Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Allerød: 12.5.2015

M 400 m    

Finale A

Finale
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta50.06
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF50.66
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta51.48
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM53.43
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta53.63
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta54.14
  
 PB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta54.47
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta55.76
  
 SB
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)Sparta56.77
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF56.88
  
 PB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta57.77
  
 SB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen Sparta59.19
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA1:00.58
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF1:00.83
  
 SB
Johnny LehmannJohnny Lehmann ('66)Blovstrød Løverne1:04.34
  
 SB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas1:08.14
  
 PB
Elias Barré PedersenElias Barré Pedersen ('03)FIF Hillerød1:12.05
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta4:06.27
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta4:13.78
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:14.27
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:14.72
  
 SB
Romain BaudetRomain Baudet ('92)Sparta / FRA4:15.43
  
 PB
Jonah WilliamsJonah Williams ('94)Sparta4:16.86
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:17.25
  
 PB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)Sparta4:17.56
  
 PB
Victor HastrupVictor Hastrup ('96)Sparta4:22.91
  
 SB
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta4:32.62
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta4:36.82
  
 SB
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta4:38.48
  
 SB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas4:46.05
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas4:48.26
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC4:49.36
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:52.37
  
 
Oliver NielsenOliver Nielsen ('94)4:56.35
  
 SB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne5:01.02
  
 PB
Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne5:01.65
  
 PB
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup BAC5:01.90
  
 
Jakob AndersenJakob Andersen ('02)DELTA5:26.43
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 14:31.83
  
 PB
2Michael NielsenMichael Nielsen ('81)Sparta14:37.54
  
 SB
William MorwabeWilliam Morwabe ('92)Køge Atletik / KEN14:41.05
  
 PB
Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF14:41.25
  
 PB
Jesper Trebbien AndersenJesper Trebbien Andersen ('82)Sparta14:42.31
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC15:04.37
  
 SB
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik15:08.60
  
 SB
Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne15:12.86
  
 PB
Kasper HansenKasper Hansen ('89)Odense Atletik 15:13.20
  
 PB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta15:24.01
  
 PB
Thor NørskovThor Nørskov ('94)Blovstrød Løverne15:29.81
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF15:30.71
  
 SB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta15:31.62
  
 SB
Jonas LyngholmJonas Lyngholm ('87)Køge Atletik15:38.00
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF15:38.66
  
 PB
Alessandro FrisonAlessandro Frison ('91)Sparta15:44.58
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:47.44
  
 SB
Sharif ToranSharif Toran ('76)Blovstrød Løverne15:47.61
  
 SB
Leslie OlivierLeslie Olivier ('72)Frederiksberg IF15:52.07
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:58.60
  
 SB
Frederik ClausenFrederik Clausen ('83)Frederiksberg IF16:02.70
  
 SB
Nicklas NygaardNicklas Nygaard ('96)KTK8616:15.63
  
 PB
Nikolaj Holdt MikkelsenNikolaj Holdt Mikkelsen ('73)Sparta16:20.82
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC16:24.54
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:27.55
  
 PB
Thomas Greve JensenThomas Greve Jensen ('71)16:33.28
  
 SB
Claus NielsenClaus Nielsen ('71)Køge Atletik16:40.64
  
 PB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne16:41.21
  
 SB
Stefan Frands PetersenStefan Frands Petersen ('94)Blovstrød Løverne16:46.92
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK16:51.25
  
 PB
Martin Frederik LaursenMartin Frederik Laursen ('88)Sparta17:10.54
  
 SB
Torben JohansenTorben Johansen ('62)Køge Atletik17:33.24
  
 SB
Frank OCarrollFrank OCarroll ('77)Sparta / FOR17:47.25
  
 PB
Henrik N. JørgensenHenrik N. Jørgensen ('74)Sparta17:49.50
  
 SB
Brian Hildskov HansenBrian Hildskov Hansen ('75)Køge Atletik17:50.50
  
 SB
Peter HøjbergPeter Højberg ('64)IK Hellas17:51.30
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK17:51.82
  
 PB
Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM18:11.34
  
 SB
Jakob BruunJakob Bruun ('73)BAC18:25.89
  
 SB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta18:35.40
  
 PB
Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 18:57.65
  
 SB
Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta19:03.10
  
 PB
Claus LarsenClaus Larsen ('69)Holbæk LMK19:04.21
  
 PB
Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne19:08.22
  
 SB
Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK19:08.37
  
 SB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne19:11.61
  
 SB
Jakob NielsenJakob Nielsen ('89)Sparta19:32.53
  
 SB
Per Sieverts NielsenPer Sieverts Nielsen ('64)Frederiksberg IF19:39.52
  
 PB
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC19:46.19
  
 SB
Per JørgensenPer Jørgensen ('63)Trongårdens IF 20:19.98
  
 PB
Jeppe VørreJeppe Vørre ('60)BAC21:39.68
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR57.98
  
 SB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC59.14
  
 PB
Sarah Julie MichelsenSarah Julie Michelsen ('95)Sparta59.35
  
 SB
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta59.78
  
 PB
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC1:00.58
  
 SB
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)Køge Atletik1:00.84
  
 SB
Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta1:00.88
  
 SB
Astrid Reymann BødkerAstrid Reymann Bødker ('99)Frederiksberg IF1:01.57
  
 SB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta1:02.67
  
 PB
Karoline HardisKaroline Hardis ('97)Blovstrød Løverne1:03.62
  
 SB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder Allerød AM 1:03.79
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta1:05.43
  
 PB
Astrid BagerAstrid Bager ('99)Sparta1:06.14
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:06.40
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:07.33
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF1:09.55
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF1:10.31
  
 
Sofie ChristensenSofie Christensen BAK1:11.95
  
 PB
Agnes RoldAgnes Rold ('02)Holte Atletik1:12.85
  
 SB
Line Wienberg LaursenLine Wienberg Laursen ('96)Allerød AM 1:14.74
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Holm BaumeisterAnna Holm Baumeister ('87)Sparta4:30.06
  
  Mixed competition
2Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne4:37.22
  
  Mixed competition
Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Sparta / KEN4:46.32
  
 PB
Clara KallClara Kall ('99)HMRC4:54.71
  
 SB
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta5:10.38
  
 
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM5:11.26
  
 SB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas5:14.58
  
 
Inger MadsenInger Madsen ('70)IK Hellas5:15.08
  
 SB
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta5:16.72
  
 SB
Maya DesmondMaya Desmond ('99)Sparta5:19.38
  
 PB
Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen Blovstrød Løverne5:20.12
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta5:24.33
  
 PB
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:25.32
  
 PB
Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta5:28.34
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF5:41.49
  
 SB
Solvejg WulfSolvejg Wulf BAK5:46.51
  
 PB
Anni VedelAnni Vedel ('65)IK Hellas5:48.99
  
 SB
Emilie Deublein PihlEmilie Deublein Pihl ('01)Helsingør IF5:52.04
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne16:36.63
  
 SB
2Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne17:21.65
  
 PB
3Lea ReimeLea Reime ('88)Blovstrød Løverne17:21.87
  
 SB
Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Blovstrød Løverne19:20.46
  
 SB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne19:32.58
  
 SB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta19:41.37
  
 PB
Masha SemakMasha Semak ('85)Blovstrød Løverne19:46.63
  
 SB
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA20:01.28
  
 PB
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta20:23.13
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020