Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DT 1. div. øst 22.5.2016

M 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.04
  
 PB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.22
  
 SB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.32
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.52
  
 
Nicholas SchrøderNicholas Schrøder ('95)Amager AC11.63
  
 SB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.64
  
 PB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)Hvidovre AM11.90
  
 SB
Sam BuasriSam Buasri ('95)BAK12.21
  
 
M 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.84
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.97
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK23.39
  
 SB
Nicholas SchrøderNicholas Schrøder ('95)Amager AC23.49
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik23.76
  
 SB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)Frederiksberg IF23.77
  
 PB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF24.13
  
 SB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC24.69
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC48.28
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik51.99
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF53.26
  
 SB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC53.30
  
 SB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK54.92
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 55.52
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC58.69
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC2:02.47
  
 
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF2:04.06
  
 SB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 2:05.65
  
 
Lukas JensenLukas Jensen ('97)BAK2:06.16
  
 SB
Nicolai YtteNicolai Ytte ('85)Greve Atletik2:17.84
  
 SB
Andreas Rumin KjærAndreas Rumin Kjær AGF Atletik2:34.05
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC4:05.87
  
 
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC4:11.74
  
 SB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC4:13.92
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK4:16.22
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF4:20.80
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5:07.11
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC16:00.84
  
 
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC16:22.32
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:35.70
  
 SB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC17:20.30
  
 SB
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK17:32.54
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Kristian IpsenKristian Ipsen ('93)BAK17.05
  
 SB
Brian PredstrupBrian Predstrup ('74)Amager AC17.12
  
 SB
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik18.27
  
 PB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)Frederiksberg IF20.65
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF57.51
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik59.20
  
 PB
Joachim MunksgaardJoachim Munksgaard ('97)Amager AC1:00.32
  
 PB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK1:06.60
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK1.90
  
 PB
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF1.79
  
 SB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC1.64
  
 SB
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.64
  
 
Bruce BuasriBruce Buasri ('95)BAK1.64
  
 
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC1.64
  
 SB
Lars BachLars Bach ('69)BAC1.64
  
 SB
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik1.54
  
 SB
Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik1.54
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.34
  
 
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC4.14
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik3.34
  
 SB
Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik2.94
  
 SB
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC2.74
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF2.14
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.86
+0.4
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.49
+0.4
  
 
Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC6.10
+1.5
  
 PB
Michael Rangel PedersenMichael Rangel Pedersen ('94)BAC6.03
+1.5
  
 PB
Asger BartelsAsger Bartels ('97)Hvidovre AM5.74
-0.3
  
 PB
John HandryziakJohn Handryziak ('80)Frederiksberg IF5.64
+1.0
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
Brian PredstrupBrian Predstrup ('74)Amager AC12.47
+1.1
  
 SB
Emil DamgaardEmil Damgaard ('99)Frederiksberg IF12.26
+0.1
  
 PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)BAK11.88
+1.6
  
 SB
Joachim MunksgaardJoachim Munksgaard ('97)Amager AC11.56
+1.1
  
 SB
Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik10.97
+1.0
  
 SB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK10.91
+0.3
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC12.64
  
 SB
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC11.67
  
 SB
Kjeld MuffKjeld Muff ('68)Greve Atletik11.52
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK11.12
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK11.08
  
 PB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC10.94
  
 SB
Lars HanssonLars Hansson ('70)Amager AC10.92
  
 SB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik10.65
  
 SB
Jesper ReicheJesper Reiche ('85)Frederiksberg IF10.28
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC34.94
  
 
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF33.91
  
 SB
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC31.21
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik30.78
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK30.33
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK28.00
  
 PB
Kjeld MuffKjeld Muff ('68)Greve Atletik27.61
  
 SB
Thorbjørn MikkelsenThorbjørn Mikkelsen ('82)BAC19.86
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK43.12
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK42.65
  
 PB
Lars HanssonLars Hansson ('70)Amager AC38.80
  
 SB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC37.75
  
 SB
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC30.13
  
 SB
Frank NielsenFrank Nielsen ('68)Greve Atletik27.96
  
 SB
Jesper ReicheJesper Reiche ('85)Frederiksberg IF24.31
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Michael NielsenMichael Nielsen ('66)BAK52.41
  
 SB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik51.69
  
 SB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK44.67
  
 SB
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC43.05
  
 SB
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC39.29
  
 
Johnny BaggeJohnny Bagge ('76)BAC34.53
  
 PB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)Frederiksberg IF27.98
  
 SB
Thorbjørn MikkelsenThorbjørn Mikkelsen ('82)BAC16.08
  
 PB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.61
  
 =SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.07
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC13.22
  
 PB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik13.31
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.35
  
 SB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF13.67
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik14.22
  
 SB
Luka Lund KristiansenLuka Lund Kristiansen ('01)BAC14.38
  
 PB
K 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM26.46
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC27.25
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta27.67
  
 PB
Georgine Wieth-KltgaardGeorgine Wieth-Kltgaard ('01)Holte Atletik28.85
  
 PB
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik30.68
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC58.44
  
 SB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:04.45
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF1:05.76
  
 PB
Ida JacobsenIda Jacobsen ('99)Holte Atletik1:06.50
  
 PB
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)BAK1:07.27
  
 SB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik1:08.88
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:15.38
  
 
Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:15.39
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF2:28.82
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC2:29.22
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik2:53.85
  
 
Natascha ClausenNatascha Clausen ('99)Helsingør IF2:56.35
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:37.35
  
 PB
2Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:38.71
  
 SB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK5:44.29
  
 SB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF6:09.46
  
 PB
Jeanne SjørslevJeanne Sjørslev ('70)Greve Atletik7:06.03
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC20:09.34
  
 PB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK20:53.09
  
 
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC21:01.56
  
 PB
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik21:04.68
  
 PB
Jeanne SjørslevJeanne Sjørslev ('70)Greve Atletik26:20.49
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF16.67
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC17.94
  
 PB
Mie KjærMie Kjær ('76)BAC18.29
  
 SB
Cirkeline HindsbergCirkeline Hindsberg ('02)Greve Atletik19.09
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik20.27
  
 PB
Katja MüllertzKatja Müllertz ('90)BAK21.33
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC1:03.87
  
 SB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1:14.86
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik1:15.52
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik1:18.76
  
 PB
Katja MüllertzKatja Müllertz ('90)BAK1:23.55
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.65
  
 
Katja MüllertzKatja Müllertz ('90)BAK1.44
  
 SB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.44
  
 PB
Frida AhlmannFrida Ahlmann ('98)Greve Atletik1.39
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK1.39
  
 PB
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik1.34
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.34
  
 PB
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.14
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.84
  
 SB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC2.14
  
 SB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1.84
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.69
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.43
+0.3
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta4.98
-0.1
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK4.94
+1.5
  
 SB
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.83
0.0
  
 SB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.80
0.0
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF4.61
+1.0
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta4.48
0.0
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.40
-0.8
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF10.48
0.0
  
 SB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC10.08
+0.2
  
 PB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik9.97
+0.3
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK9.60
+1.0
  
 PB
Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik8.88
+1.7
  
 SB
Cirkeline HindsbergCirkeline Hindsberg ('02)Greve Atletik8.78
+0.4
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta30.34
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.93
  
 
Hanne Risbjerg SørensenHanne Risbjerg Sørensen ('72)Holte Atletik26.01
  
 SB
Christine TillingChristine Tilling ('99)BAC23.45
  
 PB
Anne Mette LindeAnne Mette Linde ('64)BAC23.12
  
 SB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta23.01
  
 PB
Caroline BrathCaroline Brath BAK18.35
  
 
Mathilde HammerrupMathilde Hammerrup Greve Atletik16.97
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik27.56
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK26.08
  
 SB
Nicoline LandgreenNicoline Landgreen ('01)Greve Atletik23.16
  
 PB
Anne Mette LindeAnne Mette Linde ('64)BAC20.22
  
 SB
Mie KjærMie Kjær ('76)BAC19.77
  
 SB
Mathilde HammerrupMathilde Hammerrup Greve Atletik19.07
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Hanne Risbjerg SørensenHanne Risbjerg Sørensen ('72)Holte Atletik34.91
  
 SB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta27.19
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik27.00
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF25.64
  
 PB
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC25.57
  
 SB
Jeanne SjørslevJeanne Sjørslev ('70)Greve Atletik24.69
  
 SB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF24.41
  
 PB
Christine TillingChristine Tilling ('99)BAC15.34
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020