Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Josephine Koch Jacobsen

Født: 2003

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐bronze

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [2]
8.01
i
BallerupBallerup22.1.22
7.99
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
200 m  [1]
DQ
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
400 m  [1]
1:04.22
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
Kuglestød 4.0 kg  [3]
9.84
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
 
9.54 PB9.359.84 PB9.78X9.58
10.42
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
9.6310.42 PB10.139.6910.3110.17
10.46
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
9.699.4310.46 PB9.719.839.71

2020

60 m  [8]
7.93
i
SB BallerupBallerup19.1.20
7.92
i
=PB BallerupBallerup19.1.20
7.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.84
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.90
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.98
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.81
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.84
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [3]
12.29
w
KøbenhavnKøbenhavn14.6.20+3.8
12.1h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+1.4
12.76
SB FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.9
200 m  [7]
25.49
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
25.03
i
DUR-17 PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
25.17
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+3.5
24.75
w
HvidovreHvidovre2.8.20+2.4
25.17
SB DMKøbenhavnDM, København16.8.20-1.1
25.41
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+1.5
25.42
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.200.0
800 m  [2]
2:31.04
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
2:29.96
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
60 m hæk 76.2 cm  [3]
9.10
i
SB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
9.37
i
BallerupBallerup19.1.20
9.08
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
100 m hæk 76.2 cm  [2]
14.6h
w
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+4.0
15.07
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20-0.8
Højdespring  [5]
1.54
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
1.45
i
BallerupBallerup18.1.20
 
1.40
   O
1.45
  XO
1.51
XXX
     
1.52
i
DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
1.40
  XO
1.43
   O
1.46
  XO
1.49
  XO
1.52
  XO
1.55
XXX
  
1.45
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
1.45
=SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.39
   O
1.42
   O
1.45 =SB
   O
     
Længdespring  [12]
5.66
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
5.44
i
BallerupBallerup19.1.20
 
XX5.444.15XX
5.59
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
5.335.595.56X5.455.51
5.51
i
DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
5.513.744.33
5.63
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 
5.63
5.19
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 
XX5.19
5.71
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
5.20
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20-2.3
 
5.20 SB
5.20
=SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20-2.3
 
5.20 =SB
 -2.3
5.59
SB KøbenhavnKøbenhavn22.7.20-1.2
 
5.46 SB
 +0.2
4.11
 +1.7
5.43
 +1.4
5.48 SB
 +0.6
5.58 SB
 -0.2
5.59 SB
 -1.2
5.30
HvidovreHvidovre1.8.20-1.1
 
3.88
 +0.7
4.06
 -1.3
5.09
 0.0
5.23
 0.0
5.23
 +0.1
5.30
 -1.1
5.59
=SB DMKøbenhavnDM, København16.8.20+1.3
 
5.44
 +2.2
X
 0.0
5.45
 +0.6
5.59 =SB
 +1.3
Kuglestød 3.0 kg  [9]
11.20
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
10.86
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
10.3210.549.8210.1710.869.57
10.70
i
DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
 
10.2810.70
11.11
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
11.55
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
10.47
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.20
11.73
PB KøbenhavnKøbenhavn30.5.20
11.02
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
10.7411.029.69
11.20
HvidovreHvidovre2.8.20
 
11.2010.2710.6610.45X10.03
Spydkast 500 gram  [2]
25.59
PB KøbenhavnKøbenhavn6.6.20
19.49
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
19.2119.4917.62
Femkamp U18  [1]
3.495
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
Syvkamp U18  [1]
4.451
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
15.07/-0.8   1.45   11.02   25.17w/+3.5
5.20/-2.3   19.49   2:29.96
4 x 200 m stafet  [2]
1:40.17
i
DR22
DUR-22
PB
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Klara Skriver Loessl
Josephine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
1:41.90
i
DUR

DUR-17
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Betty Marie Ramsgaard Jensen
Cecilie Gedsø Færge, Josephine Koch Jacobsen

2019

60 m  [6]
8.00
i
PB BallerupBallerup19.1.19
8.03
i
BallerupBallerup19.1.19
7.92
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
8.01
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
8.01
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.97
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [9]
12.80
SB GlostrupGlostrup27.4.19-0.2
12.40
PB BallerupBallerup25.5.19+1.7
12.59
KøbenhavnKøbenhavn28.5.19+1.3
12.44
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.5
12.37
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+1.3
12.78
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-3.3
12.74
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-2.1
12.70
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-0.7
12.42
AalborgAalborg14.9.19+1.8
200 m  [13]
25.74
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
25.93
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
25.28
w
VibyViby11.5.19+2.2
25.07
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+0.9
25.41
HelsingørHelsingør16.6.19+1.5
25.11
GreveGreve22.6.19+1.9
25.18
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-1.5
25.45
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+1.5
25.32
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.1
25.41
DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.8
24.94
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.4
25.38
OdenseOdense7.9.19+0.8
24.93
DUR-16 PB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19+0.3
800 m  [4]
2:35.47
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
2:36.08
PB VibyViby12.5.19
2:32.35
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
2:35.43
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
60 m hæk 76.2 cm, 8.25 m  [3]
9.27
i
BallerupBallerup20.1.19
9.21
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
9.21
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
60 m hæk 76.2 cm  [2]
9.07
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE27.1.19
9.14
i
DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
100 m hæk 76.2 cm  [6]
14.73
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.6
14.74
VibyViby11.5.190.0
14.51
w
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19+2.7
14.57
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-0.3
14.96
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-0.7
14.58
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.8
100 m hæk 84.0 cm  [1]
15.19
PB BallerupBallerup25.5.19+1.0
Højdespring  [4]
1.43
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
1.48
=PB VibyViby11.5.19
1.48
=PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
1.55
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Længdespring  [14]
5.10
i
SB KøbenhavnKøbenhavn5.1.19
5.26
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
5.15 SB3.88XX5.055.26 PB
5.44
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
5.26
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
3.384.915.154.065.265.21
5.32
SB GlostrupGlostrup27.4.190.0
5.33
SB VibyViby12.5.19+1.9
5.41
w
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19+2.1
5.81
PB HelsingørHelsingør16.6.190.0
5.39
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.190.0
5.68
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.3
5.75
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+0.2
5.66
DMUGreveDMU, Greve25.8.19+1.4
5.67
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19+0.2
5.72
AalborgAalborg14.9.190.0
Kuglestød 3.0 kg  [7]
9.02
i
SB KøbenhavnKøbenhavn5.1.19
10.36
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
X8.619.18 SB8.919.44 SB10.36 PB
10.91
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE26.1.19
9.72
i
DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
10.54
PB VibyViby11.5.19
10.85
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE8.6.19
10.88
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Spydkast 500 gram  [6]
24.04
PB KøbenhavnKøbenhavn4.5.19
23.41
VibyViby12.5.19
22.96
Uppsala, SWEUppsala, SWE25.5.19
22.96
NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
24.04
=PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
23.41
VibyViby6.10.19
Femkamp U18  [1]
3.245
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.19
9.14 1.43 9.72 5.44 2:35.47
Syvkamp U18  [2]
4.523
PB VibyViby12.5.19
14.74/0.0   1.48   10.54   25.28w/+2.2
5.33/+1.9   23.41   2:36.08
4.653
PB NordicCUppsala, SWENordicC, Uppsala, SWE9.6.19
14.51w/+2.7   1.48   10.85   25.07/+0.9
5.41w/+2.1   5.41w/+2.1   22.96
4 x 100 m stafet  [3]
47.52
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Denmark
Marie Høgh Larsen, Caroline Benfeldt Sørensen
Josephine Koch Jacobsen, Klara Skriver Loessl
46.47
DR PB OdenseOdense7.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Josephine Koch Jacobsen, Ida Kathrine Karstoft
Emma Beiter Bomme, Thea Haahr
49.14
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Victoria Lendal, Josephine Koch Jacobsen
Marie Høgh Larsen, Ida Beiter Bomme
4 x 200 m stafet  [1]
1:43.35
i
DUR-17 SB SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Sofie Spiegelhauer
Klara Skriver Loessl, Josephine Koch Jacobsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:59.73
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Josephine Koch Jacobsen, Karla Schärfe
Marie Falkebo Jensen, Elena Grøndahl Johansen

2018

60 m  [5]
8.28
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
8.24
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
8.19
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
8.12
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
8.34
i
SkiveSkive24.2.18
80 m  [2]
10.50
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18+1.9
10.66
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18-1.4
100 m  [9]
12.97
SB GlostrupGlostrup28.4.18-0.7
13.04
GlostrupGlostrup28.4.18-1.7
12.83
SB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18-0.3
12.90
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18-1.9
12.64
w
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+3.0
12.93
KøbenhavnKøbenhavn7.6.18+1.2
12.81
SB BallerupBallerup16.6.18-0.4
13.05
BallerupBallerup16.6.18-1.9
12.83
=SB BallerupBallerup16.6.18-1.2
200 m  [8]
27.24
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
26.97
i
SB SkiveSkive25.2.18
26.31
SB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18-2.3
25.64
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+0.5
26.11
BallerupBallerup17.6.18-0.1
26.67
SilkeborgSilkeborg18.8.18-1.6
25.83
AalborgAalborg2.9.180.0
25.99
GreveGreve29.9.18+0.6
300 m  [3]
41.65
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18
41.19
PB AalborgAalborg1.9.18
41.47
BallerupBallerup22.9.18
800 m  [2]
2:44.65
i
SB RandersRanders3.2.18
2:41.72
SB SilkeborgSilkeborg19.8.18
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [10]
12.17
PB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18+0.8
12.04
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+0.9
12.38
BallerupBallerup16.6.18-0.9
12.42
BallerupBallerup16.6.18-1.2
12.43
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE29.6.18+0.7
12.95
SilkeborgSilkeborg18.8.18-1.5
12.16
AalborgAalborg2.9.18+0.4
12.20
AalborgAalborg2.9.18-1.2
13.46
BallerupBallerup22.9.18-1.5
12.03
PB GreveGreve29.9.18+0.3
Højdespring  [3]
1.44
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
1.45
i
SB RandersRanders3.2.18
1.41
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18
Længdespring  [12]
5.03
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
4.61
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
5.06
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
5.12
PB GlostrupGlostrup28.4.18+1.9
5.28
w
GlostrupGlostrup28.4.18+3.6
5.28
PB KøbenhavnKøbenhavn5.5.18+0.2
5.39
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18-0.5
5.30
KøbenhavnKøbenhavn7.6.18-2.9
5.28
BallerupBallerup17.6.18-0.7
5.26
SilkeborgSilkeborg19.8.18+1.4
5.16
GreveGreve29.9.180.0
5.25
w
GreveGreve29.9.18+3.2
Kuglestød 3.0 kg  [5]
9.54
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
8.59
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
8.81
i
RandersRanders3.2.18
8.30
SB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
9.65
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18
Spydkast 500 gram  [1]
21.50
SB SilkeborgSilkeborg19.8.18
Firekamp  [1]
2.337
i
SB RandersRanders3.2.18

2017

50 m  [2]
7.08
i
HvidovreHvidovre15.1.17
7.03
i
(4)HvidovreHvidovre15.1.17
60 m  [9]
8.16
i
PB BallerupBallerup22.1.17
8.48
i
SB BallerupBallerup22.1.17
8.14
i
PB BallerupBallerup22.1.17
8.36
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
8.14
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
8.14
i
SkiveSkive25.2.17
8.05
i
PB SkiveSkive25.2.17
8.15
i
HelsingørHelsingør11.3.17
8.23
i
HelsingørHelsingør11.3.17
80 m  [2]
10.28
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17+0.8
10.40
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17+1.1
100 m  [20]
12.92
TårnbyTårnby6.5.17+0.3
12.78
PB TårnbyTårnby6.5.17+0.8
13.13
TårnbyTårnby6.5.17-1.4
13.00
BallerupBallerup28.5.17-0.8
13.03
KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+0.7
12.66
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-2.3
12.95
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-1.2
12.79
HvidovreHvidovre10.6.17+0.5
12.74
w
HvidovreHvidovre10.6.17+2.2
12.86
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.4
12.91
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+1.1
12.95
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.0
13.06
w
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.4
12.89
HvidovreHvidovre26.8.17+1.1
13.08
HvidovreHvidovre26.8.17-0.2
13.14
HelsingørHelsingør9.9.17-1.1
13.17
GreveGreve16.9.17-1.2
13.03
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17-1.5
13.00
GreveGreve1.10.17-1.7
12.93
GreveGreve1.10.17-1.8
200 m  [9]
26.24
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
26.75
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
26.33
i
SkiveSkive26.2.17
26.46
SB TårnbyTårnby7.5.17+1.3
26.81
AalborgAalborg12.5.17-0.7
26.08
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.17+0.7
26.26
HvidovreHvidovre11.6.17+2.0
25.92
w
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+2.6
26.34
GreveGreve30.9.17+1.0
300 m  [2]
42.92
SB BallerupBallerup28.5.17
41.75
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17
800 m  [2]
2:42.88
i
PB AalborgAalborg4.2.17
2:41.10
PB AalborgAalborg13.5.17
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
12.69
PB TårnbyTårnby6.5.170.0
12.97
PB TårnbyTårnby6.5.17-0.8
12.66
PB AalborgAalborg12.5.17+0.1
12.73
FrederiksbergFrederiksberg4.6.17+0.4
12.34
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.0
12.48
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.7
12.41
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.17
Højdespring  [6]
1.45
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
1.50
i
PB HvidovreHvidovre15.1.17
1.53
i
PB BallerupBallerup21.1.17
1.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
1.45
i
AalborgAalborg4.2.17
1.48
PB AalborgAalborg12.5.17
Længdespring  [9]
5.09
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
4.97
i
HvidovreHvidovre15.1.17
5.16
i
PB BallerupBallerup22.1.17
5.15
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
4.95
i
HvidovreHvidovre12.2.17
5.09
i
SkiveSkive25.2.17
4.90
i
HelsingørHelsingør11.3.17
4.81
PB AalborgAalborg13.5.170.0
4.96
PB GreveGreve30.9.17-0.6
Kuglestød 3.0 kg  [13]
8.92
i
PB KøbenhavnKøbenhavn7.1.17
9.67
i
PB BallerupBallerup21.1.17
9.73
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE29.1.17
9.94
i
PB AalborgAalborg4.2.17
10.03
i
PB HelsingørHelsingør11.3.17
10.39
PB AalborgAalborg12.5.17
9.36
KøbenhavnKøbenhavn1.6.17
9.87
FrederiksbergFrederiksberg4.6.17
9.44
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
10.25
HvidovreHvidovre27.8.17
9.36
GreveGreve16.9.17
10.16
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
9.45
GreveGreve1.10.17
Spydkast 500 gram  [2]
21.55
PB AalborgAalborg13.5.17
20.12
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Firekamp  [1]
2.353
i
PB AalborgAalborg4.2.17

2016

60 m  [9]
8.64
i
PB BallerupBallerup27.12.15
8.57
i
PB BallerupBallerup23.1.16
8.61
i
PB BallerupBallerup23.1.16
8.70
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
8.51
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
8.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
8.35
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
8.36
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.2
8.22
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+2.5
80 m  [13]
11.10
SB GlostrupGlostrup30.4.16-1.8
11.38
GlostrupGlostrup30.4.16-2.0
11.23
TårnbyTårnby7.5.16-1.6
10.94
SB TårnbyTårnby7.5.16-2.0
11.03
SB TårnbyTårnby7.5.16-1.2
10.71
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16-1.6
10.61
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16+1.4
10.80
BallerupBallerup18.6.16+0.3
10.65
BallerupBallerup18.6.16+0.2
10.75
HelsingørHelsingør13.8.16-1.6
10.74
HelsingørHelsingør13.8.16+0.9
10.65
GreveGreve1.10.16-0.5
10.86
GreveGreve1.10.16-0.4
100 m  [6]
13.00
PB BallerupBallerup18.5.16+1.5
13.06
HvidovreHvidovre11.6.16+0.1
13.01
HvidovreHvidovre11.6.16+0.6
13.16
GreveGreve7.8.16+0.1
13.40
GreveGreve7.8.16-0.8
13.09
TårnbyTårnby7.10.16-0.1
200 m  [8]
27.63
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
27.49
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
28.46
SB GlostrupGlostrup30.4.160.0
27.27
SB TårnbyTårnby7.5.160.0
27.20
SB BallerupBallerup18.6.16+0.3
26.19
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+1.2
26.62
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.0
26.68
GreveGreve1.10.16-1.5
300 m  [2]
42.78
PB BallerupBallerup18.5.16
42.56
PB TårnbyTårnby7.10.16
600 m  [1]
1:52.88
HelsingørHelsingør15.5.16
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.83
PB HelsingørHelsingør15.5.16+1.9
Højdespring  [4]
1.30
i
PB BallerupBallerup27.12.15
1.34
i
PB BallerupBallerup23.1.16
1.46
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
1.40
BallerupBallerup18.6.16
Kuglestød 2.0 kg  [12]
9.96
i
BallerupBallerup27.12.15
11.22
i
BallerupBallerup23.1.16
11.46
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
11.54
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
10.99
GlostrupGlostrup30.4.16
10.22
TårnbyTårnby7.5.16
10.54
HelsingørHelsingør15.5.16
10.19
FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
10.26
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
10.36
HelsingørHelsingør13.8.16
11.50
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
10.81
GreveGreve1.10.16
Spydkast 400 gram  [1]
23.33
SB HelsingørHelsingør15.5.16

2015

60 m  [5]
8.88
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.85
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.96
i
BallerupBallerup17.1.15
8.82
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.0
8.84
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.1
80 m  [16]
11.65
SB GlostrupGlostrup25.4.15-4.1
11.53
PB GlostrupGlostrup25.4.15-1.0
11.50
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.5
11.34
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.6
11.43
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.9
11.37
PB LyngbyLyngby17.5.15-2.9
10.99
w
LyngbyLyngby17.5.15+4.3
11.12
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+1.5
10.90
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+4.1
11.07
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
11.06
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
11.16
BallerupBallerup20.6.15+0.2
11.23
BallerupBallerup20.6.15+2.0
10.74
PB GreveGreve26.9.15+1.5
10.82
GreveGreve26.9.15+1.0
10.74
=PB , ???, ???27.9.15
100 m  [3]
13.55
PB HvidovreHvidovre13.6.15+0.9
13.44
w
HvidovreHvidovre13.6.15+4.3
13.38
PB TårnbyTårnby2.10.150.0
200 m  [6]
29.83
PB GlostrupGlostrup25.4.15+0.6
29.37
PB TårnbyTårnby2.5.15-1.9
28.80
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
28.40
PB BallerupBallerup20.6.15-0.3
28.01
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.8
27.06
PB GreveGreve26.9.15+1.5
300 m  [1]
44.47
PB TårnbyTårnby2.10.15
600 m  [4]
1:56.21
GreveGreve24.5.15
1:51.20
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
1:51.89
BallerupBallerup20.6.15
1:53.92
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
Højdespring  [3]
1.20
PB GlostrupGlostrup25.4.15
1.20
=PB LyngbyLyngby17.5.15
1.34
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
Kuglestød 2.0 kg  [10]
8.42
i
BallerupBallerup17.1.15
9.05
GlostrupGlostrup25.4.15
9.88
TårnbyTårnby2.5.15
9.40
LyngbyLyngby17.5.15
9.79
GreveGreve24.5.15
9.83
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
9.81
HvidovreHvidovre13.6.15
9.95
BallerupBallerup20.6.15
9.33
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
9.56
GreveGreve26.9.15
Spydkast 400 gram  [4]
14.30
PB LyngbyLyngby17.5.15
19.07
PB GreveGreve24.5.15
25.54
PB HvidovreHvidovre13.6.15
18.94
BallerupBallerup20.6.15
Boldkast 145 gram  [1]
24
GlostrupGlostrup25.4.15

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.81   Skive29.2.2044 
100 m
Ude12.37   Göteborg/U, SWE29.6.19+1.3
200 m
Ude24.93   DUR-16Leiria, POR21.9.19+0.337 
Inde25.03   DUR-17Skive1.3.2016 
400 m
Ude1:04.22   Hvidovre10.9.22
800 m
Ude2:29.96   København5.7.20
Inde2:31.04   Randers2.2.20
100 m hæk 84.0 cm
Ude15.19   Ballerup25.5.19+1.0
Højdespring
Ude1.55   København31.8.19
Inde1.54   København4.1.20
Længdespring
Ude5.81   Helsingør16.6.190.049 
Inde5.71   Skive29.2.2042 
Kuglestød 4.0 kg
Inde10.46   Malmö/A, SWE13.2.2250 
4 x 200 m stafet
Inde1:40.17   DR22 DUR-22Odense23.2.20

60 m
Ude8.36   Göteborg/U, SWE1.7.16-1.210 
80 m
Ude10.28   Göteborg/U, SWE1.7.17+0.8
300 m
Ude41.19   Aalborg1.9.1846 
60 m hæk 76.2 cm
Ude9.83   Helsingør15.5.16+1.911 
Inde9.07   Malmö, SWE27.1.1926 
100 m hæk 76.2 cm
Ude14.57   Göteborg/U, SWE30.6.19-0.318 
Kuglestød 3.0 kg
Ude11.73   København30.5.20
Inde11.55   Skive29.2.20
Spydkast 400 gram
Ude25.54   Hvidovre13.6.15
Spydkast 500 gram
Ude25.59   København6.6.20
Femkamp U18
Inde3.495   Randers1.2.20
Syvkamp U18
Ude4.653   Uppsala, SWE9.6.1911 
Firekamp
Inde2.353   Aalborg4.2.1720 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 402
Per disciplin:
50 m:2
60 m:44
80 m:33
100 m:50
200 m:52
300 m:8
400 m:1
600 m:5
800 m:10
:3
60 m hæk 76.2 cm:6
100 m hæk 76.2 cm:8
100 m hæk 84.0 cm:1
:17
Højdespring:25
Længdespring:47
Kuglestød 2.0 kg:22
Kuglestød 3.0 kg:34
Kuglestød 4.0 kg:3
Spydkast 400 gram:5
Spydkast 500 gram:11
Boldkast 145 gram:1
Femkamp U18:2
Syvkamp U18:3
Firekamp:2
4 x 100 m stafet:3
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
12.70
12.74
200 m
DM 2019 4
25.32 2
h2
25.45
DMU 2019
25.41
DM 2020 6
25.41 2
h1
25.17
Længdespring
DM 2019 3
5.75
DMU 2019
5.66
DM 2020 4
5.59
Inde
60 m
DMi 2020 7
7.98 2
h3
7.90
Længdespring
DMi 2020 11
5.19 3
Q
5.63
4 x 200 m stafet
DMi 2020 2
1:40.17

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2020 2
17
25.42
400 m
DMU 2022 7
19
1:04.22
Inde
60 m
iDMU 2019 4
17
7.97 2
17
h2
8.01
iDMU 2020 2
17
7.84 2
17
h1
7.81
200 m
iDMU 2019 2
17
r4
25.93
iDMU 2020 1
17
25.03
Længdespring
iDMU 2019 7
17
5.26
iDMU 2020 2
17
5.71
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2020 4
17
11.55
Femkamp U18
DMUi 2019 5
17
3245
DMUi 2020 2
17
3495
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
17
1:41.90