Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Genève SUI: Meeting International de Genève, Memorial Georges Caillat, Stade du Bout-du-Monde 6.6.2015

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR10.35
  
 PB
2
Emmanuel Biron
Emmanuel Biron ('88)
FRA10.37
  
 SB
3
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.38
  
 PB
4
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.50
  
 
5
Rolf Fongué
Rolf Fongué ('87)
SUI10.50
  
 SB
6
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA10.51
  
 SB
7
Dewi Hammond
Dewi Hammond ('94)
GBR10.52
  
 
8
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN10.60
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Pierre Vincent
Pierre Vincent ('92)
FRA10.45
  
 SB
2
Reto Amaru Schenkel
Reto Amaru Schenkel ('88)
SUI10.53
  
 SB
3
Bastien Mouthon
Bastien Mouthon ('94)
SUI10.57
  
 SB
4
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.60
  
 
5
Ben Stephenson
Ben Stephenson ('92)
GBR10.71
  
 
6
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL11.87
  
 
Christian Carson
Christian Carson ('92)
GBR DQ
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Emmanuel Biron
Emmanuel Biron ('88)
FRA10.39
q
  
 SB
2
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR10.39
q
  
 PB
3
Dewi Hammond
Dewi Hammond ('94)
GBR10.51
q
  
 
4
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.52
q
  
 
5
Pierre Vincent
Pierre Vincent ('92)
FRA10.57
q
  
 
6
Reto Amaru Schenkel
Reto Amaru Schenkel ('88)
SUI10.62
q
  
 =SB
7
Ken Romain
Ken Romain ('93)
FRA10.77
  
 
8
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN10.79
  
 SB
Indledende 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.49
q
  
 
2
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA10.54
q
  
 SB
3
Rolf Fongué
Rolf Fongué ('87)
SUI10.54
q
  
 SB
4
Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux ('87)
FRA10.59
  
 SB
5
Bastien Mouthon
Bastien Mouthon ('94)
SUI10.62
q
  
 
6
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.66
q
  
 
7
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN10.74
  
 
8
Mustapha Traore
Mustapha Traore ('90)
MLI10.85
  
 
Indledende 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL10.47
  
 SB
2
Christian Carson
Christian Carson ('92)
GBR10.58
q
  
 
3
Ben Stephenson
Ben Stephenson ('92)
GBR10.70
q
  
 
4
Nans André
Nans André ('97)
FRA10.76
  
 SB
5
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI10.78
  
 
6
Yann Vianas
Yann Vianas ('95)
FRA10.88
  
 SB
7
Fabrice Tsigra
Fabrice Tsigra ('92)
FRA10.99
  
 SB
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR DQ
  
 
Indledende 4
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN10.56
q
  
 PB
2
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL10.63
q
  
 PB
3
Jonathon Browning
Jonathon Browning ('93)
IRL10.72
q
  
 PB
4
Yanier Bello
Yanier Bello ('95)
SUI10.74
  
 =SB
5
Keith Pike
Keith Pike ('94)
IRL10.78
  
 SB
6
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL10.80
  
 
7
Eric-Kian Zandi Rad
Eric-Kian Zandi Rad ('97)
SUI10.92
  
 
8
Pin Wanheab
Pin Wanheab ('85)
CAM11.07
  
 SB
Indledende 5
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR10.56
  
 SB
2
Sylvain Bouressam
Sylvain Bouressam ('95)
FRA10.82
  
 PB
3
Yoann Ibeka
Yoann Ibeka ('98)
FRA10.92
  
 
4
Ville Wendelin
Ville Wendelin ('90)
FIN10.96
  
 
5
Aurelien Carbon
Aurelien Carbon ('97)
FRA10.96
  
 SB
6
Alexander Ham
Alexander Ham ('95)
SUI11.05
  
 PB
7
Will Oyowe
Will Oyowe ('87)
BEL11.10
  
 PB
Indledende 6
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Suganthan Somasundaram
Suganthan Somasundaram ('92)
SUI10.77
  
 SB
2
Pascal Müller
Pascal Müller ('88)
SUI10.85
  
 SB
3
Hamid Hoxha
Hamid Hoxha ('94)
SUI11.04
  
 
4
Iori Moore
Iori Moore ('97)
GBR11.11
  
 
M 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux ('87)
FRA20.61
  
 PB
2
Leon Reid
Leon Reid ('94)
GBR20.62
  
 =PB
3
Pierre Vincent
Pierre Vincent ('92)
FRA20.72
  
 SB
4
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL20.94
  
 
5
Jonathan Åstrand
Jonathan Åstrand ('85)
FIN21.28
  
 SB
6
Lorenzo Valentini
Lorenzo Valentini ('91)
ITA21.48
  
 SB
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR DNF
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Reece Prescod
Reece Prescod ('96)
GBR20.70
  
 PB
2
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL20.74
  
 PB
3
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
FIN20.91
  
 PB
4
Pascal Müller
Pascal Müller ('88)
SUI21.31
  
 
5
Mustapha Traore
Mustapha Traore ('90)
MLI21.35
  
 SB
6
Christian Carson
Christian Carson ('92)
GBR21.64
  
 
Will Oyowe
Will Oyowe ('87)
BEL DNF
  
 
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Benjamin Boyer
Benjamin Boyer ('93)
FRA21.06
  
 PB
2
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL21.48
  
 SB
3
Iori Moore
Iori Moore ('97)
GBR21.90
  
 PB
4
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI22.00
  
 SB
Finale D
Vind: +0.3
Vind: +0.3
2
Dylan Barbier
Dylan Barbier ('96)
FRA21.64
  
 PB
3
Charles Renard
Charles Renard ('96)
FRA21.95
  
 SB
4
Ville Wendelin
Ville Wendelin ('90)
FIN21.98
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR45.06
  
 PB
2
Jarryd Dunn
Jarryd Dunn ('92)
GBR45.22
  
 PB
3
Mame-Ibra Anne
Mame-Ibra Anne ('89)
FRA45.28
  
 PB
4
Thomas Jordier
Thomas Jordier ('94)
FRA45.59
  
 PB
5
Andrew Steele
Andrew Steele ('84)
GBR46.20
  
 SB
6
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL46.34
  
 SB
7
Patrice Maurice
Patrice Maurice ('89)
FRA46.69
  
 SB
Finale B
1
Richard Buck
Richard Buck ('86)
GBR45.99
  
 SB
2
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL46.69
  
 SB
3
Jonathan Vilaine
Jonathan Vilaine ('91)
FRA47.15
  
 SB
4
Richard Morrissey
Richard Morrissey ('91)
IRL47.33
  
 SB
5
Hugo Grillas
Hugo Grillas ('89)
FRA47.54
  
 SB
6
Marc Macedot
Marc Macedot ('88)
FRA47.65
  
 SB
7
Brian Murphy
Brian Murphy ('82)
IRL47.75
  
 SB
Finale C
1
Alexandre Divet
Alexandre Divet ('93)
FRA46.61
  
 PB
2
Dimitri Gael
Dimitri Gael ('85)
FRA46.81
  
 PB
3
Seppe Thijs
Seppe Thijs ('92)
BEL46.86
  
 PB
4
Craig Lynch
Craig Lynch ('90)
IRL47.10
  
 PB
5
Michael Warner
Michael Warner ('90)
GBR47.41
  
 SB
6
Jack Wightman
Jack Wightman ('95)
GBR47.45
  
 
7
Owen Smith
Owen Smith ('94)
GBR47.58
  
 
Finale D
1
Luca Flück
Luca Flück ('96)
SUI47.40
  
 PB
2
Jérôme Bellon
Jérôme Bellon ('93)
SUI47.92
  
 
3
Paolo Danesini
Paolo Danesini ('92)
ITA48.17
  
 
4
Philip Rosenthal
Philip Rosenthal ('96)
SUI48.41
  
 PB
5
Silvan Lutz
Silvan Lutz ('90)
SUI48.48
  
 SB
Finale E
1
Patrick Swan
Patrick Swan ('88)
GBR48.25
  
 
2
Matthias Barth
Matthias Barth ('94)
SUI48.43
  
 PB
3
Jordan Geenen
Jordan Geenen ('94)
FRA48.56
  
 SB
4
Andreas Ritz
Andreas Ritz ('89)
SUI48.60
  
 PB
5
László Bartha
László Bartha ('87)
HUN48.72
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Süleyman Bekmezci
Süleyman Bekmezci ('95)
TUR3:44.42
  
 SB
2
El Houssine Mouzoun
El Houssine Mouzoun ('89)
MAR3:46.99
  
 PB
3
Thomas Huwiler
Thomas Huwiler ('89)
SUI3:49.57
  
 PB
4
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI3:50.35
  
 PB
5
Sebastian Graf
Sebastian Graf ('94)
SUI3:50.57
  
 
6
Ilias Hernandez
Ilias Hernandez ('93)
SUI3:51.49
  
 PB
7
Pascal Furtwängler
Pascal Furtwängler ('93)
SUI3:51.88
  
 PB
8
Florian Lussy
Florian Lussy ('94)
SUI3:53.54
  
 PB
9
Hendrik Engel
Hendrik Engel ('92)
GER3:54.91
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Halil Akkaş
Halil Akkaş ('83)
TUR8:38.98
  
 SB
2
Áron Dani
Áron Dani ('91)
HUN9:08.62
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Sekou Kaba
Sekou Kaba ('90)
CAN13.55 w
  
 
2
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.58 w
  
 
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.60 w
  
 
4
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.66 w
  
 
5
Tobias Furer
Tobias Furer ('87)
SUI13.82 w
  
 
6
Lorenzo Perini
Lorenzo Perini ('94)
ITA13.87 w
  
 
7
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR13.91 w
  
 
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL DNFw
  
 
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR13.76
  
 =SB
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.98
  
 =SB
3
Michael Page
Michael Page ('88)
SUI14.22
  
 SB
4
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI14.23
  
 
5
James Gladman
James Gladman ('93)
GBR14.58
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.73
q
  
 
2
Sekou Kaba
Sekou Kaba ('90)
CAN13.79
q
  
 
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.94
q
  
 
4
Lorenzo Perini
Lorenzo Perini ('94)
ITA14.02
q
  
 
5
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR14.13
q
  
 
6Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN14.22
q
  
 
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Tobias Furer
Tobias Furer ('87)
SUI13.88
q
  
 SB
2
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.93
q
  
 
3
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL14.00
q
  
 
4
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI14.12
q
  
 SB
5
James Gladman
James Gladman ('93)
GBR14.55
q
  
 SB
6
Cherif Banda
Cherif Banda ('92)
FRA14.82
q
  
 
Indledende 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.12
q
  
 =SB
2
Michael Page
Michael Page ('88)
SUI14.54
q
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Tom Burton
Tom Burton ('88)
GBR49.36
  
 PB
2
Michaël Bultheel
Michaël Bultheel ('86)
BEL49.90
  
 SB
3
Mohamed Sghaier
Mohamed Sghaier ('88)
TUN50.22
  
 
4
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR50.25
  
 SB
5
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR50.94
  
 SB
6
Rhys Williams
Rhys Williams ('84)
GBR51.24
  
 SB
Jack Green
Jack Green ('91)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Kurt Couto
Kurt Couto ('85)
MOZ50.18
  
 SB
2
Jacob Paul
Jacob Paul ('95)
GBR50.38
  
 PB
3
Jack Houghton
Jack Houghton ('93)
GBR50.42
  
 PB
4
Stéphane Yato
Stéphane Yato ('92)
FRA50.60
  
 SB
5
Yoan Décimus
Yoan Décimus ('87)
FRA50.79
  
 SB
6
Adrien Clemenceau
Adrien Clemenceau ('88)
FRA51.00
  
 SB
7
Giacomo Panizza
Giacomo Panizza ('89)
ITA51.55
  
 
Finale C
1
Aramís Díaz
Aramís Díaz ('74)
ITA50.55
  
 SB
2
Mario Lambrughi
Mario Lambrughi ('92)
ITA50.89
  
 SB
3Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.32
  
 
4
Martin Carrere
Martin Carrere ('90)
FRA51.45
  
 SB
5
Yann Senjaric
Yann Senjaric ('89)
CRO51.80
  
 SB
6
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP53.23
  
 SB
Finale D
1
Benjamin Chevrol
Benjamin Chevrol ('86)
FRA51.46
  
 SB
2
David Perrier
David Perrier ('86)
FRA52.82
  
 SB
3
Sam Plumb
Sam Plumb ('94)
GBR52.97
  
 
4
Maoulida Daroueche
Maoulida Daroueche ('90)
COM53.24
  
 SB
5
Luca Cacopardo
Luca Cacopardo ('95)
ITA53.56
  
 SB
Finale E
1
Guillaume Sarnette
Guillaume Sarnette ('93)
FRA52.95
  
 
Finale F
1
Fausto Santini
Fausto Santini ('87)
SUI53.04
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Allan Smith
Allan Smith ('92)
GBR2.20
  
 
2
Ray Bobrownicki
Ray Bobrownicki ('84)
GBR2.16
  
 
3
Quentin Pirlet
Quentin Pirlet ('94)
SUI2.16
  
 PB
4
Maxime Drula
Maxime Drula ('91)
FRA2.12
  
 PB
5
Vincent Leveques
Vincent Leveques ('91)
FRA2.04
  
 
6
Michael Ravedoni
Michael Ravedoni ('94)
SUI2.00
  
 
7
Nils Portemer
Nils Portemer ('75)
FRA2.00
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Mitch Greeley
Mitch Greeley ('86)
USA5.40
  
 SB
2
Paul Walker
Paul Walker ('85)
GBR5.20
  
 SB
4
Marquis Richards
Marquis Richards ('91)
SUI5.20
  
 =SB
5
Stanley Joseph
Stanley Joseph ('91)
FRA5.20
  
 =SB
6
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
GBR5.00
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Wang Jianan 
Wang Jianan  ('96)
CHN7.71
0.0
  
 
 
7.55
 0.0
7.59
 0.0
  X7.71
 0.0
7.70
 0.3
7.69
 0.2
  
2
Yann Randrianasolo
Yann Randrianasolo ('94)
FRA7.59
+1.7
  
 
3
Augustin Bey
Augustin Bey ('95)
FRA7.42
+0.1
  
 SB
4
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL7.26
+0.1
  
 SB
5
Zoheir Laroussi
Zoheir Laroussi ('94)
FRA7.22
+1.3
  
 SB
6
Scott Hall
Scott Hall ('94)
GBR7.21
-0.1
  
 SB
7
Jean-Remy Blanc
Jean-Remy Blanc ('90)
FRA7.06
0.0
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Andreas Graber
Andreas Graber ('92)
SUI15.80
-0.2
  
 SB
2
Anthony Zio
Anthony Zio ('92)
FRA14.90 w
+2.3
  
 
3
Wilfried Panguere Lebrun
Wilfried Panguere Lebrun ('86)
FRA14.89
-0.6
  
 SB
4
Nils Wicki
Nils Wicki ('87)
SUI14.86
+1.4
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR18.08
  
 
2
Romain Gotteland
Romain Gotteland ('88)
FRA17.21
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Roberto Bertolini
Roberto Bertolini ('85)
ITA80.97
  
 PB
 
  X75.4280.97 PB72.7074.9876.74  
2
Jānis Svens Grīva
Jānis Svens Grīva ('93)
LAT74.81
  
 
 
73.4370.9474.8171.29  X  X  
3
Jean-Baptiste Collet
Jean-Baptiste Collet ('84)
FRA65.35
  
 
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
2
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR11.65
  
 =SB
4
Solenn Compper
Solenn Compper ('95)
FRA11.79
  
 
5
Charlène Keller
Charlène Keller ('94)
SUI11.95
  
 
6
Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy ('90)
SUI12.03
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL11.75
  
 SB
3
Ombretta Minkue-Meye
Ombretta Minkue-Meye ('96)
FRA11.90
  
 
4
Esther Akihary
Esther Akihary ('87)
NED11.91
  
 SB
5
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL11.91
  
 
7
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA12.03
  
 
8
Muswama Kambundji
Muswama Kambundji ('96)
SUI12.15
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji ('92)
SUI11.31
q
  
 SB
2
Joey Duck
Joey Duck ('89)
GBR11.60
  
 =PB
3
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR11.65
q
  
 SB
6
Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy ('90)
SUI11.79
q
  
 
7
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL11.90
q
  
 
8
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL11.96
q
  
 
Indledende 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Salomé Kora
Salomé Kora ('94)
SUI11.62
q
  
 PB
2
Solenn Compper
Solenn Compper ('95)
FRA11.78
q
  
 SB
4
Ombretta Minkue-Meye
Ombretta Minkue-Meye ('96)
FRA11.88
q
  
 
5
Esther Akihary
Esther Akihary ('87)
NED11.96
q
  
 SB
6
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL12.05
  
 
7
Mica Moore
Mica Moore ('92)
GBR12.07
  
 
Indledende 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Charlène Keller
Charlène Keller ('94)
SUI11.83
q
  
 SB
4
Caroline Chaillou
Caroline Chaillou ('96)
FRA12.04
  
 
5
Elaine O'Neill
Elaine O'Neill ('89)
GBR12.15
  
 SB
6
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.17
  
 
7
Pernilla Tornemark
Pernilla Tornemark ('85)
SWE12.27
  
 SB
8
Inola Blatty
Inola Blatty ('98)
SUI12.60
  
 SB
Indledende 4
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Muswama Kambundji
Muswama Kambundji ('96)
SUI11.95
q
  
 PB
2
Alisha Baumann
Alisha Baumann ('97)
SUI12.16
  
 
3
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI12.17
  
 
4
Julia Beugger
Julia Beugger ('93)
SUI12.27
  
 PB
5
Sara Balduchelli
Sara Balduchelli ('87)
ITA12.39
  
 PB
6
Anna Lüber
Anna Lüber ('97)
SUI12.43
  
 SB
7
Eveline Rebsamen
Eveline Rebsamen ('94)
SUI12.52
  
 SB
Indledende 5
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA11.86
q
  
 PB
2
Lena Weiss
Lena Weiss ('94)
SUI12.23
  
 SB
3
Géraldine Frey
Géraldine Frey ('97)
SUI12.26
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Kelly Proper
Kelly Proper ('88)
IRL23.26
  
 SB
2
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL23.29
  
 SB
3
Joëlle Golay
Joëlle Golay ('87)
SUI23.40
  
 PB
5
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL23.59
  
 SB
6
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR23.88
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Giulia Riva
Giulia Riva ('92)
ITA23.30
  
 PB
2
Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah ('94)
FRA23.47
  
 PB
3
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA23.50
  
 PB
4
Amy Foster
Amy Foster ('88)
IRL23.62
  
 SB
5
Esther Akihary
Esther Akihary ('87)
NED24.08
  
 SB
6
Sarah McCarthy
Sarah McCarthy ('95)
IRL24.87
  
 
Steffi Creaner
Steffi Creaner ('91)
IRL DNF
  
 
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Elise Trynkler
Elise Trynkler ('92)
FRA24.10
  
 SB
3
Pernilla Tornemark
Pernilla Tornemark ('85)
SWE24.62
  
 SB
4
Hannah Thomas
Hannah Thomas ('93)
GBR24.68
  
 SB
5
Elaine O'Neill
Elaine O'Neill ('89)
GBR25.03
  
 SB
6
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED25.41
  
 
7
Marion Couturier
Marion Couturier ('96)
FRA25.48
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA52.23
  
 PB
2
Kirsten McAslan
Kirsten McAslan ('93)
GBR52.43
  
 PB
4
Gunta Latiševa-Čudare
Gunta Latiševa-Čudare ('95)
LAT53.13
  
 SB
5
Elena Bonfanti
Elena Bonfanti ('88)
ITA53.30
  
 
6
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR53.42
  
 SB
7
Kelly Massey
Kelly Massey ('85)
GBR53.43
  
 SB
Finale B
1
Laura Maddox
Laura Maddox ('90)
GBR53.59
  
 SB
2
Marta Milani
Marta Milani ('87)
ITA53.80
  
 
3
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED54.02
  
 
4
Emma Pullen
Emma Pullen ('89)
GBR54.49
  
 SB
5
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR54.52
  
 SB
Finale C
1
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR53.48
  
 PB
2
Thélia Sigère
Thélia Sigère ('85)
FRA53.54
  
 SB
3
Louise-Anne Bertheau
Louise-Anne Bertheau ('92)
FRA54.21
  
 
4
Dorothé Évora
Dorothé Évora ('91)
POR54.71
  
 SB
5
Vanessa Zimmermann
Vanessa Zimmermann ('90)
SUI54.85
  
 SB
6
Alessia Ripamonti
Alessia Ripamonti ('92)
ITA55.23
  
 SB
7
Pauline Gruffaz
Pauline Gruffaz ('96)
FRA55.97
  
 
8
Abigail Lewis
Abigail Lewis ('93)
JAM56.11
  
 
Finale D
1
Pascale Gränicher
Pascale Gränicher ('88)
SUI54.84
  
 PB
2
Annina Fähr
Annina Fähr ('93)
SUI55.02
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Bianka Kéri
Bianka Kéri ('94)
HUN2:05.79
  
 PB
2
Deirdre Doyle
Deirdre Doyle ('90)
IRL2:08.23
  
 PB
3
Aislinn Crossey
Aislinn Crossey ('95)
IRL2:08.82
  
 SB
4
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA2:10.13
  
 SB
5
Lore Hoffmann
Lore Hoffmann ('96)
SUI2:10.32
  
 PB
6
Eugenie Morel
Eugenie Morel ('99)
FRA2:10.44
  
 PB
7
Ylenia Vignolo
Ylenia Vignolo ('89)
ITA2:10.95
  
 SB
8
Kerstin Rubin
Kerstin Rubin ('97)
SUI2:11.68
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Noemi Zbären
Noemi Zbären ('94)
SUI13.00
  
 
2
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.10
  
 SB
3
Clélia Reuse
Clélia Reuse ('88)
SUI13.31
  
 SB
4
Gnima Faye
Gnima Faye ('84)
SEN13.31
  
 SB
5
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.36
  
 PB
6
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.44
  
 SB
7
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA13.53
  
 PB
Alice Decaux
Alice Decaux ('85)
FRA DQ
  
 
Finale B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL13.92
  
 SB
2
Coralie Comte
Coralie Comte ('95)
FRA13.94
  
 
3
Alexane Bornoz
Alexane Bornoz ('96)
SUI14.09
  
 
4
Chrystie Lange
Chrystie Lange ('95)
FRA14.12
  
 
5
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE14.29
  
 
6
Carine Allard
Carine Allard ('92)
FRA14.40
  
 
7
Irina Strebel
Irina Strebel ('96)
SUI14.44
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Noemi Zbären
Noemi Zbären ('94)
SUI13.04
q
  
 
2
Alice Decaux
Alice Decaux ('85)
FRA13.05
q
  
 =SB
3
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.19
q
  
 SB
4
Clélia Reuse
Clélia Reuse ('88)
SUI13.39
q
  
 SB
5
Gnima Faye
Gnima Faye ('84)
SEN13.62
q
  
 
6
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.71
q
  
 
7
Chrystie Lange
Chrystie Lange ('95)
FRA13.97
q
  
 SB
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Alexane Bornoz
Alexane Bornoz ('96)
SUI13.99
q
  
 
2
Coralie Comte
Coralie Comte ('95)
FRA14.00
q
  
 
3
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE14.13
q
  
 SB
4
Ellen Sprunger
Ellen Sprunger ('86)
SUI14.37
  
 SB
4
Irina Strebel
Irina Strebel ('96)
SUI14.37
q
  
 SB
Sara Balduchelli
Sara Balduchelli ('87)
ITA DQ
  
 
Indledende 3
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.64
q
  
 
2
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA13.93
q
  
 PB
3
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL14.13
q
  
 SB
4
Carine Allard
Carine Allard ('92)
FRA14.32
q
  
 
Majella Hauri
Majella Hauri ('95)
SUI DQ
  
 
Eveline Rebsamen
Eveline Rebsamen ('94)
SUI DNF
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Meghan Beesley
Meghan Beesley ('89)
GBR55.48
  
 SB
3Stina TroestStina Troest ('94)DEN56.02
  
 PB
4
Robine Schürmann
Robine Schürmann ('89)
SUI56.65
  
 PB
5
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI57.12
  
 PB
6
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR57.18
  
 SB
7
Petra Fontanive
Petra Fontanive ('88)
SUI57.19
  
 SB
8
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR58.98
  
 SB
Finale B
1
Francesca Doveri
Francesca Doveri ('82)
ITA57.10
  
 SB
2
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA58.09
  
 SB
3
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR58.17
  
 PB
4
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR58.32
  
 
5
Margaux Soriano
Margaux Soriano ('93)
FRA58.92
  
 
6
Jasmine Ambowode
Jasmine Ambowode ('90)
FRA1:02.34
  
 
Finale C
1
Anais Seiller
Anais Seiller ('97)
FRA58.59
  
 PB
2
Eleonora Marchiando
Eleonora Marchiando ('97)
ITA59.43
  
 PB
3Bettina MeyerBettina Meyer ('88)SUI59.91
  
 PB
4
Nessa Millet
Nessa Millet ('94)
IRL1:00.08
  
 SB
5
Leslie Delgado
Leslie Delgado ('89)
POR1:00.39
  
 SB
6
Emily First
Emily First ('95)
GBR1:01.02
  
 
Finale D
1
Gaelle Overney
Gaelle Overney ('89)
SUI1:01.31
  
 
2
Eléonore Paupe
Eléonore Paupe ('92)
SUI1:02.30
  
 
3
Charline Gonin
Charline Gonin ('91)
SUI1:02.60
  
 
4
Chloé Oberson
Chloé Oberson ('88)
SUI1:02.78
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Vieira Liliana Vieira
Vieira Liliana Vieira ('84)
POR1.70
  
 PB
2
Samantha Medina
Samantha Medina ('92)
SUI1.70
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Chloé Henry
Chloé Henry ('87)
BEL4.21
  
 SB
2
Sirine Ebondo
Sirine Ebondo ('83)
TUN4.01
  
 
3
Jessica Botter
Jessica Botter ('88)
SUI3.81
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Munich Tovar
Munich Tovar ('89)
VEN6.32
+1.5
  
 
2
Sarah McCarthy
Sarah McCarthy ('95)
IRL6.23
+0.4
  
 
3
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA6.10
+1.0
  
 SB
4
Jolien Leemans
Jolien Leemans ('94)
BEL5.96
+0.1
  
 
5
Emily Wright
Emily Wright ('98)
GBR5.92
-0.4
  
 
6
Fatim Affessi
Fatim Affessi ('93)
SUI5.90
0.0
  
 
7
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA5.83
+1.2
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Marthe Mioland
Marthe Mioland ('93)
FRA12.45
-1.2
  
 
2
Elenore Bailly
Elenore Bailly ('91)
FRA12.43
+0.9
  
 
3
Jade De Souza
Jade De Souza ('98)
FRA12.19
-0.7
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ellen Sprunger
Ellen Sprunger ('86)
SUI12.69
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Lu Huihui 
Lu Huihui  ('89)
CHN58.19
  
 
 
54.4058.1658.19  X  –  –  
2
Li Lingwei 
Li Lingwei  ('89)
CHN56.78
  
 
 
56.78  X  –  –  –  –  
3
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA54.56
  
 
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
4
 
  
FRA44.79
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80