Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Loughborough GBR: Loughborough EAP Meeting 18.7.2015

M 100 m    
Finale 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey ('88)
GBR10.16
  
 SB
2
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
GBR10.16
  
 SB
3
Seye Ogunlewe
Seye Ogunlewe ('91)
NGR10.19
  
 PB
4
Akeem Haynes
Akeem Haynes ('92)
CAN10.32
  
 
5
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR10.38
  
 
6
Samuel Osewa
Samuel Osewa ('91)
GBR10.38
  
 PB
7
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.40
  
 
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR DQ
  
 
Finale 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Edmond Amaning
Edmond Amaning ('93)
GBR10.58
  
 
2
Sam Miller
Sam Miller ('93)
GBR10.59
  
 
3
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR10.59
  
 
4
Mark Lewis-Francis
Mark Lewis-Francis ('82)
GBR10.60
  
 
5
Daniel Obeng
Daniel Obeng ('93)
GBR10.60
  
 PB
Finale 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.61
  
 
2
Eugene Ayanful
Eugene Ayanful ('90)
GHA10.64
  
 
3
Ben Stephenson
Ben Stephenson ('92)
GBR10.68
  
 
4
Owin Sinclair
Owin Sinclair ('97)
GBR10.74
  
 SB
5
Ross Maxwell
Ross Maxwell ('96)
GBR10.74
  
 PB
6
Liam Clowes
Liam Clowes ('92)
GBR10.82
  
 =PB
7
James Griffiths
James Griffiths ('92)
GBR10.88
  
 
8
Alec Thomas
Alec Thomas ('96)
GBR10.92
  
 
Finale 4
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Omari Barton-Elington
Omari Barton-Elington ('90)
GBR10.62
  
 PB
2
Yannick Phippen
Yannick Phippen ('92)
GBR10.70
  
 PB
3
Richard Taylor
Richard Taylor ('93)
GBR10.83
  
 PB
Finale 5
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey ('88)
GBR10.19
  
 
2
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.31
  
 PB
3
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.31
  
 
4
Seye Ogunlewe
Seye Ogunlewe ('91)
NGR10.32
  
 
6
Akeem Haynes
Akeem Haynes ('92)
CAN10.38
  
 
7
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
GBR10.41
  
 
8
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR10.41
  
 
Finale 6
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Sam Miller
Sam Miller ('93)
GBR10.52
  
 
2
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.55
  
 
3
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR10.56
  
 
4
Eugene Ayanful
Eugene Ayanful ('90)
GHA10.56
  
 
5
Edmond Amaning
Edmond Amaning ('93)
GBR10.59
  
 
6
Daniel Obeng
Daniel Obeng ('93)
GBR10.61
  
 
7
Omari Barton-Elington
Omari Barton-Elington ('90)
GBR10.64
  
 
Finale 7
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Owin Sinclair
Owin Sinclair ('97)
GBR10.57
  
 =PB
2
Ben Stephenson
Ben Stephenson ('92)
GBR10.60
  
 
3
Liam Clowes
Liam Clowes ('92)
GBR10.76
  
 PB
4
Alec Thomas
Alec Thomas ('96)
GBR10.82
  
 
Finale 8
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Ross Maxwell
Ross Maxwell ('96)
GBR10.71
  
 PB
2
Yannick Phippen
Yannick Phippen ('92)
GBR10.77
  
 
3
James Griffiths
James Griffiths ('92)
GBR10.86
  
 
4
Richard Taylor
Richard Taylor ('93)
GBR10.90
  
 
5
Adel Sesay
Adel Sesay ('90)
SLE10.94
  
 
M 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Chris Clarke
Chris Clarke ('90)
GBR20.75
  
 
2
Delano Williams
Delano Williams ('93)
GBR20.78
  
 
3
Leon Reid
Leon Reid ('94)
GBR20.79
  
 
4
Edino Steele
Edino Steele ('87)
JAM20.87
  
 
5
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED21.05
  
 
6
Antonio Infantino
Antonio Infantino ('91)
GBR21.20
  
 
7
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR21.31
  
 SB
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR20.96
  
 
2
Nigel Levine
Nigel Levine ('89)
GBR21.12
  
 
3
Edmond Amaning
Edmond Amaning ('93)
GBR21.16
  
 
4
Theo Campbell
Theo Campbell ('91)
GBR21.43
  
 
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR DQ
  
 
Finale C
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR21.38
  
 
2
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR21.57
  
 
3
Ben Stephenson
Ben Stephenson ('92)
GBR21.58
  
 PB
4
Richard Buck
Richard Buck ('86)
GBR21.59
  
 SB
5
Michael Warner
Michael Warner ('90)
GBR21.73
  
 
6
Yannick Phippen
Yannick Phippen ('92)
GBR21.77
  
 PB
7
Alec Thomas
Alec Thomas ('96)
GBR21.89
  
 
8
Elliott Rutter
Elliott Rutter ('95)
GBR21.98
  
 PB
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Liam Clowes
Liam Clowes ('92)
GBR21.48
  
 PB
2
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR21.93
  
 PB
3
Jay Raradza
Jay Raradza ('96)
GBR21.94
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Martyn Rooney
Martyn Rooney ('87)
GBR45.58
  
 
2
Nigel Levine
Nigel Levine ('89)
GBR46.02
  
 
3
Jamie Bowie
Jamie Bowie ('89)
GBR46.43
  
 
4Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN46.45
  
 
5
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.69
  
 
6
Richard Buck
Richard Buck ('86)
GBR46.81
  
 
7
Dwayne Cowan
Dwayne Cowan ('85)
GBR47.38
  
 
8
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR47.73
  
 
Finale B
1
Chris Clarke
Chris Clarke ('90)
GBR47.37
  
 SB
3
Zak Curran
Zak Curran ('93)
IRL47.58
  
 
4
Michael Warner
Michael Warner ('90)
GBR48.07
  
 
5
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR48.39
  
 
Rory Evans
Rory Evans ('89)
GBR DNF
  
 
Finale C
1
Greg Louden
Greg Louden ('92)
GBR48.16
  
 
2
Patrick Swan
Patrick Swan ('88)
GBR48.54
  
 
3
Nathan Hilton
Nathan Hilton ('90)
GBR48.56
  
 SB
4
Danny Higham
Danny Higham ('90)
GBR48.90
  
 
Finale D
1
Guy Learmonth
Guy Learmonth ('92)
GBR48.55
  
 PB
2
Mark Williams
Mark Williams ('94)
GBR48.99
  
 PB
M 110 m hæk    
Finale 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR13.55
  
 =SB
2
Ben Reynolds
Ben Reynolds ('90)
IRL13.61
  
 SB
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.67
  
 
4
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR14.11
  
 
5
Erik Leeflang
Erik Leeflang ('89)
NED14.15
  
 SB
6
Jack Kirby
Jack Kirby ('96)
GBR14.60
  
 PB
Finale 2
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.54 w
  
 
2
Logan Taylor
Logan Taylor ('86)
USA13.68 w
  
 
3
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR13.80 w
  
 
4
Tjendo Samuel
Tjendo Samuel ('89)
NED13.91 w
  
 
5
Julián Ortíz
Julián Ortíz ('90)
ESP13.98 w
  
 
6
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR13.98 w
  
 
7
Andy Blow
Andy Blow ('85)
GBR14.52 w
  
 
8
Ashley Wilson
Ashley Wilson ('90)
IRL14.59 w
  
 
Finale 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
BRA13.65
  
 
2
David King
David King ('94)
GBR13.71
  
 
3
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR13.76
  
 SB
4
Julian Adeniran
Julian Adeniran ('88)
GBR14.08
  
 SB
5
Glen Elsdon
Glen Elsdon ('92)
GBR14.31
  
 
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR DQ
  
 
Finale 4
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.44
  
 
2
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
BRA13.52
  
 PB
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.64
  
 
4
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR13.70
  
 
5
William Sharman
William Sharman ('84)
GBR13.71
  
 SB
6
David King
David King ('94)
GBR13.74
  
 
7
Logan Taylor
Logan Taylor ('86)
USA13.74
  
 
Finale 5
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Tjendo Samuel
Tjendo Samuel ('89)
NED13.78
  
 PB
2
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR13.81
  
 
3
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR13.92
  
 
4
Julián Ortíz
Julián Ortíz ('90)
ESP14.05
  
 
5
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR14.05
  
 
6
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.18
  
 
7
Erik Leeflang
Erik Leeflang ('89)
NED14.27
  
 
Julian Adeniran
Julian Adeniran ('88)
GBR DNF
  
 
Finale 6
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Peter Moreno
Peter Moreno ('90)
NGR14.48
  
 PB
2
Andy Blow
Andy Blow ('85)
GBR14.53
  
 
3
Glen Elsdon
Glen Elsdon ('92)
GBR14.62
  
 
4
Ashley Wilson
Ashley Wilson ('90)
IRL14.66
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR49.86
  
 
2
Jacob Paul
Jacob Paul ('95)
GBR50.38
  
 =PB
3
Amaechi Morton
Amaechi Morton ('89)
NGR50.50
  
 SB
4
Jack Houghton
Jack Houghton ('93)
GBR50.75
  
 
5
Rhys Williams
Rhys Williams ('84)
GBR51.90
  
 
Tom Burton
Tom Burton ('88)
GBR DNF
  
 
James Forman
James Forman ('91)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Michael Bingham
Michael Bingham ('86)
GBR51.94
  
 PB
2
Matthew Sumner
Matthew Sumner ('92)
GBR52.13
  
 
3
Tom Moakes
Tom Moakes ('90)
GBR53.18
  
 
4
Lennox Thompson
Lennox Thompson ('93)
GBR53.57
  
 
Finale C
1
Chris McAlister
Chris McAlister ('95)
GBR52.78
  
 
2
Connor Henderson
Connor Henderson ('92)
PHI53.14
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Brett Morse
Brett Morse ('89)
GBR63.06
  
 
2
Hannes Kirchler
Hannes Kirchler ('78)
ITA61.15
  
 
3
Erik Cadée
Erik Cadée ('84)
NED60.53
  
 
4
Rutger Smith
Rutger Smith ('81)
NED60.44
  
 
5
Zane Duquemin
Zane Duquemin ('91)
GBR57.80
  
 
6
Mark Plowman
Mark Plowman ('85)
GBR54.31
  
 
7
Nicholas Percy
Nicholas Percy ('94)
GBR54.12
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Marco Lingua
Marco Lingua ('78)
ITA78.29
  
 SB
2
Mark Dry
Mark Dry ('87)
GBR76.56
  
 
3
Chris Bennett
Chris Bennett ('89)
GBR74.02
  
 
4
Chris Shorthouse
Chris Shorthouse ('88)
GBR69.09
  
 PB
5
Craig Murch
Craig Murch ('93)
GBR66.45
  
 PB
K 100 m    
Finale 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR11.54
  
 
2
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.66
  
 
3
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED11.74
  
 
4
Montell Douglas
Montell Douglas ('86)
GBR11.74
  
 SB
5
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR11.85
  
 
Finale 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR11.43
  
 PB
2
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.57
  
 PB
3
Montell Douglas
Montell Douglas ('86)
GBR11.64
  
 SB
4
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED11.70
  
 
6
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR11.94
  
 
7
Shereen Charles
Shereen Charles ('84)
GBR12.08
  
 PB
Finale 3
1
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR11.90
  
 PB
2
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR11.97
  
 
3
Shereen Charles
Shereen Charles ('84)
GBR12.10
  
 
K 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR23.57 w
  
 
2
Ashley Kelly
Ashley Kelly ('91)
IVB23.68 w
  
 
3
Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies ('94)
GBR23.95 w
  
 
4
Samantha Edwards
Samantha Edwards ('90)
ANT24.19 w
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR23.81
  
 SB
2
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV24.13
  
 
3
Tara Marie Norum
Tara Marie Norum ('91)
NOR24.30
  
 SB
5
Monique Dell
Monique Dell ('85)
NZL24.43
  
 
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR24.35
  
 SB
2
Stacey Downie
Stacey Downie ('87)
GBR24.69
  
 
3
Jill Cherry
Jill Cherry ('98)
GBR24.71
  
 
4
Emma Pullen
Emma Pullen ('89)
GBR24.87
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Shana Cox
Shana Cox ('85)
GBR53.29
  
 
2
Mary Iheke
Mary Iheke ('90)
GBR53.66
  
 
3
Carline Muir
Carline Muir ('87)
CAN53.69
  
 
4
Tara Marie Norum
Tara Marie Norum ('91)
NOR54.03
  
 
5
Ashley Kelly
Ashley Kelly ('91)
IVB54.16
  
 
6
Jordan Lavender
Jordan Lavender ('93)
USA54.62
  
 
7
Samantha Edwards
Samantha Edwards ('90)
ANT55.20
  
 
Finale B
1
Loren Bleaken
Loren Bleaken ('95)
GBR55.53
  
 
2
Beth van der Waal
Beth van der Waal ('88)
AUS56.14
  
 
3
Georgina Rogers
Georgina Rogers ('96)
GBR56.30
  
 
4
Diane Ramsay
Diane Ramsay ('93)
GBR56.98
  
 
5
Joanne Ryan
Joanne Ryan ('86)
GBR57.77
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Serita Solomon
Serita Solomon ('90)
GBR13.41
  
 
2
Holly Thomas
Holly Thomas ('94)
GBR14.09
  
 SB
3
Heather Paton
Heather Paton ('96)
GBR14.24
  
 
4
Stephanie Clitheroe
Stephanie Clitheroe ('95)
GBR14.28
  
 SB
Finale 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Meghan Beesley
Meghan Beesley ('89)
GBR13.30
  
 PB
2
Bethany Close
Bethany Close ('95)
GBR13.97
  
 
3
Emily Stevens
Emily Stevens ('91)
GBR14.02
  
 PB
4
Rebecca Jennings
Rebecca Jennings ('90)
GBR14.18
  
 PB
Finale 3
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Serita Solomon
Serita Solomon ('90)
GBR13.11
  
 
2
Meghan Beesley
Meghan Beesley ('89)
GBR13.21
  
 PB
3
Holly Thomas
Holly Thomas ('94)
GBR13.90
  
 PB
4
Emily Stevens
Emily Stevens ('91)
GBR13.96
  
 PB
5
Heather Paton
Heather Paton ('96)
GBR14.23
  
 
6
Bethany Close
Bethany Close ('95)
GBR14.39
  
 
Finale 4
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Rebecca Jennings
Rebecca Jennings ('90)
GBR14.32
  
 
2
Stephanie Clitheroe
Stephanie Clitheroe ('95)
GBR14.43
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Maeva Contion
Maeva Contion ('92)
FRA56.61
  
 
2
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR57.05
  
 
3
Christine McMahon
Christine McMahon ('92)
IRL58.05
  
 SB
4
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR58.36
  
 SB
5
Frida Persson
Frida Persson ('89)
SWE58.40
  
 
6
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR59.25
  
 
7
Gemma Rous
Gemma Rous ('85)
GBR59.95
  
 
Finale B
1
Leslie Delgado
Leslie Delgado ('89)
POR1:01.49
  
 
2
Avril Jackson
Avril Jackson ('86)
GBR1:01.58
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jade Lally
Jade Lally ('87)
GBR58.16
  
 
2
Kirsty Law
Kirsty Law ('86)
GBR53.14
  
 
3
Corinne Nugter
Corinne Nugter ('92)
NED50.29
  
 
4
Samantha Milner
Samantha Milner ('92)
GBR42.96
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sarah Holt
Sarah Holt ('87)
GBR67.27
  
 
2
Susan McKelvie
Susan McKelvie ('85)
GBR62.13
  
 
3
Lucy Marshall
Lucy Marshall ('81)
GBR59.38
  
 PB
4
Abbi Carter
Abbi Carter ('93)
GBR56.64
  
 
5
Sara Bobash
Sara Bobash ('94)
GBR55.78
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Goldie Sayers
Goldie Sayers ('82)
GBR59.53
  
 SB
2
Izzy Jeffs
Izzy Jeffs ('92)
GBR57.39
  
 SB
3
Laura Whittingham
Laura Whittingham ('86)
GBR52.91
  
 
4
Jo Blair
Jo Blair ('86)
GBR52.28
  
 SB
5
Freya Jones
Freya Jones ('93)
GBR50.27
  
 
6
Louise Lockwood
Louise Lockwood ('89)
GBR46.00
  
 
7
Hannah Johnson
Hannah Johnson ('94)
GBR42.83
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80