Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Lærke F. Thygesen

Født: 7 april 2005

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

200 m  [2]
27.21
i
PB RandersRanders19.2.22
26.67
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+0.5
400 m  [3]
1:01.75
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
59.32
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
800 m  [6]
2:21.11
i
PB RandersRanders14.12.21
2:20.77
i
DUR-17 PB RandersRanders9.1.22
2:21.01
i
RandersRanders30.1.22
2:23.07
i
RandersRanders19.2.22
2:25.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
2:18.82
PB RandersRanders5.6.22
1500 m  [3]
5:08.83
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
4:57.67
i
PB SkiveSkive12.2.22
4:57.23
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
5 km  [2]
18:43
PB HillerødHillerød12.3.22
18:25
PB DMUAarhusDMU, Aarhus23.4.22
10 km  [1]
38:45
PB (17)KøbenhavnKøbenhavn6.2.22
4 km  [1]
14:00
AarhusAarhus23.4.22
2000 m forh.  [7]
7:28.4h
SB RandersRanders17.4.22
7:27.91
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
7:15.24
=PB RandersRanders4.6.22
7:15.24
PB RandersRanders4.6.22
7:15.09
PB Dortmund, GERDortmund, GER11.6.22
7:14.76
PB (84)Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22
7:28.97
EM U18Jerusalem, ISREM U18, Jerusalem, ISR4.7.22
3000 m forh.  [1]
11:51.29
PB NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE17.7.22
4 x 100 m stafet  [1]
50.39
SB RandersRanders4.6.22
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch
Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen

2021

200 m  [2]
26.69
PB RandersRanders20.6.21-0.3
26.93
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.2
400 m  [1]
59.47
PB HvidovreHvidovre12.6.21
800 m  [6]
2:27.31 mix
i
PB RandersRanders6.12.20
2:21.61
PB AalborgAalborg22.5.21
2:21.06
PB HvidovreHvidovre13.6.21
2:21.77
RandersRanders20.6.21
2:20.92
PB AarhusAarhus5.9.21
2:20.46
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
1500 m  [2]
5:03.91
PB AarhusAarhus5.9.21
5:29.62
HerningHerning25.9.21
10 km  [1]
41:48
PB (33)VærløseVærløse24.4.21
2000 m forh.  [4]
7:34.9h
PB RandersRanders18.4.21
7:41.06
RandersRanders5.6.21
7:23.27
PB RandersRanders19.6.21+0.3
7:32.90
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
3000 m forh.  [2]
12:09.35
PB RandersRanders2.5.21
11:53.67
PB DMOdenseDM, Odense25.6.21
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.23
i
PB RandersRanders6.12.20
 
7.23 PB7.10
4 x 100 m stafet  [2]
54.67
SB RandersRanders19.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Lærke F. Thygesen, Lærke Blaabjerg Pedersen
Mathilde Fogh, Cecilie Lindgaard Jensen
54.41
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Mathilde Fogh, Cecilie Lindgaard Jensen
Lærke F. Thygesen, Lærke Blaabjerg Pedersen
4 x 200 m stafet  [2]
1:49.57
i
PB RandersRanders26.11.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal
Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch
DNF
i
RandersRanders10.12.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Frederikke K. Madsen, Lærke Blaabjerg Pedersen
Lærke F. Thygesen, Lærke Lykke Christiansen
4 x 400 m stafet  [1]
4:10.51
PB AarhusAarhus5.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Amanda Sondrup Henriques, Kristine Skifter Bitsch
Lærke Blaabjerg Pedersen, Lærke F. Thygesen
Cross 4 km  [1]
16:42
DMUKorsør DMU, Korsør 27.11.21

2020

60 m  [3]
8.78
i
PB AarhusAarhus28.12.19
8.66
i
PB AarhusAarhus25.1.20
8.85
i
AarhusAarhus25.1.20
200 m  [5]
28.61
i
PB RandersRanders27.11.19
28.71
i
SkiveSkive14.12.19
27.83
PB AarhusAarhus23.7.20-0.6
28.81
AarhusAarhus8.8.20+0.7
28.39
RandersRanders1.9.20+1.2
400 m  [1]
1:01.94
PB AarhusAarhus23.7.20
800 m  [8]
2:32.04
i
PB RandersRanders27.11.19
2:34.42
i
SkiveSkive14.12.19
2:34.8h mix
i
RandersRanders28.1.20
2:32.73
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
2:30.93
SB AarhusAarhus8.8.20
2:28.75
PB RandersRanders3.9.20
2:29.15
AarhusAarhus6.9.20
2:23.46
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
3000 m  [1]
11:26.30
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
2000 m forh.  [2]
8:21.48
PB RandersRanders21.6.20
7:52.78
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
400 m hæk  [1]
1:12.10
PB AarhusAarhus6.9.20
Længdespring  [3]
4.31
i
PB SkiveSkive14.12.19
 
4.21 PB4.31 PBXXXX
4.31
i
=PB AarhusAarhus28.12.19
 
4.113.843.883.984.234.31 =PB
4.41
i
PB AarhusAarhus25.1.20
 
4.41 PB4.254.33
4 x 100 m stafet  [1]
55.49
PB AarhusAarhus6.9.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Ane Liv Berthelsen, Lærke F. Thygesen
Kristine Skifter Bitsch, Frederikke K. Madsen
4 x 200 m stafet  [2]
1:57.54
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Cecilie Lindgaard Jensen, Isabella Scherwin
Lærke F. Thygesen, Lærke Blaabjerg Pedersen
1:54.77 mix
PB RandersRanders25.8.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen
Frederikke K. Madsen, Lærke Lykke Christiansen
1000 m stafet  [1]
2:27.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke F. Thygesen

2019

60 m  [4]
8.98
i
PB AalborgAalborg19.1.19
9.20
i
SB AalborgAalborg19.1.19
8.93
i
SB RandersRanders16.2.19
8.87
i
PB RandersRanders16.2.19
80 m  [1]
11.45
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+2.2
200 m  [1]
29.02
PB RandersRanders16.6.19-2.5
300 m  [2]
47.30
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
46.20
PB HerningHerning21.9.19
800 m  [7]
2:39.91
i
PB RandersRanders16.2.19
2:34.80
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
2:44.73 mix
SB AarhusAarhus21.5.19
2:39.53
SB AalborgAalborg25.5.19
2:35.29
PB RandersRanders16.6.19
2:33.65
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
2:30.15
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
1500 m  [2]
5:33.29
i
PB SkiveSkive2.2.19
5:32.56
PB HerningHerning21.9.19
2000 m  [1]
7:55.30
PB (86)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
3000 m  [2]
12:42.66
PB AalborgAalborg25.5.19
11:44.71
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
Længdespring  [5]
4.09
i
PB RandersRanders16.2.19
4.09
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
4.084.09 =PB3.86
4.23
PB RandersRanders15.6.190.0
4.20
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.190.0
4.12
HerningHerning21.9.19+0.1
Kuglestød 3.0 kg  [2]
6.44
i
PB AalborgAalborg19.1.19
6.53
i
PB RandersRanders16.2.19

2018

60 m  [3]
9.23
i
PB AarhusAarhus20.1.18
9.24
i
AarhusAarhus20.1.18
9.15
i
PB RandersRanders14.4.18
80 m  [4]
12.12
SB SæbySæby9.6.18-1.3
11.58
PB SkiveSkive16.6.180.0
11.64
SB SkiveSkive16.6.180.0
11.74
RandersRanders29.9.18-0.5
200 m  [5]
30.12
i
PB RandersRanders14.4.18
29.75
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18+1.7
29.94
SkiveSkive17.6.18+1.3
29.88
SæbySæby8.9.18-1.6
29.03
PB RandersRanders29.9.18+0.8
600 m  [1]
1:56.80
PB SæbySæby9.6.18
800 m  [5]
2:48.74
i
PB AarhusAarhus21.1.18
2:58.08
i
RandersRanders14.4.18
3:01.00
SB SilkeborgSilkeborg8.5.18
2:49.03
PB VejleVejle26.5.18
2:38.77
PB RandersRanders29.9.18
1000 m  [4]
3:42.48
SB RandersRanders14.6.18
3:39.51
PB SkiveSkive17.6.18
3:33.30
PB SæbySæby8.9.18
3:27.82
PB HerningHerning16.9.18
60 m hæk 76.2 cm  [2]
12.49
i
PB AarhusAarhus21.1.18
12.46
PB RandersRanders29.9.18-1.1
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
17.08
PB VejleVejle26.5.18+1.2
Kuglestød 2.0 kg  [4]
7.65
i
PB RandersRanders14.4.18
7.13
PB SæbySæby9.6.18
7.41
PB RandersRanders14.6.18
7.74
PB RandersRanders29.9.18
Spydkast 400 gram  [2]
11.38
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
14.74
PB SæbySæby9.6.18

2017

60 m  [2]
9.50
i
PB AarhusAarhus21.1.17
9.44
i
PB AarhusAarhus21.1.17
80 m  [6]
12.7h
SilkeborgSilkeborg1.6.17-2.0
12.07
PB SkiveSkive10.6.17+2.0
12.21
PB SkiveSkive10.6.17-1.0
12.32
RandersRanders13.6.17
12.73
SæbySæby18.7.17+1.7
12.11
RandersRanders30.9.17-4.4
300 m  [1]
52.52
PB RandersRanders17.6.17
600 m  [1]
2:10.10
PB SæbySæby18.7.17
800 m  [4]
3:05.55
i
PB AarhusAarhus22.1.17
3:12.5h
PB SilkeborgSilkeborg1.6.17
3:01.35
PB RandersRanders17.6.17
2:59.27
PB RandersRanders30.9.17
1000 m  [3]
3:52.03
PB SkiveSkive11.6.17
3:43.90
PB RandersRanders13.6.17
3:41.0h
PB HerningHerning17.9.17
Kuglestød 2.0 kg  [4]
6.50
PB SkiveSkive11.6.17
6.59
PB RandersRanders13.6.17
4.62
SæbySæby18.7.17
5.99
RandersRanders30.9.17
Spydkast 400 gram  [3]
6.00
PB SilkeborgSilkeborg1.6.17
7.52
PB SæbySæby18.7.17
9.19
PB RandersRanders30.9.17

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.66   Aarhus25.1.20
200 m
Ude26.67   Göteborg/U, SWE19.6.22+0.5
Inde27.21   Randers19.2.22
400 m
Ude59.32   Göteborg/U, SWE18.6.22
Inde1:01.75   Göteborg/FH, SWE4.12.21
800 m
Ude2:18.82   Randers5.6.22
Inde2:20.77   DUR-17Randers9.1.22
1000 m
Ude3:27.82   Herning16.9.18
1500 m
Ude5:03.91   Aarhus5.9.21
Inde4:57.23   Skive6.3.22
3000 m
Ude11:44.71   Greve25.8.19
Inde11:26.30   Skive29.2.20
5 km
Ude18:25   Aarhus23.4.22
10 km
Ude38:45   København6.2.22
3000 m forh.
Ude11:51.29   Malmö/S, SWE17.7.2231 
400 m hæk
Ude1:12.10   Aarhus6.9.20
Længdespring
Ude4.23   Randers15.6.190.0
Inde4.41   Aarhus25.1.20
4 x 200 m stafet
Inde1:49.57   Randers26.11.20
4 x 400 m stafet
Ude4:10.51   Aarhus5.9.21

80 m
Ude11.58   Skive16.6.180.0
300 m
Ude46.20   Herning21.9.19
600 m
Ude1:56.80   Sæby9.6.18
2000 m
Ude7:55.30   Göteborg/U, SWE30.6.19
2000 m forh.
Ude7:14.76   Göteborg/U, SWE17.6.22
60 m hæk 76.2 cm
Ude12.46   Randers29.9.18-1.1
Inde12.49   Aarhus21.1.18
Kuglestød 2.0 kg
Ude7.74   Randers29.9.18
Inde7.65   Randers14.4.18
Kuglestød 3.0 kg
Inde7.23   Randers6.12.20
Spydkast 400 gram
Ude14.74   Sæby9.6.18
4 x 200 m stafet
Ude1:54.77 mix   Randers25.8.20
1000 m stafet
Ude2:27.70   Hvidovre20.9.20

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 162
Per disciplin:
60 m:12
80 m:11
200 m:15
300 m:3
400 m:5
600 m:2
800 m:36
1000 m:7
1500 m:7
2000 m:1
3000 m:3
5 km:2
10 km:2
Väg:1
2000 m forh.:13
3000 m forh.:3
60 m hæk 76.2 cm:2
400 m hæk:1
:1
Længdespring:8
Kuglestød 2.0 kg:8
Kuglestød 3.0 kg:3
Spydkast 400 gram:5
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:4
4 x 400 m stafet:1
1000 m stafet:1
Cross:1

Danske mesterskaber

Ude
800 m
DMU 2019
2:30.15
3000 m
DMU 2019
11:44.71
10 km
DM 2021 31
41:48
3000 m forh.
DM 7 2021 8
11:53.67
4 x 100 m stafet
DM 2020 8
B
55.49
4 x 400 m stafet
DM 2021 4
4:10.51

Ungdom
200 m
DMU 2021 7
17
C
26.93
800 m
DMU 2020 2
15
2:23.46
DMU 2021 2
17
2:20.46
5 km
DMU 2022 5
19
18:25
2000 m forh.
DMU 2020 1
15
7:52.78
DMU 2021 2
17
7:32.90
4 x 100 m stafet
DMU 2021 3
17
54.41
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:27.70
DM 16-17 år km cross
DMU 2021 7
17
16:42
Inde
400 m
iDMU 2022
17
800 m
iDMU 2019 6
15
r1
2:34.80
iDMU 2020 5
15
2:32.73
iDMU 2022 2
17
2:25.41
1500 m
iDMU 2022 3
17
4:57.23
3000 m
iDMU 2020 6
15
11:26.30
Længdespring
iDMU 2019 16
15
4.09
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 5
17
1:57.54

Internationale stævner


Ude
2000 m forh.
EM U18 2022
13
17
h2
7:28.97