Født: 18 december 2006
Klub: Atletikklubben Heden
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:23.37 i | SB | 1 | 19 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
2:24.02 i | 1 | 19 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||
2:29.85 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
1500 m [3] | ||||||||
4:47.82 i | SB | 2 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||
4:48.29 i | 5 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||
4:53.82 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
3000 m [2] | ||||||||
10:39.59 i | SB | 4 | Skive | Skive | 16.12.23 | |||
10:59.18 | SB | 2 | Tårnby | Tårnby | 28.4.24 | |||
10 km [1] | ||||||||
40:09 | SB | 1 | 19 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 20.4.24 |
400 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:04.35 mix | SB | 2 | 19 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||
800 m [5] | |||||||||
2:23.27 i | SB | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
2:21.03 | SB | 4 | B | Herning | Herning | 13.5.23 | |||
2:19.40 | SB | 3 | 22 | Odense | Odense | 4.6.23 | |||
2:21.06 mix | 4 | D | Viborg | Viborg | 24.8.23 | ||||
2:20.12 | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||
1500 m [10] | |||||||||
4:55.81 i | SB | 2 | 17 | Skive | Skive | 14.1.23 | |||
5:01.73 mix i | 1 | Odense | Odense | 5.2.23 | |||||
4:58.29 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
4:57.62 | SB | 1 | 17 | Vejle | Vejle | 29.4.23 | |||
4:49.39 | SB | 2 | 22 | Odense | Odense | 3.6.23 | |||
4:59.39 | 3 | 17 | Kolding | Kolding | 8.6.23 | ||||
4:55.21 | 8 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 22.7.23 | |||
4:47.35 | SB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
4:58.56 mix | 2 | 19 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||
4:58.28 | 1 | 17 | Esbjerg | Esbjerg | 30.9.23 | ||||
3000 m [1] | |||||||||
10:52.71 | SB | 8 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | ||
10 km [1] | |||||||||
39:34 | PB (53) | 3 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 22.4.23 | |||
Længdespring [1] | |||||||||
4.09 | SB | 2 | 17 | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||
| |||||||||
Cross 6 km [2] | |||||||||
23:50 | 3 | 17 | København | København | 22.10.23 | ||||
22:03 | 1 | 17 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 18.11.23 |
400 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:02.65 | PB | 3 | 19 | Herning | Herning | 24.9.22 | |||
800 m [6] | |||||||||
2:20.89 i | PB | 5 | Odense | Odense | 5.2.22 | ||||
2:20.64 | PB | 1 | 17 | Vejen | Vejen | 8.5.22 | |||
2:18.49 | PB | 1 | 17 | Herning | Herning | 21.5.22 | |||
2:17.67 | PB | 1 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||
2:17.50 | PB | 1 | 17 | Kolding | Kolding | 27.8.22 | |||
2:14.18 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
1500 m [9] | |||||||||
4:58.47 i | PB | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||
4:39.81 i | PB (75) | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
4:45.67 | PB | 1 | 17 | Vejle | Vejle | 30.4.22 | |||
4:38.04 | PB | 1 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||
4:40.39 | 1 | 17 | Kolding | Kolding | 9.6.22 | ||||
4:39.89 | 7 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | ||||
4:40.87 | 11 | 17 h2 | EM U18 | Jerusalem, ISR | EM U18, Jerusalem, ISR | 4.7.22 | |||
4:46.29 | 1 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||
4:40.42 mix | 3 | 19 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||
3000 m [3] | |||||||||
10:32.57 i | PB | 1 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
10:33.15 mix | SB | 8 | B | Aarhus | Aarhus | 18.5.22 | |||
10:06.48 | PB | 1 | 19 | Esbjerg | Esbjerg | 18.6.22 | |||
5 km [1] | |||||||||
18:06 | PB | 3 | 19 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 23.4.22 | ||
4 km [1] | |||||||||
13:21 | 2 | 19 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 | ||||
Længdespring [1] | |||||||||
4.35 | PB | 6 | 19 | Herning | Herning | 24.9.22 | +1.0 | ||
| |||||||||
Cross 5 km [1] | |||||||||
21:54 | 13 | DM | Korsør | DM, Korsør | 19.11.22 |
300 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.13 | PB | 1 | 15 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | ||||||
45.83 | PB | 2 | 15 | Herning | Herning | 25.9.21 | ||||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:27.11 mix i | PB | 2 | Randers | Randers | 6.12.20 | |||||||
2:29.84 | SB | 2 | 15 | Vejen | Vejen | 27.5.21 | ||||||
1500 m [6] | ||||||||||||
5:02.72 mix | SB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 8.5.21 | ||||||
5:08.13 mix | 7 | Viborg | Viborg | 14.5.21 | ||||||||
4:56.52 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||
4:46.30 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||
4:52.03 | 1 | 15 | Herning | Herning | 25.9.21 | |||||||
4:49.08 mix | 4 | B | Viborg | Viborg | 12.10.21 | |||||||
3000 m [7] | ||||||||||||
11:07.55mix | SB | 4 | Vejle | Vejle | 24.4.21 | |||||||
11:09.55mix | 7 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | ||||||||
10:44.65 | SB | 1 | Esbjerg | Esbjerg | 13.6.21 | |||||||
10:41.58 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
10:24.31 mix | PB | 11 | Aalborg | Aalborg | 21.8.21 | |||||||
10:25.73 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||||||
10:30.50 | 1 | 15 | Esbjerg | Esbjerg | 18.9.21 | |||||||
5 km [2] | ||||||||||||
19:15 | =PB | 24 | Ejby | Ejby | 10.4.21 | |||||||
18:44 | PB | 3 | Herlev | Herlev | 29.8.21 | |||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
3.85 | PB | 1 | 15 | Grindsted | Grindsted | 22.6.21 | +0.5 | |||||
| ||||||||||||
3.96 | PB | 1 | 15 | Grindsted | Grindsted | 1.9.21 | -1.7 | |||||
| ||||||||||||
4.16 | PB | 6 | 15 | Herning | Herning | 25.9.21 | +1.4 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
15.25 | PB | 4 | 15 | Grindsted | Grindsted | 22.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
Cross 4 km [1] | ||||||||||||
16:08 | 1 | 15 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
100 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.63 | PB | 1 | 15 | Vejen | Vejen | 15.8.20 | +1.1 | |||
200 m [1] | ||||||||||
31.07 i | PB | 1 | 13 r3 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
800 m [3] | ||||||||||
2:29.64 i | PB | 2 | 13 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
2:22.27 | PB | 1 | 15 | Vejen | Vejen | 15.8.20 | ||||
2:22.88 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||||
1500 m [4] | ||||||||||
5:04.77 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
4:55.53 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |||
4:56.90 | 2 | 17 | Esbjerg | Esbjerg | 26.9.20 | |||||
4:52.61mix | PB | 13 | Viborg | Viborg | 13.10.20 | |||||
2000 m [1] | ||||||||||
6:50.95 | PB (18) | 1 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | |||||
3000 m [3] | ||||||||||
10:53.90 i | PB | 6 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||||
10:50.95 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||
10:32.31 | PB | 1 | 15 | Vejle | Vejle | 3.9.20 | ||||
5000 m [1] | ||||||||||
19:28.1h mix | PB | 27 | Esbjerg | Esbjerg | 14.6.20 | |||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||
4.09 i | PB | 4 | 13 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||
|
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.05 | PB | 3 | 13 rB | Herning | Herning | 4.5.19 | +1.7 | |
11.75 | PB | Vejle | Vejle | 4.9.19 | 0.0 | |||
11.94 | Kolding | Kolding | 12.9.19 | -0.6 | ||||
200 m [3] | ||||||||
29.82 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 19.5.19 | -0.6 | |||
30.50 | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | -0.5 | ||||
29.66 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 28.9.19 | 0.0 | |||
600 m [2] | ||||||||
1:46.91 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 19.5.19 | ||||
1:45.75 | PB | Vejle | Vejle | 4.9.19 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:31.06 | PB | 2 | 13 | Herning | Herning | 4.5.19 | ||
2:28.43 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | ||||
1000 m [2] | ||||||||
3:07.93 | PB | Kolding | Kolding | 12.9.19 | ||||
3:07.23 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:10.01 | PB | Vejle | Vejle | 19.6.19 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:44.86 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 28.9.19 | ||||
5 km [1] | ||||||||
19:15 | PB | 2 | Sdr. Omme | Sdr. Omme | 28.5.19 | |||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
13.02 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 |
80 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.02 w | Herning | Herning | 5.5.18 | +2.7 | ||||
12.14 | PB | Vejle | Vejle | 5.9.18 | 0.0 | |||
200 m [3] | ||||||||
31.21 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | -0.1 | |||
31.28 | Esbjerg | Esbjerg | 22.8.18 | +0.9 | ||||
31.62 | Sæby | Sæby | 8.9.18 | -1.6 | ||||
300 m [1] | ||||||||
49.48 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:54.51 | PB | Vejle | Vejle | 5.9.18 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:43.88 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | ||||
2:45.96 | Vejle | Vejle | 26.5.18 | |||||
1000 m [4] | ||||||||
3:28.91 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | ||||
3:24.30 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 22.8.18 | ||||
3:30.05 | Sæby | Sæby | 8.9.18 | |||||
3:25.83 | Herning | Herning | 16.9.18 | |||||
5 km [1] | ||||||||
20:29 | PB | Vejle | Vejle | 28.10.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 14.63 | Vejen | 15.8.20 | +1.1 | |
200 m | |||||
Ude | 29.66 | Esbjerg | 28.9.19 | 0.0 | |
Inde | 31.07 | Skive | 14.12.19 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:02.65 | Herning | 24.9.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:14.18 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:20.89 | Odense | 5.2.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:07.23 | Herning | 21.9.19 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:38.04 | Randers | 4.6.22 | ||
Inde | 4:39.81 | Skive | 6.3.22 | 43 | |
3000 m | |||||
Ude | 10:06.48 | Esbjerg | 18.6.22 | ||
Inde | 10:32.57 | Skive | 5.3.22 | ||
5000 m | |||||
Ude | 19:28.1h mix | Esbjerg | 14.6.20 | ||
5 km | |||||
Ude | 18:06 | Aarhus | 23.4.22 | ||
10 km | |||||
Ude | 39:34 | Aarhus | 22.4.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.35 | Herning | 24.9.22 | +1.0 | |
80 m | |||||
Ude | 11.75 | Vejle | 4.9.19 | 0.0 | |
300 m | |||||
Ude | 45.83 | Herning | 25.9.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:45.75 | Vejle | 4.9.19 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:50.95 | Kolding | 20.6.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.09 | Skive | 14.12.19 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 13.02 | Herning | 21.9.19 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 15.25 | Grindsted | 22.6.21 |
80 m: | 5 |
100 m: | 1 |
200 m: | 7 |
300 m: | 3 |
400 m: | 2 |
600 m: | 3 |
800 m: | 23 |
1000 m: | 6 |
1500 m: | 33 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 17 |
5000 m: | 1 |
5 km: | 5 |
10 km: | 2 |
Väg: | 1 |
Længdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Cross: | 4 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DM | 2022 | 7 | 4:39.89 | |
10 km | ||||
DMU | 2023 | 3 | 39:34 | |
km cross | ||||
DM | 2022 | 13 | 21:54 | |
Inde | ||||
1500 m | ||||
DMi | 2022 | 3 | 4:58.47 | |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
800 m | ||||
DMU | 2020 | 1 | 15 | 2:22.88 |
DMU | 2022 | 2 | 17 | 2:14.18 |
DMU | 2023 | 2 | 17 | 2:20.12 |
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 4:55.53 |
DMU | 2021 | 1 | 15 | 4:46.30 |
DMU | 2022 | 1 | 17 | 4:46.29 |
DMU | 2023 | 2 | 17 | 4:47.35 |
3000 m | ||||
DMU | 2021 | 1 | 15 | 10:25.73 |
5 km | ||||
DMU | 2022 | 3 | 19 | 18:06 |
10 km | ||||
DMU | 2024 | 1 | 19 | 40:09 |
km cross | ||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 21:54 |
DMU | 2023 | 1 | 17 | 22:03 |
DMU | 2021 | 1 | 15 | 16:08 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 17 | 2:23.27 |
iDMU | 2024 | 2 | 19 | 2:29.85 |
1500 m | ||||
iDMU | 2020 | 3 | 15 | 5:04.77 |
iDMU | 2022 | 2 | 17 | 4:39.81 |
iDMU | 2023 | 2 | 17 | 4:58.29 |
iDMU | 2024 | 2 | 19 | 4:53.82 |
3000 m | ||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 10:50.95 |
iDMU | 2022 | 1 | 17 | 10:32.57 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m | |||||||||
EM U18 | 2022 | 11 | 17 h2 | 4:40.87 |