Født: 2005
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:45.78 i | PB | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:00.69 i | PB | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Mie Nervil Ipsen, Amalie Nymann Thomsen Josefine Hauch, Thea Lei Hansgaard |
50 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.67 i | PB (46) | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
8.69 i | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | |||||
8.75 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
8.67 i | =PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
200 m [2] | ||||||||
34.00 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | +1.2 | |||
33.43 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | -0.1 | |||
800 m [3] | ||||||||
2:51.48 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
3:01.55 | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
2:56.5h | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | |||||
3000 m [1] | ||||||||
13:29.98 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||
Længdespring [4] | ||||||||
3.23 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
3.21 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
3.50 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | -0.5 | |||
3.55 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | -1.4 | |||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||
5.62 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
5.36 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
4.70 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
5.08 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | ||||
Spydkast 500 gram [4] | ||||||||
9.43 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
9.43 | Tårnby | Tårnby | 8.6.19 | |||||
9.78 | PB | Lyngby | Lyngby | 8.6.19 | ||||
9.78 | =PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.03 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | +0.6 | |||
16.86 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | 0.0 | |||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
4.81 | PB | Lyngby | Lyngby | 20.6.18 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
10.42 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.67 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
100 m | |||||
Ude | 16.86 | Hvidovre | 10.6.18 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 33.43 | Greve | 28.9.19 | -0.1 | |
800 m | |||||
Ude | 2:51.48 | Tårnby | 4.5.19 | ||
3000 m | |||||
Ude | 13:29.98 | Ballerup | 25.5.19 | ||
Inde | 12:45.78 | Skive | 29.2.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.55 | Greve | 28.9.19 | -1.4 | |
Inde | 3.23 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 4.81 | Lyngby | 20.6.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.08 | Lyngby | 24.6.19 | ||
Inde | 5.62 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 10.42 | Hvidovre | 10.6.18 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 9.78 | Lyngby | 8.6.19 |
50 m: | 4 |
100 m: | 2 |
200 m: | 2 |
800 m: | 3 |
3000 m: | 2 |
Længdespring: | 4 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 4 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
3000 m | ||||
iDMU | 2020 | 11 | 15 | 12:45.78 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 7 | 15 | 2:00.69 |