Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Astrid Glenner-Frandsen

Født: 11 april 1993

Klub: Sparta Atletik & Løb

Tidligere klubber:
KIF - København ‐17.6.2020

  •  2 DM‐guld
  •  5 DM‐sølv
  •  4 DM‐bronze
  •  4 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [15]
7.51
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
7.51
i
=SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
7.47
i
SB RandersRanders30.1.22
7.33
i
SB RandersRanders30.1.22
7.49
i
ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER4.2.22
7.46
i
OdenseOdense5.2.22
7.37
i
OdenseOdense5.2.22
7.42
i
Mondeville, FRAMondeville, FRA9.2.22
7.46
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
7.43
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
7.40
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
7.49
i
AarhusAarhus2.3.22
7.34
i
AarhusAarhus2.3.22
7.40
i
Beograd, SRBBeograd, SRB7.3.22
7.42
i
Beograd, SRBBeograd, SRB7.3.22
100 m  [15]
11.69
w
Poznań, POLPoznań, POL27.5.22+2.7
11.70
SB Poznań, POLPoznań, POL27.5.22+1.2
11.62
w
Vári, GREVári, GRE2.6.22+4.6
11.78
Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.2
11.70
=SB Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.8
12.21
Bergen, NORBergen, NOR8.6.22-1.1
12.00
HvidovreHvidovre11.6.22+0.2
11.85
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.220.0
11.77
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+0.7
11.90
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.9
11.76
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.3
11.71
w
GreveGreve6.8.22+3.0
11.47
w
GreveGreve6.8.22+4.7
11.71
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+1.6
11.83
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.7
150 m  [2]
17.81
w
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+2.5
17.66
PB (13)KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.7
200 m  [4]
24.48
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.22
24.42
i
SB RandersRanders30.1.22
24.78
SB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22-0.5
24.27
SB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22+0.1
4 x 100 m stafet  [3]
45.27
SB Vári, GREVári, GRE2.6.22
 Denmark
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen
Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen
44.46
SB BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme
43.46
DR PB VMEugene, ORVM, Eugene, OR22.7.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft

2021

60 m  [9]
7.40
i
PB RandersRanders16.1.21
7.38
i
PB RandersRanders16.1.21
7.41
i
OdenseOdense23.1.21
7.33
i
DR PB OdenseOdense23.1.21
7.46
i
Wien, AUTWien, AUT30.1.21
7.42
i
Wien, AUTWien, AUT30.1.21
7.35
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
7.36
i
iEMToruń, POLiEM, Toruń, POL7.3.21
7.32
i
DR PB (94)iEMToruń, POLiEM, Toruń, POL7.3.21
100 m  [15]
11.94
SB AnhaltDessau, GERAnhalt, Dessau, GER21.5.21-2.1
11.56
SB AnhaltDessau, GERAnhalt, Dessau, GER21.5.21+1.4
11.68
Haniá, GREHaniá, GRE30.5.21+1.3
11.72
Šamorín, SVKŠamorín, SVK2.6.21-0.1
11.78
Tatabánya, HUNTatabánya, HUN5.6.21-0.4
11.60
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.7
11.51
SB Genève, SUIGenève, SUI12.6.21+0.2
11.62
Kladno, CZEKladno, CZE15.6.21+0.7
11.76
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL18.6.21+0.9
11.76
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21+0.9
11.64
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.6
11.50
SB DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.1
11.93
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+0.2
11.89
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.4
12.09
AarhusAarhus5.9.21-0.1
200 m  [7]
24.20
i
SB RandersRanders16.1.21
24.05
i
PB OdenseOdense23.1.21
24.06
i
Wien, AUTWien, AUT30.1.21
24.19
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
23.96
SB Kladno, CZEKladno, CZE15.6.21+1.1
24.57
DMOdenseDM, Odense27.6.21+1.9
24.04
w
DMOdenseDM, Odense27.6.21
4 x 100 m stafet  [6]
44.25
SB WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL1.5.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Ida Kathrine Karstoft
45.34
WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
43.71
DR PB Genève, SUIGenève, SUI12.6.21
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer
Emma Beiter Bomme, Mette Graversgaard
44.58
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
43.51
DR PB OLTokyo, JPNOL, Tokyo, JPN5.8.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Emma Beiter Bomme, Ida Kathrine Karstoft
46.20
PB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Anne Sofie Kirkegaard, Astrid Glenner-Frandsen
Emma Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge

2020

60 m  [8]
7.54
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.49
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.47
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
7.51
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
7.41
i
PB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
7.51
i
Berlin, GERBerlin, GER14.2.20
7.55
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.43
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
100 m  [12]
11.91
SB FrederiksbergFrederiksberg18.6.20-0.2
11.80 mix
SB FrederiksbergFrederiksberg18.6.20+0.7
11.68
SB BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6.20+1.1
11.75
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.7
11.74
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.4
11.64
w
TårnbyTårnby11.7.20+4.1
11.66
SB GreveGreve12.7.20+1.6
12.05 mix
KøbenhavnKøbenhavn27.7.20-1.9
11.59
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.3
11.62
Bruxelles, BELBruxelles, BEL9.8.20+1.2
12.01
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.2
11.66
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.7
200 m  [8]
24.24
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
24.34
i
v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
24.44
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
24.31
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
23.83
PB BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR30.6.20+1.1
23.92
w
GreveGreve12.7.20+4.0
24.06
w
HvidovreHvidovre2.8.20+3.2
24.51
Bruxelles, BELBruxelles, BEL9.8.20-0.2

2019

60 m  [11]
7.54
i
PB Lund, SWELund, SWE12.1.19
7.50
i
PB Lund, SWELund, SWE12.1.19
7.51
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.54
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.46
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.51
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.53
i
RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL3.2.19
7.48
i
RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL3.2.19
7.48
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
7.50
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.48
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [15]
12.07
SB Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.190.0
11.90
SB Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.19+0.3
11.71
PB OdenseOdense1.6.19-0.3
11.39
DR PB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+1.9
11.33
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.6
11.74
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
11.76
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-0.5
11.73
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19-1.3
11.76
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19-1.3
11.85
FolksamVarberg, SWEFolksam, Varberg, SWE15.7.19-0.2
11.79
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-1.1
11.83
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.3
12.00
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19-1.9
11.57
Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.190.0
11.66
OdenseOdense7.9.19-0.1
200 m  [7]
24.28
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
24.18
i
PB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
23.93
PB OdenseOdense1.6.19+1.6
23.84
PB FolksamVarberg, SWEFolksam, Varberg, SWE15.7.19+1.2
24.17
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+1.5
24.06
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.1
24.10
OdenseOdense7.9.19+0.4
4 x 100 m stafet  [6]
43.90
DR PB WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN11.5.19
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
45.32
WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN12.5.19
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
DNF
Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
44.88
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
44.38
Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer
43.92
VMDoha, QATVM, Doha, QAT4.10.19
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer

2018

100 m  [17]
12.21
SB Fullerton, CAFullerton, CA5.5.18+1.2
12.35
Azusa, CAAzusa, CA11.5.18+0.5
12.37
Los Angeles, CALos Angeles, CA12.5.18-0.4
11.86
w
Redlands, CARedlands, CA17.5.18+3.3
12.26
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18-0.2
12.28
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+0.7
12.05
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18+2.6
11.99
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18+4.5
12.12
SB ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE8.7.18+0.3
12.06
w
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE8.7.18+2.7
12.36
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE18.7.180.0
12.28
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE18.7.18-1.9
12.02
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.4
12.09
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+0.7
12.18
DMOdenseDM, Odense25.8.18-0.2
11.80
PB DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.7
12.08
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18-2.9
150 m  [2]
17.94
PB (27)KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
18.07
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.3
200 m  [8]
25.05
SB Fullerton, CAFullerton, CA5.5.18+1.5
25.02
SB Los Angeles, CALos Angeles, CA12.5.18-0.3
24.81
w
Redlands, CARedlands, CA17.5.18+2.1
25.16
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18-0.1
24.89
SB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE18.7.18-1.1
25.28
DMOdenseDM, Odense26.8.18+0.9
24.43
PB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.7
24.46
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+1.6
Længdespring  [2]
4.82
PB KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+1.6
4.96
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+2.4

2017

50 m  [2]
6.74
i
HvidovreHvidovre15.1.17
6.73
i
PB HvidovreHvidovre15.1.17
60 m  [3]
7.90
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.17
7.89
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
7.92
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
100 m  [16]
12.58
SB TårnbyTårnby16.5.17-2.5
12.26
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+1.8
12.61
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-1.5
12.45
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-0.6
12.12
PB HvidovreHvidovre10.6.17+0.5
12.00
PB HvidovreHvidovre10.6.17+0.8
12.24
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.9
11.98
PB EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17+1.3
11.98
=PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.7
12.15
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.5
12.18
KøbenhavnKøbenhavn10.8.17-0.2
11.91
w
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17+2.2
12.18
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8.170.0
12.22
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-1.3
12.13
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.5
12.32
OdenseOdense9.9.170.0
200 m  [10]
25.28
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
25.74
i
SkiveSkive18.2.17
25.06
w
OdenseOdense21.5.17+3.0
25.07
w
KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+2.9
24.67
w
HvidovreHvidovre11.6.17+2.6
24.57
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+1.9
24.55
PB WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE25.8.17-3.2
24.81
DMAalborgDM, Aalborg3.9.170.0
24.61
DMAalborgDM, Aalborg3.9.170.0
24.94
OdenseOdense9.9.17
4 x 100 m stafet  [2]
45.88
SB Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17
 Denmark
Louise Østergård, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
46.29
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE27.8.17
 Denmark
Annemarie Nissen, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard

2016

100 m  [10]
12.47
SB AalborgAalborg21.5.16-0.7
12.23
PB HvidovreHvidovre11.6.16-2.1
12.32
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.2
12.40
AarhusAarhus25.6.160.0
12.24
AarhusAarhus25.6.160.0
12.46
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.7
12.39
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.1
12.39
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.2
12.51
AarhusAarhus27.8.16-1.6
12.45
AarhusAarhus27.8.16-1.6
150 m  [1]
19.28
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.0
200 m  [5]
25.30
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16-0.8
24.91
PB HvidovreHvidovre11.6.16+1.9
25.14
AarhusAarhus25.6.160.0
25.02
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16-0.6
25.64
AarhusAarhus27.8.16+1.2

2015

60 m  [8]
8.06
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
8.01
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
8.05
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
8.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
8.05
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.97
i
SB SkiveSkive21.2.15
7.95
i
SB SkiveSkive21.2.15
7.91
i
=PB SkiveSkive7.3.15
100 m  [21]
12.74
TårnbyTårnby2.5.15+1.7
12.62
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.1
12.54
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.3
12.71
AarhusAarhus23.5.15-3.6
12.53
PB AarhusAarhus23.5.15-0.6
12.67
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15+0.3
12.62
HvidovreHvidovre13.6.150.0
12.55
HvidovreHvidovre13.6.15-0.1
12.55
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.3
12.51
PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.3
12.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.3
12.69
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15-0.8
12.84
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15-1.6
12.54
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15+1.7
12.69
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15-0.2
12.55
AarhusAarhus8.8.15-0.7
12.65
AarhusAarhus8.8.150.0
12.54
OdenseOdense16.8.15-1.0
12.30
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.150.0
12.33
HvidovreHvidovre22.8.15+1.2
12.36
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.2
200 m  [16]
26.26
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
26.48
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
26.18
i
SkiveSkive21.2.15
26.01
i
PB SkiveSkive21.2.15
26.26
i
SkiveSkive7.3.15
25.57
PB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
25.82
AarhusAarhus23.5.15-2.4
26.03
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15+1.2
25.82
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.5
25.50
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.2
25.58
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15+2.0
25.83
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15+1.6
25.93
AarhusAarhus8.8.15+1.9
26.00
AarhusAarhus8.8.15-1.3
25.07
PB OdenseOdense16.8.15+0.4
25.75
HvidovreHvidovre22.8.15-0.5

2014

60 m  [6]
8.18
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
8.03
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
7.95
i
SkiveSkive22.2.14
7.92
i
PB SkiveSkive22.2.14
7.91
i
PB SkiveSkive1.3.14
200 m  [3]
26.57
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
26.29
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
26.13
i
PB SkiveSkive1.3.14

2013

60 m  [1]
8.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
100 m  [8]
12.89
SB HvidovreHvidovre11.5.13+0.9
12.72
PB KøbenhavnKøbenhavn20.6.130.0
12.85
KøbenhavnKøbenhavn16.8.13-0.8
13.17
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.0
13.25
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.4
13.01
AarhusAarhus31.8.13-1.0
12.85
AarhusAarhus31.8.13-1.9
13.11
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-4.1
200 m  [5]
26.50
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
27.67
SB HvidovreHvidovre11.5.130.0
26.95
SB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-3.0
27.31
SB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-3.3
26.31
PB AarhusAarhus31.8.13+0.1

2012

60 m  [3]
8.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.05
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.33
i
SkiveSkive3.3.12
100 m  [8]
12.77
PB TårnbyTårnby5.5.120.0
12.62
w
OdenseOdense13.5.12+2.2
12.75
PB FrederiksbergFrederiksberg29.5.120.0
12.92
HelsingørHelsingør2.6.120.0
13.03
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12-1.8
12.98
GreveGreve23.6.12-1.5
12.86
HvidovreHvidovre1.9.12+1.8
12.95
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.8
200 m  [6]
26.76
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
26.90
i
SkiveSkive3.3.12
26.29
w
OdenseOdense13.5.12+3.1
27.49
SB HvidovreHvidovre1.8.120.0
26.97
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.6
27.06
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+3.1

2011

60 m  [1]
8.17
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
100 m  [4]
13.2h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11-2.4
13.21
SB BallerupBallerup18.6.11-1.7
13.19
SB OdenseOdense27.8.11-0.3
13.21
SkiveSkive10.11.11-3.5
200 m  [2]
27.67
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
27.21
SB SkiveSkive10.11.11-2.2
Længdespring  [1]
4.46
SB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11+1.6

2010

Længdespring  [1]
4.26
SB KøbenhavnKøbenhavn29.9.10+1.6

2009

60 m  [3]
8.24
i
PB HelsingørHelsingør17.1.09
8.17
i
PB SkiveSkive28.2.09
8.05
i
PB SkiveSkive28.2.09
100 m  [3]
12.94
PB RønneRønne17.5.09+1.4
12.87
PB KøgeKøge13.6.09+1.7
13.11
AalborgAalborg13.9.09+1.2
200 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
27.24
i
BallerupBallerup23.1.09
27.00
i
PB SkiveSkive28.2.09
26.81
PB TårnbyTårnby4.5.090.0
26.96
RønneRønne17.5.09+1.1
26.11
w
KøgeKøge13.6.09+2.8
Længdespring  [3]
4.24
i
PB HelsingørHelsingør17.1.09
4.29
i
PB BallerupBallerup23.1.09
4.54
PB TårnbyTårnby4.5.09-1.3

2008

60 m  [1]
8.64
i
PB SkiveSkive15.2.08
100 m  [2]
12.88
w
GreveGreve27.9.08+2.6
12.82
w
GreveGreve27.9.08+3.9
200 m  [2]
28.45
i
PB SkiveSkive15.2.08
27.74
PB OdenseOdense15.6.08+2.0
Trespring   [2]
8.99
i
PB SkiveSkive15.2.08
9.23
w
GreveGreve27.9.08+3.7

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.73   Hvidovre15.1.17
60 m
Inde7.32   DRToruń, POL7.3.21
100 m
Ude11.39   DRSkara, SWE6.6.19+1.9
200 m
Ude23.83   Oslo, NOR30.6.20+1.1
Inde24.05   Odense23.1.21
Længdespring
Ude4.82   København8.9.18+1.6
Inde4.29   Ballerup23.1.09
Trespring
Inde8.99   Skive15.2.08
4 x 100 m stafet
Ude43.46   DREugene, OR22.7.22
Ude46.20   Aarhus5.9.21

150 m
Ude17.66   København22.5.22+0.7

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 336
Per disciplin:
50 m:2
60 m:69
100 m:146
150 m:5
200 m:88
Længdespring:7
Trespring :2
4 x 100 m stafet:17

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2017 2
12.13 2
h2
12.22
DM 2018 3
11.80 1
h3
12.18
DM 2019 1
11.83 1
h2
11.79
DM 2020 2
11.66 1
h1
12.01
DM 2021 2
11.50 1
h2
11.64
DM 2022 2
11.76 1
h2
11.90
200 m
DM 2017 3
24.61 3
h3
24.81
DM 2018 3
24.43 1
h3
25.28
DM 2019 1
24.06 1
h2
24.17
DM 2021 3
24.04 2
h3
24.57
DM 2022 2
24.27 1
h2
24.78
4 x 100 m stafet
DM 2021 1
46.20
Inde
60 m
DMi 2017 2
B
7.92
DMi 2019 2
7.48 1
h2
7.50
DMi 2020 1
7.43 1
h2
7.55
DMi 2021 1
7.35
DMi 2022 3
7.40 1
h1
7.43
200 m
DMi 2020 1
24.31 1
h2
24.44
DMi 2021 1
24.19

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2015
2
22
h2
12.30

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 1 2017
3
h2
11.98
EM-Hold Div 2 2019 6
12.00
EM-Hold Div 2 2021 2
r1
11.76 2
r1
11.76
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2019 3
B
44.88
VM 2019
6
h1
43.92
EM-Hold Div 2 2021 2
44.58
OL 2021
7
h2
43.51
VM 2022
6
h2
43.46
Inde
60 m
iEM 2021
5
s1
7.32 5
h3
7.36