Født: 30 august 2008
Klub: Gentofte Idræts Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.57 i | PB | 3 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||
7.61 i | 5 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||
7.56 i | PB | 1 | 16 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
7.52 i | PB | 3 | 16 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
7.44 i | PB | 3 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
7.41 i | PB | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.76 i | PB | 4 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||
7.72 i | PB | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||
7.82 i | 4 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
7.82 i | 4 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||
7.72 i | =PB | 3 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||
100 m [4] | ||||||||
11.80 w | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.9 | ||
11.77 w | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.6 | ||
11.57 w | 2 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |
11.60 w | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.2 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:41.36 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Gentofte Idræts Klub | ||||||||
Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard Herbert Hjorth Hågendal, Theodor Reedtz Lundsgaard | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:12.27 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Gentofte Idræts Klub | ||||||||
Herbert Hjorth Hågendal, Nikolaj Christopher Soelberg Matthew Mattioli, Rune Paludan Skovgaard |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.41 | Skive | 2.3.24 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:41.36 | Skive | 5.3.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:12.27 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 11 |
100 m: | 4 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 15 | 11.60 | 2 | 15 h2 | 11.57 |
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 2:12.27 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 15 h1 | 7.82 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 17 | 7.41 | 3 | 17 h2 | 7.44 |
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 2 | 17 B | 1:41.36 |