Født: 15 maj 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.64 i | SB | 5 | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.74 i | SB | 5 | 17 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.64 i | 8 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | |||||||
|
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.65 i | PB | 1 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
8.51 i | PB | 1 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
8.56 i | 4 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.16 | PB | 5 | 15 h1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.5 | |||||
100 m [8] | ||||||||||||
13.86 w | 2 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||||||
13.79 | SB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.2 | |||||
13.46 | PB | 3 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |||||
13.66 w | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.2 | ||||||
14.17 | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | +0.3 | ||||||
13.86 w | 4 | 15 h1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +2.6 | ||||||
14.07 | 4 | 15 | Greve | Greve | 24.9.23 | -1.2 | ||||||
13.86 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +1.8 | ||||||
200 m [4] | ||||||||||||
28.81 i | PB | 4 | 15 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
28.46 | SB | 1 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | |||||
29.03 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | +0.6 | |||||||
29.53 | 4 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.1 | ||||||
300 m [3] | ||||||||||||
45.60mix | SB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
45.26 | SB | 4 | 15 D | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||||||
48.42 | 3 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||
Længdespring [10] | ||||||||||||
4.60 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.79 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
| ||||||||||||
4.93 | SB | 2 | 15 | København | København | 20.5.23 | -0.3 | |||||
| ||||||||||||
4.90 | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.72 | 27 | 15 Q | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.98 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.74 | - | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +0.5 | |||||
4.81 w | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.5 | |||||
| ||||||||||||
4.75 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -0.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.87 | 3 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.8 | ||||||
| ||||||||||||
4.84 w | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | +3.5 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
7.47 | SB | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.13 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 30.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.19 | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | |||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Vilma Viggers Fabild, Isabella Petersen Elsa Kyster Hvelplund, Gertrud Sander Clausen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:58.89 i | SB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Gertrud Sander Clausen, Vilma Viggers Fabild |
80 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.34 | SB | 3 | 14 h6 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | -0.1 | |||||
100 m [11] | ||||||||||||
13.68 w | 2 | 15 h2 | København | København | 21.5.22 | +3.2 | ||||||
13.73 | PB | 5 | 15 | København | København | 21.5.22 | +1.2 | |||||
14.15 | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | -3.2 | |||||||
13.72 | PB | 2 | 15 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -0.9 | |||||
13.74 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -2.5 | ||||||
13.69 | PB | 3 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.7 | |||||
13.78 | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +2.0 | ||||||
13.88 | 4 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.1 | ||||||
14.30 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +0.9 | ||||||
13.89 | 5 | 15 h5 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |||||
13.56 | PB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.2 | |||||
200 m [7] | ||||||||||||
28.93 | PB | 1 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -0.3 | |||||
28.45 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | +0.8 | |||||
28.42 w | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||
29.22 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | ||||||
29.44 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.3 | ||||||
28.61 | 7 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +0.8 | |||||
28.86 | 8 | 15 B | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.5 | ||||||
300 m [5] | ||||||||||||
45.25 | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||
46.88 | 3 | 14 F | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | |||||||
46.89 | 6 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||
45.44 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||
45.52 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:07.23 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | ||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
4.74 | PB | 4 | 15 | København | København | 21.5.22 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.87 | PB | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.45 | 9 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
NM | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | ||||||||
4.58 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -1.9 | ||||||
| ||||||||||||
4.96 | PB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.76 | 3 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | -0.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.84 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -0.6 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.74 i | PB | 13 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.60 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.78 mix | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Louise Lehman Jensen, Gertrud Sander Clausen Vilma Viggers Fabild, Nanna Trier Svendsen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:54.73 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Vilma Viggers Fabild, Louise Lehman Jensen Isabella Petersen, Asta Marie Holck Hansen | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:40.10 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Asta Marie Holck Hansen, Vilma Viggers Fabild |
80 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.72 | PB | 1 | 13 rB | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||
11.56 | PB | 1 | 13 h3 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.8 | |||||
11.62 | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -2.5 | ||||||
11.28 | PB | 2 | 13 h1 | København | København | 14.8.21 | +0.7 | |||||
11.27 w | 3 | 13 | København | København | 14.8.21 | +2.5 | ||||||
11.41 w | 2 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +2.4 | ||||||
11.53 | 1 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.2 | ||||||
11.69 | 4 | 13 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.1 | ||||||
11.63 | 3 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.5 | ||||||
100 m [1] | ||||||||||||
14.15 | PB | 5 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +0.8 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
29.80 | PB | 1 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | -0.5 | |||||
29.55 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | |||||
29.48 w | 3 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||||||
600 m [3] | ||||||||||||
2:01.50 | SB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||
1:57.99 | SB | 6 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||
1:57.26 | SB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [9] | ||||||||||||
4.41 | SB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.64 | PB | - | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | 0.0 | |||||
4.73 w | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.63 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.61 | 4 | 13 | København | København | 15.8.21 | +1.9 | ||||||
| ||||||||||||
4.50 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -0.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.47 | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.65 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.75 | PB | 4 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.58 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -0.9 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
7.06 | PB | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.83 | SB | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Frederiksberg IF | ||||||||||||
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen Vilma Viggers Fabild, Karla Kathrine Viggers Fabild | ||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||
45.96 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
FIF atletik og motion | ||||||||||||
Nanna Trier Simonsen, Louise Lehman Jensen Isabella Petersen, Vilma Viggers Fabild |
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | PB | 2 | 11 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||
9.71 i | 26 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||
9.61 i | 28 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||
80 m [1] | ||||||||||
12.33 | PB | 5 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.8 | |||
100 m [1] | ||||||||||
15.21 | PB | 2 | 13 r1 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | +0.7 | |||
200 m [3] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||
33.15 i | 1 | 11 r2 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||
31.73 | PB | 4 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +1.2 | |||
31.09 | PB | 7 | 12 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.9 | |||
600 m [3] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||
2:07.66 i | 2 | 11 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||
2:06.52 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
1:55.17 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | ||||
1000 m [1] | ||||||||||
3:45.76 | PB | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [5] | ||||||||||
13.39 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
12.76 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
12.27 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.4 | |||
12.56 | 6 | 13 h2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.9 | ||||
12.55 | 3 | 13 rB | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.2 | ||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||
3.95 i | PB | 10 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
3.94 i | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||
4.19 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
| ||||||||||
4.07 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +1.4 | ||||
| ||||||||||
4.07 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | 0.0 | ||||
| ||||||||||
4.37 | PB | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | 0.0 | |||
| ||||||||||
4.62 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 | -0.6 | |||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
5.77 | PB | 13 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.10.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.51 | Helsingør | 7.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.46 | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 28.45 | Frederiksberg | 5.6.22 | +0.8 | |
Inde | 28.81 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:07.23 | Frederiksberg | 23.5.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:45.76 | Tårnby | 24.9.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.98 | Frederiksberg | 17.8.23 | 0.0 | |
Inde | 4.79 | Skive | 4.3.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.16 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.5 | |
300 m | |||||
Ude | 45.25 | Hvidovre | 11.6.22 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:55.17 | Frederiksberg | 4.10.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.27 | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.4 | |
Inde | 12.76 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.75 | Greve | 26.9.21 | +1.2 | |
Inde | 3.95 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.06 | Frederiksberg | 2.10.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.13 | Frederiksberg | 30.9.23 | ||
Inde | 6.74 | Ballerup | 22.1.22 |
60 m: | 7 |
80 m: | 12 |
100 m: | 21 |
200 m: | 17 |
300 m: | 8 |
400 m: | 1 |
600 m: | 6 |
1000 m: | 1 |
: | 5 |
Længdespring: | 21 |
Længdespring 1 m zone: | 17 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 h5 | 13.89 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 B | 28.61 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 | 45.44 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 6 | 15 | 4.81 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 2:40.10 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 h3 | 8.56 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 C | 28.81 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 15 | 4.79 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 1:58.89 |