Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 7‐8.3.2015 Inde
Junior & Youth Indoor Championships

M22 Trespring    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM14.93
  
 PB
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.87
  
 PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mantas LaurinavičiusMantas Laurinavičius ('93)Aarhus 1900 / LTU17.24
  
 PB
K22 60 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.79
  
 PB
K22 200 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190025.03
  
 PB
K22 800 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:11.44
  
 
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.77
  
 =PB
K22 Højdespring    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.76
  
 
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.70
  
 SB
D19 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
2Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC8:34.88
  
 PB
3Emil HolmEmil Holm ('96)HMRC8:40.73
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.10
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.21
  
 PB
P19 800 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:11.78
  
 PB
P19 1500 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:28.28
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:34.01
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:36.47
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta9:43.16
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.02
  
 PB
D17 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.99
  
 PB
D17 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
2Sebastian BærnthsenSebastian Bærnthsen ('98)Hvidovre AM8:45.46
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)Sparta8.31
  
 PB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.32
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.57
  
 
P17 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.77
  
 PB
P17 400 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta55.90
  
 
P17 Stangspring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.71
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020