Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 14.2.2015 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian HansenChristian Hansen ('78)6.56
  
 
Christian HansenChristian Hansen ('78)6.58
  
 
Rasmus AalundRasmus Aalund Fremad Holbæk6.61
  
 =PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk6.68
  
 PB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk6.82
  
 PB
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)Sparta6.85
  
 SB
Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC7.05
  
 PB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC7.10
  
 PB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta7.12
  
 PB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC7.15
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas7.59
  
 
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta7.68
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik7.99
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC7.99
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF8.40
  
 PB
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)Trongårdens IF 8.44
  
 PB
Ejvind Damkjær LylloffEjvind Damkjær Lylloff ('03)IK Hellas8.83
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta1.85
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF1.73
  
 =PB
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.64
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.56
  
 
Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.51
  
 =PB
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas1.50
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.35
  
 
Ejvind Damkjær LylloffEjvind Damkjær Lylloff ('03)IK Hellas1.30
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.25
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta3.90
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF3.10
  
 
Emil Breum EriksenEmil Breum Eriksen ('95)Roar Atletik2.80
  
 SB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2.50
  
 =PB
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik2.00
  
 SB
Andreas SørensenAndreas Sørensen AGF Atletik1.80
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta6.79
  
 
Mikkel Roald-ArbølMikkel Roald-Arbøl ('92)Sparta6.46
  
 PB
Christian HansenChristian Hansen ('78)5.91
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5.73
  
 
Trygvi LaksafossTrygvi Laksafoss ('94)KIF5.73
  
 PB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk5.51
  
 
Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM5.45
  
 SB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC4.81
  
 PB
Simon BergquistSimon Bergquist ('01)Greve Atletik4.21
  
 
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)Trongårdens IF 2.80
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikkel Roald-ArbølMikkel Roald-Arbøl ('92)Sparta12.83
  
 SB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta10.57
  
 PB
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM6.91
  
 SB
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM6.95
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta7.10
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta7.11
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta7.15
  
 SB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta7.21
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta7.25
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta7.30
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik7.31
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC7.37
  
 
Ditte HansenDitte Hansen Greve Atletik7.39
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik7.39
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.44
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik7.47
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.48
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik7.50
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA7.59
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta7.60
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA7.64
  
 PB
Ditte HansenDitte Hansen Greve Atletik7.70
  
 
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.72
  
 SB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik7.76
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik7.78
  
 PB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.78
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta7.90
  
 
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM7.91
  
 
Gabrielle NielsenGabrielle Nielsen ('02)Greve Atletik7.94
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik7.94
  
 PB
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM7.98
  
 
Gabrielle NielsenGabrielle Nielsen ('02)Greve Atletik8.01
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.06
  
 
Julie MøllerJulie Møller ('02)Greve Atletik8.18
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.22
  
 PB
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik8.76
  
 PB
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik9.12
  
 PB
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta8.08
  
 SB
K 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.61
  
 PB
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik9.35
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik9.75
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.51
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta1.51
  
 =PB
Asta HornbækAsta Hornbæk ('01)Hvidovre AM1.41
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.41
  
 SB
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik1.36
  
 
Rikke ThomsenRikke Thomsen Helsingør IF1.31
  
 SB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.31
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM1.16
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.40
  
 
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA2.40
  
 =PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA2.20
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.10
  
 =PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK4.90
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta4.71
  
 PB
Sara VardarSara Vardar Sparta4.62
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA4.59
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.59
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik4.58
  
 
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA4.31
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.07
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sara VardarSara Vardar Sparta10.53
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.20
  
 PB
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM9.25
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.31
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.02
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM7.41
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA7.41
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik6.44
  
 PB
Julie MøllerJulie Møller ('02)Greve Atletik6.12
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik5.92
  
 
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik5.54
  
 
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik5.42
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.99
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød10.22
  
 SB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.32
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020