Født: 6 juli 2011
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.51 i | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||||||
9.79 i | 4 | 13 rE | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||||||
9.45 i | 4 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||
10.00 i | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||
9.69 i | 2 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
9.85 i | 3 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
9.70 i | 6 | 13 rC | København | København | 14.3.24 | |||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
12.54 | PB | 4 | 13 h2 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | +0.9 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
32.77 | PB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | +1.1 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.20 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | 3 | 13 | København | København | 14.3.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.79 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.77 i | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.85 | PB | 10 | 13 | Glostrup | Glostrup | 20.4.24 | -1.5 | |||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.21 i | 2 | 13 | København | København | 21.3.23 | |||||||||
80 m [6] | ||||||||||||||
13.35 | PB | 7 | 13 h1 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | -0.1 | |||||||
14.25 | 6 | 13 h3 | København | København | 20.5.23 | -0.8 | ||||||||
13.55 | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | ||||||||
13.04 | PB | 4 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.1 | |||||||
12.98 | PB | 8 | 12 h1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +0.6 | |||||||
13.35 | 8 | 12 | Greve | Greve | 24.9.23 | -1.6 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
15.50 | PB | 7 | 13 h2 | København | København | 21.5.23 | -0.3 | |||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.00 | 8 | 13 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.05 | 9 | 13 | København | København | 20.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.00 | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.40 | PB | 19 | 13 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +1.4 | |||||||
| ||||||||||||||
3.26 | 20 | 13 | København | København | 21.5.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.57 | PB | 7 | 12 | Greve | Greve | 24.9.23 | -0.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
48.77 | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Julia Michno Elbæk, Carmen Veje Vintersborg Hedvig Demidoff Nielsen, Ilsa Roome |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 32.77 | Glostrup | 20.4.24 | +1.1 | |
80 m | |||||
Ude | 12.54 | Glostrup | 20.4.24 | +0.9 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 15.50 | København | 21.5.23 | -0.3 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.85 | Glostrup | 20.4.24 | -1.5 | |
Inde | 3.79 | Helsingør | 13.1.24 |
60 m: | 8 |
80 m: | 7 |
200 m: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
4 x 80 m stafet: | 1 |