Født: 20 oktober 2009
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.15 i | PB | 1 | 15 h5 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||
8.14 i | PB | 2 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
8.20 i | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||
9.91 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||
9.60 i | PB | 1 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
9.57 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:58.21 i | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
KIF - København | ||||||||
Liv Amelia Nygård, Sophie Filtenborg Brandt Sophie Maertens, Isabella Sone Randrup |
60 m [9] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.64 i | PB | 1 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
8.75 i | 4 | 15 D | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||
8.46 i | PB | 2 | 14 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||||
8.46 i | =PB | 4 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||||
8.39 i | PB | 1 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
8.40 i | 1 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||
8.39 i | =PB | 2 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
8.49 i | 1 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||
8.47 i | 1 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||
80 m [2] | ||||||||||
10.75 | PB | 1 | 14 h15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.4 | |||
10.52 | PB | 7 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.1 | |||
100 m [11] | ||||||||||
13.49 | PB | 1 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | |||
13.48 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.0 | |||
13.17 | PB | 5 | København | København | 11.5.23 | -1.5 | ||||
13.21 | 2 | 15 h3 | København | København | 20.5.23 | +0.9 | ||||
12.97 | PB | 2 | 15 | København | København | 20.5.23 | +1.1 | |||
13.06 | 5 | 15 h5 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | -1.5 | ||||
13.18 | 2 | 15 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | -0.5 | ||||
12.84 w | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.3 | ||||
12.61 w | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.6 | ||||
12.81 | PB | 1 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |||
12.74 w | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.2 | ||||
200 m [9] | ||||||||||
27.49 i | PB | 3 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||
27.99 i | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||
27.35 | PB | 3 | 15 C | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.9 | |||
26.88 | PB | 7 | 17 | København | København | 21.5.23 | -0.5 | |||
26.44 w | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.3 | ||||
26.13 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | -0.5 | |||
26.47 | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.5 | ||||
26.20 w | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.0 | |||
26.05 | PB | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | |||
300 m [5] | ||||||||||
42.75 | PB | 1 | 15 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | ||||
41.76mix | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||
41.57 | PB | 4 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||||
42.17 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||
45.35 | 1 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||
800 m [2] | ||||||||||
2:45.45 i | PB | 4 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||
2:42.43 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||
12.00 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
11.31 i | PB | 2 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
11.07 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [8] | ||||||||||
15.00 | PB | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.6 | |||
14.68 | PB | 2 | 15 | København | København | 11.5.23 | -1.2 | |||
12.92 | PB | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -2.0 | |||
12.98mix | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -2.5 | ||||
13.08 | 3 | 14 h5 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -1.3 | ||||
12.59 | PB | 3 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | ||
12.31 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.2 | ||
12.98 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.6 | ||||
Længdespring [3] | ||||||||||
3.04 i | PB | 13 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
| ||||||||||
3.76 i | PB | 21 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||
| ||||||||||
3.84 i | PB | 8 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||
48.52 | DUR-17 SB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Sophie Filtenborg Brandt, Sophia Bonde Aliya Dahl, Celina Hagihara | ||||||||||
51.63 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
1:54.05 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||
[1] | ||||||||||
2:24.85 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Sophie Filtenborg Brandt, Klara Hatini Pedersen | ||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||
2:25.30 | SB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||
KIF - København | ||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.78 i | PB | 2 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
8.86 i | 3 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
80 m [9] | ||||||||||||
11.23 w | 2 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.8 | ||||||
10.98 w | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.6 | ||||||
11.10 | PB | 2 | 13 h4 | København | København | 21.5.22 | +1.5 | |||||
11.08 | PB | 4 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |||||
10.93 | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||
11.21 | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | ||||||
10.85 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | |||||
11.15 | 2 | 13 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.5 | ||||||
11.08 | 2 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.4 | ||||||
200 m [5] | ||||||||||||
27.93 | PB | 1 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.0 | |||||
27.52 w | 2 | 13 rC | København | København | 22.5.22 | +3.5 | ||||||
26.97 w | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.1 | ||||||
27.29 w | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.1 | ||||||
27.52 | PB | 1 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.6 | |||||
600 m [3] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
1:58.28 i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||
1:53.48 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||
1:55.92 | 1 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [10] | ||||||||||||
12.86 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
12.93 i | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
12.34 | PB | 2 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.6 | |||||
12.00 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.6 | |||||
12.14 | 2 | 13 h2 | København | København | 22.5.22 | +0.3 | ||||||
12.01 | 6 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.7 | ||||||
12.25 w | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||
11.70 | PB | 2 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +0.5 | |||||
11.69 | PB | 2 | 13 rB | Greve | Greve | 24.9.22 | +1.2 | |||||
11.90 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.6 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.63 i | =PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.63 i | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.03 | SB | 15 | 13 | København | København | 22.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.74 | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
6.36 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
52.08 | 1 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||
KIF - København | ||||||||||||
Aliya Dahl, Sophia Bonde Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde |
80 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.82 | PB | 4 | 13 | København | København | 9.5.21 | +1.9 | |||||
11.89 | 1 | 13 rC | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.2 | ||||||
11.69 | PB | 4 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |||||
11.60 | PB | 4 | 13 h1 | København | København | 14.8.21 | +0.7 | |||||
11.55 w | 7 | 13 | København | København | 14.8.21 | +2.5 | ||||||
11.82 | 3 | 12 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | ||||||
11.65 | 2 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.2 | ||||||
200 m [4] | ||||||||||||
30.08 | PB | 1 | 13 rB | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |||||
30.74 | 1 | 12 rB | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.2 | ||||||
29.87 w | 5 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||||||
29.27 | PB | 2 | 12 | Greve | Greve | 25.9.21 | +0.9 | |||||
600 m [5] | ||||||||||||
2:01.25 | PB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
2:03.08 | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | |||||||
2:03.10 | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||||||
1:56.44 | PB | 3 | 13 | København | København | 14.8.21 | ||||||
2:00.94 | 8 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [5] | ||||||||||||
13.30 | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -1.3 | |||||
12.99 | PB | 4 | 13 h2 | København | København | 15.8.21 | +1.0 | |||||
13.58 w | 7 | 13 | København | København | 15.8.21 | +4.0 | ||||||
12.36 w | 4 | 13 h2 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.1 | ||||||
12.85 w | 4 | 13 rB | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.8 | ||||||
60 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||||||
13.24 w | 5 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.9 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.58 | PB | 8 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | -0.9 | |||||
| ||||||||||||
4.19 | PB | 8 | 13 | København | København | 15.8.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.19 | =PB | 2 | 12 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
6.30 | PB | 10 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
|
60 m [11] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.45 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
9.48 i | 2 | 11 h5 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
9.44 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
9.26 i | PB | 2 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||
9.34 i | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
9.38 i | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
9.27 | PB | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | ||
9.30 | 1 | 11 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.6 | |||
9.25 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.6 | ||
9.45 | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | -1.0 | |||
9.49 | 1 | 11 rB | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | -0.8 | |||
200 m [2] | |||||||||
31.54 w | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +2.4 | |||
30.71 | PB | 2 | 11 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.5 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [6] | |||||||||
13.61 i | PB | 4 | 11 r2 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
13.87 i | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
13.36 i | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
13.39 | PB | 5 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.8 | ||
13.08 | PB | 2 | 11 h2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.3 | ||
13.34 w | 5 | 11 rA | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [5] | |||||||||
3.21 i | PB | 10 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||
| |||||||||
3.15 i | 12 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
3.26 i | PB | 11 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||
3.04 | =PB | - | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.9 | ||
3.19 w | 9 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | |||
| |||||||||
3.49 | PB | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | -0.1 | ||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | |||||||||
5.30 | PB | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | |||
| |||||||||
4.83 | 7 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||
| |||||||||
Trekamp [1] | |||||||||
2.351 | PB | 5 | 11 | København | København | 29.8.20 | |||
60 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.07 i | PB | 1 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||
9.60 i | PB | 1 | 11 h5 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||
9.49 i | PB | 2 | 11 h6 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m [3] | |||||||||
13.82 i | 3 | 11 r2 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
15.72 i | 3 | 11 r1 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
13.45 i | 2 | 11 r2 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||
Længdespring 1 m zone [3] | |||||||||
3.11 i | PB | 16 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||
| |||||||||
3.03 i | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
| |||||||||
3.04 i | 20 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.14 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.81 | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.05 | Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | |
Inde | 27.49 | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
800 m | |||||
Inde | 2:42.43 | Skive | 4.3.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 3.84 | Helsingør | 4.2.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.25 | Hvidovre | 2.8.20 | +1.6 | |
80 m | |||||
Ude | 10.52 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.1 | |
300 m | |||||
Ude | 41.57 | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:53.48 | Ballerup | 20.8.22 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.08 | Greve | 26.9.20 | +1.3 | |
Inde | 13.61 | Helsingør | 11.1.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.69 | Greve | 24.9.22 | +1.2 | |
Inde | 12.86 | Ballerup | 23.1.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 9.57 | Skive | 3.3.24 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 12.31 | Hvidovre | 2.9.23 | +1.2 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.19 | København | 15.8.21 | 0.0 | |
Inde | 3.63 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.30 | Herlev | 26.5.21 | ||
Inde | 6.36 | Helsingør | 12.3.22 | ||
Trekamp | |||||
Ude | 2.351 | København | 29.8.20 |
60 m: | 28 |
80 m: | 18 |
100 m: | 11 |
200 m: | 20 |
300 m: | 5 |
600 m: | 8 |
800 m: | 2 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 6 |
: | 15 |
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m: | 3 |
60 m hæk 84.0 cm: | 1 |
: | 6 |
: | 8 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 15 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Trekamp: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 15 | 26.20 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 42.17 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 51.63 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 2:25.30 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 2 | 15 h3 | 8.39 | |||
iDMU | 2024 | 7 | 15 | 8.20 | 2 | 15 h4 | 8.14 |
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 27.99 | |||
800 m | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 15 | 2:42.43 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:54.05 | |||
iDMU | 2024 | 4 | 17 B | 1:58.21 |