Født: 27 marts 1999
Klub: Københavns Idræts Forening
Tidligere klubber:
FIF atletik og motion ‐18.12.2023
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [11] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.67 i | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||
7.66 i | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||
7.81 i | 1 | h2 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | |||
7.79 i | 2 | A | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | |||
7.65 i | PB | 6 | h1 | Aarhus | Aarhus | 23.1.24 | ||
7.65 i | =PB | 5 | B | Aarhus | Aarhus | 23.1.24 | ||
7.66 i | 2 | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||
7.63 i | PB | 6 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||
7.63 i | =PB | 2 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 4.2.24 | |||
7.67 i | 3 | h1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | ||
7.66 i | 6 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | |||
100 m [2] | ||||||||
12.15 | SB | 1 | Iráklio, GRE | Iráklio, GRE | 13.4.24 | +0.9 | ||
12.26 | 1 | Tårnby | Tårnby | 27.4.24 | -1.0 | |||
200 m [5] | ||||||||
25.08 i | PB | 1 | F | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
24.97 i | PB | 1 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 4.2.24 | |||
24.79 i | PB | 1 | h1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | |
24.51 i | PB | 1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
24.83 | PB | 1 | Iráklio, GRE | Iráklio, GRE | 13.4.24 | -0.2 | ||
300 m [1] | ||||||||
39.90 | PB | 1 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:41.38 i | SB | 2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
KIF - København | ||||||||
Viktoria Bindslev, Anna Krab Scheibelein Sophia Bonde, Aliya Dahl |
100 m [11] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.44 | PB | 1 | B | København | København | 11.5.23 | -1.9 | |
12.12 | PB | 3 | h1 | København | København | 20.5.23 | +1.1 | |
12.27 | 7 | København | København | 20.5.23 | +1.5 | |||
12.32 | 6 | h2 | København | København | 7.6.23 | +1.6 | ||
11.98 w | 2 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.3 | ||
12.02 w | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.1 | |||
12.31 | 4 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | -1.0 | |
12.29 | 8 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | 0.0 | ||
12.21 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.4 | ||
12.36 | 1 | h1 | Greve | Greve | 23.9.23 | +0.3 | ||
12.53 | 1 | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.3 | |||
200 m [2] | ||||||||
25.59 | PB | 3 | København | København | 9.8.23 | +0.9 | ||
25.15 | PB | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
52.78 | SB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
FIF atletik og motion | ||||||||
Asta Marie Holck Hansen, Asta Hindborg Frida Revall, Viktoria Bindslev |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.63 | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | 21 | |
100 m | |||||
Ude | 12.12 | København | 20.5.23 | +1.1 | 44 |
200 m | |||||
Ude | 24.83 | Iráklio, GRE | 13.4.24 | -0.2 | 39 |
Inde | 24.51 | Odense | 17.2.24 | 8 | |
300 m | |||||
Ude | 39.90 | Tårnby | 28.4.24 |
60 m: | 11 |
100 m: | 13 |
200 m: | 7 |
300 m: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2023 | 8 | 12.29 | 4 | h1 | 12.31 | |
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2024 | 6 | 7.66 | 3 | h1 | 7.67 | |
200 m | |||||||
DMi | 2024 | 1 | 24.51 | 1 | h1 | 24.79 | |
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2024 | 2 | 1:41.38 |