Født: 27 juni 2008
Klub: Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
400 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:05.51 i | PB | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | |||
800 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:40.89 i | 2 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 |
200 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.34 i | PB | 4 | 15 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
300 m [5] | |||||||||
46.25mix | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
46.17 | PB | 6 | 15 D | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||
46.14 | PB | 4 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
45.90 | PB | 2 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||
47.06 | 3 | Tårnby | Tårnby | 6.10.23 | |||||
800 m [6] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:48.54 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||
2:43.92 i | PB | 8 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
2:40.19 | PB | 7 | 15 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | |||
2:36.96 | PB | 10 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
2:37.08 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||
2:37.98 mix | 6 | Tårnby | Tårnby | 6.10.23 | |||||
Længdespring [2] | |||||||||
4.02 i | PB | 21 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
| |||||||||
4.02 i | =PB | 21 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
| |||||||||
4.12 | PB | 48 | 15 Q | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -0.3 | ||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [2] | |||||||||
54.68 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | |||||||||
Benedicte Matthiesen, Sarah Hovmann Struer Clara Wellendorf, Maj Flinch Biehl | |||||||||
52.95 | PB | 1 | 15 B | Greve | Greve | 22.9.23 | |||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | |||||||||
Benedicte Matthiesen, Sarah Hovmann Struer Clara Wellendorf, Maj Flinch Biehl | |||||||||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:54.77 | PB | 1 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | |||||||||
Benedicte Matthiesen, Mathilde Fossum Høy Clara Wellendorf, Maj Flinch Biehl |
300 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
48.08 | PB | 3 | 19 | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | ||||
800 m [1] | ||||||||||
2:42.47 | PB | 6 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||
7.18 | PB | 9 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||
|
80 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.82 | PB | 3 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.2 | |||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
14.58 w | 2 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.5 | ||||||||
14.53 w | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.5 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
48.46 | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.28 | PB | 10 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
48.14 | PB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | ||||||||||||||
Benedicte Matthiesen, Maj Flinch Biehl Sarah Hovmann Struer, Clara Wellendorf |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 30.34 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:05.51 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:36.96 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 2:43.92 | Skive | 4.3.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.28 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.12 | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -0.3 | |
Inde | 4.02 | Skive | 4.3.23 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 52.95 | Greve | 22.9.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.82 | Lyngby | 4.9.21 | -1.2 | |
300 m | |||||
Ude | 45.90 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.18 | Lyngby | 18.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:54.77 | Greve | 22.9.23 |
80 m: | 1 |
100 m: | 2 |
200 m: | 1 |
300 m: | 7 |
400 m: | 1 |
800 m: | 8 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2023 | 4 | 15 B | 46.14 |
800 m | ||||
DMU | 2023 | 10 | 15 | 2:36.96 |
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 54.68 |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 F | 30.34 |
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 8 | 15 | 2:43.92 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2023 | 21 | 15 | 4.02 |