Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mille Elmer

Født: 28 august 2007

Klub: Københavns Idræts Forening

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

60 m  [4]
8.62
i
SB BallerupBallerup28.1.23
8.52
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
8.61
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
8.38
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
100 m  [7]
13.45
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+0.9
13.37
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.6
13.35
PB HvidovreHvidovre10.6.23+1.8
13.40
HvidovreHvidovre10.6.23+1.9
13.64
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.230.0
13.46
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+2.8
14.00
VejenVejen16.9.23-1.8
200 m  [6]
27.86
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
27.93
PB TårnbyTårnby7.5.23-1.9
27.41
PB Berlin, GERBerlin, GER28.5.23+1.3
28.09
BallerupBallerup18.6.23
27.61
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+0.4
27.64
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23+2.8
Højdespring  [4]
1.44
i
PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.30 SB
   O
1.35 SB
   O
1.38 SB
  XO
1.41 =PB
   O
1.44 PB
 XXO
1.47
XXX
  
1.44
i
=PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.30 SB
   O
1.35 SB
   O
1.38 SB
  XO
1.41 =PB
   O
1.44 PB
 XXO
1.47
XXX
  
1.40
i
BallerupBallerup28.1.23
 
1.30
   O
1.35
  XO
1.40
  XO
1.45
XXX
    
1.45
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
   O
1.45 PB
   O
1.50
XXX
   
1.40
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
 XXO
1.45
XXX
    
Længdespring  [5]
4.64
PB TårnbyTårnby7.5.23+1.4
 
X4.61 PB
 0.0
4.64 PB
 +1.4
R
4.41
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-1.4
 
X4.23
 +0.2
3.96
 +0.1
4.25
 0.0
4.41
 -1.4
4.29
 -1.4
4.63
Berlin, GERBerlin, GER27.5.23-0.9
 
4.59
 -0.3
4.57
 -0.6
4.63
 -0.9
4.45
HvidovreHvidovre10.6.23+1.6
 
4.40
 +4.5
4.30
 +3.3
4.02
 +5.2
4.20
 +5.4

 0.0
4.45
 +1.6
4.36
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+0.8
 
4.32
 +3.1
4.07
 -2.0
4.36
 +0.8
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.85
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23
 
8.82 PB8.418.85 PB
Spydkast 500 gram  [4]
27.38
SB Berlin, GERBerlin, GER27.5.23
 
23.74 SB26.29 SB27.38 SB
31.13
PB HvidovreHvidovre10.6.23
 
25.4828.68 PB27.6131.13 PB25.8830.69
30.54
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 
30.54X26.9725.64
27.62
VejenVejen16.9.23
 
23.4524.9927.6227.0526.4327.16
4 x 200 m stafet  [1]
1:44.58
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
  [1]
2:19.50
PB BallerupBallerup18.6.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Celina Hagihara, Aliya Dahl
1000 m stafet  [1]
2:17.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara

2022

60 m  [7]
8.54
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.57
i
BallerupBallerup22.1.22
8.68
i
BallerupBallerup22.1.22
8.49
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
8.61
i
HelsingørHelsingør5.2.22
8.67
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
8.84
i
HelsingørHelsingør12.3.22
100 m  [5]
13.37
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.4
13.47
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.2
13.30
w
HvidovreHvidovre28.5.22+3.8
13.38
w
HvidovreHvidovre28.5.22+2.3
13.51
Berlin, GERBerlin, GER4.6.22-0.6
200 m  [3]
28.69
i
PB RandersRanders30.1.22
27.94
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+1.2
28.35
GreveGreve24.9.22-0.8
Højdespring  [6]
1.41
i
PB HelsingørHelsingør12.3.22
 
1.20 SB
   O
1.25 PB
   O
1.30 PB
   O
1.35 PB
  XO
1.38 PB
 XXO
1.41 PB
 XXO
1.44
XXX
 
1.35
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
1.25 PB
   O
1.30 PB
   O
1.35 PB
  XO
1.40
XXX
    
1.38
=PB Berlin, GERBerlin, GER5.6.22
 
1.30
   O
1.35 =PB
   O
1.38 PB
   O
1.41
XXX
    
1.38
PB Berlin, GERBerlin, GER5.6.22
 
1.30
   O
1.35 =PB
   O
1.38 PB
   O
1.41
XXX
    
1.41
PB BallerupBallerup20.8.22
 
1.30
   O
1.35
  XO
1.38 =PB
   O
1.41 PB
 XXO
1.44
XXX
   
1.41
=PB BallerupBallerup20.8.22
 
1.30
   O
1.35
  XO
1.38 =PB
   O
1.41 PB
 XXO
1.44
XXX
   
1.38
LyngbyLyngby18.9.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.38
  XO
1.41
XXX
    
1.35
GreveGreve24.9.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
     
Længdespring  [3]
4.50
i
PB RandersRanders30.1.22
 
4.50 PB4.184.113.954.113.86
4.47
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
4.244.254.474.40
4.49
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
4.254.364.49
Kuglestød 3.0 kg  [3]
8.83
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
8.60 PB8.478.578.568.78 PB8.83 PB
8.20
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
8.007.818.168.20
9.48
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
9.21 PB9.40 PB9.48 PB
Spydkast 500 gram  [7]
26.62
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
24.72 SB26.62 SB25.8124.0222.4826.45
25.60
HvidovreHvidovre28.5.22
 
22.3822.3124.26X25.6024.93
25.05
Berlin, GERBerlin, GER4.6.22
 
22.0225.0523.9622.9024.4025.04
26.26
BallerupBallerup20.8.22
 
X23.0926.26X23.8622.48
22.45
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 
22.45
27.32
SB LyngbyLyngby18.9.22
 
27.32 SB22.9425.8026.50
27.92
PB GreveGreve24.9.22
 
25.4427.92 PB25.68
4 x 100 m stafet  [1]
56.51
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 KIF - København
Mille Elmer, Isabella Bonde
Asta Garder, Sophia Bonde
4 x 200 m stafet  [2]
1:54.18
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 KIF - København
Isabella Bonde, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde
1:49.45
SB GreveGreve23.9.22
 KIF - København
Milla Eskildsen, Mille Elmer
Sophia Bonde, Asta Garder
1000 m stafet  [1]
2:31.94
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 KIF - København
Milla Eskildsen, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde

2021

100 m  [7]
13.78
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+2.8
14.02
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-3.9
13.86
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-2.0
13.83
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.7
13.78
PB FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.2
13.74
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.2
13.58
w
HelsingørHelsingør28.8.21+3.3
200 m  [4]
28.60
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.6
28.32
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.1
28.06
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.8
27.83
w
GreveGreve25.9.21+2.9
Længdespring  [8]
4.37
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.210.0
 
3.73 PB
 0.0
4.37 PB
 0.0
4.12
 +0.7
4.33
 0.0
4.09
 0.0
X
 0.0
3.99
HerlevHerlev26.5.21-0.6
 
3.35
 0.0
3.99
 -0.6
3.31
 0.0
4.09
w
HvidovreHvidovre12.6.21+5.3
4.15
BallerupBallerup20.6.21+0.7
 
X
 0.0
3.87
 +0.1
4.15
 +0.7
4.44
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.7
 
4.29
 -1.5
4.42 PB
 +1.6
4.22
 0.0
4.40
 +2.0
4.44
 +2.1
4.44 PB
 +1.7
4.43
HelsingørHelsingør28.8.21+1.9
4.56
w
HelsingørHelsingør28.8.21+3.2
 
4.56
 +3.2
4.22
 +2.6
4.43
 +1.9
4.15
 +2.2
4.23
 +2.5
4.44
 +2.8
4.51
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.3
 
4.05
 +1.4
4.23
 +0.6
4.51 PB
 +0.3
4.33
GreveGreve25.9.21-2.7
 
4.33
 -2.7
4.24
 -0.5
4.29
 -1.7
4.11
 0.0
4.12
 -2.3
3.98
 -4.4
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.76
PB LyngbyLyngby4.9.21
 
8.76 PB8.747.928.24
Spydkast 500 gram  [9]
25.83
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
23.21 PB21.6220.4923.38 PB25.83 PB25.49
25.17
FrederiksbergFrederiksberg5.6.21
 
25.1720.5620.1223.4923.11
25.72
HvidovreHvidovre12.6.21
23.57
BallerupBallerup19.6.21
 
20.6923.57X20.7221.5423.38
27.55
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
 
25.88 PB26.32 PB20.5322.2426.45 PB27.55 PB
25.89
HelsingørHelsingør28.8.21
 
23.08X23.82XX25.89
26.22
LyngbyLyngby4.9.21
 
24.2820.9823.9126.22
27.75
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 
26.5926.1127.75 PB
26.43
GreveGreve25.9.21
 
24.2926.4324.52
4 x 100 m stafet  [3]
DQ
HerlevHerlev26.5.21
 KIF - København
Karla Danger Nielsen, Milla Eskildsen
Sophie Nør Alsing, Mille Elmer
56.30
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21
 KIF - København
Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl
Isabella Bonde, Mille Elmer
DQ
LyngbyLyngby4.9.21
 KIF - København
Celina Hagihara, Sophia Bonde
Mille Elmer, Malika B. Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:47.91
PB GreveGreve24.9.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
1000 m stafet  [2]
2:39.75
PB BallerupBallerup20.6.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Aliya Dahl, Sophia Bonde
2:24.86
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara

2020

60 m  [1]
9.43
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:56.64
i
BallerupBallerup18.1.20
Længdespring 1 m zone  [6]
3.92
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
3.92 PB3.573.49
3.99
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
3.95 PB2.813.99 PB
3.79
i
HelsingørHelsingør1.2.20
4.10
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
4.17
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.1
4.31
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.2
 
4.22 PB
 +1.4
4.31 PB
 +0.2
4.29
 -0.1
Kuglestød 2.0 kg  [7]
8.54
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
7.09 PB7.69 PB7.75 PB8.54 PB
7.61
i
HelsingørHelsingør1.2.20
8.81
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
8.75
PB HvidovreHvidovre1.8.20
8.61
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
X7.808.61X7.297.76
8.64
TårnbyTårnby24.9.20
 
8.648.188.627.38
8.82
PB GreveGreve27.9.20
 
8.748.82 PB8.698.688.468.30
Spydkast 400 gram  [3]
25.11
PB HvidovreHvidovre1.8.20
24.04
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
21.5021.9817.0222.0024.04X
21.53
TårnbyTårnby24.9.20
 
21.5320.6519.0620.40

2019

60 m  [2]
9.87
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
9.94
i
HelsingørHelsingør9.3.19
200 m  [3]
31.59
w
HvidovreHvidovre8.6.19+2.3
32.10
PB HelsingørHelsingør15.6.19-0.4
32.44
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.2
Højdespring  [2]
1.23
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
1.05 PB
  XO
1.10 PB
   O
1.15 PB
   O
1.20 PB
 XXO
1.23 PB
  XO
1.26
XXX
  
1.20
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
XXX
    
Stangspring  [1]
NH
i
HelsingørHelsingør2.2.19
Længdespring 1 m zone  [2]
3.55
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
3.55 PB3.483.39
3.85
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
3.56 PB3.61 PB3.85 PB3.353.513.79
Kuglestød 2.0 kg  [2]
6.58
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
5.89 PB5.646.22 PB6.58 PB
6.92
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
6.62 PB6.92 PB6.536.41
Spydkast 400 gram  [4]
15.48
PB HvidovreHvidovre9.6.19
18.12
PB HelsingørHelsingør16.6.19
18.31
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
23.18
PB GreveGreve28.9.19
Spydkast 500 gram  [2]
19.32
PB AalborgAalborg14.9.19
19.32
=PB AalborgAalborg6.10.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.38
Skive4.3.23
100 m
Ude
13.35
Hvidovre10.6.23+1.8
200 m
Ude
27.41
Berlin, GER28.5.23+1.3
Inde
27.86
Malmö/A, SWE12.2.23
Højdespring
Ude
1.41
Ballerup20.8.22
Inde
1.45
Malmö/A, SWE11.2.23
Længdespring
Ude
4.64
Tårnby7.5.23+1.4
Inde
4.50
Randers30.1.22

Længdespring 1 m zone
Ude
4.31
København4.9.20+0.2
Inde
4.10
Helsingør7.3.20
Kuglestød 2.0 kg
Ude
8.82
Greve27.9.20
Inde
8.81
Helsingør7.3.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude
8.85
Göteborg/S, SWE2.7.23
Inde
9.48
Skive5.3.22
Spydkast 400 gram
Ude
25.11
Hvidovre1.8.20
Spydkast 500 gram
Ude
31.13
Hvidovre10.6.23
4 x 200 m stafet
Ude
1:47.91
Greve24.9.21
1000 m stafet
Ude
2:17.34
Hvidovre3.9.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 144
Per disciplin:
60 m:14
100 m:19
200 m:16
600 m:1
Højdespring:12
Stangspring:1
Længdespring:17
Længdespring 1 m zone:8
Kuglestød 2.0 kg:9
Kuglestød 3.0 kg:5
Spydkast 400 gram:7
Spydkast 500 gram:22
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:4
:1
1000 m stafet:4

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2023
5
17
h1
13.46
200 m
DMU 2021 2
15
B
28.06
DMU 2022 1
15
E
27.94
DMU 2023 6
17
B
27.64
Længdespring
DMU 2021 11
15
4.51
Spydkast 500 gram
DMU 2021 9
15
27.75
DMU 2022 15
15
22.45
DMU 2023 8
17
30.54
4 x 100 m stafet
DMU 2022 6
15
56.51
1000 m stafet
DMU 2021 1
15
2:24.86
DMU 2022 3
15
2:31.94
DMU 2023 1
17
2:17.34
Inde
60 m
iDMU 2022
5
15
h1
8.67
iDMU 2023
4
17
h3
8.38
Højdespring
iDMU 2023 12
17
1.40
Længdespring
iDMU 2022 13
15
4.49
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2022 9
15
9.48
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
15
B
1:54.18
iDMU 2023 2
17
1:44.58