
Emil Strøm, Nicklas Hyde
DNF
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
Sebastian Ree Pedersen, Massin Ait Bouziad
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen
4 x 400 m stafet  [2]
DQ
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR26.5.13
Emil Strøm, Nick Jensen
Christian Laugesen, Nicklas Hyde
3:26.87
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
Cho Mihn Kyun, Benjamin Gabrielsen
Rasmus H. Christensen, Nicolai Trock Hartling

2012

4 x 100 m stafet  [1]
41.19
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
Jacob Wolfgang, Nicklas Hyde
Mike Kalisz, Morten Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.57
i
DUR
DUR-19
PB
SkiveSkive4.3.12
Alexander Hornshøj, Andreas Madsen
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm
4 x 400 m stafet  [1]
3:15.44
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
Jacob Riis, Nick Jensen, Emil Strøm, Nicklas Hyde

2011

4 x 100 m stafet  [1]
41.03
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR28.5.11
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.86
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR29.5.11
Jacob Riis, Nicklas Hyde, Nick Jensen, Emil Strøm

2010

4 x 100 m stafet  [1]
40.77
SB ECCC-BBern, SUIECCC-B, Bern, SUI30.5.10
4 x 400 m stafet  [1]
3:13.58
PB ECCC-BBern, SUIECCC-B, Bern, SUI30.5.10

2009

4 x 100 m stafet  [2]
43.30
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP30.5.09
Mike Kalisz, Jacob Wolfgang
Niklas Müller, Philip Braun
DQ
ECCC-BTuzla, BIHECCC-B, Tuzla, BIH19.9.09
4 x 400 m stafet  [2]
3:16.61
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP31.5.09
Nicklas Hyde, Jacob Riis
Philip Braun, Jacob Wolfgang
3:25.58
ECCC-BTuzla, BIHECCC-B, Tuzla, BIH19.9.09

2008

4 x 100 m stafet  [2]
41.17
SB ECCC-BVila Real de Santo Antonio, PORECCC-B, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.08
Mike Kalisz, Jacob Wolfgang
Nicklas Hyde, Morten Jensen
43.11
ECCC-CNivelles, BELECCC-C, Nivelles, BEL20.9.08
Philip Braun, Mike Kalisz
Rasmus Olsen, Rasmus Gunnar Jørgensen
4 x 400 m stafet  [2]
DQ
ECCC-BVila Real de Santo Antonio, PORECCC-B, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.08
Christian Laugesen, Jacob Wolfgang
Martin Pedersen, Nicklas Hyde
3:27.41
SB ECCC-CNivelles, BELECCC-C, Nivelles, BEL20.9.08
Nick Jensen, Rasmus Olsen
Jeppe Harboe, Philip Braun

2007

4 x 100 m stafet  [2]
DNF
ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.07
Christian Laugesen, Morten Jensen
Nicklas Hyde, Thomas Flensborg Madsen
43.55
SB ECCC-CTampere, FINECCC-C, Tampere, FIN15.9.07
Mike Kalisz, Darius Ronahi
Rasmus Olsen, Rasmus Gunnar Jørgensen
4 x 400 m stafet  [2]
3:25.47
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.07
Nicklas Hyde, Jeppe Thomsen
Martin Pedersen, Christian Laugesen
3:28.24
ECCC-CTampere, FINECCC-C, Tampere, FIN15.9.07
Rasmus Olsen, Eddie M Andersen
Buster Sogaard, Michael Jeppesen

2006

4 x 100 m stafet  [2]
41.19
SB ECCC-BIstanbul, TURECCC-B, Istanbul, TUR27.5.06
Piotr Buciarski, Nicklas Hyde
Espen Gatzwiller, Morten Jensen
45.31
ECCC-BCastellón, ESPECCC-B, Castellón, ESP16.9.06
Frederik Lysgaard, Darius Rohani
Lasse Orsted Jensen, Rasmus Gunnar Jørgensen
4 x 400 m stafet  [2]
3:17.53
PB ECCC-BIstanbul, TURECCC-B, Istanbul, TUR28.5.06
Espen Gatzwiller, Henrik Vincentsen
Christian Laugesen, Nicklas Hyde
3:41.37
ECCC-BCastellón, ESPECCC-B, Castellón, ESP16.9.06
Buster Sogaard, Kenneth Mertz
Alexander Falkentoft, Michael Jeppesen

1996

4 x 100 m stafet  [1]
80.6h
DR70 , ???, ???1.1.96
4 x 400 m stafet  [1]
6:30.9h
DR70 PB , ???, ???17.8.96
4 x 1500 m stafet  [1]
30:41.0h
DR70 , ???, ???15.9.96

1990

4 x 200 m stafet  [1]
1:25.53
DR =PB KøbenhavnKøbenhavn19.5.90
Christian Trajkovski, Henrik Paulsen
Karsten Krygermeier, Lars Pedersen
1000 m stafet  [1]
1:52.49
DR PB LyngbyLyngby8.7.90
Christian Trajkovski, Karsten Krygermeier
Henrik Paulsen, Lars Pedersen

1989

4 x 100 m stafet  [1]
40.42
DR PB AalborgAalborg10.6.89
Christian Trajkovski, Henrik Paulsen
Stig Mølsted, Lars Pedersen
4 x 200 m stafet  [1]
1:25.53
DR PB KøbenhavnKøbenhavn3.6.89
Christian Trajkovski, Bernie Bengtsson
Henrik Paulsen, Lars Pedersen

1986

4 x 1500 m stafet  [2]
15:18.5h
DR PB EsbjergEsbjerg2.8.86
Henrik Jacobsen, Thomas Sørensen
Jens Østengaard, Mogens Guldberg
26:09.0h
DR65 , ???, ???14.9.86

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

4 x 100 m stafet
Ude
40.16
Aarhus9.9.23
4 x 200 m stafet
Inde
1:26.50
DR
Skive21.2.15
4 x 400 m stafet
Ude
3:09.80
DR
Amsterdam, NED24.5.14

4 x 60 m stafet
Ude
42.45
København6.6.21
4 x 80 m stafet
Ude
42.83
København22.9.20
4 x 200 m stafet
Ude
1:25.53
DR
København3.6.89
4 x 400 m stafet mix
Ude
3:36.10
Castellón, ESP18.9.22
4 x 1500 m stafet
Ude
15:18.5h
DR
Esbjerg2.8.86
1000 m stafet
Ude
1:52.49
DR
Lyngby8.7.90

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 145
Per disciplin:
4 x 100 m stafet:53
4 x 60 m stafet:3
4 x 80 m stafet:4
4 x 200 m stafet:26
4 x 400 m stafet:31
4 x 400 m stafet mix:4
:4
4 x 1500 m stafet:3
:2
1000 m stafet:15

Danske mesterskaber

Ude
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
40.36
DM 2021 2
40.31
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:16.03
DM 2021 1
3:17.32
Inde
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25
DMi 2022 2
1:28.76
DMi 2023 1
1:29.18

Ungdom
Ude
4 x 100 m stafet
DMU 2020 1
15
45.81
DMU 2021 1
17
42.68 1
15
47.03
DMU 2022 1
17
42.94 1
15
46.26
DMU 2023 1
17
42.53
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:06.81
DMU 2021
15
2:08.54 1
17
2:05.53
DMU 2022 1
17
2:02.14 1
15
2:09.51
DMU 2023 1
17
1:58.60 1
15
2:05.72
4 x 400 m stafet
DMU 2021 1
22
3:33.17
Inde
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 4
19
1:38.55 1
22
1:32.34 1
17
1:33.74
15
iDMU 2022 1
19
1:30.98 1
17
1:34.59 1
15
1:41.99
iDMU 2023 1
15
1:37.83
17