Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 25‐26.2.2017 Inde
U18 & U16 Indoor Championships

M22 60 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.84
  
 PB
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.00
  
 SB
Indledende heats25.2.
Indledende 1
25.2.
25.2.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.93
  
 
M22 3000 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik8:48.45
  
 PB
M22 Højdespring    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.08
  
 
K22 60 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.66
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM7.76
  
 PB
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.77
  
 SB
4Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta7.80
  
 PB
K22 200 m    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.53
  
 
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.45
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.51
  
 
K22 Højdespring    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.70
  
 
K22 Stangspring    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.80
  
 PB
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.67
  
 
2Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190013.80
  
 PB
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.48
  
 
D19 60 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.90
  
 PB
Indledende heats25.2.
Indledende 1
25.2.
25.2.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.94
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.96
  
 PB
Indledende 2
25.2.
25.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.98
  
 
D19 200 m    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.07
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:53.42
  
 
D19 3000 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta8:28.27
  
 PB
2Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM8:43.07
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.36
  
 
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta8.57
  
 
D19 Længdespring    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK7.05
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR19.34
  
 
P19 200 m    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.90
  
 
P19 400 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta55.44
  
 
P19 800 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:13.13
  
 
P19 Højdespring    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.73
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Mads LundMads Lund Sparta8.31
  
 PB
P17 800 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
2Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)Sparta2:12.21
  
 PB
3Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:14.79
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 26.2.

Finale A

Finale
Inde 26.2.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:28.45
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:30.26
  
 PB
3Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)Sparta4:39.61
  
 
P17 3000 m    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta9:53.92
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta9:54.06
  
 PB
3Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding KFUM 10:04.51
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020