Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Kristine Skifter Bitsch

Født: 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

800 m  [1]
2:42.24
i
DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
60 m hæk 76.2 cm  [7]
10.04
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
10.06
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
9.85
i
PB AarhusAarhus23.1.22
9.85
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
10.06
i
RandersRanders19.2.22
9.98
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
9.91
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
100 m hæk 76.2 cm  [1]
17.43
PB Halle, GERHalle, GER14.5.22-2.0
Højdespring  [7]
1.50
i
PB RandersRanders16.11.21
 
1.40 SB
   O
1.45 SB
   O
1.50 PB
  XO
1.53
XXX
    
1.51
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
 
1.41
   O
1.46
  XO
1.51 PB
   O
1.56
XXX
    
1.48
i
AarhusAarhus23.1.22
 
1.40
   O
1.45
   O
1.48
   O
1.51
XXX
    
1.55
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
1.40
   O
1.46
   O
1.49
  XO
1.52 PB
   O
1.55 PB
  XO
1.58
XXX
  
1.57
i
PB RandersRanders19.2.22
 
1.40
   O
1.45
   O
1.48
  XO
1.51
   O
1.54
   O
1.57 PB
 XXO
1.60
XXX
 
1.60
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
1.45
   O
1.51
   O
1.54
   O
1.57 =PB
   O
1.60 PB
   O
1.63
XXX
  
1.60
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
1.45
   O
1.51
   O
1.54
   O
1.57 =PB
   O
1.60 PB
   O
1.63
XXX
  
1.52
SB Halle, GERHalle, GER14.5.22
 
1.44 SB
   O
1.48 SB
   O
1.52 SB
   O
1.56
XXX
    
Længdespring  [3]
4.94
i
RandersRanders30.1.22
 
4.704.674.834.814.944.92
4.95
i
DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
4.934.954.93
4.85
i
RandersRanders19.2.22
 
4.854.73
Kuglestød 3.0 kg  [9]
11.05
i
PB RandersRanders16.11.21
 
10.39 SB11.05 PB10.85
11.70
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.12.21
 
11.62 PB11.4811.5911.70 PB10.69X
12.03
i
PB AarhusAarhus22.1.22
 
11.3512.02 PB12.03 PB11.6710.8211.61
11.65
i
DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
11.6510.5711.10
12.80
i
PB RandersRanders19.2.22
 
12.48 PB12.80 PB12.1912.20
12.09
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
12.0911.38X11.2511.9111.73
12.41
PB Halle, GERHalle, GER14.5.22
 
12.09 PB12.14 PB12.41 PB
12.65
PB HvidovreHvidovre28.5.22
 
12.04X11.9412.65 PB12.39X
12.88
PB RandersRanders4.6.22
 
12.88 PB12.0812.3312.70X12.35
Spydkast 500 gram  [4]
41.30
PB Halle, GERHalle, GER15.5.22
 
35.74 PB39.27 PB41.30 PB
35.67
HvidovreHvidovre28.5.22
 
28.47X33.1234.6434.7535.67
38.68
RandersRanders4.6.22
 
X31.5538.37X38.6837.30
39.17
HvidovreHvidovre11.6.22
 
35.8337.33X39.1732.59
Femkamp U18  [1]
3.149
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
9.85 1.55 11.65 4.95 2:42.24
4 x 100 m stafet  [1]
50.39
SB RandersRanders4.6.22
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch
Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen

2021

200 m  [4]
28.15
SB RandersRanders2.5.21-1.1
27.72
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.2
28.55
RandersRanders20.6.21-1.6
28.07
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+0.4
800 m  [2]
2:35.47
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
2:32.47
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
13.83
PB RandersRanders2.5.21-1.1
13.30
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.2
13.70
AalborgAalborg22.5.21-0.8
13.76
RandersRanders20.6.21+0.4
13.83
w
RandersRanders20.6.21
13.42
w
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+2.6
13.44
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.8
Højdespring  [7]
1.54
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.39 SB
   O
1.42 SB
   O
1.45 SB
   O
1.48 SB
  XO
1.51 SB
   O
1.54 SB
   O
1.57
XXX
 
1.60
PB AalborgAalborg22.5.21
 
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.55 SB
   O
1.60 PB
  XO
1.65
XXX
  
1.53
RandersRanders19.6.21
 
1.41
   O
1.44
   O
1.47
 XXO
1.50
 XXO
1.53
 XXO
1.56
XXX
  
1.53
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
1.47
   O
1.50
   O
1.53
   O
1.56
XXX
    
1.50
AarhusAarhus5.9.21
 
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.55
XXX
    
1.45
RandersRanders7.9.21
 
1.45
   O
1.50
XXX
      
1.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 
1.44
  XO
1.47
  XO
1.50
  XO
1.53
   O
1.56
  XO
1.59
  XO
1.62
XXX
 
Længdespring  [2]
4.65
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21+0.9
 
4.65 SB
 +0.9
4.45
 0.0
4.43
 +1.0
4.93
PB RandersRanders19.6.210.0
4.68
DMUKøbenhavnDMU, København22.8.210.0
 
4.68
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
Kuglestød 3.0 kg  [5]
10.80
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
9.96 SB10.80 SB10.08
11.60
PB RandersRanders19.6.21
 
10.92 SB11.60 PB11.189.95X10.85
10.44
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
9.6810.0010.44
10.77
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
10.7610.699.84X10.77X
11.02
HerningHerning25.9.21
 
11.02
Diskoskast 0.75 kg  [1]
15.58
SB HerningHerning25.9.21
 
15.58 SB
Spydkast 500 gram  [7]
31.01
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
31.01 SBX30.74
32.07
SB AalborgAalborg22.5.21
 
27.46X30.5528.6627.8532.07 SB
33.11
SB RandersRanders19.6.21
 
32.44 SB28.73X33.11 SB32.3232.81
34.75
SB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
 
34.75 SBX33.30
33.40
RandersRanders7.9.21
 
33.4032.73
33.19
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 
28.4927.0931.31X33.19X
35.65
PB HerningHerning25.9.21
 
35.65 PB
Spydkast 600 gram  [1]
33.50
PB AarhusAarhus5.9.21
 
26.27 SB26.53 SB33.50 PB29.52
4 x 100 m stafet  [3]
50.03
PB RandersRanders19.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Lærke Sindal, Mille Johanson
Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch
50.76
AarhusAarhus5.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Mille Johanson, Klara T. Bjerregaard
Kristine Skifter Bitsch, Amanda Sondrup Henriques
52.43
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Cathia Lindgaard Jensen, Mille Johanson
Kristine Skifter Bitsch, Klara T. Bjerregaard
4 x 200 m stafet  [2]
1:49.57
i
PB RandersRanders26.11.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal
Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch
1:50.47
i
DUR-14 RandersRanders10.12.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Mille Johanson
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
4 x 400 m stafet  [1]
4:10.51
PB AarhusAarhus5.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Amanda Sondrup Henriques, Kristine Skifter Bitsch
Lærke Blaabjerg Pedersen, Lærke F. Thygesen
1000 m stafet  [1]
2:32.72
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Isabella Scherwin
Mille Johanson, Kristine Skifter Bitsch
Syvkamp P15  [2]
4.569
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
13.30/+1.2   1.54   10.80   27.72/-0.2
4.65/+0.9   31.01   2:35.47
4.603
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
13.42w/+2.6   1.53   10.44   28.07/+0.4
4.68/0.0   34.75   2:32.47

2020

60 m  [1]
8.82
i
PB RandersRanders27.11.19
200 m  [2]
28.56
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.8
28.27
SB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.2
800 m  [4]
2:42.56
i
PB RandersRanders27.11.19
2:35.5h mix
i
PB RandersRanders28.1.20
2:35.32
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
2:34.77
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
2000 m forh.  [1]
9:43.53
PB RandersRanders21.6.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
10.55
i
PB AalborgAalborg28.12.19
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
10.12
i
PB AarhusAarhus26.1.20
10.11
i
PB AarhusAarhus26.1.20
10.38
i
DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
10.79
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [3]
14.31
PB RandersRanders21.6.20+0.8
13.76
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+1.9
13.83
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20+0.2
Højdespring  [8]
1.48
i
PB AalborgAalborg28.12.19
 
1.30 PB
   O
1.35 PB
   O
1.40 PB
   O
1.45 PB
  XO
1.48 PB
   O
1.51
XXX
  
1.44
i
AarhusAarhus26.1.20
 
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
  XO
1.47
XXX
   
1.48
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
1.36
   O
1.39
   O
1.42
   O
1.45
   O
1.48 =PB
   O
1.51
XXX
  
1.44
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
1.46
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.37 PB
   O
1.40 PB
   O
1.43 PB
   O
1.46 PB
  XO
    
1.56
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47 PB
   O
1.50 PB
  XO
1.53 PB
 XXO
1.56 PB
  XO
1.59
XXX
1.40
AarhusAarhus6.9.20
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
XXX
     
1.35
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 
1.30
   O
1.35
   O
1.38
XXX
     
Længdespring  [4]
4.97
i
PB AarhusAarhus25.1.20
 
X4.97 PBXX4.82X
4.86
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
4.62
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+0.3
 
4.53 PB
 +1.1
4.62 PB
 +0.3
4.18
 +1.5
4.79
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20-0.3
 
4.79 PB
 -0.3
4.69
 0.0
4.56
 0.0
Længdespring 1 m zone  [2]
4.97
i
PB RandersRanders27.11.19
4.85
i
AalborgAalborg28.12.19
 
4.764.784.85
Kuglestød 2.0 kg  [2]
12.24
i
PB RandersRanders27.11.19
13.63
i
PB AalborgAalborg28.12.19
 
11.3313.63 PB11.20
Kuglestød 3.0 kg  [7]
10.79
i
PB AarhusAarhus25.1.20
 
9.78 PB10.79 PB9.478.1710.0910.67
10.65
i
DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
9.4410.5610.65
9.47
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
10.94
PB RandersRanders28.6.20
 
10.94 PB10.8310.14XXX
10.28
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
10.2810.2810.08
10.51
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
10.3210.3910.51
11.05
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 
10.299.4011.05 PBX10.6810.53
Diskoskast 0.75 kg  [1]
20.22
PB RandersRanders28.6.20
 
19.65 PB19.2120.22 PBXXX
Vægtkast 5.44 kg  [1]
NMDNS
RandersRanders28.6.20
Hammerkast 3.0 kg  [1]
21.55
PB RandersRanders28.6.20
 
20.30 PB21.55 PB20.62XXX
Spydkast 500 gram  [4]
34.81
PB RandersRanders28.6.20
 
33.12 PB34.81 PB34.34XXX
33.95
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
31.5827.8333.95
33.84
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
33.84X26.78
31.55
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 
30.1929.5230.2227.8526.7931.55
Spydkast 600 gram  [1]
30.43
PB AarhusAarhus6.9.20
 
23.40 PB26.79 PB30.43 PBX
Firekamp  [1]
2.442
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
4 x 100 m stafet  [2]
55.49
PB AarhusAarhus6.9.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Ane Liv Berthelsen, Lærke F. Thygesen
Kristine Skifter Bitsch, Frederikke K. Madsen
DNF
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
1000 m stafet  [1]
2:27.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen
Kristine Skifter Bitsch, Lærke F. Thygesen
Kaste 5-kamp P15  [1]
1753
PB RandersRanders28.6.20
Syvkamp P15  [2]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
13.76/1.9   1.46   10.28   28.56w/2.8
4.62/0.3   33.95   
4.552
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
         
      

2019

60 m  [3]
8.89
i
AalborgAalborg19.1.19
8.87
i
PB AalborgAalborg19.1.19
8.60
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+2.0
80 m  [3]
11.05
PB RandersRanders15.6.19+0.1
11.26
RandersRanders15.6.19-0.2
11.44
SæbySæby31.8.19-0.3
100 m  [1]
13.76
PB AalborgAalborg25.5.19-1.3
200 m  [5]
28.59
PB SilkeborgSilkeborg13.6.19-1.3
27.80
PB RandersRanders16.6.19+0.5
27.45
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.1
29.32
SønderborgSønderborg7.9.19-0.5
28.68
RandersRanders28.9.19-1.9
600 m  [3]
1:51.01
PB VibyViby11.5.19
1:45.25
PB RandersRanders15.6.19
1:53.12
SæbySæby31.8.19
800 m  [3]
2:48.34
i
PB AalborgAalborg20.1.19
2:37.42
PB RandersRanders28.5.19
2:46.21
SønderborgSønderborg7.9.19
1000 m  [1]
3:23.41
PB HerningHerning21.9.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
11.34
PB VibyViby11.5.19+0.6
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.52
PB RandersRanders28.5.19+1.8
Længdespring 1 m zone  [3]
5.19
PB VibyViby11.5.19+1.5
5.08
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.190.0
5.31
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.5
Kuglestød 2.0 kg  [7]
10.78
i
PB AalborgAalborg19.1.19
10.80
PB VibyViby11.5.19
11.55
PB RandersRanders16.6.19
11.51
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
10.79
SæbySæby31.8.19
12.21
PB HerningHerning21.9.19
11.60
RandersRanders28.9.19
Spydkast 400 gram  [8]
31.51
PB VibyViby11.5.19
32.48
PB RandersRanders28.5.19
29.93
SilkeborgSilkeborg13.6.19
30.74
RandersRanders15.6.19
34.97
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
27.96
SæbySæby31.8.19
27.93
HerningHerning21.9.19
19.23
RandersRanders28.9.19
Spydkast 500 gram  [2]
32.49
PB AalborgAalborg25.5.19
32.49
=PB AalborgAalborg8.10.19
Pentathlon P13  [1]
4.411
PB VibyViby12.5.19

2018

60 m  [3]
9.36
i
SB AarhusAarhus20.1.18
9.27
i
PB AarhusAarhus20.1.18
9.03
i
PB RandersRanders14.4.18
80 m  [6]
11.81
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18-1.0
12.13
SæbySæby9.6.18-1.2
11.72
PB SkiveSkive16.6.18-1.1
11.62
PB SkiveSkive16.6.18+0.3
12.04
SæbySæby8.9.18-0.1
11.74
RandersRanders29.9.18-0.5
200 m  [2]
30.93
PB RandersRanders14.6.18-5.0
29.47
PB RandersRanders29.9.18+0.8
600 m  [1]
1:58.46
PB SæbySæby9.6.18
800 m  [3]
2:54.14
i
PB AarhusAarhus21.1.18
2:49.47
i
PB RandersRanders14.4.18
2:48.84
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
1000 m  [3]
3:42.98
PB RandersRanders14.6.18
3:29.40
PB SkiveSkive17.6.18
3:37.33
HerningHerning16.9.18
Kuglestød 2.0 kg  [7]
7.96
i
PB AarhusAarhus20.1.18
8.67
i
PB RandersRanders14.4.18
7.75
PB SæbySæby9.6.18
7.18
RandersRanders14.6.18
8.61
PB SkiveSkive17.6.18
10.03
PB HerningHerning16.9.18
9.44
RandersRanders29.9.18
Spydkast 400 gram  [6]
22.42
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
20.63
SæbySæby9.6.18
25.02
PB SkiveSkive16.6.18
23.23
SæbySæby8.9.18
25.62
PB HerningHerning16.9.18
26.87
PB RandersRanders29.9.18

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.82   Randers27.11.19
100 m
Ude13.76   Aalborg25.5.19-1.3
200 m
Ude27.72   København15.5.21-0.2
800 m
Ude2:32.47   København22.8.21
Inde2:42.56   Randers27.11.19
Inde2:35.32   Randers1.2.20
1000 m
Ude3:23.41   Herning21.9.19
Højdespring
Ude1.60   Aalborg22.5.21
Inde1.60   Skive6.3.22
Længdespring
Ude4.93   Randers19.6.210.0
Inde4.97   Aarhus25.1.20
Spydkast 600 gram
Ude33.50   Aarhus5.9.21
4 x 100 m stafet
Ude50.03   Randers19.6.21
4 x 200 m stafet
Inde1:49.57   Randers26.11.20
4 x 400 m stafet
Ude4:10.51   Aarhus5.9.21

60 m
Ude8.60   Göteborg/U, SWE29.6.19+2.023 
80 m
Ude11.05   Randers15.6.19+0.1
600 m
Ude1:45.25   Randers15.6.19
2000 m forh.
Ude9:43.53   Randers21.6.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude11.34   Viby11.5.19+0.611 
Inde10.55   Aalborg28.12.19
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.52   Randers28.5.19+1.8
Inde10.04   Göteborg/FH, SWE4.12.21
Inde9.85   Aarhus23.1.22
100 m hæk 76.2 cm
Ude17.43   Halle, GER14.5.22-2.0
Længdespring 1 m zone
Ude5.19   Viby11.5.19+1.5
Inde4.97   Randers27.11.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude12.21   Herning21.9.1918 
Inde12.24   Randers27.11.19
Inde13.63   Aalborg28.12.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude12.88   Randers4.6.2220 
Inde12.80   Randers19.2.2218 
Diskoskast 0.75 kg
Ude20.22   Randers28.6.20
Hammerkast 3.0 kg
Ude21.55   Randers28.6.20
Spydkast 400 gram
Ude34.97   Göteborg/U, SWE28.6.1917 
Spydkast 500 gram
Ude41.30   Halle, GER15.5.2216 
Femkamp U18
Inde3.149   Randers6.2.2210 
Firekamp
Inde2.442   Randers2.2.2013 
1000 m stafet
Ude2:27.70   Hvidovre20.9.20
Pentathlon P13
Ude4.411   Viby12.5.19
Syvkamp P15
Ude4.603   København22.8.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 208
Per disciplin:
60 m:7
80 m:9
100 m:1
200 m:13
600 m:4
800 m:13
1000 m:4
2000 m forh.:1
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m:2
60 m hæk 76.2 cm:8
100 m hæk 76.2 cm:1
:4
:10
Højdespring:22
Længdespring:10
Længdespring 1 m zone:5
Kuglestød 2.0 kg:16
Kuglestød 3.0 kg:21
Diskoskast 0.75 kg:2
Vægtkast 5.44 kg:1
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:14
Spydkast 500 gram:17
Spydkast 600 gram:2
Femkamp U18:1
Firekamp:1
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1
1000 m stafet:2
:1
Pentathlon P13:1
Syvkamp P15:4

Danske mesterskaber

Ude
4 x 100 m stafet
DM 2020 8
B
55.49
DM 2021 6
50.76
4 x 400 m stafet
DM 2021 4
4:10.51

Ungdom
Højdespring
DMU 2020 12
15
1.35
DMU 2021 3
15
1.59
Kuglestød 3.0 kg
DMU 2020 5
15
11.05
DMU 2021 3
15
10.77
Spydkast 500 gram
DMU 2020 3
15
31.55
DMU 2021 2
15
33.19
Syvkamp P15
DMU 2020 1
15
4552
DMU 2021 3
15
4603
4 x 100 m stafet
DMU 2020
15
DMU 2021 2
15
52.43
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:27.70
DMU 2021 4
15
2:32.72
Inde
60 m hæk 76.2 cm
iDMU 2022 6
17
9.91 3
17
h1
9.98
Højdespring
iDMU 2020 13
15
1.44
iDMU 2022 1
17
1.60
Længdespring
iDMU 2020 8
15
4.86
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2020 9
15
9.47
iDMU 2022 1
17
12.09
Firekamp
DMUi 2020 1
15
2442
Femkamp U18
DMUi 2022 2
17
3149
4 x 200 m stafet
iDMU 2020
15