Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Ida Beiter Bomme

Født: 25 september 2001

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐guld
  •  1 DM‐sølv
  •  1 IDM‐sølv
  •  4 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [2]
7.96
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
7.96
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [5]
12.33
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.0
12.34
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.1
12.37
Skara, SWESkara, SWE6.6.22-1.9
12.28
PB DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.1
12.29
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.3
800 m  [1]
DNF
i
DMiRandersDMi, Randers6.2.22
60 m hæk 84.0 cm  [7]
8.78
i
SB AarhusAarhus22.1.22
8.67
i
PB AarhusAarhus22.1.22
8.57
i
PB RandersRanders30.1.22
8.47
i
PB DMiRandersDMi, Randers6.2.22
8.75
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.85
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.83
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
100 m hæk 84.0 cm  [8]
13.90
PB TårnbyTårnby7.5.22+0.7
14.49
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+0.2
13.98
Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.4
13.97
Skara, SWESkara, SWE6.6.22+1.2
14.00
HvidovreHvidovre11.6.22+0.2
13.85
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+2.3
13.94
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.9
13.78
w
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE17.7.22+2.1
Højdespring  [1]
1.46
i
DMiRandersDMi, Randers6.2.22
 
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
   O
1.49
XXX
    
Længdespring  [10]
5.31
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
 
5.14 SB5.31 SB5.185.185.245.29
5.64
i
SB KøbenhavnKøbenhavn23.1.22
 
5.49 SB5.53 SB5.385.495.64 SB5.61
5.84
i
PB RandersRanders30.1.22
 
5.545.525.65 SB5.305.84 PB5.55
NM
i
DMiRandersDMi, Randers6.2.22
5.55
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
5.365.555.39XX5.34
5.88
PB TårnbyTårnby8.5.220.0
 
X
 +2.3
5.81 PB
 -0.2
5.88 PB
 0.0
X
 +1.6
X
 0.0
5.83
 0.0
5.70
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+1.5
 
5.65
 0.0
X5.70
 +1.5
5.41
 0.0
5.59
 -0.8
X
5.71
w
HvidovreHvidovre11.6.22+3.5
 
5.71
 +3.5
5.44
 +3.8
5.61
 +2.8
5.59
 +3.1
5.66
 +2.8
5.64
 +3.4
5.87
DMAalborgDM, Aalborg24.6.22-2.5
 
5.87
 -2.5
5.75
 -2.3
5.87
 -1.5
5.76
 -3.3
5.54
 -2.5
5.37
 -2.3
5.90
PB NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE17.7.22+0.7
5.91
w
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE17.7.22+2.9
 
5.89
 +2.6
5.78
 +2.2
5.90 =PB
 +0.7
5.89
 +1.1
5.89
 +0.6
5.91
 +2.9
Kuglestød 4.0 kg  [1]
NM
i
DMiRandersDMi, Randers6.2.22
Femkamp  [1]
1.601
i
DMiRandersDMi, Randers6.2.22
8.47 1.46 NM NM DNF
4 x 200 m stafet  [2]
1:41.72
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Sparta Atletik og Løb
Cecilie Gedsø Færge, Anna Øbakke Lange
Nickoline Skifter Andersen, Ida Beiter Bomme
1:43.19
i
DUR-21 iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge
Betty Marie Ramsgaard Jensen, Louise Bach Moore

2021

100 m  [3]
12.85
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+2.1
12.88
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21+1.0
12.89
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.5
200 m  [4]
26.71
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.2
26.71
=SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.2
26.31
SB HvidovreHvidovre13.6.21+1.3
26.47
DMKøbenhavnDM, København21.8.21+1.1
800 m  [2]
2:44.36
i
SB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
2:40.52
SB DMKøbenhavnDM, København22.8.21
60 m hæk 84.0 cm  [8]
9.03
i
SB RandersRanders16.1.21
8.94
i
SB RandersRanders16.1.21
8.99
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
8.87
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
8.94
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
8.91
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
8.77
i
PB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
8.79
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m hæk 84.0 cm  [8]
14.78
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.0
15.36
GreveGreve23.5.21+0.7
14.83
w
GreveGreve23.5.21+2.6
14.95
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+1.3
15.29
BallerupBallerup19.6.21-1.5
14.94
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.7
14.88
DMKøbenhavnDM, København21.8.210.0
14.68
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.9
Højdespring  [2]
1.52
i
SB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
 
1.37 SB
   O
1.40 SB
   O
1.43 SB
   O
1.46 SB
   O
1.49 SB
   O
1.52 SB
 XXO
1.55
XXX
 
1.50
SB DMKøbenhavnDM, København21.8.21
 
1.41 SB
   O
1.44 SB
   O
1.47 SB
   O
1.50 SB
  XO
1.53
XXX
   
Længdespring  [14]
5.31
i
SB AarhusAarhus23.1.21
 
5.21 SB5.30 SB5.31 SB5.305.27X
5.65
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
 
X5.63 SB5.415.65 SB5.615.60
5.64
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
 
5.32X5.555.645.43X
5.79
i
PB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
 
5.79 PB5.635.73
5.71
i
DMiAarhusDMi, Aarhus21.2.21
 
5.515.695.47X5.685.71
5.47
=SB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+1.7
5.68
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+2.7
 
5.47 SB
 +1.7
5.60
 +3.0
5.55
 +2.2
X
 0.0
5.68
 +2.7
5.43
 +1.5
5.66
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21+1.9
 
5.40
 0.0
5.42
 0.0
5.32
 0.0
5.47 =SB
 -0.1
5.44
 -0.1
5.66 SB
 +1.9
5.66
=SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21+1.9
 
5.40
 0.0
5.42
 0.0
5.32
 0.0
5.47 =SB
 -0.1
5.44
 -0.1
5.66 SB
 +1.9
5.46
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+0.1
 
5.18
 +0.5
5.45
 -0.9
5.23
 -0.1
5.46
 +0.1
5.30
 -1.8
5.33
 0.0
5.67
=SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.210.0
5.79
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.21+3.1
 
5.09
 +1.7
5.29
 +1.1
5.59
 +1.3
5.79
 +3.1
X
 0.0
5.67 SB
 0.0
5.48
BallerupBallerup20.6.21-1.0
 
5.20
 0.0
X
 0.0
5.38
 -0.4
5.00
 -2.3
X
 0.0
5.48
 -1.0
5.61
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21-0.7
 
5.59
 +2.6
X
 0.0
5.52
 0.0
5.51
 0.0
X
 0.0
5.61
 -0.7
5.79
PB DMKøbenhavnDM, København22.8.21-1.0
 
5.79 PB
 -1.0
5.60
 0.0
5.77
 0.0
5.68
KøbenhavnKøbenhavn29.8.21+0.6
 
X
 0.0
5.48
 +0.3
5.43
 +1.1
X
 0.0
X
 0.0
5.68
 +0.6
5.19
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.6
5.45
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.5
 
5.00
 +2.2
5.19
 +1.6
5.45
 +2.5
5.38
 +2.4
5.29
 +2.4
5.35
 +2.6
Kuglestød 4.0 kg  [6]
10.95
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.21
 
10.95 SB10.5610.1810.5210.67X
10.97
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
 
10.129.9610.89X10.97 SB10.72
11.23
i
SB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
 
10.0911.23 SB10.52
11.01
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
X10.77 SB10.85 SBX11.01 SB10.96
10.92
DMKøbenhavnDM, København21.8.21
 
10.3810.5210.92
11.03
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
11.03 SB10.8610.66
Spydkast 600 gram  [1]
32.73
SB DMKøbenhavnDM, København22.8.21
 
30.63 SB29.7832.73 SB
Femkamp  [1]
3.523
i
SB DMiRandersDMi, Randers14.2.21
8.77 1.52 11.23 5.79 2:44.36
Syvkamp  [1]
4.707
SB DMKøbenhavnDM, København22.8.21
14.88/0.0   1.50   10.92   26.47/+1.1
5.79/-1.0   32.73   2:40.52
4 x 100 m stafet  [1]
48.54
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Betty Marie Ramsgaard Jensen
Anna Øbakke Lange, Louise Bach Moore

2020

60 m  [1]
8.27
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
100 m  [1]
12.8h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+1.4
200 m  [2]
26.22
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.1
26.57
SB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.1
800 m  [3]
2:38.54
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
2:35.54
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
2:37.74
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
60 m hæk 84.0 cm  [7]
9.48
i
SB BallerupBallerup19.1.20
9.27
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
9.12
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
9.03
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
9.03
i
=SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
9.04
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
9.06
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
100 m hæk 84.0 cm  [5]
14.5h
w
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+4.0
14.93
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.1
15.62
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.6
15.00
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-1.0
15.44
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20-0.1
Højdespring  [6]
1.45
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
1.40 SB
   O
1.45 SB
  XO
1.50
XXX
     
1.54
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
1.39
   O
1.42
   O
1.45 =SB
   O
1.48 SB
   O
1.51 SB
 XXO
1.54 SB
   O
1.57
XXX
 
1.54
i
=SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
1.39
   O
1.42
   O
1.45 =SB
   O
1.48 SB
   O
1.51 SB
 XXO
1.54 SB
   O
1.57
XXX
 
1.45
SB HerlevHerlev30.6.20
 
1.45 SB
  XO
1.50
XXX
      
1.45
=SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.42
  XO
1.45 =SB
   O
      
1.54
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.42
   O
1.45 =SB
   O
1.48 SB
   O
1.51 SB
   O
1.54 PB
 XXO
1.57
XXX
  
1.45
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20
 
1.45
   O
1.50
XXX
      
Længdespring  [11]
5.13
i
SB BallerupBallerup19.1.20
 
X4.71 SB5.13 SB4.924.94X
5.44
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
5.115.17 SB5.26 SBX5.27 SB5.44 SB
5.56
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
5.405.385.56 SB
5.30
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 
5.004.945.30
5.50
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 
5.405.42X5.355.50X
5.46
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
5.48
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+1.8
5.70
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+3.5
 
5.32
 -0.8
5.70
 +3.5
5.48 =SB
 +1.8
5.47
KøbenhavnKøbenhavn22.7.20+0.5
 
5.08
 +0.8
5.03
 -0.6
5.22
 +0.7
5.18
 +1.5
5.39
 -0.2
5.47
 +0.5
5.32
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+1.0
5.51
w
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+2.8
 
5.32
 +1.0
X
 0.0
5.51
 +2.8
X
 0.0
5.12
 0.0
X
 0.0
5.18
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20-2.1
 
5.15
 0.0
5.18
 -2.1
4.73
 0.0
5.40
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.200.0
 
X5.40
 0.0
5.20
 0.0
5.37
 0.0
Kuglestød 4.0 kg  [10]
11.12
i
SB BallerupBallerup18.1.20
 
9.57 SB11.12 SB10.7910.26X10.37
11.86
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
10.9111.54 PB11.86 PB
11.38
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
11.73
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
10.71
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.20
10.51
KøbenhavnKøbenhavn30.5.20
11.14
SB BallerupBallerup20.6.20
 
11.07 SB11.14 SB11.1011.0611.04X
10.38
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
10.2710.3810.26
10.79
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
10.5810.7610.79
11.12
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20
 
10.3410.6011.1211.09
Spydkast 600 gram  [3]
28.83
SB KøbenhavnKøbenhavn23.5.20
26.84
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
26.8426.3026.55
28.37
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
28.3727.1826.43
Femkamp  [1]
3.529
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
Syvkamp  [2]
4.550
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
14.93/+0.1   1.45   10.38   26.22w/+2.1
5.70w/+3.5   26.84   2:35.54
4.491
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
15.00/-1.0   1.54   10.79   26.57/-0.1
5.18/-2.1   28.37   2:37.74
4 x 200 m stafet  [1]
1:45.89
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Liv Nedergaard
Louise Bach Moore, Klara Skriver Loessl

2019

60 m  [2]
8.18
i
SB BallerupBallerup19.1.19
8.08
i
PB BallerupBallerup19.1.19
100 m  [1]
13.04
SB HelsingørHelsingør15.6.19-1.3
200 m  [5]
26.51
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
26.07
PB VibyViby11.5.19-0.3
25.91
w
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+2.1
26.40
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19+0.2
26.75
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19-1.6
800 m  [5]
2:33.18
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
2:35.28
PB VibyViby12.5.19
2:37.69
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
2:36.33
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
2:35.98
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
60 m hæk 84.0 cm  [5]
9.17
i
PB BallerupBallerup20.1.19
9.22
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
9.02
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
8.83
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
9.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
100 m hæk 84.0 cm  [12]
15.51
SB SlagelseSlagelse27.4.19+0.9
14.98
SB VibyViby11.5.19+0.2
15.14
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+1.8
15.25
HelsingørHelsingør15.6.19-1.1
15.55
GreveGreve22.6.19+0.7
15.22
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+0.3
14.83
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-0.9
14.95
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19+0.2
15.12
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-1.6
15.17
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+1.0
15.10
AalborgAalborg14.9.190.0
14.65
PB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19+1.1
Højdespring  [5]
1.61
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
1.51
SB VibyViby11.5.19
1.48
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
1.45
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
1.52
SB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Længdespring  [15]
5.56
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
5.68
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
5.61
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
5.465.615.51X5.475.41
5.51
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
5.29XX5.375.455.51
5.14
SB VibyViby12.5.19+0.2
5.49
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19-0.1
 
4.915.49 SB
 -0.1
5.21
 -0.8
5.40
 +0.2
5.68
w
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19+2.5
5.47
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.190.0
5.36
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-0.2
5.19
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19-0.1
5.72
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19+1.7
5.53
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19+0.6
5.37
OdenseOdense7.9.19+0.6
5.39
AalborgAalborg14.9.190.0
5.47
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 
5.27
 +1.0
5.47
 +0.5
5.46
 +0.3
5.29
 +0.2
Kuglestød 4.0 kg  [11]
11.44
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
11.44 PBXX11.14XX
11.33
i
DMiRandersDMi, Randers3.2.19
10.66
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
10.4210.5710.4010.6610.48X
10.90
PB SlagelseSlagelse27.4.19
10.62
TårnbyTårnby5.5.19
10.93
PB VibyViby11.5.19
11.45
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
10.34
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
10.42
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
10.78
GreveGreve24.8.19
10.95
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Spydkast 600 gram  [5]
30.52
PB TårnbyTårnby4.5.19
32.17
PB VibyViby12.5.19
33.09
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
29.32
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
31.31
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Femkamp  [1]
3.717
i
DUR
DUR-18
PB
DMiRandersDMi, Randers3.2.19
8.83 1.61 11.33 5.68 2:33.18
Syvkamp  [4]
4.602
PB VibyViby12.5.19
14.98/+0.2   1.51   10.93   26.07/-0.3
5.14/+0.2   32.17   2:35.28
4.740
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
15.14/+1.8   1.48   11.45   25.91w/+2.1
5.68w/+2.5   5.68w/+2.5   33.09
4.426
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
14.95/+0.2   1.45   10.42   26.40/+0.2
5.19/-0.1   29.32   2:36.33
4.618
DMKøbenhavnDM, København1.9.19
         
      
4 x 100 m stafet  [2]
47.83
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Olivia Thorsgaard
Emma Beiter Bomme, Thea Haahr
49.14
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Victoria Lendal, Josephine Koch Jacobsen
Marie Høgh Larsen, Ida Beiter Bomme

2018

60 m  [1]
8.15
i
PB BallerupBallerup20.1.18
200 m  [3]
26.64
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
26.62
PB GreveGreve12.5.180.0
29.90
SilkeborgSilkeborg18.8.18-1.2
800 m  [3]
2:32.89
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
2:40.80
PB GreveGreve13.5.18
2:45.24
SilkeborgSilkeborg19.8.18
60 m hæk 76.2 cm  [4]
9.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
9.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
8.83
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
8.72
i
PB SkiveSkive25.2.18
100 m hæk 76.2 cm  [4]
14.88
PB GreveGreve12.5.18-1.6
15.48
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18+0.8
15.67
SilkeborgSilkeborg18.8.18-0.8
15.23
AalborgAalborg2.9.18-0.6
100 m hæk 84.0 cm  [4]
14.94
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+1.9
15.87
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+2.8
15.63
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18-1.9
15.58
BallerupBallerup22.9.18-0.5
Højdespring  [5]
1.41
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
1.47
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
1.50
PB KøbenhavnKøbenhavn5.5.18
1.53
PB GreveGreve12.5.18
1.29
SilkeborgSilkeborg18.8.18
Længdespring  [6]
5.04
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
5.30
i
SB BallerupBallerup21.1.18
5.60
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
5.28
i
SkiveSkive24.2.18
5.11
SB GreveGreve13.5.18+1.9
3.80
SilkeborgSilkeborg19.8.18+0.9
Kuglestød 3.0 kg  [10]
11.58
i
SB BallerupBallerup27.12.17
11.61
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
12.82
i
PB BallerupBallerup20.1.18
13.55
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
13.26
i
SkiveSkive24.2.18
12.53
PB GlostrupGlostrup28.4.18
12.66
PB GreveGreve12.5.18
11.70
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18
12.77
PB SilkeborgSilkeborg18.8.18
12.75
AalborgAalborg1.9.18
Spydkast 500 gram  [3]
30.07
PB GlostrupGlostrup28.4.18
31.07
PB GreveGreve13.5.18
29.17
SilkeborgSilkeborg19.8.18
Spydkast 600 gram  [1]
28.08
PB BallerupBallerup22.9.18
 
X28.08 PBX27.35XX
Femkamp U18  [1]
3.684
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
8.83 1.47 13.55 5.60 2:32.89
Syvkamp U18  [3]
4.612
PB GreveGreve13.5.18
         
      
DNF
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
15.48/+0.8   Nm      
      
3.593
SilkeborgSilkeborg19.8.18
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
50.11
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Maria Skov Kragh
Sofie Spiegelhauer, Hannah Illum Petersen

2017

60 m  [3]
8.50
i
SB BallerupBallerup21.1.17
8.47
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
8.40
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
100 m  [4]
13.08
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+1.7
12.99
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17
13.02
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17-0.4
12.94
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17-0.2
200 m  [3]
27.20
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
27.08
PB AalborgAalborg12.5.17-0.7
26.97
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.17-1.7
800 m  [3]
2:44.30
i
SB AalborgAalborg4.2.17
2:45.48
SB AalborgAalborg13.5.17
2:44.53
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
100 m hæk 76.2 cm  [7]
15.56
PB TårnbyTårnby6.5.170.0
16.06
TårnbyTårnby6.5.170.0
16.01
AalborgAalborg12.5.17+0.1
15.47
w
KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+4.3
17.00
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.2
15.23
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.1
15.42
HvidovreHvidovre27.8.17-0.1
100 m hæk 84.0 cm  [1]
17.85
PB BallerupBallerup28.5.17-0.4
Højdespring  [4]
1.40
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
1.45
i
=PB AalborgAalborg4.2.17
1.45
PB AalborgAalborg12.5.17
1.42
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
Længdespring  [13]
5.00
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
5.54
i
PB AalborgAalborg4.2.17
5.19
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
4.99
i
SkiveSkive25.2.17
4.70
SB TårnbyTårnby7.5.17-1.2
4.61
AalborgAalborg13.5.170.0
5.07
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+0.3
5.29
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.17+1.9
5.56
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.8
5.39
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+1.6
5.50
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+2.6
5.33
HvidovreHvidovre27.8.17+2.0
5.38
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17+0.5
Trespring   [1]
10.22
PB KøbenhavnKøbenhavn7.9.17+1.0
Kuglestød 3.0 kg  [10]
11.23
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
11.16
i
BallerupBallerup21.1.17
10.92
i
Malmö, SWEMalmö, SWE28.1.17
11.73
i
PB AalborgAalborg4.2.17
12.07
i
PB SkiveSkive25.2.17
11.22
TårnbyTårnby7.5.17
11.43
AalborgAalborg12.5.17
11.81
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
11.66
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
12.33
PB HvidovreHvidovre26.8.17
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.73
PB BallerupBallerup28.5.17
Spydkast 500 gram  [2]
23.26
SB AalborgAalborg13.5.17
28.82
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Syvkamp U18  [2]
3.925
PB AalborgAalborg13.5.17
         
      
4.374
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
48.86
DUR-18 ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Viktoria Dommer, Emilie R Hansen
Ida Beiter Bomme, Hannah Illum Petersen

2016

60 m  [6]
8.33
i
PB HelsingørHelsingør9.1.16
8.39
i
SB HelsingørHelsingør9.1.16
8.39
i
BallerupBallerup23.1.16
8.48
i
BallerupBallerup23.1.16
8.19
i
PB SkiveSkive5.3.16
8.31
i
SB SkiveSkive5.3.16
80 m  [1]
11.14
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.4
100 m  [1]
13.44
SB HvidovreHvidovre11.6.16+1.9
200 m  [3]
27.40
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
27.64
i
SkiveSkive5.3.16
27.04
w
HelsingørHelsingør15.5.16+3.6
300 m  [1]
45.10
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16
800 m  [2]
2:42.33
i
SB AalborgAalborg13.2.16
2:47.99
SB HelsingørHelsingør15.5.16
300 m hæk  [2]
48.73
SB HvidovreHvidovre11.6.16
48.54
SB BallerupBallerup18.6.16
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [12]
12.19
w
HelsingørHelsingør15.5.16+3.4
12.50
SB TårnbyTårnby29.5.160.0
12.38
SB HvidovreHvidovre11.6.160.0
12.59
HvidovreHvidovre11.6.16-1.6
12.40
BallerupBallerup18.6.16-2.8
12.57
BallerupBallerup18.6.16+1.3
12.40
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.1
12.45
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16+0.9
12.30
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16+0.8
12.67
HelsingørHelsingør13.8.16+0.5
13.09
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.6
12.45
BallerupBallerup24.9.16-1.4
Højdespring  [3]
1.35
i
SB HelsingørHelsingør6.2.16
1.42
i
SB AalborgAalborg13.2.16
1.41
PB HelsingørHelsingør15.5.16
Længdespring  [10]
4.89
i
SB HelsingørHelsingør9.1.16
5.14
i
PB BallerupBallerup23.1.16
4.79
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
5.08
i
SkiveSkive5.3.16
4.74
w
TårnbyTårnby7.5.16+2.1
4.81
SB HelsingørHelsingør15.5.16+1.4
4.98
w
HelsingørHelsingør15.5.16+2.7
5.03
PB HvidovreHvidovre11.6.16+0.6
4.59
BallerupBallerup18.6.16+0.3
4.99
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+1.9
Kuglestød 3.0 kg  [11]
9.98
i
PB BallerupBallerup23.1.16
9.96
i
HelsingørHelsingør6.2.16
10.92
i
PB AalborgAalborg13.2.16
10.94
i
PB SkiveSkive5.3.16
11.40
PB TårnbyTårnby7.5.16
10.86
HelsingørHelsingør15.5.16
11.34
TårnbyTårnby29.5.16
11.39
BallerupBallerup18.6.16
11.01
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16
11.25
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
10.56
BallerupBallerup24.9.16
Spydkast 500 gram  [2]
23.19
SB HelsingørHelsingør15.5.16
27.28
SB HelsingørHelsingør13.8.16
Firekamp  [1]
2.449
i
PB AalborgAalborg13.2.16

2015

60 m  [12]
8.46
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
8.45
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
8.43
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.37
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
8.56
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
8.37
i
=PB HelsingørHelsingør31.1.15
8.61
i
HelsingørHelsingør31.1.15
8.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
8.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
8.36
i
PB Malmö/M, SWEMalmö/M, SWE25.2.15
8.40
i
HelsingørHelsingør28.2.15
8.43
i
SkiveSkive7.3.15
80 m  [1]
10.87
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.7
100 m  [3]
13.38
TårnbyTårnby2.5.15+1.9
13.24
PB TårnbyTårnby2.5.15+2.0
13.43
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+4.1
200 m  [5]
27.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
27.17
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
27.09
i
PB SkiveSkive7.3.15
27.84
PB TårnbyTårnby2.5.15-2.0
27.58
PB Maribo Maribo 15.8.15+0.6
800 m  [2]
2:40.29
i
PB AalborgAalborg14.3.15
2:41.79
PB Maribo Maribo 15.8.15
300 m hæk  [3]
48.55
PB HvidovreHvidovre13.6.15
47.68
PB BallerupBallerup20.6.15
47.63
PB HvidovreHvidovre22.8.15
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [12]
12.17
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.6
13.07
SB GreveGreve24.5.15-0.2
12.40
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.7
12.31
w
BallerupBallerup20.6.15+3.5
12.37
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15-0.7
12.49
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15-1.5
12.32
PB Maribo Maribo 15.8.15+1.7
12.78
HvidovreHvidovre22.8.15-2.9
12.64
HvidovreHvidovre22.8.15-1.1
12.72
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-1.0
12.69
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-1.7
12.73
SkiveSkive12.9.15-2.0
Højdespring  [4]
1.45
i
PB HelsingørHelsingør28.2.15
1.43
i
AalborgAalborg14.3.15
1.34
SB GreveGreve24.5.15
1.38
PB Maribo Maribo 15.8.15
Længdespring  [6]
5.10
i
PB HelsingørHelsingør31.1.15
4.38
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
4.95
i
SkiveSkive7.3.15
4.90
PB Maribo Maribo 15.8.15+0.2
4.95
w
Maribo Maribo 15.8.15+2.6
4.72
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-0.4
Kuglestød 3.0 kg  [8]
8.71
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
9.27
i
PB BallerupBallerup17.1.15
9.27
i
=PB Malmö, SWEMalmö, SWE7.2.15
9.59
i
PB AalborgAalborg14.3.15
8.36
GreveGreve24.5.15
8.68
Maribo Maribo 15.8.15
9.31
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
9.95
PB SkiveSkive12.9.15
Spydkast 500 gram  [4]
24.07
PB HvidovreHvidovre13.6.15
26.41
PB BallerupBallerup20.6.15
28.23
PB Maribo Maribo 15.8.15
24.73
HvidovreHvidovre22.8.15
Firekamp  [1]
2.402
i
PB AalborgAalborg14.3.15

2014

60 m  [7]
8.89
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12.13
8.67
i
PB BallerupBallerup18.1.14
8.74
i
PB BallerupBallerup18.1.14
8.72
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.97
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.83
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
8.78
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
80 m  [2]
11.10
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+5.6
11.19
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+3.1
100 m  [1]
13.96
PB TårnbyTårnby9.9.14+1.3
200 m  [1]
29.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
300 m  [1]
47.51
PB TårnbyTårnby9.9.14
600 m  [1]
1:55.05
PB HelsingørHelsingør24.5.14
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.58
PB BagsværdBagsværd21.9.14+1.3
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
12.89
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.3
12.84
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.9
Højdespring  [4]
1.40
i
PB BallerupBallerup18.1.14
1.35
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1.35
i
HelsingørHelsingør22.2.14
1.26
SB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
Stangspring  [5]
1.75
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
2.00
i
PB BallerupBallerup18.1.14
2.10
=PB Maribo Maribo 9.6.14
2.10
=PB BallerupBallerup21.6.14
2.03
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
Kuglestød 2.0 kg  [8]
8.67
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12.13
8.78
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
9.05
i
PB HelsingørHelsingør1.2.14
9.32
i
PB HelsingørHelsingør22.2.14
9.97
PB TårnbyTårnby3.5.14
9.53
HelsingørHelsingør24.5.14
10.59
PB BallerupBallerup21.6.14
10.36
BagsværdBagsværd21.9.14
Hammerkast 3.0 kg  [1]
30.86
PB AalborgAalborg13.9.14
Spydkast 400 gram  [4]
26.11
PB HelsingørHelsingør24.5.14
22.00
HvidovreHvidovre14.6.14
22.04
BallerupBallerup21.6.14
17.42
Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6.14

2013

50 m  [2]
7.66
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
7.86
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
60 m  [7]
9.04
i
PB BallerupBallerup12.1.13
9.17
i
PB BallerupBallerup12.1.13
9.09
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
9.30
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
9.26
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
8.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
9.02
i
HelsingørHelsingør2.2.13
80 m  [9]
11.80
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.8
11.57
PB HelsingørHelsingør18.5.13-1.6
11.71
PB HelsingørHelsingør18.5.13-1.6
11.51
PB HvidovreHvidovre15.6.13-0.5
11.92
BallerupBallerup22.6.13-3.2
12.05
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.1
11.72
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+1.7
11.75
GreveGreve28.9.13+0.5
11.69
GreveGreve28.9.13-1.6
100 m  [1]
16.07
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.9
200 m  [4]
29.52
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
29.70
PB TårnbyTårnby4.5.13+1.5
29.71
HelsingørHelsingør18.5.13-2.3
29.88
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.7
Højdespring  [4]
1.25
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
1.31
PB TårnbyTårnby4.5.13
1.36
PB HvidovreHvidovre15.6.13
1.31
BallerupBallerup22.6.13
Stangspring  [3]
2.00
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
2.10
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
2.05
GreveGreve28.9.13
Kuglestød 2.0 kg  [2]
7.12
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
7.29
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
Spydkast 400 gram  [1]
15.81
PB TårnbyTårnby4.5.13

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde7.66   Hvidovre6.1.13
60 m
Inde7.96   København18.12.21
100 m
Ude12.28   Aalborg25.6.22-0.1
200 m
Ude26.07   Viby11.5.19-0.3
Inde26.51   Malmö/A, SWE27.1.19
800 m
Ude2:35.28   Viby12.5.19
Inde2:32.89   Randers4.2.18
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.47   Randers6.2.2210 
100 m hæk 84.0 cm
Ude13.90   Tårnby7.5.22+0.717 
Højdespring
Ude1.54   København29.8.20
Inde1.61   Randers3.2.19
Stangspring
Ude2.10   København14.9.13
Inde2.00   Ballerup18.1.14
Længdespring
Ude5.90   Malmö/S, SWE17.7.22+0.731 
Inde5.84   Randers30.1.2232 
Trespring
Ude10.22   København7.9.17+1.0
Kuglestød 4.0 kg
Ude11.45   Uppsala, SWE8.6.19
Inde11.86   Randers2.2.2038 
Spydkast 600 gram
Ude33.09   Uppsala, SWE9.6.19
Femkamp
Inde3.717   DUR DUR-18Randers3.2.1915 
Syvkamp
Ude4.740   Uppsala, SWE9.6.1943 

80 m
Ude10.87   Göteborg/U, SWE3.7.15+0.7
300 m
Ude45.10   Helsingborg, SWE8.7.16
600 m
Ude1:55.05   Helsingør24.5.14
60 m hæk 76.2 cm
Ude9.58   Bagsværd21.9.14+1.3
Inde8.72   Skive25.2.18
100 m hæk 76.2 cm
Ude14.88   Greve12.5.18-1.625 
300 m hæk
Ude47.63   Hvidovre22.8.1540 
Kuglestød 2.0 kg
Ude10.59   Ballerup21.6.14
Inde9.32   Helsingør22.2.14
Kuglestød 3.0 kg
Ude12.77   Silkeborg18.8.1822 
Inde13.55   Randers4.2.1810 
Hammerkast 3.0 kg
Ude30.86   Aalborg13.9.14
Spydkast 400 gram
Ude26.11   Helsingør24.5.14
Spydkast 500 gram
Ude31.07   Greve13.5.18
Femkamp U18
Inde3.684   Randers4.2.18
Syvkamp U18
Ude4.612   Greve13.5.1813 
Firekamp
Inde2.449   Aalborg13.2.1612 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 512
Per disciplin:
50 m:2
60 m:41
80 m:13
100 m:20
200 m:30
300 m:2
600 m:1
800 m:21
60 m hæk 84.0 cm:27
60 m hæk 76.2 cm:5
100 m hæk 76.2 cm:11
100 m hæk 84.0 cm:38
300 m hæk:5
:26
Højdespring:38
Stangspring:8
Længdespring:91
Trespring :1
Kuglestød 2.0 kg:10
Kuglestød 3.0 kg:39
Kuglestød 4.0 kg:29
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:5
Spydkast 500 gram:11
Spydkast 600 gram:10
Femkamp U18:1
Femkamp:4
Syvkamp:7
Syvkamp U18:5
Firekamp:2
4 x 100 m stafet:5
4 x 200 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2022 8
12.29 3
h3
12.28
100 m hæk 84.0 cm
DM 2020
5
h1
15.62
DM 2022 4
13.94
Længdespring
DMU 2019
5.72
DM 2020 6
5.51
DM 2022 1
5.87
Syvkamp
DM 2019 4
4618
DM 2021 2
4707
Inde
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2020 5
9.04 4
h2
9.03
DMi 2021 4
8.79
DMi 2022 5
8.85 3
h1
8.75
Længdespring
DMi 2019 3
5.61
DMi 2020 3
5.50 12
Q
5.30
DMi 2021 3
5.71
DMi 2022 5
5.55
Femkamp
DMi 2019 2
3717
DMi 2021 3
3523
DMi 2022 8
1601
4 x 200 m stafet
DMi 2022 1
1:41.72

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2021 4
22
12.89
100 m hæk 84.0 cm
DMU 2020 2
19
15.44
DMU 2021 1
22
14.68
Højdespring
DMU 2020 3
19
1.45
Længdespring
DMU 2020 1
19
5.40
DMU 2021 3
22
5.45
Kuglestød 4.0 kg
DMU 2020 1
19
11.12
DMU 2021 1
22
11.03
Syvkamp
DMU 2019 1
19
4618
DMU 2020 5
19
4491
DMU 2021 1
22
4707
4 x 100 m stafet
DMU 2021 1
22
48.54
Inde
60 m
iDMU 2022 2
22
7.96
60 m hæk 84.0 cm
iDMU 2019 3
19
9.41
iDMU 2020 2
19
9.06
iDMU 2022 1
22
8.83
Længdespring
iDMU 2019 3
19
5.51
iDMU 2020 1
19
5.46
Kuglestød 4.0 kg
iDMU 2019 4
19
10.66
iDMU 2020 2
19
11.73
Femkamp U18
DMUi 2018 1
19
3684
Femkamp
DMUi 2020 2
19
3529
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
19
1:45.89
iDMU 2022 1
22
1:43.19

Internationale stævner

Ude
Syvkamp
EM-Hold Div 1 2019 21
4.426