Født: 2005
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:06.09 | SB | 2 | 17 C | Vejle | Vejle | 8.9.21 |
200 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
30.02 i | 2 | 15 r3 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||
300 m [1] | |||||||||
45.74 | SB | 6 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | ||
400 m [1] | |||||||||
1:04.11 mix | PB | 3 | C | København | København | 27.7.20 | |||
600 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
1:48.44 i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||
800 m [6] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:41.33 i | 5 | 15 r2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
2:34.80 i | PB | 6 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | ||||
2:28.46 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
2:29.94 | SB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | |||
2:32.82mix | 4 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | |||||
2:24.81 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:57.17 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Ballerup Atletik Klub | |||||||||
Filippa Roug, Lærke Elgaard Larsen Kirsa Wirth, Luna Haugaard Christensen | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:30.47 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||
Ballerup Atletik Klub | |||||||||
Kirsa Wirth, Filippa Roug Stine Baandrup Tindbæk, Luna Haugaard Christensen |
300 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
45.71 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | |||||
45.38 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||
45.25 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | |||||
400 m [2] | |||||||||
1:04.23 mix | PB | 1 | D | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | |||
1:04.62 | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||||
800 m [7] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:43.32 i | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||
2:35.03 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
2:33.11 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||
2:29.55 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | |||||
2:28.97 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
2:32.69 | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||||
2:32.76 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | ||||||
1500 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:45.17 i | 10 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:04.11 mix | København | 27.7.20 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:24.81 | Hvidovre | 20.9.20 | ||
Inde | 2:28.46 | Skive | 29.2.20 | ||
300 m | |||||
Ude | 45.25 | Aalborg | 14.9.19 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:30.47 | Hvidovre | 20.9.20 |
200 m: | 1 |
300 m: | 4 |
400 m: | 4 |
600 m: | 1 |
800 m: | 13 |
1500 m: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2019 | 45.38 | ||
800 m | ||||
DMU | 2019 | 2:28.97 | ||
Ungdom | ||||
300 m | ||||
DMU | 2020 | 6 | 15 | 45.74 |
800 m | ||||
DMU | 2020 | 4 | 15 | 2:24.81 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 2:30.47 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 2:28.46 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 1:57.17 |