Født: 18 april 2008
Klub: Korsør Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.24 i | PB | 4 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||
200 m [2] | ||||||||||
31.38 i | PB | 2 | 15 D | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||
32.01 w | 1 | 15 | Korsør | Korsør | 13.7.22 | +3.6 | ||||
800 m [4] | ||||||||||
2:51.59 i | 6 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||
2:45.41 | 4 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | |||||
3:07.77 | 2 | 15 | Korsør | Korsør | 13.7.22 | |||||
2:53.08 | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||
1500 m [1] | ||||||||||
6:14.34 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||||
3.91 w | 4 | 15 | Korsør | Korsør | 13.7.22 | +2.8 | ||||
| ||||||||||
Cross 5 km [1] | ||||||||||
28:53 | 18 | DM | Korsør | DM, Korsør | 19.11.22 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.06 | PB | 6 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.4 | |
600 m [1] | ||||||||
1:53.04 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
DQ | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||
Korsør Atletik & Motion | ||||||||
Ashanti Johansen, Mille Jørgensen Sara Mattesen, Klara Overlade |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.05 i | PB | 6 | 12 h2 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
100 m [1] | |||||||||
15.00 | 7 | B | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | -1.7 | |||
300 m [1] | |||||||||
49.94 | 4 | r1 | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.22 i | PB | 12 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
5.81 i | PB | 8 | 12 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.24 | Randers | 19.2.22 | ||
200 m | |||||
Inde | 31.38 | Randers | 19.2.22 | ||
1500 m | |||||
Inde | 6:14.34 | Randers | 19.2.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.06 | Ballerup | 20.6.21 | -1.4 | |
600 m | |||||
Ude | 1:53.04 | Ballerup | 19.6.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.22 | Randers | 15.2.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Inde | 5.81 | Randers | 15.2.20 |
60 m: | 2 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 2 |
300 m: | 1 |
600 m: | 1 |
800 m: | 4 |
1500 m: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
km cross | ||||
DM | 2022 | 18 | 28:53 | |
Ungdom | ||||
km cross | ||||
DMU | 2022 | 5 | 15 | 28:53 |