Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Stine Baandrup Tindbæk

Født: 2005

Klub: Ballerup Atletik Klub

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [4]
8.35
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.40
i
BallerupBallerup22.1.22
8.29
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
8.39
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [4]
12.87
w
TårnbyTårnby7.5.22+4.8
13.18
w
TårnbyTårnby7.5.22+2.3
12.73
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.3
13.21
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.7
200 m  [5]
27.12
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
27.04
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
27.02
PB TårnbyTårnby8.5.22-1.2
27.33
FrederiksbergFrederiksberg5.6.22-1.4
26.46
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+0.5
Længdespring  [8]
5.12
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
4.80 PB5.12 PB4.754.834.524.60
4.87
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
4.724.87
5.41
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
5.35 PB5.39 PB4.615.205.215.41 PB
5.18
SB TårnbyTårnby8.5.22+0.9
 
4.94 SB
 -0.4
X
 0.0
X5.02 SB
 +1.7
5.18 SB
 +0.9
4.88
 -2.2
5.25
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.220.0
 
4.82
 -1.5
XX4.94
 0.0
5.25 PB
 0.0
5.14
 0.0
5.29
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.220.0
 
X4.26
 0.0
5.22
 +0.1
5.03
 +0.2
5.29 PB
 0.0
4.88
 +1.1
5.38
PB Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE17.6.22+1.2
 
5.38 PB
 +1.2
4.83
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22-1.3
 
4.83
 -1.3
X
 +0.8
4.78
 -0.4
4 x 200 m stafet  [1]
1:46.81
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Ballerup Atletik Klub
Filippa Roug, Stine Baandrup Tindbæk
Nanna Grubert, Ashley Gnanogoh

2021

100 m  [9]
13.84
SB BallerupBallerup9.5.21-2.5
13.11
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.7
13.36
PB BallerupBallerup19.6.21-2.9
13.08
PB BallerupBallerup19.6.210.0
13.39
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+3.9
13.17
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.4
13.14
TårnbyTårnby2.9.21+0.4
12.93
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.8
12.78
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.7
200 m  [3]
27.16
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21-0.1
27.14
PB BallerupBallerup20.6.21+1.8
27.12
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.8
Længdespring  [9]
4.88
PB BallerupBallerup9.5.21+2.0
4.91
w
BallerupBallerup9.5.21
 
4.76 SB
 +1.7
4.88 =PB
 +2.0
4.91
 +2.6
5.06
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.210.0
 
4.91 PB
 0.0
5.06 PB
 0.0
4.70
 0.0
4.70
 +1.5
4.52
 0.0
4.91
 0.0
5.06
=PB NæstvedNæstved27.5.21+0.4
 
4.90
 +0.2
5.06 =PB
 +0.4
4.95
 -0.2
4.77
 -0.1
4.45
 +0.2
4.66
 +0.3
5.22
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21+1.1
 
5.00
 +1.1
5.19 PB
 +1.0
5.07
 +1.9
4.81
 +2.2
5.00
 +1.4
5.22 PB
 +1.1
4.56
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.8
4.79
BallerupBallerup20.6.210.0
 
X
 0.0
4.76
 0.0
4.51
 -1.1
4.79
 0.0
X
 0.0
4.54
 -1.0
4.89
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21-0.9
 
X
 0.0
4.89
 -0.9
4.78
 -0.2
3.76
 -0.1
X
 0.0
4.64
 +3.1
4.99
TårnbyTårnby2.9.21-0.8
 
4.88
 0.0
4.81
 -1.3
4.99
 -0.8
4.97
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.210.0
 
4.67
 +1.8
4.50
 0.0
4.86
 +2.4
4.97
 0.0
X
 0.0
4.60
 +1.4
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.62
SB BallerupBallerup9.5.21
 
7.23 SB8.62 SB8.56
4 x 100 m stafet  [2]
51.18
PB BallerupBallerup19.6.21
 Ballerup Atletik Klub
Nanna Grubert, Filippa Roug
Stine Baandrup Tindbæk, Caroline Vammen
50.23
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Ballerup Atletik Klub
Nanna Grubert, Filippa Roug
Stine Baandrup Tindbæk, Ashley Gnanogoh

2020

60 m  [5]
8.67
i
SB BallerupBallerup27.12.19
8.55
i
SB BallerupBallerup18.1.20
8.57
i
BallerupBallerup18.1.20
8.63
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.55
i
=SB HelsingørHelsingør1.2.20
100 m  [5]
13.47
w
BallerupBallerup2.7.20+3.1
13.78
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.5
13.63
SB HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
14.08
BallerupBallerup30.8.20+0.3
13.66
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-0.7
200 m  [3]
28.39
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
28.31
SB BallerupBallerup2.7.200.0
28.19
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-1.7
400 m  [1]
1:35.19
SB BallerupBallerup2.7.20
Længdespring  [6]
4.69
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
4.43 SB4.47 SB4.69 PB4.64XX
4.26
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
4.264.18X
4.27
i
HelsingørHelsingør1.2.20
4.40
SB BallerupBallerup2.7.20+1.3
 
X4.34 SB
 +0.1
4.40 SB
 +1.3
4.25
HvidovreHvidovre1.8.20+0.6
4.53
SB BallerupBallerup30.8.20+0.7
 
4.53 SB
 +0.2
4.53 =SB
 +0.7
X4.16
 +2.8
4.36
 +2.4
4.18
 +1.9
4.53
=SB BallerupBallerup30.8.20+0.7
 
4.53 SB
 +0.2
4.53 =SB
 +0.7
X4.16
 +2.8
4.36
 +2.4
4.18
 +1.9
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.28
i
SB BallerupBallerup27.12.19
 
7.44 SB8.12 SB8.28 SB
1000 m stafet  [1]
2:30.47
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Ballerup Atletik Klub
Kirsa Wirth, Filippa Roug
Stine Baandrup Tindbæk, Luna Haugaard Christensen

2019

60 m  [9]
8.87
i
PB BallerupBallerup27.12.18
8.57
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
8.63
i
BallerupBallerup19.1.19
8.67
i
BallerupBallerup19.1.19
8.63
i
BallerupBallerup19.1.19
8.67
i
BallerupBallerup19.1.19
8.54
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
8.62
i
HelsingørHelsingør2.2.19
8.63
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [9]
13.56
TårnbyTårnby4.5.19+0.8
13.54
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.7
13.49
PB BallerupBallerup25.5.19+0.1
13.35
w
OdenseOdense1.6.19+3.6
13.67
HelsingørHelsingør15.6.19-1.1
13.51
HelsingørHelsingør15.6.19-1.2
13.89
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-1.2
13.96
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-2.0
13.70
BallerupBallerup7.9.19-2.3
200 m  [3]
28.49
PB TårnbyTårnby5.5.19+1.8
28.49
=PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.1
28.21
PB GreveGreve28.9.19-0.7
Højdespring  [2]
1.35
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
1.10 PB
   O
1.15 PB
   O
1.20 PB
   O
1.25 PB
   O
1.30 PB
   O
1.35 PB
   O
1.38
XXX
 
1.35
i
=PB BallerupBallerup19.1.19
Længdespring  [9]
4.54
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
4.54 PBX4.29
4.56
i
=PB BallerupBallerup20.1.19
 
4.184.354.56 =PB4.373.984.29
4.56
i
PB BallerupBallerup20.1.19
4.63
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
4.264.63 PB4.52
4.61
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
4.614.484.40
4.44
SB KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+1.1
4.64
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+0.1
4.44
BallerupBallerup7.9.19-2.4
4.34
GreveGreve28.9.19-1.2
Kuglestød 2.0 kg  [1]
10.40
i
PB BallerupBallerup27.12.18
Kuglestød 3.0 kg  [4]
8.52
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
8.09 PB8.52 PB8.087.148.207.58
8.52
i
=PB BallerupBallerup19.1.19
8.60
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
8.60 PB7.877.827.08
9.10
PB BallerupBallerup7.9.19
Diskoskast 0.75 kg  [1]
21.05
PB AalborgAalborg14.9.19
Hammerkast 3.0 kg  [3]
23.98
PB AalborgAalborg6.7.19
22.27
BallerupBallerup7.9.19
23.98
=PB AalborgAalborg14.9.19

2018

60 m  [4]
8.95
i
PB BallerupBallerup20.1.18
9.02
i
BallerupBallerup20.1.18
8.96
i
PB BallerupBallerup20.1.18
8.93
i
PB HelsingørHelsingør3.2.18
80 m  [3]
11.50
PB TårnbyTårnby5.5.18+0.3
11.40
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18-0.1
11.80
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+0.1
200 m  [2]
30.05
SB BallerupBallerup16.6.18-2.5
29.96
SB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+1.5
Højdespring  [1]
1.25
PB BallerupBallerup22.9.18
 
1.10 PB
   O
1.15 PB
   O
1.20 PB
 XXO
1.25 PB
   O
    
Længdespring  [1]
4.54
PB BallerupBallerup16.6.18+1.3
Kuglestød 2.0 kg  [3]
8.13
i
PB HelsingørHelsingør3.2.18
9.45
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
9.95
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.41
PB BallerupBallerup22.9.18
 
7.99 PB8.41 PB7.938.297.52X

2017

60 m  [2]
9.14
i
SB BallerupBallerup22.1.17
9.08
i
PB BallerupBallerup22.1.17
80 m  [3]
11.91
PB BallerupBallerup2.5.17+0.5
11.82
PB TårnbyTårnby6.5.170.0
12.03
FrederiksbergFrederiksberg18.5.170.0
100 m  [1]
14.79
PB BallerupBallerup28.5.17-0.8
200 m  [3]
30.66
PB TårnbyTårnby7.5.17-0.4
29.56
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+1.8
29.28
PB GreveGreve1.10.17+0.1
400 m  [1]
1:16.84
PB BallerupBallerup2.5.17

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.29   Skive5.3.22
100 m
Ude12.78   Hvidovre11.9.21+1.7
200 m
Ude26.46   Göteborg/U, SWE19.6.22+0.5
Inde27.04   Skive6.3.22
400 m
Ude1:16.84   Ballerup2.5.17
Højdespring
Ude1.25   Ballerup22.9.18
Inde1.35   Ballerup19.1.19
Længdespring
Ude5.38   Göteborg/U-U, SWE17.6.22+1.2
Inde5.41   Skive5.3.22
4 x 100 m stafet
Ude50.23   Hvidovre11.9.21
4 x 200 m stafet
Inde1:46.81   Skive6.3.22

80 m
Ude11.40   Frederiksberg2.6.18-0.1
Kuglestød 2.0 kg
Ude9.95   København19.8.18
Inde10.40   Ballerup27.12.18
Kuglestød 3.0 kg
Ude9.10   Ballerup7.9.19
Inde8.60   Helsingør2.2.19
Diskoskast 0.75 kg
Ude21.05   Aalborg14.9.19
Hammerkast 3.0 kg
Ude23.98   Aalborg6.7.19
1000 m stafet
Ude2:30.47   Hvidovre20.9.20

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 135
Per disciplin:
60 m:24
80 m:6
100 m:28
200 m:19
400 m:2
Højdespring:3
Længdespring:34
Kuglestød 2.0 kg:4
Kuglestød 3.0 kg:7
Diskoskast 0.75 kg:1
Hammerkast 3.0 kg:3
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
13.96
200 m
DMU 2019
28.49

Ungdom
100 m
DMU 2020
6
15
h1
13.66
DMU 2021 5
17
12.78 3
17
h1
12.93
200 m
DMU 2020 11
15
28.19
DMU 2021 3
17
B
27.12
Længdespring
DMU 2021 6
17
4.97
4 x 100 m stafet
DMU 2021
17
50.23
1000 m stafet
DMU 2020 3
15
2:30.47
Inde
60 m
iDMU 2019
7
15
h2
8.63
iDMU 2022 8
17
8.39 3
17
h1
8.29
200 m
iDMU 2022 1
17
C
27.04
Længdespring
iDMU 2019 9
15
4.61
iDMU 2022 3
17
5.41
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
19
1:46.81