Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Genève SUI: Meeting International de Genève, Memorial Georges Caillat, Stade du Bout-du-Monde 11.6.2016

M 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
James Ellington
James Ellington ('85)
GBR10.16
  
 
2
Ojie Edoburun
Ojie Edoburun ('96)
GBR10.21
  
 SB
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.29
  
 
4
Sydney Siame
Sydney Siame ('97)
ZAM10.34
  
 
5
Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey ('88)
GBR10.36
  
 
6
Brian Kasinda
Brian Kasinda ('97)
ZAM10.42
  
 
7
Bruno de Barros
Bruno de Barros ('87)
BRA10.43
  
 
Indledende 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Jorge Henrique Vides
Jorge Henrique Vides ('92)
BRA10.26
  
 PB
2
Ricardo Mario de Souza
Ricardo Mario de Souza ('94)
BRA10.32
  
 
3
Alex Wilson
Alex Wilson ('90)
SUI10.37
  
 
4
David Lima
David Lima ('90)
POR10.41
  
 
5
Aldemir Gomes da Silva
Aldemir Gomes da Silva ('92)
BRA10.47
  
 
5
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.47
  
 
7
Titus Kafunda
Titus Kafunda ('93)
ZAM10.51
  
 
8
Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux ('87)
FRA10.56
  
 
Indledende 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Giovanni Galbieri
Giovanni Galbieri ('93)
ITA10.50
  
 
2
Pierre Vincent
Pierre Vincent ('92)
FRA10.52
  
 
3
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.53
  
 
4
Chidamba Hazemba
Chidamba Hazemba ('97)
ZAM10.55
  
 
5
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN10.58
  
 
6Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN10.65
  
 
7
Ben Bassaw
Ben Bassaw ('89)
FRA10.71
  
 SB
Indledende 4
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Federico Cattaneo
Federico Cattaneo ('93)
ITA10.44
  
 
2
Jason Smyth
Jason Smyth ('87)
IRL10.56
  
 
3
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN10.58
  
 
4
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN10.64
  
 
4
Jeffrey Lami
Jeffrey Lami ('94)
FRA10.64
  
 
7
So Chun Hong 
So Chun Hong  ('93)
HKG10.78
  
 
Indledende 5
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Eseosa Desalu
Eseosa Desalu ('94)
ITA10.40
  
 PB
2
Ng Ka Fung 
Ng Ka Fung  ('92)
HKG10.51
  
 SB
3
Tommy Ramdhan
Tommy Ramdhan ('96)
GBR10.53
  
 SB
4
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.61
  
 
5
Elijah Mensah
Elijah Mensah ('90)
ITA10.67
  
 SB
6
Bruno Naprix
Bruno Naprix ('88)
FRA10.69
  
 
7
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE10.80
  
 
Indledende 6
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2
Lai Chun Ho 
Lai Chun Ho  ('89)
HKG10.63
  
 
3
Jonathon Browning
Jonathon Browning ('93)
IRL10.72
  
 SB
4
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE10.87
  
 
5
Tang Yik Chun 
Tang Yik Chun  ('86)
HKG10.93
  
 
Indledende 7
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Kalilou Bouare
Kalilou Bouare ('99)
FRA10.90
  
 
2
Yohann Nguessan
Yohann Nguessan ('97)
FRA11.08
  
 
3
William Reppert
William Reppert ('98)
FRA11.12
  
 
4
Tristan van Sull
Tristan van Sull ('92)
BEL11.23
  
 
M 200 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Danny Talbot
Danny Talbot ('91)
GBR20.39
  
 SB
2
James Ellington
James Ellington ('85)
GBR20.65
  
 
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED20.69
  
 
4
Ojie Edoburun
Ojie Edoburun ('96)
GBR20.87
  
 PB
5
David Lima
David Lima ('90)
POR20.88
  
 
6
Sydney Siame
Sydney Siame ('97)
ZAM21.03
  
 
Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux ('87)
FRA DNF
  
 
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Jeffrey John
Jeffrey John ('92)
FRA20.70
  
 SB
2
Adam Gemili
Adam Gemili ('93)
GBR20.91
  
 SB
3
Antonio Infantino
Antonio Infantino ('91)
ITA20.95
  
 
4
Alex Wilson
Alex Wilson ('90)
SUI20.96
  
 
5
Chidamba Hazemba
Chidamba Hazemba ('97)
ZAM22.02
  
 SB
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL DQ
  
 
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2
Joel Burgunder
Joel Burgunder ('91)
SUI21.27
  
 
3
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR21.37
  
 
4
Ben Bassaw
Ben Bassaw ('89)
FRA21.47
  
 SB
5
Titus Kafunda
Titus Kafunda ('93)
ZAM21.55
  
 
6
Joseph Millar
Joseph Millar ('92)
NZL21.73
  
 
Finale D
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
FIN21.11
  
 SB
2
Elijah Mensah
Elijah Mensah ('90)
ITA21.17
  
 SB
3
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR21.25
  
 
4
Brian Kasinda
Brian Kasinda ('97)
ZAM21.29
  
 
5
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA21.47
  
 SB
Finale E
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Tommy Ramdhan
Tommy Ramdhan ('96)
GBR21.14
  
 SB
2
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL21.17
  
 PB
3
Loic Naprix
Loic Naprix ('93)
FRA21.46
  
 
4
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR21.84
  
 PB
5
Jeffrey Lami
Jeffrey Lami ('94)
FRA56.18
  
 SB
Finale F
Vind: -1.3
Vind: -1.3
2
Toumane Coulibaly
Toumane Coulibaly ('88)
FRA21.33
  
 PB
3
Tim Uhlir
Tim Uhlir ('98)
SUI21.71
  
 
4
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE21.98
  
 
5
Nans André
Nans André ('97)
FRA22.27
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Matteo Galvan
Matteo Galvan ('88)
ITA45.86
  
 SB
2
Mame-Ibra Anne
Mame-Ibra Anne ('89)
FRA46.12
  
 
3
Steven Solomon
Steven Solomon ('93)
AUS46.36
  
 
4
Dwayne Cowan
Dwayne Cowan ('85)
GBR46.83
  
 
5
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR46.87
  
 
6
Sadam Koumi
Sadam Koumi ('94)
SUD47.25
  
 
Finale B
1
Theo Campbell
Theo Campbell ('91)
GBR46.39
  
 
2
Ben Offereins
Ben Offereins ('86)
AUS46.63
  
 
3
Toumane Coulibaly
Toumane Coulibaly ('88)
FRA46.73
  
 
4
Alex Beck
Alex Beck ('92)
AUS47.14
  
 
5
Nigel Levine
Nigel Levine ('89)
GBR47.25
  
 
6
Jamie Bowie
Jamie Bowie ('89)
GBR47.34
  
 
7
Thomas Jordier
Thomas Jordier ('94)
FRA48.28
  
 
Finale C
1
Elliott Rutter
Elliott Rutter ('95)
GBR47.00
  
 SB
2
Julien Watrin
Julien Watrin ('92)
BEL47.36
  
 
3
Johan Delasse
Johan Delasse ('84)
FRA47.42
  
 
4
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL47.58
  
 
5
Andrew Steele
Andrew Steele ('84)
GBR47.67
  
 SB
6
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL47.70
  
 
7
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL48.04
  
 
Finale D
1
Alexandre Divet
Alexandre Divet ('93)
FRA47.37
  
 
2
Seppe Thijs
Seppe Thijs ('92)
BEL47.42
  
 
3
Luca Flück
Luca Flück ('96)
SUI47.50
  
 
4
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR47.53
  
 
5
Silvan Lutz
Silvan Lutz ('90)
SUI47.76
  
 
6Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA47.93
  
 
7
David Gillick
David Gillick ('83)
IRL48.37
  
 
Finale E
1
Craig Lynch
Craig Lynch ('90)
IRL47.31
  
 
2
Nicolas Courbiere
Nicolas Courbiere ('93)
FRA47.39
  
 
3
Tim Crowe
Tim Crowe ('91)
IRL47.46
  
 
4
Jonathan Vilaine
Jonathan Vilaine ('91)
FRA48.17
  
 
5
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR48.39
  
 
7
Brian Murphy
Brian Murphy ('82)
IRL48.62
  
 SB
Finale F
1
Bastien Mandrou
Bastien Mandrou ('94)
FRA47.83
  
 SB
2
Scott Barker
Scott Barker ('97)
GBR48.57
  
 SB
Patrick Swan
Patrick Swan ('88)
GBR DQ
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Amine Zahaf
Amine Zahaf ('97)
MAR3:45.19
  
 SB
1
Moïse Rususuruka
Moïse Rususuruka ('99)
SUI3:54.19
  
 PB
2
Marc Bill
Marc Bill ('97)
SUI3:49.36
  
 PB
3
Tom Elmer
Tom Elmer ('97)
SUI3:49.62
  
 PB
4
Said Mhaimer
Said Mhaimer ('97)
MAR3:50.75
  
 PB
5
Guillaume Laurent
Guillaume Laurent ('90)
SUI3:51.75
  
 PB
6
Ilias Hernandez
Ilias Hernandez ('93)
SUI3:53.50
  
 
7
Dimitri Bourgeois
Dimitri Bourgeois ('91)
FRA3:54.62
  
 PB
8
Florent Derail
Florent Derail ('87)
FRA3:54.79
  
 SB
9
Florian Lussy
Florian Lussy ('94)
SUI3:55.70
  
 SB
10
El Houssine Mouzoun
El Houssine Mouzoun ('89)
MAR3:56.55
  
 SB
Joaquim Jaeger
Joaquim Jaeger ('96)
SUI3:54.51
  
 PB
Mohad Abdikadar Sheikh Ali
Mohad Abdikadar Sheikh Ali ('93)
ITA DNF
  
 
Dáire Bermingham
Dáire Bermingham ('87)
IRL DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Benjamin Kiplagat
Benjamin Kiplagat ('89)
UGA8:22.05
  
 SB
2Tom WadeTom Wade ('89)GBR8:40.74
  
 
3
Dikotsi Lekopa
Dikotsi Lekopa ('88)
RSA9:00.63
  
 
4
Ben Coldray
Ben Coldray ('91)
GBR9:01.06
  
 
5
Tumisang Monnatlala
Tumisang Monnatlala ('95)
RSA9:08.55
  
 
M 110 m hæk    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.50
  
 =SB
2
Ryan Wilson
Ryan Wilson ('80)
USA13.72
  
 
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.79
  
 SB
4
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA13.80
  
 
5Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.83
  
 
6
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA14.29
  
 
7
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.30
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Emanuele Abate
Emanuele Abate ('85)
ITA13.75
  
 SB
2
Logan Taylor
Logan Taylor ('86)
USA13.78
  
 
3
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL13.95
  
 
4
Thomas Martinot-Lagarde
Thomas Martinot-Lagarde ('88)
FRA14.07
  
 
Finale C
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR14.07
  
 
2
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
AUS14.43
  
 
3
Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein ('92)
ITA14.54
  
 
4
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.59
  
 
5
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB14.73
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.64
q
  
 
2
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA13.76
q
  
 
3
Ryan Wilson
Ryan Wilson ('80)
USA13.88
q
  
 
4
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.10
q
  
 
5
Logan Taylor
Logan Taylor ('86)
USA14.13
q
  
 
6
Thomas Martinot-Lagarde
Thomas Martinot-Lagarde ('88)
FRA14.20
q
  
 
7
Abdulaziz Al-Mandeel
Abdulaziz Al-Mandeel ('89)
KUW14.70
  
 
8
Gregory Sedoc
Gregory Sedoc ('81)
NED14.83
  
 
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA13.83
q
  
 
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.98
q
  
 
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN14.07
q
  
 
4
Emanuele Abate
Emanuele Abate ('85)
ITA14.10
q
  
 
5
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL14.24
q
  
 
6
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR14.26
q
  
 
7
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
AUS14.39
q
  
 
Indledende 3
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.39
q
  
 
2
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB14.50
q
  
 
3
Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein ('92)
ITA14.56
q
  
 
Loic Desbonnes
Loic Desbonnes ('91)
FRA DNF
  
 
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE DNF
  
 
Kyler Martin
Kyler Martin ('91)
USA DNF
  
 
Indledende 4
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Maurus Meyer
Maurus Meyer ('95)
SUI14.59
  
 
2
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE14.61
  
 SB
3
Elie Agot
Elie Agot ('91)
FRA14.64
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jack Green
Jack Green ('91)
GBR49.05
  
 SB
2
Marcio Teles
Marcio Teles ('94)
BRA49.09
  
 PB
3
Mamadou Kasse Hann
Mamadou Kasse Hann ('86)
FRA49.15
  
 SB
4
Tom Burton
Tom Burton ('88)
GBR49.62
  
 SB
5
Rhys Williams
Rhys Williams ('84)
GBR49.68
  
 
6
Michaël Bultheel
Michaël Bultheel ('86)
BEL49.93
  
 
7
Amadou N'Diaye
Amadou N'Diaye ('92)
SEN50.11
  
 
Finale B
1
José Reynaldo Bencosme
José Reynaldo Bencosme ('92)
ITA49.77
  
 SB
2
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR49.89
  
 SB
3
Jacob Paul
Jacob Paul ('95)
GBR50.27
  
 
4
Richard Yates
Richard Yates ('86)
GBR50.53
  
 
5
Mario Lambrughi
Mario Lambrughi ('92)
ITA50.61
  
 
6
Mike Cochrane
Mike Cochrane ('91)
NZL52.86
  
 
7
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR1:08.15
  
 
Finale C
1
Cameron French
Cameron French ('92)
NZL50.20
  
 SB
2
Miloud Rahmouni
Miloud Rahmouni ('83)
ALG50.31
  
 SB
3
Chan Ka Chun 
Chan Ka Chun  ('89)
HKG50.99
  
 
4Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.41
  
 
5
Martin Lipton
Martin Lipton ('89)
GBR51.73
  
 
6
Tristan Thomas
Tristan Thomas ('86)
AUS52.40
  
 
Finale D
1
Jack Houghton
Jack Houghton ('93)
GBR50.73
  
 SB
2
Maxime Martin
Maxime Martin ('93)
FRA51.20
  
 SB
3
Kurt Couto
Kurt Couto ('85)
MOZ51.25
  
 
4
Erik Heggen
Erik Heggen ('92)
BEL51.59
  
 SB
5
Alain-Hervé Mfomkpa
Alain-Hervé Mfomkpa ('96)
SUI52.00
  
 
6
Dany Brand
Dany Brand ('96)
SUI52.20
  
 
7
Jason Harvey
Jason Harvey ('91)
IRL54.15
  
 
Finale E
1
Stéphane Yato
Stéphane Yato ('92)
FRA50.88
  
 SB
2
Hugo Grillas
Hugo Grillas ('89)
FRA51.12
  
 SB
3
Yann Senjaric
Yann Senjaric ('89)
CRO51.16
  
 SB
4
Benjamin Chevrol
Benjamin Chevrol ('86)
FRA51.43
  
 SB
5
Andreas Ritz
Andreas Ritz ('89)
SUI52.33
  
 SB
6
Guillaume Sarnette
Guillaume Sarnette ('93)
FRA52.77
  
 
7
Predea Manounou
Predea Manounou ('97)
FRA54.05
  
 
Finale F
1
Mattia Tajana
Mattia Tajana ('96)
SUI52.68
  
 
3
Timo Roth
Timo Roth ('94)
SUI54.04
  
 SB
4
Julien Cergneux
Julien Cergneux ('96)
SUI54.42
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Matt Roberts
Matt Roberts ('84)
GBR2.24
  
 SB
2
Andrea Lemmi
Andrea Lemmi ('84)
ITA2.20
  
 
5
Temfack Fernan Djoumessi
Temfack Fernan Djoumessi ('89)
CMR2.15
  
 =SB
6
Fabrice Saint Jean
Fabrice Saint Jean ('80)
FRA2.15
  
 
7
Mickaël Hanany
Mickaël Hanany ('83)
FRA2.15
  
 
8
Csaba Horváth
Csaba Horváth ('97)
HUN2.10
  
 PB
9
Martyn Bernard
Martyn Bernard ('84)
GBR2.10
  
 
10
Jan Osterwalder
Jan Osterwalder ('93)
SUI1.95
  
 SB
Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.15
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
GBR5.00
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Chan Ming Tai 
Chan Ming Tai  ('95)
HKG7.92
+0.4
  
 
2
Lazar Anić
Lazar Anić ('91)
SRB7.61
-0.1
  
 
4
Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler ('94)
SUI7.39
+1.3
  
 
5
Cedric Nolf
Cedric Nolf ('89)
BEL7.36
-0.2
  
 
6
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.21
0.0
  
 =SB
7
Jarod Biya
Jarod Biya 
SUI7.08
-1.1
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Kola Adedoyin
Kola Adedoyin ('91)
GBR15.52
-0.2
  
 SB
2
Dominique Rovetta Gasigwa
Dominique Rovetta Gasigwa ('93)
ITA15.51
-0.2
  
 SB
3
Jonathan Drack
Jonathan Drack ('88)
MRI15.38
-0.4
  
 
4
Yoann Rapinier
Yoann Rapinier ('89)
FRA15.38
+0.1
  
 
5
Zoltán Prekli
Zoltán Prekli ('91)
HUN15.19
-0.7
  
 PB
6
Michael Puplampu
Michael Puplampu ('90)
GBR14.78
-0.2
  
 
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE NM
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR19.19
  
 
2
Mateusz Mikos
Mateusz Mikos ('87)
POL18.92
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Roberto Bertolini
Roberto Bertolini ('85)
ITA78.17
  
 
2
Norbert Bonvecchio
Norbert Bonvecchio ('85)
ITA77.74
  
 SB
3
Attila Rab
Attila Rab ('94)
HUN70.50
  
 
4
Joe Dunderdale
Joe Dunderdale ('92)
GBR70.10
  
 
K 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Daryll Neita
Daryll Neita ('96)
GBR11.30
  
 PB
2
Asha Philip
Asha Philip ('90)
GBR11.34
  
 
3
Floriane Gnafoua
Floriane Gnafoua ('96)
FRA11.52
  
 
4
Sandra Gomis
Sandra Gomis ('83)
FRA11.54
  
 SB
5
Salomé Kora
Salomé Kora ('94)
SUI11.64
  
 
6
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN11.72
  
 
7
Céline Distel-Bonnet
Céline Distel-Bonnet ('87)
FRA11.83
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
GBR11.55
  
 
2
Laetitia Hermet
Laetitia Hermet ('94)
SUI11.95
  
 PB
3
Leisly Regulier
Leisly Regulier ('98)
FRA12.02
  
 SB
4
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI12.08
  
 SB
5
Eloise De La Taille
Eloise De La Taille ('99)
FRA12.09
  
 
Finale C
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL11.62
  
 
2
Audrey Alloh
Audrey Alloh ('87)
ITA11.70
  
 
3
Ayodelé Ikuesan
Ayodelé Ikuesan ('85)
FRA11.71
  
 
4
Vitoria Cristina Rosa
Vitoria Cristina Rosa ('96)
BRA11.79
  
 
5
María Gátou
María Gátou ('89)
GRE11.86
  
 SB
6
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL11.92
  
 
7
Joan Healy
Joan Healy ('92)
IRL12.00
  
 
Finale D
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI11.60
  
 
2
Sarah Murray
Sarah Murray ('93)
IRL11.93
  
 
3
Cornelia Halbheer
Cornelia Halbheer ('92)
SUI11.95
  
 
4
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL11.96
  
 SB
5
Niamh Whelan
Niamh Whelan ('90)
IRL11.99
  
 
6
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE12.03
  
 
7
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL12.19
  
 
Finale E
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1
Ilenia Draisci
Ilenia Draisci ('89)
ITA11.64
  
 
2
Estelle Raffai
Estelle Raffai ('98)
FRA11.89
  
 
3
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN11.96
  
 
4
Éva Kaptur
Éva Kaptur ('87)
HUN12.02
  
 
5
Esther Akihary
Esther Akihary ('87)
NED12.06
  
 
6
Joey Duck
Joey Duck ('89)
GBR12.13
  
 
7
Solenn Compper
Solenn Compper ('95)
FRA12.14
  
 
Finale F
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Tamara Murcia
Tamara Murcia ('98)
FRA11.81
  
 PB
2
Sarah McCarthy
Sarah McCarthy ('95)
IRL11.89
  
 PB
3
Muswama Kambundji
Muswama Kambundji ('96)
SUI11.99
  
 SB
4
Carla Andre
Carla Andre ('97)
FRA12.00
  
 
5
Krisztina Komiszár
Krisztina Komiszár ('92)
HUN12.13
  
 
6
Whitney Tie
Whitney Tie ('99)
FRA12.36
  
 
K 200 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Floria Guei
Floria Guei ('90)
FRA23.00
  
 PB
2
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
GBR23.27
  
 SB
3
Jennifer Galais
Jennifer Galais ('92)
FRA23.36
  
 
4
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA23.37
  
 SB
5
Gloria Hooper
Gloria Hooper ('92)
ITA23.41
  
 SB
6
Vitoria Cristina Rosa
Vitoria Cristina Rosa ('96)
BRA23.95
  
 
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE DNF
  
 
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL23.44
  
 
2
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN23.81
  
 
3
Sarah Atcho
Sarah Atcho ('95)
SUI23.85
  
 SB
4
Martina Amidei
Martina Amidei ('91)
ITA23.91
  
 SB
5
Estelle Raffai
Estelle Raffai ('98)
FRA24.16
  
 
6
Éva Kaptur
Éva Kaptur ('87)
HUN24.17
  
 SB
7
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL24.18
  
 
Finale C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah ('94)
FRA23.30
  
 PB
2
Helene Parisot
Helene Parisot ('92)
FRA23.71
  
 
3
Fanny Peltier
Fanny Peltier ('97)
FRA23.88
  
 
4
Mary Iheke
Mary Iheke ('90)
GBR24.10
  
 SB
5
Niamh Whelan
Niamh Whelan ('90)
IRL24.22
  
 
6
Orphee Neola
Orphee Neola ('91)
FRA24.22
  
 SB
7
Joey Duck
Joey Duck ('89)
GBR24.25
  
 
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI23.82
  
 PB
2
Giulia Arcioni
Giulia Arcioni ('86)
ITA23.85
  
 SB
3
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL24.01
  
 SB
4
Charlène Keller
Charlène Keller ('94)
SUI24.06
  
 SB
5
Fanette Humair
Fanette Humair ('91)
SUI24.32
  
 SB
6
Khoudjediata N'Diaye
Khoudjediata N'Diaye ('88)
FRA24.47
  
 
Finale E
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Cornelia Halbheer
Cornelia Halbheer ('92)
SUI23.97
  
 PB
3
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA24.05
  
 
4
Laetitia Hermet
Laetitia Hermet ('94)
SUI24.43
  
 
5
Catherine McManus
Catherine McManus ('92)
IRL24.52
  
 
6
Ayodelé Ikuesan
Ayodelé Ikuesan ('85)
FRA24.59
  
 SB
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.89
  
 SB
Finale F
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Federica Giannotti
Federica Giannotti ('92)
ITA24.27
  
 
2
Tamara Murcia
Tamara Murcia ('98)
FRA24.45
  
 PB
3
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR24.52
  
 PB
5
Steffi Creaner
Steffi Creaner ('91)
IRL25.13
  
 
6
Marion Couturier
Marion Couturier ('96)
FRA25.33
  
 
Finale G
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Emma Montoya
Emma Montoya ('99)
FRA24.70
  
 PB
2
Carla Andre
Carla Andre ('97)
FRA25.04
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies ('94)
GBR51.26
  
 PB
2
Kabange Mupopo
Kabange Mupopo ('92)
ZAM51.90
  
 
3
Emily Diamond
Emily Diamond ('91)
GBR51.95
  
 
4
Geisa Coutinho
Geisa Coutinho ('80)
BRA52.42
  
 
5
Morgan Mitchell
Morgan Mitchell ('94)
AUS52.42
  
 
6
Perri Shakes-Drayton
Perri Shakes-Drayton ('88)
GBR52.59
  
 SB
7
Carline Muir
Carline Muir ('87)
CAN53.02
  
 
Finale B
1
Laviai Nielsen
Laviai Nielsen ('96)
GBR52.94
  
 
2
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA53.14
  
 SB
3
Maria Benedicta Chigbolu
Maria Benedicta Chigbolu ('89)
ITA53.23
  
 
4
Kirsten McAslan
Kirsten McAslan ('93)
GBR54.10
  
 SB
5
Estelle Perrossier
Estelle Perrossier ('90)
FRA54.28
  
 
7
Laura Maddox
Laura Maddox ('90)
GBR57.74
  
 
Finale C
1
Elea Mariama Diarra
Elea Mariama Diarra ('90)
FRA53.22
  
 SB
2
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR53.85
  
 
3
Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah ('94)
FRA54.18
  
 
4
Victoria Ohuruogu
Victoria Ohuruogu ('93)
GBR54.22
  
 
5
Kelly Massey
Kelly Massey ('85)
GBR54.27
  
 
6
Laura Wake
Laura Wake ('91)
GBR55.32
  
 SB
7
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL58.02
  
 SB
Finale D
1
Lina Nielsen
Lina Nielsen ('96)
GBR53.68
  
 
2
Elena Bonfanti
Elena Bonfanti ('88)
ITA53.70
  
 
3
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL53.76
  
 
4
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL53.87
  
 
5
Thélia Sigère
Thélia Sigère ('85)
FRA54.23
  
 
6
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR54.40
  
 
Finale E
1
Mary Iheke
Mary Iheke ('90)
GBR53.81
  
 
2
Dorothé Évora
Dorothé Évora ('91)
POR55.00
  
 
3
Lyndsay Troode
Lyndsay Troode ('86)
AUS55.09
  
 
4
Anaïs Lufutucu
Anaïs Lufutucu ('92)
FRA55.26
  
 
5
Olivia Caesar
Olivia Caesar ('96)
GBR55.58
  
 
6
Loren Bleaken
Loren Bleaken ('95)
GBR56.24
  
 
7
Anais Desroses
Anais Desroses ('89)
FRA56.52
  
 
Finale F
1
Ciara McCallion
Ciara McCallion ('89)
IRL55.12
  
 
2
Veronica Vancardo
Veronica Vancardo 
SUI55.96
  
 
3
Simone Werner
Simone Werner ('93)
SUI56.65
  
 
4
Vanessa Zimmermann
Vanessa Zimmermann ('90)
SUI58.72
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Emily Dudgeon
Emily Dudgeon ('93)
GBR2:04.55
  
 
2
Lore Hoffmann
Lore Hoffmann ('96)
SUI2:05.34
  
 PB
3
Athina Bouakira
Athina Bouakira ('91)
ALG2:05.71
  
 PB
5
Imane Boukharta
Imane Boukharta ('92)
FRA2:06.64
  
 
6
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė ('88)
LTU2:07.21
  
 SB
7
Laura Hoarau
Laura Hoarau ('90)
FRA2:07.94
  
 PB
8
Stefanie Barmet
Stefanie Barmet ('92)
SUI2:08.96
  
 
10
Sonja Andenmatten
Sonja Andenmatten ('99)
SUI2:10.65
  
 
11
Maureen Jordan
Maureen Jordan ('97)
SUI2:12.79
  
 
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA2:05.71
  
 PB
Alexandra Bosshard
Alexandra Bosshard ('94)
SUI2:08.96
  
 PB
Finale B
1
Stefania Biscuola
Stefania Biscuola ('92)
ITA2:09.13
  
 PB
2
Pamela Märzendorfer
Pamela Märzendorfer ('82)
AUT2:10.14
  
 SB
3
Antje Pfüller
Antje Pfüller ('02)
GER2:11.03
  
 PB
4
Eugenie Morel
Eugenie Morel ('99)
FRA2:12.66
  
 
5
Carla Mendes
Carla Mendes ('94)
CPV2:13.18
  
 
6
Délphine Balliger
Délphine Balliger ('89)
SUI2:18.09
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
2
Mariola Ślusarczyk
Mariola Ślusarczyk ('90)
POL10:06.12
  
 PB
3
Valentina Costanza
Valentina Costanza ('87)
ITA10:21.42
  
 
4
Martina Merlo
Martina Merlo ('93)
ITA10:26.68
  
 
5
Lea Navarro
Lea Navarro ('97)
FRA10:27.52
  
 PB
6
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA10:40.67
  
 
7
Maria Maniadaki
Maria Maniadaki ('91)
GRE10:42.13
  
 PB
8Louise RodeLouise Rode ('97)DEN10:46.59
  
 
9
Jolanda Verstraten
Jolanda Verstraten ('83)
NED10:49.13
  
 SB
10
Sandra Teixeira
Sandra Teixeira ('78)
POR10:57.93
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Phylicia George
Phylicia George ('87)
CAN12.83
  
 
2
Nia Ali
Nia Ali ('88)
USA12.90
  
 
3
Clélia Rard-Reuse
Clélia Rard-Reuse ('88)
SUI13.10
  
 
4
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE13.28
  
 
5
Sandra Gomis
Sandra Gomis ('83)
FRA13.29
  
 
6
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.30
  
 
8
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.64
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA13.47
  
 PB
2
Sandra Sogoyou
Sandra Sogoyou ('91)
FRA13.54
  
 
3
Luca Kozák
Luca Kozák ('96)
HUN13.54
  
 
4
Giulia Pennella
Giulia Pennella ('89)
ITA13.57
  
 
5
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.60
  
 
6
Beate Schrott
Beate Schrott ('88)
AUT13.62
  
 
7
Karla Drew
Karla Drew ('89)
GBR13.63
  
 
8
Karen Jean-Francois
Karen Jean-Francois ('90)
FRA13.74
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.9
Vind: -1.9
1
Nia Ali
Nia Ali ('88)
USA13.15
q
  
 
2
Phylicia George
Phylicia George ('87)
CAN13.17
q
  
 
3
Clélia Rard-Reuse
Clélia Rard-Reuse ('88)
SUI13.18
q
  
 
4
Sandra Gomis
Sandra Gomis ('83)
FRA13.47
q
  
 
5
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.50
q
  
 
6
Beate Schrott
Beate Schrott ('88)
AUT13.83
q
  
 
7
Rochelle Coster
Rochelle Coster ('88)
NZL13.97
  
 
Indledende 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Elisávet Pesirídou
Elisávet Pesirídou ('92)
GRE13.42
q
  
 
2
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.52
q
  
 
3
Sandra Sogoyou
Sandra Sogoyou ('91)
FRA13.71
q
  
 
4
Giulia Pennella
Giulia Pennella ('89)
ITA13.77
q
  
 
5
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.96
  
 
6
Ellen Sprunger
Ellen Sprunger ('86)
SUI14.17
  
 
7
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE14.57
  
 
Indledende 3
Vind: -1.6
Vind: -1.6
2
Luca Kozák
Luca Kozák ('96)
HUN13.58
q
  
 
3
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA13.60
q
  
 
4
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.65
q
  
 
5
Karla Drew
Karla Drew ('89)
GBR13.71
q
  
 
6
Karen Jean-Francois
Karen Jean-Francois ('90)
FRA13.84
q
  
 
7
Coralie Comte
Coralie Comte ('95)
FRA14.08
  
 
Indledende 4
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Chloe Fagon
Chloe Fagon ('95)
FRA13.97
  
 
2
Rahamatou Dramé
Rahamatou Dramé ('85)
MLI14.04
  
 
3
Charlotte Pierre
Charlotte Pierre ('96)
FRA14.16
  
 
4Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN14.30
  
 
5
Nicole Kroonenburg
Nicole Kroonenburg ('89)
NED14.34
  
 
6
Lucy Turner
Lucy Turner ('97)
GBR14.66
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI54.92
  
 PB
2Stina TroestStina Troest ('94)DEN56.41
  
 SB
3
Aurelie Chaboudez
Aurelie Chaboudez ('93)
FRA56.53
  
 SB
4
Emilia Ankiewicz
Emilia Ankiewicz ('90)
POL56.89
  
 
5
Déborah Rodríguez
Déborah Rodríguez ('92)
URU56.90
  
 SB
6
Petra Fontanive
Petra Fontanive ('88)
SUI56.92
  
 
7
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR59.71
  
 
Finale B
1
Vera Barbosa
Vera Barbosa ('89)
POR56.20
  
 SB
2
Christine McMahon
Christine McMahon ('92)
IRL56.42
  
 PB
3Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)BEL56.73
  
 SB
4
Maeva Contion
Maeva Contion ('92)
FRA56.80
  
 SB
5
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR57.46
  
 SB
6
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL57.62
  
 
Abigayle Fitzpatrick
Abigayle Fitzpatrick ('93)
GBR DQ
  
 
Finale C
1
Francesca Doveri
Francesca Doveri ('82)
ITA56.98
  
 SB
2
Robine Schürmann
Robine Schürmann ('89)
SUI58.23
  
 SB
3
Merryl Mbeng
Merryl Mbeng ('91)
FRA58.77
  
 SB
4
Margaux Soriano
Margaux Soriano ('93)
FRA58.79
  
 SB
5
Sharolyn Scott
Sharolyn Scott ('83)
CRC58.95
  
 
6
Fanny Lefevre
Fanny Lefevre ('92)
FRA1:00.30
  
 
7
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR1:00.78
  
 
Finale D
1
Jean-Marie Senekal
Jean-Marie Senekal ('92)
RSA57.89
  
 PB
2
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA58.01
  
 SB
3
Farah Clerc
Farah Clerc ('90)
FRA58.53
  
 
4
Anais Seiller
Anais Seiller ('97)
FRA58.73
  
 SB
5
Coralie Gassama
Coralie Gassama ('97)
FRA59.79
  
 
6
Jessie Barr
Jessie Barr ('89)
IRL1:01.03
  
 
7
Leslie Delgado
Leslie Delgado ('89)
POR1:01.73
  
 
Finale E
1
Yasmin Giger
Yasmin Giger ('99)
SUI59.00
  
 PB
2
Georgina Rogers
Georgina Rogers ('96)
GBR59.12
  
 PB
3
Meghane Grandson
Meghane Grandson ('95)
FRA1:00.03
  
 
4
Pauline Gruffaz
Pauline Gruffaz ('96)
FRA1:00.57
  
 PB
5
Avril Jackson
Avril Jackson ('86)
GBR1:00.59
  
 SB
6
Gaelle Overney
Gaelle Overney ('89)
SUI1:01.93
  
 SB
7Bettina MeyerBettina Meyer ('88)SUI1:02.14
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ma'ayan Shahaf
Ma'ayan Shahaf ('86)
ISR1.80
  
 
2
Elena Vallortigara
Elena Vallortigara ('91)
ITA1.80
  
 
3
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.75
  
 =SB
4
Deborah Vomsattel
Deborah Vomsattel ('96)
SUI1.70
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Fabiana Murer
Fabiana Murer ('81)
BRA4.40
  
 
2
Ida Beate Øyen Østhus
Ida Beate Øyen Østhus ('87)
NOR3.90
  
 
3
Elena Scarpellini
Elena Scarpellini ('87)
ITA3.90
  
 
4
Lucy Bryan
Lucy Bryan ('95)
GBR3.90
  
 
5
Lou-Anne Pierrot
Lou-Anne Pierrot ('97)
FRA3.70
  
 
6
Laure Vayer
Laure Vayer ('96)
FRA3.55
  
 
Valentine Andre
Valentine Andre ('99)
FRA NH
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Sarah McCarthy
Sarah McCarthy ('95)
IRL5.87
+0.3
  
 
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN5.86
-1.3
  
 
3
Fatim Affessi
Fatim Affessi ('93)
SUI5.86
+0.7
  
 
4
Mona Criniere
Mona Criniere ('96)
FRA5.78
+0.6
  
 
5
Lucy Turner
Lucy Turner ('97)
GBR5.75
-0.1
  
 PB
6
Charlotte Pierre
Charlotte Pierre ('96)
FRA5.68
-0.1
  
 
7
Michèle Garlinski
Michèle Garlinski ('93)
SUI5.62
0.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Dariya Derkach
Dariya Derkach ('93)
ITA13.51
+0.9
  
 
2
Chioma Matthews
Chioma Matthews ('81)
GBR13.33
+0.8
  
 
3
Eleonora D'Elicio
Eleonora D'Elicio ('89)
ITA13.23
+0.5
  
 SB
5
Alexandra Russell
Alexandra Russell ('90)
GBR12.55
0.0
  
 
6
Madeleine Nilsson
Madeleine Nilsson ('91)
SWE12.46
+1.6
  
 
8
Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz ('93)
SWE11.68
-0.8
  
 
Imani Oliver
Imani Oliver ('93)
JAM13.18 DQ IAAF Rule 32.2.a
0.0
  
 
Kenna Wolter
Kenna Wolter ('89)
USA12.52 DQ IAAF Rule 32.2.b
0.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Geisa Arcanjo
Geisa Arcanjo ('91)
BRA17.76
  
 
2
Chiara Rosa
Chiara Rosa ('83)
ITA17.26
  
 SB
4
Jessica Cérival
Jessica Cérival ('82)
FRA16.95
  
 
5
Francislaine Serra
Francislaine Serra ('94)
BRA13.85
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80