Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Emma Beiter Bomme

Født: 28 juni 1998

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  2 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [2]
7.68
i
SB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
7.64
i
SB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
100 m  [11]
12.13
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.2
11.97
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+0.7
11.96
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+0.7
12.02
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.5
12.00
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.3
11.62A
w
Sestriere, ITASestriere, ITA31.7.22+3.0
11.71A
w
Sestriere, ITASestriere, ITA31.7.22+2.2
11.76
w
GreveGreve6.8.22+3.0
11.65
w
GreveGreve6.8.22+4.7
11.85
SB KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+1.6
11.95
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.7
200 m  [2]
24.66
i
SB Bærum, NORBærum, NOR29.1.22
23.87 mix
w
GreveGreve6.8.22+4.9
800 m  [1]
2:31.47
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
60 m hæk 84.0 cm  [6]
8.42
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.22
8.64
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.22
8.59
i
Bærum, NORBærum, NOR29.1.22
8.30
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
8.56
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.53
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
100 m hæk 84.0 cm  [2]
DQ
Vári, GREVári, GRE2.6.22
DNF
Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.4
Højdespring  [1]
1.64
i
=PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
 
1.49
   O
1.52
   O
1.55
   O
1.58
  XO
1.61
   O
1.64 =PB
  XO
1.67
XXX
 
Længdespring  [2]
6.08
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
 
6.08 PBXX
5.99
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
 
5.855.535.99XX
Kuglestød 4.0 kg  [1]
10.23
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
 
9.77 PB10.10 PB10.23 PB
Femkamp  [1]
3.938
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
8.30 1.64 10.23 6.08 2:31.47
4 x 100 m stafet  [3]
45.27
SB Vári, GREVári, GRE2.6.22
 Denmark
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen
Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen
44.46
SB BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme
44.20
EMMünchen, GEREM, München, GER19.8.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen

2021

60 m  [3]
7.50
i
PB RandersRanders16.1.21
7.47
i
PB RandersRanders16.1.21
7.59
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m  [10]
11.95
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.0
11.98
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.1
12.04mix
GreveGreve23.5.21+1.0
11.93mix
w
GreveGreve23.5.21+3.1
11.75
PB Oordegem, BELOordegem, BEL29.5.21+1.5
11.89
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-0.1
11.80
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-0.2
11.82
Genève, SUIGenève, SUI12.6.21+0.2
11.77
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.6
11.75
=PB DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.1
200 m  [6]
23.99
i
PB RandersRanders16.1.21
23.76
PB Oordegem, BELOordegem, BEL29.5.21+0.5
24.21
Jyväskylä, FINJyväskylä, FIN2.6.21-0.4
23.76
w
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+2.1
23.94
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.21+1.3
24.24
DMOdenseDM, Odense27.6.21+2.0
4 x 100 m stafet  [5]
45.34
WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
43.71
DR PB Genève, SUIGenève, SUI12.6.21
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer
Emma Beiter Bomme, Mette Graversgaard
44.58
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
43.51
DR PB OLTokyo, JPNOL, Tokyo, JPN5.8.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Emma Beiter Bomme, Ida Kathrine Karstoft
46.20
PB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Anne Sofie Kirkegaard, Astrid Glenner-Frandsen
Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.80
DR PB WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Louise Østergaard, Emma Beiter Bomme
Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard

2020

60 m  [3]
7.94
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.20
7.91
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.00
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
100 m  [9]
11.7h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+1.4
12.12
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.7
11.97
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.4
12.08
SB AarhusAarhus23.7.20-0.2
12.04
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.3
11.98
SB HvidovreHvidovre1.8.200.0
12.39
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8.20-1.5
12.18
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-0.6
12.04
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.7
200 m  [11]
25.32
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE17.1.20
25.61
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
25.00
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
24.98
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
24.35
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.1
24.81
SB AarhusAarhus23.7.20+0.5
24.35
w
HvidovreHvidovre2.8.20+3.2
25.04
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-1.4
24.95
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+1.5
24.67
SB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.1
25.49
AarhusAarhus6.9.20-1.5
400 m  [2]
58.02
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
57.57
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
800 m  [1]
2:32.96
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
100 m hæk 84.0 cm  [1]
14.04
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-1.0
Højdespring  [1]
1.69
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.42 SB
   O
1.45 SB
   O
1.48 SB
   O
1.51 SB
   O
1.54 SB
   O
1.57 SB
   O
1.60 SB
   O
1.63 SB
   O
1.66 PB
   O
1.69 PB
   O
1.72
XXX
     
Længdespring  [1]
5.68
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20+1.0
 
5.30 SB
 0.0
5.68 SB
 +1.0
5.46
 -0.3
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.59
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
9.50 PB8.799.59 PB
Spydkast 600 gram  [1]
25.01
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
21.46 PB25.01 PBX
Syvkamp  [1]
5.026
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
14.04/-1.0   1.69   9.59   24.67/-0.1
5.68/+1.0   25.01   2:32.96
4 x 100 m stafet  [1]
46.61
DR22
DUR-22
SB
AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Anne Sofie Kirkegaard
Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
4 x 200 m stafet  [1]
1:40.17
i
DR22
DUR-22
PB
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Klara Skriver Loessl
Josephine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.98
SB AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anne Sofie Kirkegaard, Marie Falkebo Jensen
Emma Beiter Bomme, Annemarie Nissen

2019

60 m  [9]
7.89
i
SB BallerupBallerup19.1.19
7.95
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.82
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.90
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.19
7.88
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.19
7.84
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.81
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.86
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.76
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [9]
12.10
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19+1.4
12.17
OdenseOdense1.6.19-0.3
11.94
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.9
12.37
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.5
12.09
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+1.8
12.05
SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE29.6.19+0.3
12.18
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-0.6
12.29
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.3
12.31
OdenseOdense7.9.19-0.1
200 m  [13]
25.40
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
25.34
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
25.16
i
PB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
25.08
i
PB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
25.52
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
24.54
PB OdenseOdense1.6.19+1.6
24.67
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+1.6
24.29
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.5
25.05
VejleVejle19.6.19+0.6
24.32
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+1.1
24.52
EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE12.7.19+1.1
24.77
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-1.9
24.62
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.1
4 x 100 m stafet  [3]
47.83
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Olivia Thorsgaard
Emma Beiter Bomme, Thea Haahr
DNF
Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
46.47
DR PB OdenseOdense7.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Josephine Koch Jacobsen, Ida Kathrine Karstoft
Emma Beiter Bomme, Thea Haahr
4 x 200 m stafet  [1]
1:43.83
i
DUR-21 SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Nickoline Skifter Andersen, Katrine Koch Jacobsen
Emilie R Hansen, Emma Beiter Bomme
4 x 400 m stafet  [1]
3:50.02
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP26.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Dagmar Olsen
Annemarie Nissen, Olivia Thorsgaard
  [1]
3:27.68
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19
 Denmark

2018

400 m  [2]
58.94
PB DMOdenseDM, Odense25.8.18
58.88
PB AalborgAalborg1.9.18

2017

100 m  [3]
12.25
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.17+0.4
12.01
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.8
12.28
w
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER1.7.17+2.4
Længdespring  [9]
5.45
SB TårnbyTårnby7.5.17+0.9
5.46
w
KøbenhavnKøbenhavn12.5.17+2.8
5.45
=SB OdenseOdense21.5.17+0.3
5.45
=SB BallerupBallerup28.5.17+1.5
5.57
SB HvidovreHvidovre11.6.17+1.8
5.61
w
HvidovreHvidovre11.6.17+3.0
5.56
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+1.3
5.45
KøbenhavnKøbenhavn20.6.170.0
5.18
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7.17+0.8

2016

60 m  [4]
7.92
i
BallerupBallerup23.1.16
7.82
i
SB BallerupBallerup23.1.16
7.81
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
7.77
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
100 m  [3]
12.33
SB SkararacetSkara, SWESkararacet, Skara, SWE6.6.16+0.6
12.49
Skara, SWESkara, SWE6.6.160.0
12.40
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9.16+1.5
Højdespring  [1]
1.64
PB TårnbyTårnby29.5.16
Længdespring  [15]
5.60
i
SB AtleticumspMalmö/A, SWEAtleticumsp, Malmö/A, SWE14.2.16
5.82
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
5.81
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
5.67
PB HvidovreHvidovre12.6.160.0
6.13
PB (60)CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.160.0
5.76
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.6.16+0.5
5.39
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.7
5.96
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+0.1
5.63
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL14.8.16-1.5
 
5.14
 -2.0
5.43
 -0.4
XX5.63
 -1.5
X
5.77
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.0
5.64
KøbenhavnKøbenhavn3.9.160.0
5.75
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+1.3
5.86
w
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+2.4
5.59
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9.16+0.1
 
X5.57
 +0.8
5.285.59
 +0.1
5.48
BallerupBallerup24.9.160.0
4 x 100 m stafet  [1]
48.52
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP17.9.16
 Sparta Atletik og Løb
Katrine Koch Jacobsen, Olivia Tuokila
Emma Beiter Bomme, Karoline Mangor

2015

60 m  [9]
7.93
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.01
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.00
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
8.10
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
8.09
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.2.15
7.88
i
PB SkiveSkive21.2.15
8.00
i
SkiveSkive21.2.15
7.93
i
SkiveSkive7.3.15
7.77
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive8.3.15
100 m  [15]
12.45
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.3
12.64
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15+0.3
12.0h
w
SkaraRacetSkara, SWESkaraRacet, Skara, SWE6.6.15
11.94
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.15
12.48
HvidovreHvidovre13.6.15+1.3
12.40
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.2
12.27
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.2
12.38
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL16.7.15-0.6
12.61
AarhusAarhus8.8.150.0
12.63
AarhusAarhus8.8.15-1.0
12.36
HvidovreHvidovre22.8.15+0.7
12.57
HvidovreHvidovre22.8.15-0.7
12.28
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15+3.3
12.59
w
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+2.4
12.90
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9.15-5.9
200 m  [8]
26.14
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
25.38
i
PB v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
26.22
i
SkiveSkive21.2.15
25.67
i
SkiveSkive7.3.15
25.63
PB AarhusAarhus23.5.15-2.4
25.00
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.15+0.4
25.24
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL17.7.15-0.9
26.24
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9.15-4.1
800 m  [1]
2:43.16
i
PB AalborgAalborg14.3.15
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.04
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE31.1.15
Højdespring  [1]
1.64
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Længdespring  [10]
5.40
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
5.28
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
5.03
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.2.15
5.46
i
SB SkiveSkive21.2.15
5.65
i
PB SkiveSkive7.3.15
5.37
i
AalborgAalborg14.3.15
5.55
SB KøbenhavnKøbenhavn5.8.15+1.2
5.50
HvidovreHvidovre22.8.15+2.0
5.70
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15+2.7
5.51
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15-0.2
Kuglestød 3.0 kg  [1]
10.35
i
PB AalborgAalborg14.3.15
4 x 100 m stafet  [3]
47.85
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Sandra Böll
Martha Traoré, Laura Tølløse
47.61
DR22
DUR-21
PB
AarhusAarhus8.8.15
 Sparta Atletik og Løb
49.71
ECCCIstanbul, TURECCC, Istanbul, TUR19.9.15
 Sparta Atletik og Løb
Katrine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
Laura Tølløse, Cecilie Schou-Nielsen
4 x 200 m stafet  [1]
DNF
i
v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
 DEN-ISL
Sara Petersen, Anna Thestrup Andersen
Emma Bomme, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 400 m stafet  [1]
3:46.23
DR22
DUR-20
SB
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Sarah Julie Michelsen, Martha Traoré
Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard
1000 m stafet  [1]
2:14.57
DUR-17 PB HvidovreHvidovre23.8.15
 Sparta Atletik og Løb

2014

60 m  [11]
8.17
i
HelsingørHelsingør11.1.14
8.13
i
SB HelsingørHelsingør11.1.14
8.18
i
BallerupBallerup18.1.14
8.12
i
=PB BallerupBallerup18.1.14
8.23
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
8.18
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
8.12
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
8.27
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
8.17
i
SkiveSkive22.2.14
8.21
i
SkiveSkive1.3.14
8.18
i
SkiveSkive1.3.14
100 m  [18]
12.59
PB TårnbyTårnby3.5.14+0.4
12.60
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.4
12.91
KøbenhavnKøbenhavn8.5.14+0.5
12.70
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+0.8
12.63
Maribo Maribo 9.6.14+2.0
13.01
HvidovreHvidovre14.6.14-2.2
12.69
BallerupBallerup21.6.14+0.9
12.97
BallerupBallerup21.6.14-0.1
12.80
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.8
12.87
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.6
12.97
OdenseOdense2.8.14-1.1
12.93
KøbenhavnKøbenhavn6.8.140.0
12.91
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.1
12.55
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+2.7
12.81
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
12.69
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.0
12.78
AabenraaAabenraa6.9.14-0.4
12.74
AalborgAalborg13.9.14+0.2
200 m  [6]
26.19
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
26.24
i
SkiveSkive1.3.14
25.80
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+2.0
25.94
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+2.8
26.53
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-3.2
25.92
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14-0.5
300 m  [1]
41.93
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.14
Højdespring  [4]
1.59
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
1.61
i
PB SkiveSkive22.2.14
1.60
i
SkiveSkive1.3.14
1.60
SB TårnbyTårnby3.5.14
Længdespring  [21]
5.23
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.23
i
=SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
5.09
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
5.35
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
5.32
i
SkiveSkive22.2.14
5.14
i
SkiveSkive1.3.14
5.35
SB TårnbyTårnby3.5.14+0.2
5.44
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.6
4.84
BallerupBallerup14.5.140.0
5.59
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+2.0
5.40
AabenraaAabenraa31.5.14+0.9
5.43
RandersRanders7.6.14+0.3
5.35
Maribo Maribo 9.6.140.0
4.92
HvidovreHvidovre14.6.14+0.4
5.08
BallerupBallerup21.6.140.0
5.09
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.3
5.46
OdenseOdense2.8.14-1.2
5.46
KøbenhavnKøbenhavn6.8.14+0.8
5.27
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14-1.6
5.42
KøbenhavnKøbenhavn30.8.140.0
5.36
AalborgAalborg13.9.14+0.4
4 x 100 m stafet  [3]
48.60
DUR-20 SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Laura Tølløse
Martha Traoré, Sandra Böll
47.72
DUR
DUR-19
PB
AabenraaAabenraa6.9.14
 Sparta Atletik og Løb
48.08
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
 Sparta Atletik og Løb
Marie Caroline Vermund, Laura Tølløse
Emma Beiter Bomme, Martha Traoré
4 x 200 m stafet  [1]
1:42.52
i
DUR-19 PB SkiveSkive23.2.14
 Sparta Atletik og Løb
Martha Traoré, Emma Beiter Bomme
Laura Tølløse, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 400 m stafet  [2]
3:55.35
DUR-19 SB AabenraaAabenraa6.9.14
 Sparta Atletik og Løb
4:00.09
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Josephine Thestrup
Karoline Mangor, Anne Sofie Kirkegaard

2013

60 m  [6]
8.28
i
BallerupBallerup12.1.13
8.22
i
SB BallerupBallerup12.1.13
8.37
i
BallerupBallerup12.1.13
8.35
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
8.25
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
8.26
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
100 m  [16]
13.42
SB TårnbyTårnby4.5.13-1.4
13.22
SB GreveGreve9.5.13-1.1
13.22
=SB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.6.13-0.4
13.18
SB HelsingørHelsingør8.6.13+0.5
12.84
PB HvidovreHvidovre15.6.13+0.4
12.98
HvidovreHvidovre15.6.13+0.2
12.96
KøbenhavnKøbenhavn20.6.130.0
13.19
BallerupBallerup22.6.13-3.7
13.26
BallerupBallerup22.6.13-2.3
13.09
BallerupBallerup22.6.13-0.8
13.19
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.6
13.36
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.7
13.43
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.0
12.93
AarhusAarhus31.8.13-0.6
12.97
AarhusAarhus31.8.13-0.3
13.22
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13-0.9
200 m  [5]
26.85
SB TårnbyTårnby4.5.13+0.1
27.04
HvidovreHvidovre11.5.130.0
26.52
w
HvidovreHvidovre15.6.13+2.3
27.33
BallerupBallerup22.6.13-2.6
27.41
AarhusAarhus31.8.13-0.2
Højdespring  [4]
1.61
PB HvidovreHvidovre15.6.13
1.44
BallerupBallerup22.6.13
1.53
AarhusAarhus31.8.13
1.55
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
Længdespring  [15]
5.21
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
5.24
i
SB KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
4.90
i
SkiveSkive23.2.13
5.48
i
PB SkiveSkive9.3.13
5.26
SB TårnbyTårnby4.5.13+0.7
5.31
SB GreveGreve9.5.13+1.0
4.79
HelsingørHelsingør18.5.13+1.2
4.95
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.6.130.0
5.28
HelsingørHelsingør8.6.13+0.2
4.88
HvidovreHvidovre15.6.13+0.3
4.92
w
BallerupBallerup22.6.13+2.9
4.69
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.9
5.02
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-0.8
5.06
AarhusAarhus31.8.13+0.2
5.30
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+0.7
4 x 100 m stafet  [1]
49.53
DUR-15 SB ÅrhusÅrhus31.8.13
 Sparta Atletik og Løb
4 x 200 m stafet  [1]
1:45.68
i
DUR-15 PB SkiveSkive10.3.13
 Sparta Atletik og Løb
Mira Guldbrandsen, Emma Beiter Bomme
Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard

2012

60 m  [19]
8.19
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
8.21
i
HelsingørHelsingør7.1.12
8.12
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.24
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.31
i
BallerupBallerup21.1.12
8.30
i
BallerupBallerup21.1.12
8.23
i
BallerupBallerup21.1.12
8.44
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.27
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.30
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
8.25
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
8.29
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
8.38
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
8.23
i
AarhusAarhus16.2.12
8.31
i
AarhusAarhus16.2.12
8.28
i
KøbenhavnKøbenhavn18.2.12
8.30
i
KøbenhavnKøbenhavn18.2.12
8.34
i
SkiveSkive3.3.12
8.16
i
SkiveSkive3.3.12
100 m  [13]
13.31
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12-0.8
13.20
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.7
13.28
HelsingørHelsingør2.6.12-0.2
13.39
LyngbyLyngby16.6.12-1.4
13.38
GreveGreve23.6.12-0.4
13.26
GreveGreve23.6.12-0.1
13.67
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.12-3.0
12.94
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.7
13.07
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.3
13.60
KøbenhavnKøbenhavn18.8.120.0
13.07
HvidovreHvidovre1.9.12+1.9
13.06
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.6
13.11
AabenraaAabenraa22.9.12+0.7
200 m  [5]
27.02
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
26.50
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
26.52
i
SkiveSkive3.3.12
26.78
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.1
27.20
Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.3
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
12.73
PB TårnbyTårnby5.5.120.0
13.31
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.9
Højdespring  [3]
1.45
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.45
i
=PB AarhusAarhus16.2.12
1.56
i
PB SkiveSkive3.3.12
Stangspring  [1]
2.12
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
Længdespring  [26]
4.87
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
4.49
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
5.03
i
PB BallerupBallerup21.1.12
4.84
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
5.32
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
3.48
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
4.83
i
AarhusAarhus16.2.12
5.29
i
SkiveSkive3.3.12
5.26
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.4
5.52
w
TårnbyTårnby5.5.12+3.8
5.46
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+1.5
5.14
HelsingørHelsingør2.6.12-0.1
5.14
LyngbyLyngby16.6.12+1.4
4.71
GreveGreve23.6.12-1.9
5.33
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.2
5.62
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.8
3.87
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+1.7
5.23
w
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+2.3
5.42
KøbenhavnKøbenhavn21.8.12+0.9
5.41
DMKøbenhavnDM, København25.8.12+1.9
5.35
HvidovreHvidovre1.9.12+2.0
5.48
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.1
5.31
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+0.8
5.01
BagsværdBagsværd16.9.120.0
5.26
w
AabenraaAabenraa22.9.12+4.1
5.00
GreveGreve29.9.12-1.4
Kuglestød 3.0 kg  [5]
9.74
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
9.74
i
=PB BallerupBallerup21.1.12
10.27
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE28.1.12
9.75
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
9.70
i
KøbenhavnKøbenhavn8.2.12

2011

60 m  [9]
8.64
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.62
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.60
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.55
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.36
i
PB BallerupBallerup22.1.11
8.69
i
BallerupBallerup22.1.11
8.40
i
BallerupBallerup22.1.11
8.51
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
80 m  [12]
10.82
w
GlostrupGlostrup30.4.11+2.2
11.29
LyngbyLyngby4.6.11-1.2
11.00
PB LyngbyLyngby4.6.11+0.3
11.11
BallerupBallerup18.6.11-2.1
10.95
PB BallerupBallerup18.6.11-2.3
11.21
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.6
10.84
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+0.8
10.69
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+3.2
10.9h
BagsværdBagsværd1.9.11-0.1
11.00
HillerødHillerød18.9.11-0.2
11.09
GreveGreve24.9.11-1.1
11.23
GreveGreve24.9.11-0.1
100 m  [2]
13.47
PB HelsingørHelsingør13.8.11-2.4
13.3h
TårnbyTårnby13.9.11-1.7
200 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
28.01
i
BallerupBallerup22.1.11
27.79
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
27.96
PB TårnbyTårnby7.5.11-0.5
27.75
PB LyngbyLyngby4.6.11-2.1
28.00
BallerupBallerup18.6.11-0.8
27.25
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-0.7
27.29
GreveGreve24.9.110.0
300 m  [1]
47.9h
TårnbyTårnby13.9.11
600 m  [1]
1:54.03
PB GreveGreve28.5.11
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.52
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+0.5
Højdespring  [3]
1.40
i
PB HvidovreHvidovre6.2.11
1.35
PB LyngbyLyngby4.6.11
1.35
=PB GreveGreve24.9.11
Længdespring  [1]
4.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
Kuglestød 2.0 kg  [12]
9.18
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
9.62
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
10.99
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
10.27
i
HelsingørHelsingør15.1.11
10.51
i
BallerupBallerup22.1.11
11.64
PB TårnbyTårnby7.5.11
10.56
GreveGreve28.5.11
10.97
LyngbyLyngby4.6.11
11.01
BallerupBallerup18.6.11
10.70
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
11.45
HillerødHillerød18.9.11
11.35
GreveGreve24.9.11
Kuglestød 3.0 kg  [1]
9.07
SB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
20.11
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
Hammerkast 3.0 kg  [1]
19.25
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.11
Spydkast 400 gram  [2]
21.88
SB TårnbyTårnby7.5.11
21.56
GreveGreve28.5.11

2010

60 m  [4]
8.93
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.94
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
9.38
i
BallerupBallerup24.1.10
8.82
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
80 m  [1]
11.62
PB TårnbyTårnby1.5.100.0
200 m  [2]
28.40
PB TårnbyTårnby1.5.100.0
28.44
LyngbyLyngby5.6.10+1.3
Højdespring  [2]
1.35
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
1.25
PB TårnbyTårnby2.5.10
Kuglestød 2.0 kg  [4]
7.70
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.48
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
9.66
PB HillerødHillerød19.9.10
9.04
GreveGreve25.9.10
Spydkast 400 gram  [2]
17.95
PB TårnbyTårnby1.5.10
23.37
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.10

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.47   Randers16.1.21
100 m
Ude11.75   Oordegem, BEL29.5.21+1.5
200 m
Ude23.76   Oordegem, BEL29.5.21+0.5
Inde23.99   Randers16.1.21
400 m
Ude58.88   Aalborg1.9.18
Inde57.57   Odense22.2.2024 
800 m
Ude2:32.96   København30.8.20
Inde2:31.47   Randers6.2.22
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.30   Randers6.2.22
100 m hæk 84.0 cm
Ude14.04   København29.8.20-1.024 
Højdespring
Ude1.69   København29.8.20
Inde1.64   Aalborg14.3.15
Stangspring
Inde2.12   København14.1.12
Længdespring
Ude6.13   København18.6.160.012 
Inde6.08   Randers6.2.2211 
Kuglestød 4.0 kg
Ude9.59   København29.8.20
Inde10.23   Randers6.2.22
Spydkast 600 gram
Ude25.01   København30.8.20
Femkamp
Inde3.938   Randers6.2.22
Syvkamp
Ude5.026   København30.8.2024 
4 x 100 m stafet
Ude46.20   Aarhus5.9.21
4 x 200 m stafet
Inde1:40.17   DR22 DUR-22Odense23.2.20

80 m
Ude10.84   København20.8.11+0.8
300 m
Ude41.93   København12.8.14
600 m
Ude1:54.03   Greve28.5.11
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.52   Frederiksberg25.6.11+0.5
Inde9.04   Göteborg, SWE31.1.1524 
Kuglestød 2.0 kg
Ude11.64   Tårnby7.5.1131 
Inde10.99   København8.1.1138 
Kuglestød 3.0 kg
Inde10.35   Aalborg14.3.15
Diskoskast 0.75 kg
Ude20.11   Frederiksberg25.6.11
Hammerkast 3.0 kg
Ude19.25   København5.9.11
Spydkast 400 gram
Ude23.37   København29.8.10
4 x 200 m stafet
Ude1:37.80   DRChorzów, POL2.5.21
1000 m stafet
Ude2:14.57   DUR-17Hvidovre23.8.15

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 477
Per disciplin:
60 m:79
80 m:13
100 m:109
200 m:65
300 m:2
400 m:4
600 m:1
800 m:3
60 m hæk 84.0 cm:6
60 m hæk 76.2 cm:2
100 m hæk 84.0 cm:3
:2
Højdespring:20
Stangspring:1
Længdespring:100
Kuglestød 2.0 kg:16
Kuglestød 3.0 kg:7
Kuglestød 4.0 kg:2
Diskoskast 0.75 kg:1
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:4
Spydkast 600 gram:1
Femkamp:1
Syvkamp:1
4 x 100 m stafet:20
4 x 200 m stafet:6
4 x 400 m stafet:5
:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2019 4
12.29 2
h3
12.18
DM 2020 4
12.04 2
h3
12.18
DM 2021 4
11.75 2
h2
11.77
DM 2022 4
12.00 2
h1
12.02
200 m
DM 2019 2
24.62 1
h1
24.77
DM 2020 4
24.95 2
h3
25.04
DM 2021
2
h2
24.24
400 m
DM 2018 1
B
58.94
Længdespring
DM 2012
5.41
DM 2016 3
5.77
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
46.61
DM 2021 1
46.20
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:47.98
Inde
60 m
DMi 2019 8
7.81 3
h3
7.84
DMi 2021 4
7.59
DMi 2022 7
7.64 2
h3
7.68
200 m
DMi 2019 1
25.08 1
h5
25.16
DMi 2020 2
24.98 1
h4
25.00
400 m
DMi 2020 3
57.57
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2022 3
8.53 2
h2
8.56
Længdespring
DMi 2016 2
5.82
Femkamp
DMi 2022 1
3938
4 x 200 m stafet
DMi 2020 2
1:40.17

Ungdom
Ude
Længdespring
DMU 2015 1
17
5.70
Syvkamp
DMU 2020 2
22
5026
Inde
60 m
iDMU 2015 1
17
7.77
iDMU 2016 1
19
7.77 1
19
h2
7.81
iDMU 2019 1
22
7.76 1
22
h2
7.86
200 m
iDMU 2019 1
22
r2
25.52
Længdespring
iDMU 2016 1
19
5.81

Internationale stævner

Ude
200 m
EM-Hold Div 2 2021 5
23.94
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2021 2
44.58
OL 2021
7
h2
43.51
EM 2022
6
h1
44.20

100 m
VM U18 2015
7
17
h8
12.38
200 m
VM U18 2015
6
17
h7
25.24
EM U23 2019
6
22
h1
24.52