Født: 7 januar 2012
Klub: Holte Atletik
Nationalitet: CZE
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [2] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.01 i | PB | 2 | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
8.01 i | =PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
60 m [4] | ||||||||||||||||||||||
9.67 i | PB | 3 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
9.57 i | PB | 1 | 13 rD | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
9.50 i | PB | 2 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||||||||||||||||
9.61 i | 2 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||||||||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||||||||||
31.06 | PB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | +1.1 | |||||||||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
2:01.64 i | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||||||||||
1000 m [2] | ||||||||||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||||||||||
4:02.13 i | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||||||||||||
3:46.39 | SB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | ||||||||||||||||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
10.88 i | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||||||||||
12.89 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||||||||||||
13.18 i | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||||||||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||||||||||
1.21 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 18.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.21 i | =PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 18.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.28 i | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 i | =PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 i | 5 | 12 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.28 i | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 i | =PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 i | =PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 | PB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||||||||||
3.90 i | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.05 i | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.08 | PB | 7 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | -0.1 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [8] | ||||||||||||||||||||||
6.74 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 18.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.23 i | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.91 i | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.09 i | 5 | 12 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.29 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.28 i | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.56 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.02 | PB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | ||||||||||||||||
|
60 m [12] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.21 i | PB | 1 | 11 rB | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
10.03 i | PB | 2 | 11 rD | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||||||||||||
10.22 i | 3 | 11 rE | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
9.67 | PB | 5 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +1.5 | |||||||||||||||
9.81 | 1 | 11 h1 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.4 | ||||||||||||||||
9.98 | 3 | 11 h3 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.4 | ||||||||||||||||
9.84 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +1.0 | ||||||||||||||||
10.09 w | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +2.5 | ||||||||||||||||
9.80 | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +1.2 | ||||||||||||||||
9.79 w | 2 | 11 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.5 | ||||||||||||||||
10.24 | 2 | 11 rB | Hillerød | Hillerød | 14.6.23 | -0.5 | ||||||||||||||||
10.05 | 4 | 11 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
100 m [5] | ||||||||||||||||||||||
16.33 | PB | 4 | 11 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.3 | |||||||||||||||
16.11 | PB | 5 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.7 | |||||||||||||||
16.00 w | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.7 | ||||||||||||||||
16.02 | PB | 1 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.0 | |||||||||||||||
15.80 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.8 | |||||||||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||||||||||
32.76 | PB | 2 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.9 | |||||||||||||||
33.20 w | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.9 | ||||||||||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||||||||||
51.36 | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||||||||||
1:14.22 | PB | 1 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||||||||||||
1:16.27 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||||||||||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||||||||||
2:05.69mix | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||||||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||||||||||
2:51.14 mix | PB | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||||||||||||||
1000 m [3] | ||||||||||||||||||||||
3:45.60 | PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||||||||||||||
3:50.27 mix | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||||||||||||||||
3:41.08 | PB | 1 | 11 | Hillerød | Hillerød | 14.6.23 | ||||||||||||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||||||||||||
13.07 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||||||||||||
12.83 | PB | 3 | 11 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.5 | |||||||||||||||
13.12 | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -2.7 | ||||||||||||||||
12.90 | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -2.7 | ||||||||||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||||||||||
1.18 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.15 mix i | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.10 | PB | 3 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.05 | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.20 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.20 | =PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.22 | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [8] | ||||||||||||||||||||||
3.21 i | PB | 6 | 11 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.33 i | PB | 4 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.32 | SB | 9 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.72 | PB | 6 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +1.2 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.83 | PB | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.73 | - | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
3.84 w | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.2 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.82 | 2 | 11 | Hillerød | Hillerød | 14.6.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.61 | 3 | 11 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [11] | ||||||||||||||||||||||
5.94 i | PB | 2 | 11 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.18 i | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.12 i | 3 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.46 | PB | 3 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.33 | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.14 | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.22 | 4 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.00 | 2 | 11 | Hillerød | Hillerød | 14.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.83 | 2 | 11 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.59 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.01 | PB | 3 | 11 | Greve | Greve | 24.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
15.89 | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Boldkast 145 gram [2] | ||||||||||||||||||||||
22 | PB | 5 | 11 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
17 | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
1:01.49 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | ||||||||||||||||
Holte Atletik | ||||||||||||||||||||||
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.13 | PB | 5 | 10 | Greve | Greve | 25.9.22 | +0.1 | |||||
10.15 | 4 | 10 | Greve | Greve | 25.9.22 | +1.0 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
34.80 | PB | 4 | 10 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.0 | |||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:06.12 | PB | 2 | 11 | Greve | Greve | 25.9.22 | ||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.39 | PB | 4 | 10 | Greve | Greve | 24.9.22 | -0.3 | |||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.01 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.50 | Helsingør | 3.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 15.80 | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 31.06 | Glostrup | 20.4.24 | +1.1 | |
400 m | |||||
Ude | 1:14.22 | Tårnby | 6.5.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:51.14 mix | Tårnby | 7.5.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:41.08 | Hillerød | 14.6.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.30 | Glostrup | 20.4.24 | ||
Inde | 1.31 | Ballerup | 20.1.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.67 | Glostrup | 29.4.23 | +1.5 | |
300 m | |||||
Ude | 51.36 | Hvidovre | 10.6.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:05.69mix | Hvidovre | 11.6.23 | ||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 10.88 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.83 | Tårnby | 6.5.23 | -0.5 | |
Inde | 13.07 | Helsingør | 4.2.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 12.89 | Ballerup | 21.1.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.08 | Glostrup | 20.4.24 | -0.1 | |
Inde | 4.05 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.02 | Glostrup | 20.4.24 | ||
Inde | 7.56 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 15.89 | Hvidovre | 10.6.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 22 | Glostrup | 29.4.23 |
50 m: | 2 |
60 m: | 18 |
100 m: | 5 |
200 m: | 4 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 3 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 5 |
: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 4 |
: | 2 |
Højdespring: | 14 |
Længdespring 1 m zone: | 13 |
Kuglestød 2.0 kg: | 19 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |