Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Sophia Bonde

Født: 24 januar 2007

Klub: Københavns Idræts Forening

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [8]
8.24
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.24
8.16
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.24
8.24
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
8.18
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
8.30
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
8.15
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
8.07
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive2.3.24
8.01
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive2.3.24
200 m  [4]
26.18
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.24
26.57
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
26.44
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.24
26.91
i
iDMUSkiveiDMU, Skive3.3.24
Stangspring  [5]
2.75
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.24
 
2.65
   O
2.75
   O
2.85
XXX
     
3.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
 
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
   O
3.00
   O
3.10
XXX
  
3.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
 
2.96
   O
3.06
   O
3.16
XXX
     
3.21
i
PB KøbenhavnKøbenhavn26.2.24
 
2.81
   O
3.01
   O
3.21
  XO
3.41
XXX
    
3.20
i
iDMUSkiveiDMU, Skive3.3.24
 
2.80
   O
2.90
   O
3.00
   O
3.10
 XXO
3.20
 XXO
3.30
XXX
  
4 x 200 m stafet  [2]
1:41.38
i
SB DMiOdenseDMi, Odense17.2.24
 KIF - København
Viktoria Bindslev, Anna Krab Scheibelein
Sophia Bonde, Aliya Dahl
1:45.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive3.3.24
 KIF - København
Aliya Dahl, Sophia Bonde
Klara Hatini Pedersen, Milla Eskildsen

2023

60 m  [3]
8.46
i
PB BallerupBallerup28.1.23
8.19
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
8.18
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
100 m  [12]
12.88
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.23-1.5
13.05
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.0
12.88
=PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.6
12.70
PB HvidovreHvidovre10.6.23+1.8
12.64
w
HvidovreHvidovre10.6.23+4.5
12.93
BallerupBallerup17.6.23+1.2
12.85
BallerupBallerup17.6.23+1.5
12.98
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.2
12.85
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.1
12.89
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+0.8
12.79
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+1.8
13.24
AarhusAarhus9.9.23+0.4
200 m  [12]
26.94
i
PB RandersRanders21.1.23
26.51
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
26.80
i
DMiRandersDMi, Randers19.2.23
26.92
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
26.73
PB TårnbyTårnby7.5.23-0.5
26.36
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-0.5
26.32
PB Berlin, GERBerlin, GER28.5.23+0.3
26.58
w
HvidovreHvidovre11.6.23+2.8
26.37
BallerupBallerup18.6.23+1.7
26.30
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+0.9
26.76
FrederiksbergFrederiksberg22.8.23+0.7
26.48
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23+3.9
400 m  [1]
1:04.22
PB Berlin, GERBerlin, GER27.5.23
Stangspring  [12]
2.70
i
=PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
2.60
   O
2.70
  XO
2.80
XXX
     
2.83
i
PB RandersRanders21.1.23
 
2.63
   O
2.73
  XO
2.83
   O
2.93
XXX
    
2.80
i
BallerupBallerup29.1.23
 
2.60
   O
2.70
  XO
2.80
  XO
2.90
XXX
    
2.90
i
PB HelsingørHelsingør4.2.23
 
2.60
   O
2.70
   O
2.80
  XO
2.90
 XXO
3.00
XXX
   
2.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
 
2.65
   O
2.75
   O
2.85
  XO
2.95
  XO
3.05
XXX
   
2.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
2.60
   O
2.80
   O
2.90
 XXO
3.00
XXX
    
2.80 mix
i
HelsingørHelsingør11.3.23
 
2.80
   O
2.90
XXX
      
2.90
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
2.80
   O
2.90
   O
3.00
XXX
     
2.85
Berlin, GERBerlin, GER28.5.23
 
2.60
   O
2.65
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.85
   O
2.95
XXX
  
2.90
=SB HvidovreHvidovre11.6.23
 
2.70
   O
2.80
   O
2.90
   O
3.00
XXX
    
3.00
=PB BallerupBallerup18.6.23
 
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
   O
3.00
   O
3.10
XXX
  
2.81
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 
2.61
   O
2.71
 XXO
2.81
 XXO
2.91
XXX
    
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.29
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
 
XX8.29 PB7.71XX
4 x 100 m stafet  [3]
48.52
DUR-17 SB BallerupBallerup17.6.23
 KIF - København
Sophie Filtenborg Brandt, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara
48.58
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 KIF - København
Milla Eskildsen, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara
47.55
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 KIF - København
Sophia Bonde, Celina Hagihara
Anna Krab Scheibelein, Annette Juma Nielsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:44.58
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
  [1]
2:19.50
PB BallerupBallerup18.6.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Celina Hagihara, Aliya Dahl
1000 m stafet  [1]
2:17.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara

2022

60 m  [3]
8.66
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.64
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.78
i
BallerupBallerup22.1.22
100 m  [8]
12.97
w
HvidovreHvidovre28.5.22+3.8
13.57
SB Berlin, GERBerlin, GER4.6.22+0.6
13.02
w
BallerupBallerup20.8.22+2.4
13.04
PB BallerupBallerup20.8.22+0.3
13.25
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.6
13.15
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.0
13.18
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.1
13.37
LyngbyLyngby18.9.22-0.4
200 m  [6]
28.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
26.92
PB Berlin, GERBerlin, GER5.6.22+1.2
27.06
w
HvidovreHvidovre12.6.22+2.3
27.58
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22-1.2
27.21
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-1.0
26.87
PB GreveGreve24.9.22-0.8
300 m  [2]
43.54
PB BallerupBallerup20.8.22
44.00
LyngbyLyngby18.9.22
Stangspring  [12]
2.60
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.12.21
 
2.40
  XO
2.50
   O
2.60
   O
2.70
XXX
    
2.60
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.12.21
 
2.40
  XO
2.50
   O
2.60
   O
2.70
XXX
    
2.60
i
=PB BallerupBallerup23.1.22
 
2.50
   O
2.60
   O
2.70
XXX
     
2.50
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
2.50
   O
2.60
XXX
      
2.64
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
2.44
  XO
2.64
 XXO
2.74
XXX
     
2.70
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
2.40
   O
2.60
 XXO
2.70
 XXO
2.80
XXX
    
2.60
i
HelsingørHelsingør12.3.22
 
2.40
   O
2.50
 XXO
2.60
 XXO
2.70
XXX
    
2.60
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
2.40
   O
2.60
  XO
2.80
XXX
     
2.40
Berlin, GERBerlin, GER5.6.22
 
2.40
  XO
2.60
XXX
      
2.62
SB HvidovreHvidovre12.6.22
 
2.42
   O
2.52
  XO
2.62
   O
2.72
XXX
    
2.80
=PB BallerupBallerup21.8.22
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
XXX
  
2.80
PB BallerupBallerup21.8.22
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
XXX
  
3.00
=PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
  XO
3.00
 XXO
3.10
XXX
 
3.00
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
   O
2.90
  XO
3.00
 XXO
3.10
XXX
 
2.90
GreveGreve25.9.22
 
2.50
   O
2.60
  XO
2.70
   O
2.80
  XO
2.90
 XXO
3.00
XXR
  
4 x 100 m stafet  [2]
56.51
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 KIF - København
Mille Elmer, Isabella Bonde
Asta Garder, Sophia Bonde
52.08
GreveGreve23.9.22
 KIF - København
Aliya Dahl, Sophia Bonde
Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde
4 x 200 m stafet  [2]
1:54.18
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 KIF - København
Isabella Bonde, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde
1:49.45
SB GreveGreve23.9.22
 KIF - København
Milla Eskildsen, Mille Elmer
Sophia Bonde, Asta Garder
1000 m stafet  [1]
2:31.94
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 KIF - København
Milla Eskildsen, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde

2021

100 m  [13]
13.29
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+2.8
13.75
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-2.0
13.50
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-2.0
13.06
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.8
13.19
w
HvidovreHvidovre12.6.21+4.0
13.57
BallerupBallerup19.6.21-1.8
13.85
BallerupBallerup19.6.21-2.6
13.20
PB BallerupBallerup19.6.21+1.0
13.18
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.4
13.20
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.4
13.25
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.9
13.67
GreveGreve26.9.21-2.1
13.63
GreveGreve26.9.21-0.3
200 m  [6]
27.52
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.6
27.67
FrederiksbergFrederiksberg6.6.21+1.4
27.20
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.1
27.73
BallerupBallerup20.6.21-1.2
27.47
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.6
26.64
w
GreveGreve25.9.21+2.4
300 m  [1]
47.26
PB HvidovreHvidovre12.6.21
800 m  [1]
2:43.57
PB LyngbyLyngby4.9.21
Stangspring  [7]
NH
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
2.62
PB HvidovreHvidovre13.6.21
2.47
KøbenhavnKøbenhavn15.6.21
 
2.27
   O
2.47
 XXO
2.67
XXX
     
2.35
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21
 
2.15
   O
2.25
  XO
2.35
   O
2.45
XXX
    
2.50
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
2.30
   O
2.40
   O
2.50
 XXO
2.60
XXX
    
2.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
XXX
   
2.65
GreveGreve26.9.21
 
2.55
  XO
2.65
   O
2.75
XXX
     
Trespring   [2]
9.86
PB BallerupBallerup19.6.21-0.5
 
9.86 PB
 -0.5
9.63
 -1.6
9.52
 0.0
9.37
 -1.8
9.71
 -1.8
9.61
 -0.8
9.81
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.1
9.88
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+2.6
 
9.76
 +0.4
9.06
 +1.6
9.67
 +2.6
9.88
 +2.6
9.79
 +1.4
9.81
 +0.1
Diskoskast 0.75 kg  [1]
14.40
PB LyngbyLyngby4.9.21
 
14.40 PB13.8211.20
4 x 100 m stafet  [1]
DQ
LyngbyLyngby4.9.21
 KIF - København
Celina Hagihara, Sophia Bonde
Mille Elmer, Malika B. Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:47.91
PB GreveGreve24.9.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
  [1]
2:27.48
PB HerlevHerlev26.5.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Aliya Dahl
Sophia Bonde, Celina Hagihara
1000 m stafet  [2]
2:39.75
PB BallerupBallerup20.6.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Aliya Dahl, Sophia Bonde
2:24.86
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara

2020

50 m  [6]
7.78
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
7.79
i
HvidovreHvidovre8.12.19
7.79
i
HvidovreHvidovre5.1.20
7.86
i
HvidovreHvidovre5.1.20
7.75
i
PB (70)HvidovreHvidovre16.2.20
8.94
i
HvidovreHvidovre16.2.20
60 m  [4]
8.97
i
PB BallerupBallerup18.1.20
9.01
i
BallerupBallerup18.1.20
8.81
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
8.80
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
80 m  [1]
11.38
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.9
200 m  [1]
28.73
PB HvidovreHvidovre2.8.20+1.8
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [3]
10.23
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
DNF
i
HvidovreHvidovre5.1.20
9.85
i
PB HvidovreHvidovre16.2.20
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [1]
12.62
i
BallerupBallerup27.12.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [5]
12.08
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
11.75
i
BallerupBallerup19.1.20
12.15
i
HelsingørHelsingør1.2.20
11.93
PB TårnbyTårnby11.7.200.0
11.61mix
PB GlostrupGlostrup5.9.20-0.1
50 m hæk 76.2 cm  [1]
10.33
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
15.25
PB KøbenhavnKøbenhavn15.9.20-1.6
14.91
PB KøbenhavnKøbenhavn28.9.20-0.1
Stangspring  [13]
2.30
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
2.10
   O
2.20
   O
2.30
   O
2.40
XXX
    
2.30
i
=PB BallerupBallerup27.12.19
2.31
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
 
2.21
   O
2.31
 XXO
2.41
XXX
     
2.43
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
2.03
   O
2.13
   O
2.23
   O
2.33
   O
2.43
 XXO
2.53
XXX
  
2.50
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
2.20
   O
2.30
   O
2.40
 XXO
2.50
 XXO
2.60
XXX
   
2.50
i
=PB HelsingørHelsingør1.2.20
2.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
 
2.10
 XXO
2.20
   O
2.30
   O
2.40
 XXO
2.50
XXX
   
2.21
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
2.21
   O
2.31
XXX
      
2.45
i
HelsingørHelsingør7.3.20
NH
KøbenhavnKøbenhavn27.6.20
2.50
PB KøbenhavnKøbenhavn17.7.20
2.22
HvidovreHvidovre2.8.20
 
2.22
 XXO
2.42
XXX
      
2.40
GlostrupGlostrup5.9.20
 
2.10
 XXO
2.20
   O
2.40
   O
2.50
XXX
    
Trespring   [2]
9.44
PB KøbenhavnKøbenhavn15.9.20+0.8
 
9.26 PB
 +0.5
8.53
 0.0
9.44 PB
 +0.8
9.19
 0.0
8.98
 0.0
9.19
 0.0
9.61
PB KøbenhavnKøbenhavn28.9.20+1.3
Kuglestød 2.0 kg  [6]
7.44
i
PB BallerupBallerup27.12.19
 
X7.21 PB7.44 PB
7.92
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
7.85 PB7.92 PB7.587.23
7.98
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
7.86X7.037.98 PB7.697.73
7.61
i
HelsingørHelsingør1.2.20
7.49
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
 
7.05X7.056.867.49
7.30
i
HelsingørHelsingør7.3.20

2019

60 m  [3]
9.37
i
PB BallerupBallerup19.1.19
10.87
i
BallerupBallerup19.1.19
9.21
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
80 m  [5]
11.94
PB HelsingørHelsingør16.6.19+0.4
12.26
HelsingørHelsingør16.6.19+0.6
12.40
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.2
12.10
GreveGreve29.9.19-2.1
11.70
PB GreveGreve29.9.19-0.3
200 m  [2]
30.27
PB TårnbyTårnby5.5.190.0
31.21
HelsingørHelsingør15.6.19-2.3
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [3]
12.19
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
DNF
i
HelsingørHelsingør2.2.19
12.25
w
HerningHerning4.5.19+4.9
60 m hæk 76.2 cm  [2]
12.00
i
PB BallerupBallerup20.1.19
11.84
PB HelsingørHelsingør15.6.19-1.6
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
15.44
PB BallerupBallerup25.5.19+0.6
16.56
AalborgAalborg14.9.19+0.1
Højdespring  [4]
1.10
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
1.10 PB
   O
1.15
XXX
      
NH
i
HelsingørHelsingør2.2.19
1.20
PB TårnbyTårnby5.5.19
1.20
=PB HelsingørHelsingør16.6.19
Stangspring  [8]
1.73
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
1.43
 XXO
1.53
 XXO
1.63
  XO
1.73
  XO
    
1.70
i
BallerupBallerup20.1.19
 
1.60
  XO
1.70
  XO
1.80
XXX
     
2.00
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
1.43
  XO
1.53
  XO
1.63
  XO
1.73
   O
1.83
   O
1.93
  XO
2.00
   O
2.10
XXX
2.00
i
=PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
1.43
  XO
1.53
  XO
1.63
  XO
1.73
   O
1.83
   O
1.93
  XO
2.00
   O
2.10
XXX
2.05
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
1.55
   O
1.65
   O
1.75
   O
1.85
   O
1.95
   O
2.05
  XO
2.15
XXX
 
2.10
PB HerningHerning4.5.19
2.20
PB BallerupBallerup25.5.19
2.11
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
2.20
=PB AalborgAalborg14.9.19
Længdespring 1 m zone  [1]
3.46
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
X3.46 PB3.43
Kuglestød 2.0 kg  [6]
6.27
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
6.22 PB6.27 PBX5.62
7.23
PB TårnbyTårnby5.5.19
7.28
PB HelsingørHelsingør16.6.19
6.70
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
7.49
PB GreveGreve29.9.19
6.82
KøbenhavnKøbenhavn9.10.19
1000 m kapgang  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
7:13.77
i
BallerupBallerup19.1.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
7.75
Hvidovre16.2.20
60 m
Inde
8.01
Skive2.3.24
100 m
Ude
12.70
Hvidovre10.6.23+1.8
200 m
Ude
26.30
Göteborg/S, SWE2.7.23+0.9
Inde
26.18
Växjö, SWE19.1.24
400 m
Ude
1:04.22
Berlin, GER27.5.23
800 m
Ude
2:43.57
Lyngby4.9.21
Højdespring
Ude
1.20
Tårnby5.5.19
Inde
1.10
Ballerup19.1.19
Stangspring
Ude
3.00
Hvidovre11.9.22
Inde
3.21
København26.2.2435 
Trespring
Ude
9.86
Ballerup19.6.21-0.5
Ude
9.61
København28.9.20+1.3

80 m
Ude
11.38
Tårnby11.7.20+1.9
300 m
Ude
43.54
Ballerup20.8.22
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Inde
9.85
Hvidovre16.2.20
60 m hæk 68 cm, 7.65 m
Inde
12.19
Helsingør12.1.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
11.61mix
Glostrup5.9.20-0.1
Inde
12.08
Helsingør11.1.20
50 m hæk 76.2 cm
Inde
10.33
Hvidovre8.12.19
60 m hæk 76.2 cm
Ude
11.84
Helsingør15.6.19-1.6
Inde
12.00
Ballerup20.1.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
14.91
København28.9.20-0.1
Længdespring 1 m zone
Inde
3.46
Ballerup20.1.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude
7.49
Greve29.9.19
Inde
7.98
Ballerup18.1.20
Kuglestød 3.0 kg
Inde
8.29
Malmö/A, SWE11.2.23
Diskoskast 0.75 kg
Ude
14.40
Lyngby4.9.21
4 x 200 m stafet
Ude
1:47.91
Greve24.9.21
Ude
2:27.48
Herlev26.5.21
1000 m stafet
Ude
2:17.34
Hvidovre3.9.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 221
Per disciplin:
50 m:6
60 m:21
80 m:6
100 m:33
200 m:31
300 m:3
400 m:1
800 m:1
:3
60 m hæk 68 cm, 7.65 m:4
:5
50 m hæk 76.2 cm:1
60 m hæk 76.2 cm:2
:4
Højdespring:4
Stangspring:57
Længdespring 1 m zone:1
Trespring :5
Kuglestød 2.0 kg:12
Kuglestød 3.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:1
1000 m kapgang:1
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:6
:1
:1
1000 m stafet:4

Danske mesterskaber

Inde
200 m
DMi 2023
3
h3
26.80
4 x 200 m stafet
DMi 2024 2
1:41.38

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2021 7
15
13.25 5
15
s2
13.20 3
15
h1
13.18
DMU 2022 6
15
13.18 2
15
s2
13.15 2
15
h4
13.25
DMU 2023 6
17
12.79 3
17
h3
12.89
200 m
DMU 2022 4
15
27.21
DMU 2023 7
17
26.48
Stangspring
DMU 2021 3
15
2.70
DMU 2022 2
15
3.00
DMU 2023 2=
17
2.81
Trespring
DMU 2021 3
15
9.88
4 x 100 m stafet
DMU 2022 6
15
56.51
DMU 2023 2
17
48.58
1000 m stafet
DMU 2021 1
15
2:24.86
DMU 2022 3
15
2:31.94
DMU 2023 1
17
2:17.34
Inde
60 m
iDMU 2023 7
17
8.18 2
17
h4
8.19
iDMU 2024 3
17
8.01 2
17
h1
8.07
200 m
iDMU 2023 1
17
B
26.92
iDMU 2024 3
17
26.91
Stangspring
iDMU 2022 2
15
2.70
iDMU 2023 3
17
2.90
iDMU 2024 2
17
3.20
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
15
B
1:54.18
iDMU 2023 2
17
1:44.58
iDMU 2024 1
17
1:45.90