Født: 2006
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.39 | SB | 1 | 19 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen |
100 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.38 | SB | 1 | Randers | Randers | 2.5.21 | +0.1 | |||
12.87 | PB | 2 | 15 h1 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.2 | ||
12.64 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.9 | ||
200 m [2] | |||||||||
27.59 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 2.5.21 | -1.1 | ||
26.48 | SB | 2 | 15 h1 | Randers | Randers | 20.6.21 | -1.6 | ||
Længdespring [1] | |||||||||
4.23 | PB | 14 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.1 | ||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [1] | |||||||||
50.03 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Lærke Sindal, Mille Johanson Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch | |||||||||
4 x 200 m stafet [2] | |||||||||
1:49.57 i | PB | 1 | Randers | Randers | 26.11.20 | ||||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch | |||||||||
1:50.47 i | DUR-14 | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.12.20 | |||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Klara T. Bjerregaard, Mille Johanson Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal |
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.43 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
8.31 i | PB | 1 | 15 h4 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
8.19 i | PB | 1 | 15 s2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
8.20 i | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||
8.27 i | 1 | 15 h2 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
8.23 i | 1 | 15 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
8.23 i | 2 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
8.17 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
100 m [1] | ||||||||
13.02 | PB | 1 | Randers | Randers | 21.6.20 | +1.0 | ||
200 m [3] | ||||||||
26.83 i | PB | 1 | 15 r1 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||
26.31 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
26.46 | PB | 1 | Randers | Randers | 1.9.20 | +1.2 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
DNF | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
DQ i | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal | ||||||||
1:54.77 mix | PB | 1 | Randers | Randers | 25.8.20 | |||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen Frederikke K. Madsen, Lærke Lykke Christiansen |
80 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.05 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | -0.2 | |||
11.08 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | 0.0 | |||
10.99 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | +0.3 | |||
10.95 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | -0.5 | |||
10.78 | PB | Randers | Randers | 28.9.19 | +0.8 | |||
200 m [3] | ||||||||
27.97 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 13.6.19 | -1.3 | |||
27.53 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | +0.5 | |||
44.03 | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | -1.1 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:48.04 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:45.60 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 13.6.19 |
80 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.52 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | -2.0 | |||
11.27 | =PB | Randers | Randers | 29.9.18 | -1.5 | |||
200 m [1] | ||||||||
29.76 | PB | Randers | Randers | 29.9.18 | +1.5 | |||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
12.39 | PB | Randers | Randers | 29.9.18 | -1.1 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.17 | Skive | 29.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.64 | Randers | 19.6.21 | -0.9 | |
200 m | |||||
Ude | 26.46 | Randers | 1.9.20 | +1.2 | |
Inde | 26.31 | Skive | 1.3.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:45.60 | Silkeborg | 13.6.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.23 | Randers | 19.6.21 | -0.1 | |
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 50.03 | Randers | 19.6.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:49.57 | Randers | 26.11.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.78 | Randers | 28.9.19 | +0.8 | |
600 m | |||||
Ude | 1:48.04 | Randers | 15.6.19 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 12.39 | Randers | 29.9.18 | -1.1 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:54.77 mix | Randers | 25.8.20 |
60 m: | 8 |
80 m: | 7 |
100 m: | 4 |
200 m: | 9 |
600 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Længdespring: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2020 | 15 | |||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 8.17 | 2 | 15 h3 | 8.23 |
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 1 | 15 | 26.31 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 15 |