Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Nordic Challenge 23.5.2015

M 100 m    
Vind: -3.0

Finale A

Finale
Vind: -3.0
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.67
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.72
  
 
M 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Gabriel Odujobi
Gabriel Odujobi ('87)
/ GBR21.62
  
 SB
2Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta21.93
  
 SB
3Nicklas HydeNicklas Hyde ('86)Sparta21.97
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190048.53
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19003:42.67
  
 SB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM28:58.89
  
 SB
3Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM29:19.17
  
 PB
4Henrik Them AndersenHenrik Them Andersen ('82)Sparta29:59.37
  
 
6Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK30:13.34
  
 SB
7
Dadafo Dhaqiba
Dadafo Dhaqiba ('89)
/ NOR30:18.63
  
 SB
8
Jaakko Nieminen
Jaakko Nieminen ('87)
/ FIN30:20.03
  
 
9
Anders Lindahl
Anders Lindahl ('87)
/ FIN30:34.47
  
 SB
11Jacob Østergaard MarkussenJacob Østergaard Markussen ('93)Aarhus 190030:43.70
  
 PB
12
Stian Bekkevoll
Stian Bekkevoll ('95)
/ NOR30:44.35
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1
Sekou Kaba
Sekou Kaba ('90)
/ CAN13.96
  
 
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190014.19
  
 SB
6
Gabriel Odujobi
Gabriel Odujobi ('87)
/ GBR14.56
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19002.20
  
 SB
2Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.15
  
 PB
3
Ivan Toporkov
Ivan Toporkov ('93)
/ RUS2.10
  
 
4
Ray Bobrownicki
Ray Bobrownicki ('84)
/ GBR2.10
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta7.15 w
+3.6
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF17.17
  
 SB
2Mantas LaurinavičiusMantas Laurinavičius ('93)Aarhus 1900 / LTU16.44
  
 
K 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.23
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:13.21
  
 SB
K 10000 m    

Finale A

Finale
1
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
/ FIN33:53.88
  
 PB
2Anna Holm BaumeisterAnna Holm Baumeister ('87)Sparta33:56.55
  
 PB DM 1
3Simone GladSimone Glad ('90)Sparta34:04.36
  
 SB DM 2
6Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne34:29.41
  
 PB DM 3
7
Janica Mäkelä
Janica Mäkelä ('86)
/ FIN34:31.11
  
 SB
8Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Sparta / KEN35:06.29
  
 PB
9
Meri Rantanen
Meri Rantanen ('93)
/ FIN35:18.04
  
 PB
10
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
/ SWE35:45.07
  
 SB
Lisa Öhberg
Lisa Öhberg ('88)
/ SWE DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.36
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190055.73
  
 SB
2
Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz ('90)
/ POL56.87
  
 SB
3
Emilia Ankiewicz
Emilia Ankiewicz ('90)
/ POL58.12
  
 SB
4
Maris Mägi
Maris Mägi ('87)
/ EST59.68
  
 SB
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta1:00.20
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.61
+1.5
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.24
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.94
  
 PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80