Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Hasle: Etape Bornholm 25.7.2016
Vælg mænd discipliner
10 km
Vælg kvinder discipliner
10 km
M 10 km
Finale A
Finale
1
William Morwabe
William Morwabe ('92)
92
Køge Atletik / KEN
30:21
PB
2
Sisay Yazew
Sisay Yazew ('94)
94
/ ETH
30:33
PB
3
Yadete Gebre
Yadete Gebre ('95)
95
/ ETH
30:48
PB
4
Aschealew Nigusse
Aschealew Nigusse ('92)
92
/ ETH
30:54
William Morwabe
William Morwabe ('92)
92
Køge Atletik / KEN
30:23
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
31:39
Lars Budolfsen
Lars Budolfsen ('80)
80
Aarhus Fremad
31:44
Michael Jeppesen
Michael Jeppesen ('88)
88
Hvidovre AM
32:01
Andreas Schonberg Lommer
Andreas Schonberg Lommer ('91)
91
32:32
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
32:34
Thomas Madsen
Thomas Madsen ('85)
85
AGF Atletik
32:57
Emil Aarestrup
Emil Aarestrup ('95)
95
AGF Atletik
32:58
Henrik Jørgensen
Henrik Jørgensen ('78)
78
Sparta
33:11
SB
Esben Hornum
Esben Hornum ('89)
89
AGF Atletik
33:24
Nikolaj Dam
Nikolaj Dam ('90)
90
Sparta
33:44
SB
Peter Vestergaard Jensen
Peter Vestergaard Jensen ('84)
84
NBRO
33:50
SB
Marc Laursen
Marc Laursen ('97)
97
Viborg AM
34:27
SB
Jonas Brandsbjerg
Jonas Brandsbjerg ('76)
76
Blovstrød Løverne
34:38
SB
Andreas Dam
Andreas Dam ('89)
89
AGF Atletik
34:51
Torben Juul Nielsen
Torben Juul Nielsen ('67)
67
Viking Atletik
34:56
K 10 km
Finale A
Finale
1
Etalemahu Habtewold
Etalemahu Habtewold ('90)
90
/ ETH
33:41
2
Sylvia Kiberenge
Sylvia Kiberenge ('90)
90
Køge Atletik / KEN
33:52
3
Zewdnesh Ayele
Zewdnesh Ayele ('93)
93
/ ETH
34:20
SB
4
Genet Gashie
Genet Gashie ('95)
95
/ ETH
35:31
SB
5
Louise Laursen
Louise Laursen ('88)
88
AGF Atletik
37:00
SB
Louise Laursen
Louise Laursen ('88)
88
AGF Atletik
37:05
Sabine Hvam Pedersen
Sabine Hvam Pedersen ('86)
86
Hvidovre AM
39:51
SB
Camilla Laursen
Camilla Laursen ('95)
95
Viborg AM
40:15
Dorthea Jørgensen
Dorthea Jørgensen ('98)
98
Odense Atletik
40:24
SB
Zenia Hejlskov Mogensen
Zenia Hejlskov Mogensen ('89)
89
AGF Atletik
40:43
Christina Hedegård Bruhn
Christina Hedegård Bruhn ('75)
75
Frederiksberg IF
41:47
Gitte Holmsberg
Gitte Holmsberg ('75)
75
Tejn IF
42:58
PB
Naja Lønbæk
Naja Lønbæk ('93)
93
43:07
PB
Esther Baltzer
Esther Baltzer ('83)
83
Sparta
44:01
PB
Helle Blak Petersen
Helle Blak Petersen ('75)
75
Viborg AM
44:28
Kirstine Futterup Mogensen
Kirstine Futterup Mogensen ('77)
77
Herning LK
44:30
SB
Gitte S. A. Ulstrup
Gitte S. A. Ulstrup ('76)
76
Viborg AM
44:49
PB
Head to head
×
Seneste resultater
2.5
Frederiksberg
FIF Kastestævne
2.5
Randers
Nålestævne MIX
2.5
Sæby
Nålestævne Sæby
30.4
Rønne
BM 3000m
30.4
Silkeborg
Nålestævne
30.4
Ballerup
Kastestævne 3
27.4
Esbjerg
Kastedag
27.4
København
Hammertime
27‐28.4
Tårnby
Tårnby Games
25.4
Glostrup
Tages kastetrekamp
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
23.4
Bagsværd
BAC/HIA hammer og vægt
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Aarhus
En forårsdag 10K
20.4
Aarhus
DM 10km
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne