Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 30.12.2016 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19005.99
  
NU20R DUR-18 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19006.23
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 6.31
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM6.55
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 6.69
  
 PB
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 6.86
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM7.03
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik7.08
  
 PB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad7.21
  
 PB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.91
  
 PB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.93
  
 PB
3Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 19006.98
  
 SB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.12
  
 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.14
  
 PB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.19
  
 =PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.24
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.29
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.30
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF7.31
  
 SB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.34
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.35
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.38
  
 SB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 7.40
  
 SB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.43
  
 SB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.52
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM7.57
  
 PB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 19007.59
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 7.76
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK777.76
  
 PB
Niels BøjeNiels Bøje Vejle IF7.77
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19007.78
  
 
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 7.78
  
 =PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19007.80
  
 
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK777.80
  
 SB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 7.83
  
 SB
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.86
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK777.86
  
 
Bertil SteffensenBertil Steffensen ('01)Vejle IF8.00
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM8.09
  
 
Rasmus IngemannRasmus Ingemann ('03)Aarhus 19008.13
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik8.30
  
 PB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad8.34
  
 SB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad8.36
  
 SB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik8.38
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK778.86
  
 SB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM8.87
  
 
M 60 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 9.80
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM9.95
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 12.30
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.90
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.80
  
 =PB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM3.90
  
 PB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF3.90
  
 =PB
Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.80
  
 SB
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.50
  
 =PB
Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.40
  
 SB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 3.40
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19003.40
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19003.30
  
 PB
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 3.10
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.47
  
 SB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19005.56
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19005.37
  
 
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 4.80
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4.62
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja13.13
  
 SB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.98
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.29
  
 PB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM12.90
  
 SB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF12.14
  
 SB
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja6.68
  
DUR-22 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja6.91
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.60
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.73
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.72
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.97
  
 SB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK778.00
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.10
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.13
  
 SB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM8.39
  
 SB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19008.40
  
 SB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 19008.49
  
 SB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM8.58
  
 
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19008.60
  
 PB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19008.67
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.68
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19008.69
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.80
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.83
  
 =PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19008.84
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19008.94
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19008.96
  
 SB
Patricia DeleuranPatricia Deleuran ('98)Odense Atletik 8.97
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.99
  
 
Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 19009.08
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 9.14
  
 
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 9.24
  
 
Finale 2
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.69
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009.75
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009.76
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.70
  
 SB
Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 19001.55
  
 PB
Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.50
  
 SB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro1.50
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.20
  
 PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.50
  
 =PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.40
  
 PB
Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 19002.30
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF4.46
  
 
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 4.23
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190010.11
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19009.35
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF12.20
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020