Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Vilma Viggers Fabild

Født: 2008

Klub: FIF Atletik & Motion

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

80 m  [1]
11.34
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22-0.1
100 m  [11]
13.68
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+3.2
13.73
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.2
14.15
FrederiksbergFrederiksberg23.5.22-3.2
13.72
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-0.9
13.74
FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-2.5
13.69
PB HvidovreHvidovre11.6.22+0.7
13.78
HvidovreHvidovre11.6.22+2.0
13.88
BallerupBallerup20.8.22+1.1
14.30
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22+0.9
13.89
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.1
13.56
PB FrederiksbergFrederiksberg1.10.22-1.2
200 m  [7]
28.93
PB TårnbyTårnby8.5.22-0.3
28.45
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.22+0.8
28.42
w
HvidovreHvidovre12.6.22+3.0
29.22
BallerupBallerup21.8.22-0.7
29.44
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22-0.3
28.61
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+0.8
28.86
GreveGreve24.9.22-1.5
300 m  [5]
45.25
PB HvidovreHvidovre11.6.22
46.88
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
46.89
BallerupBallerup20.8.22
45.44
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
45.52
LyngbyLyngby18.9.22
400 m  [1]
1:07.23
PB FrederiksbergFrederiksberg23.5.22
Længdespring  [8]
4.74
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-0.1
 
4.33 PB
 +0.9
4.44 PB
 0.0
4.20
 -0.3
4.52 PB
 +0.3
4.74 PB
 -0.1
4.60
 +1.6
4.87
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.220.0
 
4.46
 +1.1
4.61
 0.0
4.82 PB
 +0.3
4.80
 -0.8
4.87 PB
 0.0
4.76
 +0.9
4.45
HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
4.22
 +0.1
4.45
 0.0
3.97
 0.0
NM
FrederiksbergFrederiksberg18.8.22
4.58
BallerupBallerup21.8.22-1.9
 
4.58
 -1.9
4.39
 0.0
4.16
 +0.7
4.45
 0.0
4.48
 -0.9
4.34
 0.0
4.96
PB LyngbyLyngby18.9.22+0.1
 
4.96 PB
 +0.1
3.91
 +1.1
X4.73
 +2.2
4.76
GreveGreve24.9.22-0.2
 
X
 0.0
4.38
 0.0
4.70
 0.0
4.67
 -1.5
X
 0.0
4.76
 -0.2
4.84
FrederiksbergFrederiksberg1.10.22-0.6
 
4.56
 -0.9
4.62
 0.0
4.84
 -0.6
Kuglestød 3.0 kg  [2]
6.74
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
6.44 PB6.386.74 PB
7.60
PB FrederiksbergFrederiksberg1.10.22
 
6.87 PBX7.60 PB
4 x 100 m stafet  [1]
56.78 mix
SB FrederiksbergFrederiksberg23.8.22
 FIF atletik og motion
Louise Lehman Jensen, Gertrud Sander Clausen
Vilma Viggers Fabild, Nanna Trier Svendsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:54.73
PB GreveGreve23.9.22
 FIF atletik og motion
Vilma Viggers Fabild, Louise Lehman Jensen
Isabella Petersen, Asta Marie Holck Hansen
1000 m stafet  [1]
2:40.10
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Frederiksberg IF
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen
Asta Marie Holck Hansen, Vilma Viggers Fabild

2021

80 m  [9]
11.72
PB HerlevHerlev26.5.210.0
11.56
PB BallerupBallerup20.6.21-1.8
11.62
BallerupBallerup20.6.21-2.5
11.28
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+0.7
11.27
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.5
11.41
w
FrederiksbergFrederiksberg19.8.21+2.4
11.53
LyngbyLyngby4.9.21-1.2
11.69
GreveGreve26.9.21-1.1
11.63
GreveGreve26.9.21-2.5
100 m  [1]
14.15
PB TårnbyTårnby2.9.21+0.8
200 m  [3]
29.80
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21-0.5
29.55
PB BallerupBallerup19.6.210.0
29.48
w
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
600 m  [3]
2:01.50
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21
1:57.99
SB GreveGreve26.9.21
1:57.26
SB FrederiksbergFrederiksberg2.10.21
Længdespring 1 m zone  [9]
4.41
SB HerlevHerlev26.5.210.0
 
4.39 SB
 0.0
4.22
 0.0
4.41 SB
 0.0
4.64
=PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.210.0
4.73
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.21+2.2
 
4.73
 +2.2
4.61
 0.0
4.64 PB
 0.0
4.30
 0.0
X
 0.0
4.48
 +0.2
4.63
BallerupBallerup19.6.21-0.4
 
4.63
 -0.4
4.47
 -2.7
4.34
 0.0
4.44
 -0.4
4.54
 -1.5
4.59
 -1.0
4.61
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.9
 
X
 0.0
4.57
 -0.1
4.57
 -0.6
4.55
 +0.7
X
 0.0
4.61
 +1.9
4.50
FrederiksbergFrederiksberg19.8.21-0.5
 
4.15
 -1.3
4.31
 -2.6
4.50
 -0.5
4.47
TårnbyTårnby2.9.210.0
 
4.36
 -0.6
4.31
 0.0
4.47
 0.0
4.65
PB LyngbyLyngby4.9.210.0
 
4.65 PB
 0.0
4.33
 0.0
4.61
 -0.5
4.57
 -0.9
4.75
PB GreveGreve26.9.21+1.2
 
4.48
 +1.7
4.41
 +1.3
4.51
 +0.2
4.51
 +0.2
4.71 PB
 +1.4
4.75 PB
 +1.2
4.58
FrederiksbergFrederiksberg2.10.21-0.9
 
4.53
 0.0
4.58
 -0.9
4.51
 -0.1
Kuglestød 2.0 kg  [1]
7.06
PB FrederiksbergFrederiksberg2.10.21
 
6.90 PB7.05 PB7.06 PB
4 x 100 m stafet  [1]
56.83
GreveGreve24.9.21
 Frederiksberg IF
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen
Vilma Viggers Fabild, Karla Kathrine Viggers Fabild
4 x 80 m stafet  [1]
45.96
PB LyngbyLyngby4.9.21
 FIF atletik og motion
Nanna Trier Simonsen, Louise Lehman Jensen
Isabella Petersen, Vilma Viggers Fabild

2020

60 m  [3]
9.56
i
PB BallerupBallerup27.12.19
9.71
i
HelsingørHelsingør1.2.20
9.61
i
HelsingørHelsingør7.3.20
80 m  [1]
12.33
PB BallerupBallerup30.8.20+0.8
100 m  [1]
15.21
PB TårnbyTårnby3.9.20+0.7
200 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
33.15
i
BallerupBallerup27.12.19
31.73
PB BallerupBallerup30.8.20+1.2
31.09
PB GreveGreve26.9.20+0.9
600 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:07.66
i
BallerupBallerup27.12.19
2:06.52
PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
1:55.17
PB FrederiksbergFrederiksberg4.10.20
1000 m  [1]
3:45.76
PB TårnbyTårnby24.9.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [5]
13.39
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
12.76
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
12.27
PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20-0.4
12.56
GreveGreve26.9.20+1.9
12.55
GreveGreve26.9.20+0.2
Længdespring 1 m zone  [7]
3.95
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
3.94
i
HelsingørHelsingør7.3.20
4.19
PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
 
4.06 PB
 0.0
4.12 PB
 0.0
4.19 PB
 0.0
4.07
BallerupBallerup30.8.20+1.4
 
4.04
 +0.8
4.07
 +1.4
4.05
 +0.2
4.07
TårnbyTårnby3.9.200.0
 
3.89
 0.0
4.07
 0.0
4.06
 +0.4
4.37
PB TårnbyTårnby24.9.200.0
 
X4.37 PB
 0.0
4.21
 0.0
4.12
 -0.9
4.62
PB FrederiksbergFrederiksberg4.10.20-0.6
Kuglestød 2.0 kg  [1]
5.77
PB FrederiksbergFrederiksberg4.10.20

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde9.56   Ballerup27.12.19
100 m
Ude13.56   Frederiksberg1.10.22-1.2
200 m
Ude28.45   Frederiksberg5.6.22+0.8
400 m
Ude1:07.23   Frederiksberg23.5.22
1000 m
Ude3:45.76   Tårnby24.9.20
Længdespring
Ude4.96   Lyngby18.9.22+0.1

80 m
Ude11.28   København14.8.21+0.7
300 m
Ude45.25   Hvidovre11.6.22
600 m
Ude1:55.17   Frederiksberg4.10.20
Længdespring 1 m zone
Ude4.75   Greve26.9.21+1.224 
Inde3.95   Helsingør1.2.20
Kuglestød 2.0 kg
Ude7.06   Frederiksberg2.10.21
Kuglestød 3.0 kg
Ude7.60   Frederiksberg1.10.22
Inde6.74   Ballerup22.1.22
4 x 80 m stafet
Ude45.96   Lyngby4.9.21
4 x 200 m stafet
Ude1:54.73   Greve23.9.22
1000 m stafet
Ude2:40.10   Hvidovre11.9.22

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 92
Per disciplin:
60 m:3
80 m:11
100 m:13
200 m:13
300 m:5
400 m:1
600 m:6
1000 m:1
:5
Længdespring:8
Længdespring 1 m zone:17
Kuglestød 2.0 kg:2
Kuglestød 3.0 kg:2
4 x 100 m stafet:2
4 x 80 m stafet:1
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2022
5
15
h5
13.89
200 m
DMU 2022 7
15
B
28.61
300 m
DMU 2022 5
15
45.44
1000 m stafet
DMU 2022 7
15
2:40.10