M 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08) | 08 | Aalborg AM | 11.45 | SB | ||||||||||
2 | Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98) | 98 | Aalborg AM | 11.54 | SB | ||||||||||
3 | Emeric PetitEmeric Petit ('03) | 03 | Aalborg AM / FRA | 12.13 | PB | ||||||||||
4 | Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08) | 08 | Aalborg AM | 12.14 | PB | ||||||||||
5 | Alexander AgesenAlexander Agesen ('05) | 05 | Aalborg AM | 12.58 | PB | ||||||||||
6 | Tomer SagiTomer Sagi ('77) | 77 | Aalborg AM | 13.73 | SB | ||||||||||
7 | Jonas AdelJonas Adel ('01) | 01 | Aalborg AM | 13.83 | SB | ||||||||||
M 150 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98) | 98 | Aalborg AM | 17.35 | PB | ||||||||||
2 | Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99) | 99 | Aalborg AM | 19.89 | K | ||||||||||
3 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 22.11 | K | ||||||||||
4 | Marcus Thusgaard Skøtte KondrupMarcus Thusgaard Skøtte Kondrup ('10) | 10 | Aalborg AM | 22.34 | PB | ||||||||||
M 600 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04) | 04 | Aalborg AM | 1:35.96 | K | ||||||||||
2 | Line K SchulzLine K Schulz ('96) | 96 | Aarhus 1900 | 1:36.73 | K | ||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01) | 01 | Aalborg AM | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03) | 03 | Aalborg AM | 41.54 | SB | ||||||||||
2 | Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99) | 99 | Aalborg AM | 42.43 | PB | ||||||||||
M22 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emeric PetitEmeric Petit ('03) | 03 | Aalborg AM / FRA | 39.35 | PB | ||||||||||
2 | Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10) | 10 | Aalborg AM | 43.79 | PB | ||||||||||
K22 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02) | 02 | Aalborg AM | 1.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 47.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 23.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Ludvig Lambert JensenLudvig Lambert Jensen ('05) | 05 | Aalborg AM | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
P17 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08) | 08 | Aalborg AM | 12.52 | SB | ||||||||||
D15 100 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09) | 09 | Aalborg AM | 12.48 | PB | ||||||||||
2 | Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10) | 10 | Aalborg AM | 12.89 | PB | ||||||||||
D15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marcus Thusgaard Skøtte KondrupMarcus Thusgaard Skøtte Kondrup ('10) | 10 | Aalborg AM | 1.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09) | 09 | Aalborg AM | 38.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10) | 10 | Aalborg AM | 17.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 1.50 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 15.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 80 m Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
1 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 13.58 | K | ||||||||||
2 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 14.40 | K | ||||||||||
3 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 14.97 | K | ||||||||||
4 | Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12) | 12 | Aalborg AM | 15.27 | K | ||||||||||
5 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 15.34 | K | ||||||||||
6 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 16.00 | K | ||||||||||
7 | Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 16.57 | K | ||||||||||
Finale B Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 11.72 | SB | ||||||||||
2 | Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 11.83 | K | ||||||||||
3 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 11.89 | K | ||||||||||
4 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 12.71 | K | ||||||||||
5 | Agnete HøyerAgnete Høyer ('11) | 11 | Aalborg AM | 13.28 | K | ||||||||||
6 | Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 13.80 | K | ||||||||||
7 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 14.07 | K | ||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 4.25 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
D13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 24.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 1.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 1.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 4.30 | -0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.70 | -1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Agnete HøyerAgnete Høyer ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.67 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.36 | -0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.31 | -1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.01 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.81 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.74 | -1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.69 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.59 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.40 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 17.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 15.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 12.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 12.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Agnete HøyerAgnete Høyer ('11) | 11 | Aalborg AM | 9.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 9.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 9.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 8.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 8.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12) | 12 | Aalborg AM | 6.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 6.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 6.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 5.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Jan Pomianowski Jan Pomianowski ('14) | 14 | Aalborg AM | 10.08 | PB | ||||||||||
2 | Malte Fyrstenborg Malte Fyrstenborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 10.32 | PB | ||||||||||
3 | Anna Petrushkevyech Anna Petrushkevyech ('13) | 13 | Aalborg AM / UKR | 11.56 | K | ||||||||||
4 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 12.08 | K | ||||||||||
5 | Mikkel Bonde Andersen Mikkel Bonde Andersen ('14) | 14 | Aalborg AM | 12.47 | PB | ||||||||||
6 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 12.88 | PB | ||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Malte Fyrstenborg Malte Fyrstenborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.41 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jan Pomianowski Jan Pomianowski ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.19 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikkel Bonde Andersen Mikkel Bonde Andersen ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.51 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 2.33 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna Petrushkevyech Anna Petrushkevyech ('13) | 13 | Aalborg AM / UKR | 2.89 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.60 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: -0.5 Finale A Finale | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Barbara Luczak Barbara Luczak ('15) | 15 | Aalborg AM | 7.57 | K | ||||||||||
2 | Rosa Elvine Hansen Rosa Elvine Hansen ('15) | 15 | Aalborg AM | 7.74 | K | ||||||||||
3 | Noah Andreasen Noah Andreasen ('16) | 16 | Aalborg AM | 8.61 | PB | ||||||||||
3 | Johan Thorsøe Johan Thorsøe ('15) | 15 | Aalborg AM | 8.61 | PB | ||||||||||
5 | Alfred Mains Alfred Mains ('15) | 15 | Aalborg AM | 9.30 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Julia Marie Kra Kondrup Julia Marie Kra Kondrup ('15) | 15 | Aalborg AM | 7.83 | K | ||||||||||
2 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 7.86 | K | ||||||||||
3 | Mikkel Emil Poulsen Mikkel Emil Poulsen ('15) | 15 | Aalborg AM | 8.20 | PB | ||||||||||
4 | Hamza Kapetanovic Hamza Kapetanovic ('16) | 16 | Aalborg AM | 9.79 | PB |