Født: 2005
Klub: Athletikklubben Holstebro
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
Højdespring [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.92 i | PB | 1 | 17 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
|
Højdespring [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.95 | PB | 1 | 17 | Holstebro | Holstebro | 16.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
2.00 | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.97 | 4 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | |||||||||
|
200 m [1] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DQ i | 15 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||||||||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
1.86 i | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.75 i | 2 | 13 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.87 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||||||||||||
1.85 | PB | 1 | 15 | Holstebro | Holstebro | 16.6.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.85 | =PB | 1 | 15 | Holstebro | Holstebro | 4.8.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||||||||||
5.47 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.89 i | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.61 i | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
1:50.90 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||||||||||||
Athletikklubben Holstebro | ||||||||||||||||||||||
Emil Henriksen, Krystof Fjord Nielsen Mikkel Overgaard Hansen, David Tony Gobina Sigala |
Højdespring [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.63 | SB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
5.02 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | 0.0 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.87 i | PB | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | ||||
80 m [3] | ||||||||
11.6h | Holstebro | Holstebro | 9.5.18 | |||||
11.62 | PB | Viborg | Viborg | 21.6.18 | 0.0 | |||
11.37 | PB | Skive | Skive | 30.9.18 | +1.7 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:05.85 i | PB | Skive | Skive | 13.1.18 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:47.30 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:36.41 i | PB | Skive | Skive | 3.2.18 | ||||
Højdespring [7] | ||||||||
1.53 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.18 | ||||
1.58 i | PB | Skive | Skive | 3.2.18 | ||||
1.60 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | ||||
1.59 | Skive | Skive | 17.6.18 | |||||
1.45 | Viborg | Viborg | 21.6.18 | |||||
1.65 | PB | Sæby | Sæby | 8.9.18 | ||||
1.60 | Skive | Skive | 30.9.18 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.09 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
9.16 i | SB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
80 m [3] | ||||||||
11.8h | Holstebro | Holstebro | 10.5.17 | |||||
12.2h | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 | |||||
11.6h | Viborg | Viborg | 22.8.17 | |||||
400 m [1] | ||||||||
1:10.23 i | PB | Skive | Skive | 14.1.17 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:48.18 | PB | Skive | Skive | 10.6.17 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:42.3h | PB | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:17.5h | PB (90) | Herning | Herning | 17.9.17 | ||||
Højdespring [4] | ||||||||
1.40 | PB | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 | ||||
1.44 | PB | Viborg | Viborg | 22.8.17 | ||||
1.41 | Randers | Randers | 9.9.17 | |||||
1.50 | PB | Herning | Herning | 17.9.17 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
6.36 | PB | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 |
Diskoskast 0.75 kg [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.07 | PB | Tórshavn | Tórshavn | 18.5.12 | ||||
19.85 | PB | Viborg | Viborg | 22.9.12 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.87 | Aarhus | 20.1.18 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:05.85 | Skive | 13.1.18 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:42.3h | Stoholm | 29.5.17 | ||
Inde | 2:36.41 | Skive | 3.2.18 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:17.5h | Herning | 17.9.17 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 2.00 | Randers | 19.6.21 | ||
Inde | 1.92 | Aarhus | 22.1.22 | 45 | |
Længdespring | |||||
Ude | 5.02 | Randers | 15.6.19 | 0.0 | |
Inde | 5.89 | Aarhus | 26.1.20 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:50.90 | Skive | 1.3.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.37 | Skive | 30.9.18 | +1.7 | |
600 m | |||||
Ude | 1:47.30 | Skive | 16.6.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.36 | Stoholm | 29.5.17 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 19.85 | Viborg | 22.9.12 |
60 m: | 3 |
80 m: | 6 |
200 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 2 |
800 m: | 2 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 21 |
Længdespring: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Højdespring | ||||
DM | 2021 | 4 | 1.97 | |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
Højdespring | ||||
iDMU | 2020 | 1 | 15 | 1.87 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2020 | 7 | 15 | 5.61 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 4 | 15 | 1:50.90 |