Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Ida Rafaela Øhrgaard Laursen

Født: 1 marts 2011

Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [4]
10.48
i
SB HelsingørHelsingør13.1.24
10.54
i
HelsingørHelsingør13.1.24
10.41
i
SB BallerupBallerup20.1.24
10.38
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:24.11
i
BallerupBallerup20.1.24
800 m  [1]
3:16.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
1000 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
4:11.93
i
BallerupBallerup21.1.24
Længdespring 1 m zone  [2]
3.03
i
=PB HelsingørHelsingør13.1.24
 
3.03 =PB2.952.87
2.87
i
BallerupBallerup21.1.24
 
2.872.732.812.782.562.77
Kuglestød 2.0 kg  [3]
5.79
i
PB HelsingørHelsingør13.1.24
 
5.32 PBX5.79 PBX
5.64
i
BallerupBallerup20.1.24
 
5.115.645.045.395.105.05
5.86
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
 
4.924.455.86 PB5.21

2023

60 m  [5]
10.69
i
PB BallerupBallerup28.1.23
11.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
10.85
i
HelsingørHelsingør11.3.23
10.85
i
HelsingørHelsingør11.3.23
10.36
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
80 m  [4]
13.75
PB GlostrupGlostrup29.4.23+1.0
13.59
PB BallerupBallerup18.6.23+0.6
13.80
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23+0.4
13.96
HerlevHerlev6.9.23-1.3
200 m  [3]
37.84
PB GlostrupGlostrup29.4.230.0
35.72
w
BallerupBallerup17.6.23+2.2
36.46
PB GreveGreve23.9.23-0.3
400 m  [1]
1:24.20mix
PB BallerupBallerup21.6.23
600 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:30.14
i
BallerupBallerup28.1.23
2:17.37
PB BallerupBallerup17.6.23
2:17.40
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23
800 m  [1]
3:45.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
1000 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
4:42.31
i
BallerupBallerup29.1.23
4:19.04
PB GlostrupGlostrup29.4.23
4:10.88
PB BallerupBallerup18.6.23
3000 m  [1]
14:32.73 mix
PB TårnbyTårnby6.10.23
Længdespring 1 m zone  [6]
2.97
i
PB BallerupBallerup29.1.23
 
2.97 PB2.682.872.792.832.84
2.95
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
 
2.652.772.602.95
3.03
i
=PB HelsingørHelsingør11.3.23
 
2.97 =PB2.913.03 PB
3.03
i
PB HelsingørHelsingør11.3.23
 
2.97 =PB2.913.03 PB
3.20
PB GlostrupGlostrup29.4.230.0
 
2.90 PB
 +0.5
2.96 PB
 0.0
3.20 PB
 0.0
3.06
BallerupBallerup17.6.23+2.0
 
3.06
 +2.0
3.06
 +1.0
2.95
 +1.6
3.09
BallerupBallerup21.6.23+0.2
 
3.04
 0.0
2.99
 +1.3
3.09
 +0.2
Trespring 1 m zone  [1]
6.51
w
HerlevHerlev14.6.23
 
6.02 PB6.32 PB6.51 PB
Kuglestød 2.0 kg  [9]
4.58
i
PB BallerupBallerup28.1.23
 
4.58 PB4.413.924.423.664.51
4.16
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
 
3.783.944.163.74
4.46 mix
i
HelsingørHelsingør11.3.23
 
4.423.574.464.18
4.75
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
4.68 PB4.184.75 PB
4.52
PB GlostrupGlostrup29.4.23
 
4.04 PB4.52 PB4.36
5.12
PB BallerupBallerup18.6.23
 
5.12 PB4.934.844.684.234.65
5.32
=PB BallerupBallerup21.6.23
 
5.12 =PB5.32 PB4.69
5.32
PB BallerupBallerup21.6.23
 
5.12 =PB5.32 PB4.69
5.21
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23
 
5.215.215.19
5.37 mix
PB HerlevHerlev6.9.23
 
X5.37 PB5.07
Diskoskast 0.75 kg  [2]
9.12
PB HerlevHerlev14.6.23
 
7.88 PB8.27 PB6.538.54 PB9.12 PB8.62
11.27
PB GreveGreve23.9.23
 
11.27 PBX10.209.7110.869.86
Hammerkast 3.0 kg  [1]
13.82
PB BallerupBallerup17.6.23
 
11.61 PB8.4213.00 PBX10.6713.82 PB
Boldkast 145 gram  [1]
15
PB GlostrupGlostrup29.4.23
 
15.08 SB3.9715.019.7114.9615.36 PB
4 x 80 m stafet  [1]
57.29
SB BallerupBallerup21.6.23
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Lea Birkegård Lillelund, Josefine Meilstrup Fredberg
Olivia Daub, Ida Rafaela Øhrgaard Laursen

2022

60 m  [6]
11.13
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
11.31
PB GlostrupGlostrup30.4.22+0.1
11.4h
HerlevHerlev23.5.22-1.6
11.08
PB HerlevHerlev31.8.22+1.8
11.35 mix
HerlevHerlev14.9.220.0
11.09
TårnbyTårnby30.9.22-0.7
200 m  [1]
40.23
w
GlostrupGlostrup30.4.22+2.5
400 m  [1]
1:34.78 mix
PB HerlevHerlev14.9.22
1000 m  [1]
4:41.84
PB GlostrupGlostrup30.4.22
3000 m  [1]
15:22.46 mix
PB TårnbyTårnby30.9.22
Højdespring  [1]
NH
BallerupBallerup22.6.22
Længdespring 1 m zone  [6]
2.59
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
 
2.49 PB2.59 PB2.55
2.67
PB GlostrupGlostrup30.4.220.0
 
2.67 PB
 0.0
2.66
 +1.1
2.13
 0.0
2.78
PB HerlevHerlev23.5.22-3.3
 
2.78 PB
 -3.3
2.60
 -0.9
2.67
 -4.7
2.88
PB HerlevHerlev31.8.22-0.1
 
2.86 PB
 0.0
2.88 PB
 -0.1
2.56
 0.0
2.88
=PB HerlevHerlev14.9.22+0.4
 
2.88 =PB
 +0.4
2.43
 +0.9
2.81
 +1.1
2.76
RoskildeRoskilde2.10.22+0.5
 
2.76
 +0.5
2.58
 -1.0
2.66
 +1.4
Trespring 1 m zone  [1]
4.60
w
HerlevHerlev5.10.22
 
X4.60 PB
Kuglestød 2.0 kg  [4]
3.48
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
 
3.24 PB3.42 PB3.48 PB3.23
3.52
PB GlostrupGlostrup30.4.22
 
3.03 PB3.52 PBX2.78X3.01
3.88
PB HerlevHerlev14.9.22
 
3.443.88 PB3.813.443.473.83
4.00
PB RoskildeRoskilde2.10.22
 
4.00 PB3.373.23
Spydkast 400 gram  [1]
7.05
PB RoskildeRoskilde2.10.22
 
5.46 PB7.05 PB6.96
Boldkast 145 gram  [2]
14
PB HerlevHerlev23.5.22
 
13.77 PB8.698.55
15
PB HerlevHerlev31.8.22
 
14.38 PB15.26 PB12.46

2021

60 m  [1]
11.91
PB HerlevHerlev26.5.21-0.1
400 m  [1]
1:40.00
PB HerlevHerlev26.5.21
1000 m  [1]
4:58.01 mix
PB HerlevHerlev15.9.21
Længdespring 1 m zone  [3]
2.36
SB HerlevHerlev19.4.210.0
 
2.36 SB
 0.0
X
 0.0
2.52
w
HerlevHerlev26.5.21
 
2.52 SB2.29
 0.0
2.21
 0.0
2.48
HerlevHerlev15.9.21-1.8
 
2.48
 -1.8
Boldkast 145 gram  [2]
10
SB HerlevHerlev26.5.21
 
9.45 SB10.35 SB
12
PB HerlevHerlev15.9.21
 
12.15 PB
4 x 60 m stafet  [1]
43.88
PB HerlevHerlev26.5.21
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Mia Seiger Behrens, Sille Topp
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen, Silja Hickman

2020

40 m  [2]
8.0h
HerlevHerlev7.8.20+0.8
8.07
PB HerlevHerlev26.8.200.0
400 m  [1]
1:35.0h
HerlevHerlev15.6.20
800 m  [1]
3:42.74
PB HerlevHerlev28.9.20
Længdespring 1 m zone  [3]
2.55
PB HerlevHerlev7.8.200.0
 
2.49 PB
 -0.8
2.47
 0.0
2.55 PB
 0.0
2.17
HerlevHerlev26.8.200.0
 
2.17
 0.0
2.08
 0.0
2.14
 0.0
2.43
HerlevHerlev28.9.200.0
 
2.28
 0.0
2.22
 0.0
2.43
 0.0
Boldkast 145 gram  [3]
11
PB HerlevHerlev7.8.20
 
10.69 PB10.616.57
10
HerlevHerlev26.8.20
 
10.289.987.79
10
HerlevHerlev28.9.20
 
3.3410.088.92

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
10.36
København21.3.23
200 m
Ude
36.46
Greve23.9.23-0.3
400 m
Ude
1:24.20mix
Ballerup21.6.23
800 m
Ude
3:42.74
Herlev28.9.20
Inde
3:16.06
Malmö/A, SWE27.1.24
1000 m
Ude
4:10.88
Ballerup18.6.23
3000 m
Ude
14:32.73 mix
Tårnby6.10.23

40 m
Ude
8.07
Herlev26.8.200.0
60 m
Ude
11.08
Herlev31.8.22+1.8
80 m
Ude
13.59
Ballerup18.6.23+0.6
600 m
Ude
2:17.37
Ballerup17.6.23
Længdespring 1 m zone
Ude
3.20
Glostrup29.4.230.0
Inde
3.03
Helsingør11.3.23
Trespring 1 m zone
Ude
6.51
Herlev14.6.23
Kuglestød 2.0 kg
Ude
5.37 mix
Herlev6.9.23
Inde
5.86
Malmö/A, SWE28.1.24
Diskoskast 0.75 kg
Ude
11.27
Greve23.9.23
Hammerkast 3.0 kg
Ude
13.82
Ballerup17.6.23
Spydkast 400 gram
Ude
7.05
Roskilde2.10.22
Boldkast 145 gram
Ude
15
Glostrup29.4.23
4 x 60 m stafet
Ude
43.88
Herlev26.5.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 98
Per disciplin:
40 m:2
60 m:16
80 m:4
200 m:4
400 m:4
600 m:4
800 m:3
1000 m:6
3000 m:2
Højdespring:1
Længdespring 1 m zone:20
Trespring 1 m zone:2
Kuglestød 2.0 kg:16
Diskoskast 0.75 kg:2
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:1
Boldkast 145 gram:8
4 x 60 m stafet:1
4 x 80 m stafet:1