Født: 31 juli 2009
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [8] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.28 i | SB | 4 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
9.05 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
8.93 i | PB | 3 | 14 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||||
8.91 i | PB | 3 | 14 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||||
8.91 i | =PB | 3 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
8.89 i | PB | 2 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
9.02 i | 2 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||
8.97 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||
100 m [5] | ||||||||||
14.39 | PB | 5 | B | København | København | 11.5.23 | -1.9 | |||
14.30 | PB | 3 | 15 h7 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | -1.1 | |||
13.70 w | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.3 | ||||
13.61 w | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.3 | ||||
14.07 | PB | 4 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||
200 m [3] | ||||||||||
DQ i | 14 D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||||
28.53mix w | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.3 | ||||
28.89 | PB | 2 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||||
12.17 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
11.45 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
11.36 i | PB | 5 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
11.26 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||
14.94 | PB | 3 | 15 | København | København | 11.5.23 | -1.2 | |||
15.65 | 6 | 15 | Berlin, GER | Berlin, GER | 28.5.23 | +1.1 | ||||
15.10 | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -2.0 | ||||
Længdespring [5] | ||||||||||
3.71 i | PB | 9 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||
| ||||||||||
3.69 i | 24 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | |||||
| ||||||||||
3.98 i | PB | 6 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||
| ||||||||||
NM i | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
4.03 w | 9 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.4 | ||||
| ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||
6.15 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||
| ||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||
15.46 | PB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||
| ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
1:54.05 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||
[1] | ||||||||||
2:24.85 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Sophie Filtenborg Brandt, Klara Hatini Pedersen |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.24 i | PB | 1 | 13 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
9.32 i | 2 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.87 | PB | 2 | 13 h5 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.4 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
30.51 | PB | 1 | 13 rB | København | København | 22.5.22 | +1.5 | |||||
29.99 w | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.1 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [6] | ||||||||||||
12.63 i | PB | 1 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
12.29 | PB | 1 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.6 | |||||
12.30 | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.6 | ||||||
12.09 | PB | 4 | 13 h1 | København | København | 22.5.22 | +0.6 | |||||
11.89 | PB | 4 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.7 | |||||
12.28 w | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||
4.00 i | PB | 8 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.13 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.18 | PB | 10 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.10 | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.8 | ||||||
|
80 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.8 | ||||
12.23 | PB | 4 | 12 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | ||
12.23 | =PB | 4 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.2 | ||
200 m [1] | |||||||||
30.89 | PB | 3 | 12 | Greve | Greve | 25.9.21 | +0.9 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | |||||||||
14.54 | PB | 5 | 13 h1 | København | København | 15.8.21 | -0.8 | ||
12.55 w | 5 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +4.7 | |||
60 m hæk 84.0 cm [1] | |||||||||
DNF | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.1 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
NM | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | |||||
3.87 | PB | 12 | 13 | København | København | 15.8.21 | +0.2 | ||
|
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.92 w | 4 | 11 h3 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | |||
9.91 | PB | 3 | 11 rB | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | -0.8 | ||
200 m [1] | |||||||||
32.84 | PB | 2 | 11 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.3 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [3] | |||||||||
13.23 | PB | 3 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.8 | ||
13.02 | PB | 1 | 11 h2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.3 | ||
12.36 w | 3 | 11 rA | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.33 | =PB | - | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | ||
3.35 w | 6 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.7 | |||
| |||||||||
Boldkast 145 gram [1] | |||||||||
20 | PB | 5 | København | København | 24.10.20 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.89 | Helsingør | 4.2.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.07 | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 28.89 | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
Længdespring | |||||
Inde | 3.98 | Helsingør | 4.2.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.91 | Lyngby | 2.9.20 | -0.8 | |
80 m | |||||
Ude | 11.87 | Tårnby | 7.5.22 | +1.4 | |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.02 | Greve | 26.9.20 | +1.3 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.89 | København | 22.5.22 | +0.7 | |
Inde | 12.63 | Helsingør | 12.3.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.26 | Helsingør | 11.3.23 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.94 | København | 11.5.23 | -1.2 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.18 | København | 22.5.22 | +0.8 | |
Inde | 4.00 | Helsingør | 12.3.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.15 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 15.46 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 20 | København | 24.10.20 |
60 m: | 12 |
80 m: | 4 |
100 m: | 5 |
200 m: | 7 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 3 |
: | 8 |
60 m hæk 84.0 cm: | 1 |
: | 4 |
: | 3 |
Længdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 8 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:54.05 |