Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Louise Bisgaard

Født: 2007

Klub: Ballerup Atletik Klub

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [5]
8.64
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
8.63
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
8.51
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
8.63
i
HelsingørHelsingør5.2.22
8.37
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
80 m  [1]
10.79
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.6
100 m  [8]
13.0h
HerlevHerlev23.5.22+0.4
13.25
PB HvidovreHvidovre11.6.22+0.7
13.18
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.6
13.54
w
BallerupBallerup20.8.22+2.4
14.05
BallerupBallerup20.8.22+0.3
13.69
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.1
13.84
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-0.9
13.37
w
BallerupBallerup17.9.22+4.9
200 m  [2]
27.21
w
HvidovreHvidovre12.6.22+3.0
29.03
BallerupBallerup21.8.22-0.5
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [3]
13.28
PB HvidovreHvidovre12.6.22-0.5
13.87
w
HvidovreHvidovre12.6.22+3.2
14.75
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22-1.2
Højdespring  [1]
1.38
SB BallerupBallerup17.9.22
 
1.26 SB
   O
1.29 SB
   O
1.32 SB
   O
1.35 SB
   O
1.38 SB
   O
1.41
XXX
  
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.68
PB BallerupBallerup17.9.22
 
6.68 PB6.276.22
4 x 100 m stafet  [1]
51.41
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Ballerup Atletik Klub
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg
Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
4 x 200 m stafet  [1]
1:49.96
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Ballerup Atletik Klub
Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard
Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen

2021

100 m  [8]
14.11
PB BallerupBallerup9.5.21+0.3
13.31
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.8
13.43
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.5
13.89
PB BallerupBallerup19.6.21-0.4
14.32
BallerupBallerup19.6.21-1.6
13.78
PB TårnbyTårnby19.8.21+0.2
14.04
GreveGreve26.9.21-1.7
14.14
GreveGreve26.9.21-0.3
200 m  [1]
28.41
HvidovreHvidovre13.6.21+1.9
Højdespring  [6]
1.45
PB BallerupBallerup9.5.21
1.45
=PB HerlevHerlev26.5.21
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
   O
1.45 =PB
   O
1.50
XXX
  
1.41
HvidovreHvidovre12.6.21
1.38
BallerupBallerup19.6.21
 
1.30
  XO
1.35
  XO
1.38
   O
1.41
XXX
    
1.38
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.38
 XXO
1.41
XXX
   
1.40
GreveGreve25.9.21
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
  XO
1.40
 XXO
1.45
XXX
   
Spydkast 500 gram  [1]
14.57
PB BallerupBallerup9.5.21
 
X13.71 PB14.57 PB
4 x 100 m stafet  [3]
54.31
PB HerlevHerlev26.5.21
 Ballerup Atletik Klub
Dagmar Mathilde L Karlsen, Frederikke Lundberg
Louise Bisgaard, Sarah Jansteen Eskesen
53.66
PB BallerupBallerup19.6.21
 Ballerup Atletik Klub
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg
Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
DQ
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Ballerup Atletik Klub
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg
Mille Holck Larsen, Sarah Jansteen Eskesen
1000 m stafet  [1]
2:37.15
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Ballerup Atletik Klub
Dagmar Mathilde L Karlsen, Louise Bisgaard
Frederikke Lundberg, Anna Toft Boesen

2020

60 m  [7]
9.19
i
PB BallerupBallerup27.12.19
9.03
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
8.96
i
PB BallerupBallerup18.1.20
8.95
i
PB BallerupBallerup18.1.20
9.14
i
BallerupBallerup18.1.20
8.96
i
HelsingørHelsingør1.2.20
9.05
i
HelsingørHelsingør7.3.20
80 m  [5]
11.41
PB BallerupBallerup2.7.20+1.2
11.56
FrederiksbergFrederiksberg20.8.20-1.7
11.49
BallerupBallerup30.8.20+0.1
11.46
GreveGreve27.9.20-1.6
11.70
GreveGreve27.9.20-1.9
200 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.72
i
BallerupBallerup27.12.19
29.43
BallerupBallerup2.7.200.0
29.48
BallerupBallerup30.8.20+1.2
28.85
w
GreveGreve26.9.20+2.2
Højdespring  [8]
1.15
i
PB BallerupBallerup27.12.19
1.30
i
=PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
1.10
   O
1.15 =PB
   O
1.20 PB
  XO
1.25 PB
 XXO
1.30 PB
  XO
1.35
XXX
  
1.30
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
1.10
   O
1.15 =PB
   O
1.20 PB
  XO
1.25 PB
 XXO
1.30 PB
  XO
1.35
XXX
  
1.20
i
BallerupBallerup18.1.20
 
1.15
   O
1.20
   O
1.25
XXX
     
1.25
i
HelsingørHelsingør1.2.20
1.36
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
1.35
=PB BallerupBallerup2.7.20
 
1.20 SB
   O
1.25 SB
   O
1.30 =PB
  XO
1.35 PB
   O
1.38
XXX
   
1.35
PB BallerupBallerup2.7.20
 
1.20 SB
   O
1.25 SB
   O
1.30 =PB
  XO
1.35 PB
   O
1.38
XXX
   
1.38
=PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
 
1.20
   O
1.25
  XO
1.30
   O
1.35 =PB
  XO
1.38 PB
   O
1.41
XXX
  
1.38
PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
 
1.20
   O
1.25
  XO
1.30
   O
1.35 =PB
  XO
1.38 PB
   O
1.41
XXX
  
1.35
BallerupBallerup30.8.20
Længdespring 1 m zone  [4]
4.00
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
4.00 PB3.743.80
3.94
i
BallerupBallerup19.1.20
 
3.943.813.70
3.92
i
HelsingørHelsingør1.2.20
3.69
i
HelsingørHelsingør7.3.20
Spydkast 400 gram  [1]
19.50
PB TårnbyTårnby24.9.20
 
19.50 PB17.8614.0818.27

2019

60 m  [1]
9.47
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
80 m  [10]
12.49
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.7
12.16
PB BallerupBallerup2.5.190.0
12.41
FrederiksbergFrederiksberg14.5.19-0.4
11.79
PB HelsingørHelsingør16.6.19+0.6
11.93
PB HelsingørHelsingør16.6.19+0.4
11.80
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.3
11.97
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.1
11.8h
BallerupBallerup20.8.190.0
12.03
BallerupBallerup31.8.19+0.9
12.21
BallerupBallerup7.9.19-0.4
200 m  [2]
30.42
HelsingørHelsingør15.6.19-0.4
30.12
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.2
400 m  [2]
1:17.29
PB BallerupBallerup2.5.19
1:14.34
PB FrederiksbergFrederiksberg14.5.19
Højdespring  [6]
1.15
PB BallerupBallerup2.5.19
1.10
HelsingørHelsingør16.6.19
1.26
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
1.27
PB BallerupBallerup20.8.19
1.30
PB BallerupBallerup31.8.19
1.25
BallerupBallerup7.9.19
Længdespring 1 m zone  [2]
2.89
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
2.89 PB2.882.86
3.61
w
FrederiksbergFrederiksberg14.5.19+2.1
Spydkast 400 gram  [1]
12.97
PB BallerupBallerup31.8.19
Boldkast 145 gram  [2]
39
PB GlostrupGlostrup27.4.19
36
BallerupBallerup7.9.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.37   Skive5.3.22
100 m
Ude13.18   Hvidovre11.6.22+1.6
400 m
Ude1:14.34   Frederiksberg14.5.19
Højdespring
Ude1.45   Ballerup9.5.21
Inde1.36   Helsingør7.3.20

80 m
Ude10.79   Göteborg/U, SWE18.6.22+0.6
Længdespring 1 m zone
Inde4.00   Helsingør11.1.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude6.68   Ballerup17.9.22
Spydkast 400 gram
Ude19.50   Tårnby24.9.20
Spydkast 500 gram
Ude14.57   Ballerup9.5.21
Boldkast 145 gram
Ude39   Glostrup27.4.19

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 98
Per disciplin:
60 m:13
80 m:16
100 m:16
200 m:9
400 m:2
:3
Højdespring:21
Længdespring 1 m zone:6
Kuglestød 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 500 gram:1
Boldkast 145 gram:2
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2022
7
15
s1
13.84 4
15
h5
13.69
Højdespring
DMU 2021 14
15
1.38
4 x 100 m stafet
DMU 2021
15
DMU 2022 2
15
51.41
1000 m stafet
DMU 2021 6
15
2:37.15
Inde
60 m
iDMU 2022
3
15
h3
8.37
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
15
1:49.96