Født: 8 oktober 2002
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:00.29 | PB | 5 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
1500 m [1] | ||||||||
4:22.41 | SB | 19 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
3000 m [1] | ||||||||
9:13.16 i | PB | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
5000 m [2] | ||||||||
15:55.36 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
16:18.52 | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:55.82 | SB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Christian Kjellman, Nils Christian Gregers |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:08.48 | SB | 11 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
1500 m [4] | ||||||||
4:29.22 | SB | 6 | København | København | 7.6.22 | |||
4:20.15 | PB | 2 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||
4:18.88 | PB | 4 | Holbæk | Holbæk | 30.8.22 | |||
4:15.02 | PB | 6 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
5 km [1] | ||||||||
16:39 | PB | 43 | Hillerød | Hillerød | 12.3.22 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:45.62 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Lauge Rasmussen, Christian Kjellman Valdemar Østerberg Qvistgaard, Nils Christian Gregers |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:07.30 | PB | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||
2:08.27 | 9 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
1500 m [3] | ||||||||
4:26.51 | PB | 14 | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | |||
4:24.39 | PB | 12 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||
4:20.42 | PB | 6 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
10 km [1] | ||||||||
36:04 | PB | 132 | Værløse | Værløse | 24.4.21 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:09.07 | PB | 2 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | |||
2:10.05 | 3 | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
4:36.39 | PB | 2 | C | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | ||
3000 m [1] | ||||||||
9:48.86 | PB | 14 | København | København | 28.9.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:00.29 | Aarhus | 9.9.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:07.30 | Hvidovre | 13.6.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:15.02 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:48.86 | København | 28.9.20 | ||
Inde | 9:13.16 | Skive | 4.3.23 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:55.36 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:39 | Hillerød | 12.3.22 | ||
10 km | |||||
Ude | 36:04 | Værløse | 24.4.21 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:45.62 | Hvidovre | 11.9.22 |
400 m: | 1 |
800 m: | 5 |
1500 m: | 9 |
3000 m: | 2 |
5000 m: | 2 |
5 km: | 1 |
10 km: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
10 km | ||||
DM | 2021 | 132 | 36:04 | |
Ungdom | ||||
800 m | ||||
DMU | 2021 | 9 | 19 | 2:08.27 |
DMU | 2022 | 11 | 22 | 2:08.48 |
1500 m | ||||
DMU | 2021 | 6 | 19 | 4:20.42 |
DMU | 2022 | 6 | 22 | 4:15.02 |
5000 m | ||||
DMU | 2023 | 2 | 22 | 15:55.36 |
4 x 400 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 2 | 22 | 3:45.62 |
DMU | 2023 | 2 | 22 | 3:55.82 |
Inde | ||||
3000 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 22 | 9:13.16 |