Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: 11.7.2016

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Karabo Mothibi
Karabo Mothibi ('96)
BOT10.51
  
 
2
Gérard Kobéané
Gérard Kobéané ('88)
BUR10.70
  
 
3
Florian Tshitwenu
Florian Tshitwenu ('97)
BEL10.93
  
 
4
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL11.08
  
 PB
5
Ranki Oberoi
Ranki Oberoi ('93)
NED11.09
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Karabo Mothibi
Karabo Mothibi ('96)
BOT10.33
  
 
2
Gérard Kobéané
Gérard Kobéané ('88)
BUR10.67
  
 
3
Henry Laurent
Henry Laurent ('95)
BEL11.04
  
 
Indledende 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Brent De Pauw
Brent De Pauw ('93)
BEL11.05
  
 
M 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Rodwell Ndlovu
Rodwell Ndlovu ('91)
ZIM21.76
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Steven Solomon
Steven Solomon ('93)
AUS45.61
  
 
2
Braam Bisschop
Braam Bisschop ('98)
RSA47.15
  
 PB
3
Rodwell Ndlovu
Rodwell Ndlovu ('91)
ZIM47.22
  
 
M 110 m hæk    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
AUS13.72
  
 
2
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.79
  
 
3
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED13.88
  
 
4
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL13.97
  
 
5Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN14.04
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
AUS13.69
  
 
2
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR13.70
  
 
3
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.76
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.80
  
 
5
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED13.86
  
 PB
6
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL13.97
  
 
7
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.12
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR49.29
  
 SB
2
Ian Dewhurst
Ian Dewhurst ('90)
AUS49.76
  
 SB
3
Cameron French
Cameron French ('92)
NZL50.55
  
 
4
Tristan Thomas
Tristan Thomas ('86)
AUS52.02
  
 
5
Thijs Ulens
Thijs Ulens ('92)
BEL54.12
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.25
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.25
  
 
2
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL4.65
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ignisious Gaisah
Ignisious Gaisah ('83)
NED7.84
+0.4
  
 
2
Robert Martey
Robert Martey ('84)
GHA7.36
+0.2
  
 
3
Ian Dewhurst
Ian Dewhurst ('90)
AUS7.20
+0.9
  
 PB
4
Daan Elsen
Daan Elsen ('94)
BEL7.12
+0.5
  
 SB
5
Corentin Capener
Corentin Capener 
BEL7.08
+0.4
  
 PB
6
Ronald Hertog
Ronald Hertog ('89)
NED7.05
+0.5
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Mathias Sanctorum
Mathias Sanctorum ('93)
BEL14.68
+0.3
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.67
  
 
2
Sarah Omotayo
Sarah Omotayo ('91)
USA12.35
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.76
  
 
2
Sarah Omotayo
Sarah Omotayo ('91)
USA12.35
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Leungo Matlhaku
Leungo Matlhaku ('95)
BOT23.86
  
 
Tabitha Kassima
Tabitha Kassima ('96)
BEL25.10
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Madiea Ghafoor
Madiea Ghafoor ('92)
NED52.79
  
 SB
2
Jeanelle Griesel
Jeanelle Griesel ('97)
RSA53.93
  
 SB
3
Marit Dopheide
Marit Dopheide ('90)
NED54.05
  
 SB
4
Elisabeth Paulina
Elisabeth Paulina ('96)
NED56.02
  
 
5
Demi Van De Sande
Demi Van De Sande ('94)
BEL56.82
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.34
  
 
1
Néné Kamaté
Néné Kamaté ('87)
CIV13.86
  
 
2
Rochelle Coster
Rochelle Coster ('88)
NZL13.49
  
 
3
Néné Kamaté
Néné Kamaté ('87)
CIV13.63
  
 
4
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.78
  
 
5
Toyin Augustus
Toyin Augustus ('79)
NGR13.88
  
 
6
Sarah Omotayo
Sarah Omotayo ('91)
USA14.59
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Christine McMahon
Christine McMahon ('92)
IRL56.86
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Serena Capponcelli
Serena Capponcelli ('89)
ITA1.82
  
 SB
2
Claire Orcez
Claire Orcez 
BEL1.76
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Steffi Dhont
Steffi Dhont ('92)
BEL3.80
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Dave Wesselink
Dave Wesselink ('99)
NED14.00
  
 
2
Luuk Peters
Luuk Peters ('99)
NED14.00
  
 =PB
3
Jaan Bal
Jaan Bal 
BEL14.48
  
 PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80