Født: 2009
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.77 i | PB | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
7.62 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
7.46 i | PB | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
7.51 i | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||
7.45 i | PB (98) | 1 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
7.49 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||
7.68 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | |||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
4.59 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.44 i | 10 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.43 i | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.54 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.91 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.4.24 | ||||||
|
50 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.90 i | PB | 2 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
7.94 i | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | |||||||
7.84 i | PB (28) | 4 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
7.93 i | 2 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
7.92 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | |||||||
100 m [1] | ||||||||||||
14.42 | PB | 6 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.8 | |||||
300 m [1] | ||||||||||||
48.78 | PB | 4 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
3.91 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.96 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.94 | PB | 10 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.6 | |||||
| ||||||||||||
4.14 | PB | 8 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -1.7 | |||||
| ||||||||||||
4.14 | =PB | 8 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -1.7 | |||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.95 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.69 i | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
600 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
2:06.25 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
6.55 i | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
|
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5.47 | PB | 8 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
| ||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||
48.88 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||
Karoline Gatzwiller, Bai-Yo Jaworski Astrid Østergaard, Emma Raben |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.45 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.69 | Ballerup | 22.1.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.42 | Hvidovre | 10.6.23 | +1.8 | |
Længdespring | |||||
Ude | 4.14 | Lyngby | 16.9.23 | -1.7 | |
Inde | 4.59 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
300 m | |||||
Ude | 48.78 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.95 | Hvidovre | 11.12.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 5.47 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Inde | 6.55 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 5.91 | Hvidovre | 7.4.24 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 48.88 | Lyngby | 4.9.21 |
50 m: | 12 |
60 m: | 1 |
100 m: | 1 |
300 m: | 1 |
600 m: | 1 |
Længdespring: | 8 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
Længdespring | ||||
iDMU | 2024 | 10 | 15 | 4.44 |