Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: IFAM Outdoor 27.5.2017

M 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM10.16
  
 PB
2
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR10.37
  
 PB
3
Gautier Dautremer
Gautier Dautremer ('95)
FRA10.47
  
 SB
4
Giovanni Codrington
Giovanni Codrington ('88)
NED10.51
  
 SB
5
Dewi Hammond
Dewi Hammond ('94)
GBR10.59
  
 
6
James Griffiths
James Griffiths ('92)
GBR10.60
  
 
7
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.68
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Anax Da Silva
Anax Da Silva ('95)
GBR10.41
  
 PB
2
Raphael Kapenda
Raphael Kapenda ('98)
BEL10.58
  
 PB
3
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL10.60
  
 SB
4
Kristian Jones
Kristian Jones ('98)
GBR10.60
  
 
5
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL10.60
  
 SB
6
Tom Williams
Tom Williams ('96)
GBR10.61
  
 SB
7
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED10.65
  
 SB
8
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL10.80
  
 SB
Finale C
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.50
  
 PB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.69
  
 PB
3
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR10.71
  
 =PB
4
Joshua Brown
Joshua Brown ('94)
GBR10.75
  
 PB
5
Roelf Bouwmeester
Roelf Bouwmeester ('97)
NED10.78
  
 SB
7
Christian Robinson
Christian Robinson ('96)
IRL10.79
  
 
8
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL10.87
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.62 w
  
 
2
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.66 w
  
 
3
Marvin Bheka
Marvin Bheka ('87)
GBR10.71 w
  
 
4
Simon Mengal
Simon Mengal ('95)
BEL10.73 w
  
 
5
Adam Kalmen
Adam Kalmen ('98)
BEL10.77 w
  
 
6
Joseph Ojewumi
Joseph Ojewumi ('98)
IRL10.78 w
  
 
7
David McDonald
David McDonald ('99)
IRL10.79 w
  
 
8
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.91 w
  
 
Indledende 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
William Reppert
William Reppert ('98)
FRA10.73
  
 PB
2
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA10.73
  
 PB
3
Nicolas Monique
Nicolas Monique ('98)
FRA10.76
  
 PB
4
Jim Van Gorkum
Jim Van Gorkum ('98)
NED10.84
  
 PB
5
Robert Bennett
Robert Bennett ('93)
IRL10.84
  
 PB
6
Dean Adams
Dean Adams ('90)
IRL10.90
  
 SB
7
Byron Robinson
Byron Robinson ('87)
GBR10.99
  
 SB
Indledende 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Christian Robinson
Christian Robinson ('96)
IRL10.68
  
 PB
2
David Murphy
David Murphy 
IRL10.74
  
 PB
3
Méron Gysbertha
Méron Gysbertha ('96)
NED10.77
  
 PB
4
Pieter De Rycke
Pieter De Rycke ('91)
BEL10.95
  
 
5
Daan Lubberdink
Daan Lubberdink ('99)
NED11.01
  
 SB
Indledende 4
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Mark Smyth
Mark Smyth ('98)
IRL10.70
  
 PB
2
Kade Thomas
Kade Thomas ('96)
GBR10.94
  
 PB
3
Jordan Knops
Jordan Knops 
NED10.97
  
 
4
David Martin
David Martin ('88)
GBR11.06
  
 PB
5
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL11.06
  
 PB
6
Adam Murphy
Adam Murphy ('96)
IRL11.10
  
 SB
7
Gareth Thompson
Gareth Thompson ('97)
IRL11.11
  
 SB
Indledende 5
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL10.71
  
 PB
2
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL10.94
  
 PB
3
Axel Viaene
Axel Viaene ('98)
BEL11.06
  
 SB
Indledende 6
Vind: +1.3
Vind: +1.3
4
Mikey Cullen
Mikey Cullen ('97)
IRL11.33
  
 PB
Indledende 7
Vind: +0.9
Vind: +0.9
3
Ciaran Maher
Ciaran Maher ('99)
IRL11.42
  
 PB
Indledende 10
Vind: +1.0
Vind: +1.0
5
James Sullivan
James Sullivan ('85)
IRL12.37
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM20.71
  
 SB
2
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL20.75
  
 PB
3
Gautier Dautremer
Gautier Dautremer ('95)
FRA21.16
  
 SB
4
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR21.19
  
 SB
5
Eanna Madden
Eanna Madden ('94)
IRL21.55
  
 SB
6
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL21.64
  
 SB
7
Bastien Mouthon
Bastien Mouthon ('94)
SUI21.78
  
 SB
8
Byron Robinson
Byron Robinson ('87)
GBR22.05
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL21.30
  
 PB
3
Rodrigo Broer
Rodrigo Broer ('96)
NED21.50
  
 SB
4
Cillin Greene
Cillin Greene ('98)
IRL21.54
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Samuel García
Samuel García ('91)
ESP45.68
  
 SB
2
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL45.75
  
 SB
3
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL46.29
  
 SB
4
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.43
  
 SB
5
Boniface Mweresa
Boniface Mweresa ('93)
KEN46.46
  
 SB
6
Jarryd Dunn
Jarryd Dunn ('92)
GBR46.58
  
 SB
Finale B
1
Vladimir Aceti
Vladimir Aceti ('98)
ITA46.30
  
 PB
2
Owen Smith
Owen Smith ('94)
GBR46.93
  
 SB
3
Alexander Doom
Alexander Doom ('97)
BEL46.95
  
 PB
4
Fethi Benchaa
Fethi Benchaa ('88)
ALG47.03
  
 SB
5
Michael Rossaert
Michael Rossaert ('95)
BEL47.07
  
 SB
6
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED48.17
  
 SB
Finale C
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.49
  
 SB
2
Mamoudou Hanne
Mamoudou Hanne ('88)
FRA46.98
  
 SB
3
Ben Claridge
Ben Claridge ('97)
GBR47.37
  
 
4
Harry Purcell
Harry Purcell ('96)
IRL47.42
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Willy Tarbei
Willy Tarbei ('98)
KEN1:45.34
  
 SB
2
Abdellatif El Guesse
Abdellatif El Guesse ('93)
MAR1:45.46
  
 PB
3
Thijmen Kupers
Thijmen Kupers ('91)
NED1:45.58
  
 SB
5
Samir Dahmani
Samir Dahmani ('91)
FRA1:45.88
  
 SB
6
Ismael Debjani
Ismael Debjani ('90)
BEL1:46.40
  
 PB
7
James Bowness
James Bowness ('91)
GBR1:46.40
  
 SB
8
Kyle Langford
Kyle Langford ('96)
GBR1:46.56
  
 SB
9
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG1:46.59
  
 SB
10
Lutimar Paes
Lutimar Paes ('88)
BRA1:47.07
  
 
11
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:47.48
  
 SB
12
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:47.56
  
 SB
13
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:48.68
  
 SB
Finale B
1
Mouad Zahafi
Mouad Zahafi ('98)
MAR1:47.64
  
 PB
2
Geoffrey Ruto
Geoffrey Ruto ('92)
UGA1:48.18
  
 
3
Tony van Diepen
Tony van Diepen ('96)
NED1:48.25
  
 PB
4
Jamal Al-Hayrani
Jamal Al-Hayrani ('93)
QAT1:48.43
  
 
5
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED1:48.44
  
 SB
6
Hugo Santacruz
Hugo Santacruz ('88)
SUI1:48.46
  
 SB
7
Lachlan Barber
Lachlan Barber ('97)
AUS1:48.63
  
 
8
Baptiste Mischler
Baptiste Mischler ('97)
FRA1:48.80
  
 SB
9
Brecht Bertels
Brecht Bertels ('94)
BEL1:49.02
  
 SB
10
Viktor Benschop
Viktor Benschop ('95)
BEL1:49.46
  
 PB
Jason Harvey
Jason Harvey ('91)
IRL DNF
  
 
Finale C
1
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA1:47.75
  
 PB
2
Spencer Thomas
Spencer Thomas ('97)
GBR1:47.83
  
 PB
3
Christos Demetriou
Christos Demetriou ('93)
CYP1:48.02
  
 SB
4
Eliott Crestan
Eliott Crestan ('99)
BEL1:48.38
  
 PB
5
Ben Waterman
Ben Waterman ('93)
GBR1:48.94
  
 
6
Dimitri Pasquereau
Dimitri Pasquereau ('90)
FRA1:48.96
  
 SB
7
David Dempsey
David Dempsey ('91)
GBR1:49.17
  
 SB
8
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:49.29
  
 SB
9
Jordan Williamsz
Jordan Williamsz ('92)
AUS1:50.38
  
 
Finale D
1
Valentin Voicu
Valentin Voicu ('93)
ROU1:48.59
  
 PB
2
Nicholas Landeau
Nicholas Landeau ('95)
TTO1:49.31
  
 PB
3
Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer ('96)
SUI1:49.42
  
 SB
4
Pieter Sisk
Pieter Sisk ('99)
BEL1:49.59
  
 PB
5
Simone Barontini
Simone Barontini ('99)
ITA1:49.67
  
 SB
6
Theofanis Michaelas
Theofanis Michaelas ('91)
CYP1:49.79
  
 SB
7
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:49.82
  
 SB
8
Brecht Fasseur
Brecht Fasseur ('99)
BEL1:50.21
  
 PB
9
Miguel Moreira
Miguel Moreira ('91)
POR1:51.79
  
 SB
10
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:52.59
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Jake Wightman
Jake Wightman ('94)
GBR3:35.93
  
 SB
2
Charles Simotwo
Charles Simotwo ('95)
KEN3:36.47
  
 SB
3
Emanuel Rolim
Emanuel Rolim ('93)
POR3:37.16
  
 PB
4
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
BEL3:37.57
  
 PB
5
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL3:37.78
  
 PB
6
Sofiane Selmouni
Sofiane Selmouni ('89)
FRA3:37.80
  
 PB
7
Carlos Díaz
Carlos Díaz ('93)
CHI3:37.84
  
 SB
8
Marius Probst
Marius Probst ('95)
GER3:38.54
  
 PB
9
Tom Marshall
Tom Marshall ('89)
GBR3:39.27
  
 PB
10
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE3:39.45
  
 SB
11
Pieter Claus
Pieter Claus ('93)
BEL3:39.59
  
 SB
12
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL3:40.83
  
 SB
13
Quentin Tison
Quentin Tison ('96)
FRA3:41.76
  
 SB
14
Hamza Driouch
Hamza Driouch ('94)
QAT3:43.22
  
 SB
15
Mahmoud Elhamri
Mahmoud Elhamri ('91)
MAR3:44.55
  
 PB
16
Stijn Baeten
Stijn Baeten ('94)
BEL3:49.79
  
 SB
Abderrahmane Anou
Abderrahmane Anou ('91)
ALG DNF
  
 
Ayoub Labser
Ayoub Labser ('93)
MAR DNF
  
 
Finale B
1
Takieddine Hedeilli
Takieddine Hedeilli ('96)
ALG3:39.45
  
 PB
2
Ayoub Mokhtar
Ayoub Mokhtar ('96)
ESP3:42.05
  
 PB
3
Mohammed Moussaoui
Mohammed Moussaoui ('90)
FRA3:42.42
  
 SB
4
Vincent Hazeleger
Vincent Hazeleger ('95)
NED3:42.60
  
 PB
5
Danny Mooney
Danny Mooney ('88)
IRL3:42.74
  
 SB
6
Charles Grethen
Charles Grethen ('92)
LUX3:43.02
  
 
7
Tom Hook
Tom Hook ('95)
GBR3:43.16
  
 PB
8
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL3:43.75
  
 SB
9
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL3:44.21
  
 PB
10
Shaun Wyllie
Shaun Wyllie ('95)
GBR3:45.13
  
 SB
11
Ruben Van Praet
Ruben Van Praet ('91)
BEL3:45.16
  
 SB
12
Wesley de Kerpel
Wesley de Kerpel ('88)
BEL3:46.22
  
 SB
13
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL3:46.27
  
 
14
Jan Hochstrasser
Jan Hochstrasser ('88)
SUI3:46.46
  
 SB
15
Mathieu Charles
Mathieu Charles ('90)
FRA3:46.95
  
 SB
16
Kevin Benallou
Kevin Benallou ('90)
FRA3:48.54
  
 SB
Konstadínos Nakópoulos
Konstadínos Nakópoulos ('87)
GRE DNF
  
 
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR DNF
  
 
Finale C
1
Andrew Coscoran
Andrew Coscoran ('96)
IRL3:41.20
  
 PB
2
Hugo Rocha
Hugo Rocha ('97)
POR3:42.28
  
 PB
3
Reda Jaafar
Reda Jaafar ('90)
MAR3:42.31
  
 SB
4
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA3:42.79
  
 PB
5
Abdelmajid Azzaoui
Abdelmajid Azzaoui ('87)
MAR3:42.87
  
 PB
6
Azeddine Habz
Azeddine Habz ('93)
MAR3:42.88
  
 PB
7
Lorenzo Pilati
Lorenzo Pilati ('96)
ITA3:43.70
  
 PB
8
Archie Davis
Archie Davis ('98)
GBR3:43.98
  
 SB
9
Dries De Smet
Dries De Smet ('98)
BEL3:44.23
  
 PB
10
Rowan Axe
Rowan Axe ('91)
GBR3:44.24
  
 PB
11
Youssef Taoussi
Youssef Taoussi ('94)
ESP3:45.41
  
 SB
12
Jonathan Tobin
Jonathan Tobin ('96)
GBR3:45.66
  
 SB
13
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:46.11
  
 PB
14
Max Pickard
Max Pickard ('93)
GBR3:47.66
  
 PB
15
Frank Futselaar
Frank Futselaar ('91)
NED3:48.57
  
 PB
16
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED3:49.93
  
 SB
17
Valentijn Weinans
Valentijn Weinans ('95)
NED3:51.89
  
 
18
Mehdi Belhadj
Mehdi Belhadj ('95)
FRA4:01.98
  
 SB
James Bowness
James Bowness ('91)
GBR DNF
  
 
Finale D
1
Jonas Raess
Jonas Raess ('94)
SUI3:45.13
  
 PB
2
Jake Heyward
Jake Heyward ('99)
GBR3:46.27
  
 PB
3Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:46.77
  
 PB
4
Joonas Rinne
Joonas Rinne ('95)
FIN3:47.15
  
 PB
5
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR3:47.55
  
 
6
Lorenzo Casini
Lorenzo Casini ('97)
ITA3:48.25
  
 SB
7
Laurent Delannoy
Laurent Delannoy ('96)
FRA3:48.28
  
 PB
8
Andrea Ghia
Andrea Ghia ('93)
ITA3:48.70
  
 SB
9
Tuomo Salonen
Tuomo Salonen ('89)
FIN3:49.88
  
 SB
10
Adrien Pajot Wagner
Adrien Pajot Wagner ('91)
FRA3:49.91
  
 SB
11Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN3:49.99
  
 SB
12
Cyril Vincent-Viry
Cyril Vincent-Viry ('89)
FRA3:54.68
  
 SB
Harry Purcell
Harry Purcell ('96)
IRL DNF
  
 
Frank Futselaar
Frank Futselaar ('91)
NED DNF
  
 
Finale E
1
Omar Kenani
Omar Kenani ('87)
ALG3:46.45
  
 SB
2
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED3:46.48
  
 PB
3
Toni Riediger
Toni Riediger ('93)
GER3:46.93
  
 SB
4
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL3:47.22
  
 PB
5
Stefano Ghenda
Stefano Ghenda ('93)
ITA3:47.64
  
 PB
6
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED3:47.93
  
 PB
7
Darragh McElhinney
Darragh McElhinney 
IRL3:48.05
  
 PB
8
Bert Misplon
Bert Misplon ('88)
BEL3:49.12
  
 SB
9
Thijs van der Burgt
Thijs van der Burgt ('94)
BEL3:49.47
  
 PB
10
Mohamed Mohumed
Mohamed Mohumed ('99)
GER3:50.00
  
 SB
11
Bert Van Der Hoeven
Bert Van Der Hoeven ('89)
BEL3:50.39
  
 SB
12
Cormac Kelly
Cormac Kelly ('93)
IRL3:50.58
  
 
13
Jorge Pascual
Jorge Pascual ('90)
ESP3:50.93
  
 SB
14
Bram Rouwen
Bram Rouwen ('85)
NED3:59.90
  
 SB
15
Hamid Essaid
Hamid Essaid ('79)
FRA4:06.02
  
 SB
Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)DEN DQ
  
 
Jassine Soughou
Jassine Soughou ('92)
BEL DNF
  
 
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL DNF
  
 
David Martínez
David Martínez ('83)
ESP DNF
  
 
Finale F
1
Bram Anderiessen
Bram Anderiessen ('99)
NED3:47.10
  
 PB
2
Yeóryios-Panayiótis Miliarás
Yeóryios-Panayiótis Miliarás 
GRE3:48.61
  
 PB
3
Samu Mikkonen
Samu Mikkonen ('96)
FIN3:49.03
  
 PB
4
Jelmer van der Linden
Jelmer van der Linden ('96)
NED3:49.50
  
 PB
5
Dennis Gerhard
Dennis Gerhard ('95)
GER3:49.84
  
 PB
6
Sven Schoonebeek
Sven Schoonebeek ('97)
NED3:50.03
  
 PB
7
Bob Bertemes
Bob Bertemes ('94)
LUX3:50.09
  
 SB
8
Luca Leone
Luca Leone ('86)
ITA3:50.36
  
 SB
9
Zohair Zahir
Zohair Zahir ('94)
ITA3:50.63
  
 PB
10
Hrístos Papoúlias
Hrístos Papoúlias ('98)
GRE3:51.92
  
 SB
11
Antoine Senard
Antoine Senard 
FRA3:53.23
  
 PB
12
Daan Reintjes
Daan Reintjes ('93)
NED3:53.47
  
 SB
13
Paul Tobin
Paul Tobin ('94)
GBR3:56.83
  
 
14
Timo Küpper
Timo Küpper ('94)
GER3:57.60
  
 SB
15
Jean-Charles Jullien
Jean-Charles Jullien ('88)
FRA3:58.37
  
 PB
16
Axel Draux
Axel Draux ('99)
BEL4:00.32
  
 SB
17
Sebastian Graf
Sebastian Graf ('94)
SUI4:00.53
  
 SB
18
Adrien Szuscik
Adrien Szuscik ('89)
FRA4:02.97
  
 SB
Conor Bradley
Conor Bradley ('87)
IRL DNF
  
 
Finale G
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:47.12
  
 PB
2
Nicolae Marian Coman
Nicolae Marian Coman ('96)
ROU3:47.31
  
 PB
3
Kidane Tewolde
Kidane Tewolde ('96)
GER3:50.30
  
 PB
4
Luke McCann
Luke McCann ('98)
IRL3:50.50
  
 PB
5
Tim van den Broeke
Tim van den Broeke ('95)
NED3:50.64
  
 PB
6
Robert Crowley
Robert Crowley ('99)
IRL3:51.15
  
 PB
7
Sylvain Chaumelle
Sylvain Chaumelle ('90)
FRA3:52.25
  
 PB
8
Marco Müller
Marco Müller ('93)
GER3:52.35
  
 PB
9
Ramon Linares
Ramon Linares ('92)
ESP3:56.45
  
 PB
10
Marvin Dierker
Marvin Dierker ('93)
GER3:56.88
  
 SB
11
Gerwin Meier
Gerwin Meier ('93)
GER3:58.05
  
 PB
12
Miguel Caminero
Miguel Caminero ('95)
ESP3:59.28
  
 SB
13
Luigi Rosito
Luigi Rosito ('92)
ITA4:01.39
  
 
Finale H
1
Santiago Catrofe
Santiago Catrofe ('99)
URU3:50.23
  
 PB
2
Ziad Audah
Ziad Audah ('98)
BEL3:52.13
  
 PB
3
Alexandre Giraud
Alexandre Giraud ('89)
FRA3:52.53
  
 PB
4
Michael Carey
Michael Carey ('94)
IRL3:52.67
  
 PB
5
Malo Chefson
Malo Chefson ('96)
FRA3:52.71
  
 PB
6
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL3:53.81
  
 PB
7
Christopher Gabet
Christopher Gabet ('97)
FRA3:53.95
  
 PB
8
Freek Lier
Freek Lier ('94)
NED3:54.32
  
 PB
9
Michiel Baetens
Michiel Baetens ('96)
BEL3:54.97
  
 PB
10
Elias Schreml
Elias Schreml 
GER3:55.33
  
 PB
11
Raphael Asamer
Raphael Asamer ('92)
AUT3:55.89
  
 PB
12
Requena Gauthier
Requena Gauthier ('99)
FRA3:57.12
  
 PB
13
Seppe van t Westende
Seppe van t Westende ('95)
NED3:57.57
  
 PB
14
Nicolai Christ
Nicolai Christ ('98)
GER3:59.50
  
 SB
Dieter Aerssens
Dieter Aerssens ('95)
BEL DNF
  
 
Finale I
1
Alexis Barbry
Alexis Barbry ('95)
FRA3:54.70
  
 PB
2
Tolga Camdeviren
Tolga Camdeviren ('99)
FRA3:56.25
  
 SB
3
Yenthe Monnens
Yenthe Monnens ('97)
BEL3:57.68
  
 PB
4
Ulrik Hovig
Ulrik Hovig ('90)
NOR3:58.05
  
 PB
5
Steffen Baxheinrich
Steffen Baxheinrich ('99)
GER3:58.33
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Stephen Kissa
Stephen Kissa ('95)
UGA13:13.00
  
 PB
2
Fredrick Kipkosgei
Fredrick Kipkosgei ('96)
KEN13:13.16
  
 PB
3
Ilias Fifa
Ilias Fifa ('89)
ESP13:17.39
  
 SB
4
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER13:20.05
  
 SB
5
Josephat Menjo
Josephat Menjo ('79)
KEN13:21.50
  
 SB
6
Éderson Pereira
Éderson Pereira ('90)
BRA13:23.24
  
 PB
7
Alfred Barkach
Alfred Barkach ('97)
KEN13:25.30
  
 PB
8
Soufiane Bouchikhi
Soufiane Bouchikhi ('90)
BEL13:25.46
  
 PB
9
Onesphoré Nzikwinkunda
Onesphoré Nzikwinkunda ('97)
BDI13:27.36
  
 PB
10
Marouan Razine
Marouan Razine ('91)
ITA13:28.07
  
 PB
11
Zouhair Talbi
Zouhair Talbi ('95)
MAR13:29.88
  
 PB
12
Marcel Fehr
Marcel Fehr ('92)
GER13:31.31
  
 PB
13
Nick Goolab
Nick Goolab ('90)
GBR13:33.48
  
 PB
14
Said El Otmani
Said El Otmani ('91)
ITA13:34.34
  
 SB
15
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI13:37.48
  
 PB
16
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL13:38.03
  
 PB
17
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED13:38.33
  
 SB
18
Jean-Pierre Weerts
Jean-Pierre Weerts ('86)
BEL13:38.37
  
 PB
19
Daniele Meucci
Daniele Meucci ('85)
ITA13:38.94
  
 SB
20
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR13:39.21
  
 PB
21
Mohamed Ali Mohamed
Mohamed Ali Mohamed ('89)
NED13:41.29
  
 SB
22
Nixon Chepseba
Nixon Chepseba ('90)
KEN13:43.54
  
 SB
23
Ahmed El Mazoury
Ahmed El Mazoury ('90)
ITA13:43.73
  
 SB
24
Joilson da Silva
Joilson da Silva ('87)
BRA13:49.40
  
 SB
25
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR13:51.40
  
 SB
26
Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme ('85)
EST13:51.45
  
 SB
27
Daniel Mateo
Daniel Mateo ('89)
ESP13:53.93
  
 SB
28
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR13:55.43
  
 SB
29Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN14:05.64
  
 SB
30
Richard Weir
Richard Weir ('84)
GBR14:14.25
  
 SB
Finale B
1
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER13:37.20
  
 PB
2
Alexander Yee
Alexander Yee ('98)
GBR13:37.60
  
 PB
3
Marco Najibe Salami
Marco Najibe Salami ('85)
ITA13:37.62
  
 PB
4
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA13:37.74
  
 PB
5
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT13:38.03
  
 PB
6
Sam Stabler
Sam Stabler ('92)
GBR13:38.09
  
 SB
7
Francois Barrer
Francois Barrer ('93)
FRA13:42.17
  
 PB
8
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR13:43.61
  
 PB
9
Per Svela
Per Svela ('92)
NOR13:44.19
  
 PB
10
Dieter Kersten
Dieter Kersten ('96)
BEL13:50.09
  
 PB
11
Lorenzo Dini
Lorenzo Dini ('94)
ITA13:50.72
  
 PB
12
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA13:50.88
  
 PB
13
Nick Van Peborgh
Nick Van Peborgh ('84)
BEL13:53.08
  
 PB
14
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA13:53.49
  
 PB
15
Samuele Dini
Samuele Dini ('94)
ITA13:53.96
  
 SB
16
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA13:55.93
  
 PB
17
Sebastian Reinwand
Sebastian Reinwand ('87)
GER13:56.22
  
 PB
18
Alexander Teuten
Alexander Teuten ('92)
GBR13:56.87
  
 PB
19
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN13:59.23
  
 SB
20
Conor Bradley
Conor Bradley ('87)
IRL14:01.86
  
 PB
21
Lukas Van Assche
Lukas Van Assche ('89)
BEL14:04.99
  
 SB
22Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN14:06.25
  
 PB
23
Regis Thonon
Regis Thonon ('87)
BEL14:07.74
  
 PB
24
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL14:14.88
  
 SB
25
Emmanuel Roudolff
Emmanuel Roudolff ('95)
FRA14:18.89
  
 SB
26
Fabien Palcau
Fabien Palcau ('97)
FRA14:35.56
  
 SB
Steven Casteele
Steven Casteele ('94)
BEL DNF
  
 
Jeroen Hendrikx
Jeroen Hendrikx ('86)
BEL DNF
  
 
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR DNF
  
 
John Travers
John Travers ('91)
IRL DNF
  
 
Finale C
1
Nicolas Witz
Nicolas Witz ('96)
FRA13:52.74
  
 PB
2
Sebastian Hendel
Sebastian Hendel ('95)
GER13:55.08
  
 PB
3
Jordi Torrents
Jordi Torrents ('97)
ESP13:55.59
  
 PB
4
Houssane Eddine Benabbou
Houssane Eddine Benabbou ('93)
ESP13:55.81
  
 SB
5
Philipp Baar
Philipp Baar ('92)
GER13:59.98
  
 PB
6
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('97)
GER14:01.11
  
 PB
7
Luca Noti
Luca Noti ('95)
SUI14:02.25
  
 PB
8
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA14:04.26
  
 PB
9
Jennen Mortier
Jennen Mortier ('97)
BEL14:05.37
  
 PB
10
Eirik Gramstad
Eirik Gramstad ('84)
NOR14:05.78
  
 PB
11
Yann Schrub
Yann Schrub ('96)
FRA14:06.25
  
 PB
12
Abderrazak Charik
Abderrazak Charik ('97)
FRA14:06.59
  
 PB
13
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA14:10.69
  
 PB
14
Ross Skelton
Ross Skelton ('93)
GBR14:11.60
  
 PB
15
Paul Zwama
Paul Zwama ('87)
NED14:12.20
  
 PB
16
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA14:12.55
  
 PB
17
Andreas Kempf
Andreas Kempf ('88)
SUI14:12.89
  
 SB
18
Julien Samson
Julien Samson ('92)
FRA14:13.68
  
 PB
19
Benoit Goethals
Benoit Goethals ('91)
BEL14:13.84
  
 PB
20
Dáire Bermingham
Dáire Bermingham ('87)
IRL14:15.32
  
 SB
21
Borja Jerónimo García
Borja Jerónimo García ('81)
ESP14:17.00
  
 SB
22
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
BEL14:17.60
  
 PB
23
Thomas Moran
Thomas Moran ('93)
IRL14:22.85
  
 SB
24
Christian Steinhammer
Christian Steinhammer ('88)
AUT14:24.16
  
 SB
25
Ignacio García
Ignacio García ('90)
ESP14:25.24
  
 PB
26
Pierre Denays
Pierre Denays ('89)
BEL14:25.90
  
 SB
27
Jan Adriaansen
Jan Adriaansen ('91)
BEL14:26.02
  
 SB
28
Paolo Zanatta
Paolo Zanatta ('82)
ITA14:28.48
  
 SB
29
Edwin de Vries
Edwin de Vries ('92)
NED14:33.13
  
 SB
30
Younes Darrazi
Younes Darrazi ('96)
BEL14:39.52
  
 SB
31
Yosi Goasdoué
Yosi Goasdoué ('90)
FRA14:49.45
  
 SB
Deleu Thomas
Deleu Thomas ('93)
FRA DNF
  
 
Jan Lukas Becker
Jan Lukas Becker ('93)
GER DNF
  
 
Finale D
1
Raul Celada
Raul Celada ('95)
ESP14:04.42
  
 PB
2
Amin Boukebal
Amin Boukebal ('90)
FRA14:11.25
  
 PB
3
Annasse Mahboub
Annasse Mahboub ('99)
ESP14:12.61
  
 PB
4
Abdessamad Oukhelfen
Abdessamad Oukhelfen ('98)
ESP14:13.58
  
 PB
5
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL14:15.45
  
 PB
6
Quentin Cau
Quentin Cau ('90)
FRA14:15.75
  
 PB
7
Santiago Llorente
Santiago Llorente ('95)
ESP14:15.99
  
 PB
8
Fynn Schwiegelshohn
Fynn Schwiegelshohn ('88)
GER14:20.38
  
 SB
9
Liam Harris
Liam Harris ('97)
IRL14:20.66
  
 PB
10
Flores Weverling
Flores Weverling ('93)
NED14:21.38
  
 PB
11
Guillaume Plas
Guillaume Plas ('89)
FRA14:21.68
  
 PB
12
Victor Manuel de Miguel
Victor Manuel de Miguel ('89)
ESP14:21.75
  
 PB
13
David Bascuñana
David Bascuñana ('95)
ESP14:22.94
  
 PB
14
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR14:23.58
  
 PB
15
Pierre-Louis Detourbe
Pierre-Louis Detourbe ('97)
FRA14:24.22
  
 PB
16
Francisco Martos
Francisco Martos ('90)
ESP14:24.70
  
 PB
17
Hugo Olivier
Hugo Olivier ('93)
FRA14:26.35
  
 PB
18
Simon Porras
Simon Porras ('96)
SUI14:29.33
  
 PB
19Cas LutzCas Lutz ('93)NED14:35.26
  
 PB
20
Pierre Fontanarosa
Pierre Fontanarosa ('92)
FRA14:36.17
  
 
21
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL14:36.55
  
 PB
22
Cédric Van De Putte
Cédric Van De Putte ('90)
BEL14:37.47
  
 SB
23
Julien Masciotra
Julien Masciotra ('85)
FRA14:38.21
  
 SB
24
Thomas Hayes
Thomas Hayes ('89)
IRL14:38.77
  
 SB
25
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL14:39.42
  
 PB
26
German Fernández
German Fernández ('97)
ESP14:43.37
  
 PB
27
Benoit Paques
Benoit Paques ('91)
BEL14:44.45
  
 PB
28
Mohamed Aloumat
Mohamed Aloumat ('91)
ESP14:46.35
  
 PB
29
Jaime González
Jaime González ('91)
ESP14:46.50
  
 SB
30
Saul Castro
Saul Castro ('84)
ESP14:52.13
  
 PB
31
Quentin Mercuri
Quentin Mercuri ('93)
FRA14:52.36
  
 PB
32
Tim Bolink
Tim Bolink ('92)
NED14:52.92
  
 SB
33
Fabian Dillenhöfer
Fabian Dillenhöfer ('92)
GER14:58.00
  
 SB
34
Maarten De Nys
Maarten De Nys ('89)
BEL15:00.36
  
 PB
35
Milco Driessen
Milco Driessen ('88)
NED15:27.13
  
 SB
36
Quentin Cambier
Quentin Cambier ('95)
FRA15:49.96
  
 SB
Gaël Le Coz
Gaël Le Coz ('83)
FRA DNF
  
 
Maikel Peeman
Maikel Peeman ('99)
NED DNF
  
 
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP DNF
  
 
Danny Mooney
Danny Mooney ('88)
IRL DNF
  
 
Julien Calandreau
Julien Calandreau ('87)
FRA DNF
  
 
Yassine Ezzaydouni
Yassine Ezzaydouni ('95)
ESP DQ
  
 
Finale E
1
Robin Ryynänen
Robin Ryynänen ('97)
FIN14:20.26
  
 PB
2
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN14:35.01
  
 PB
3
Arnaud Michel
Arnaud Michel ('87)
FRA14:35.19
  
 PB
4
Guillaume Girma
Guillaume Girma ('91)
FRA14:38.98
  
 PB
5
Francesco Agostini
Francesco Agostini ('97)
ITA14:39.91
  
 PB
6
Alexander Schröder
Alexander Schröder ('90)
GER14:41.71
  
 PB
7
Vincent Poczekajlo
Vincent Poczekajlo ('87)
FRA14:43.94
  
 PB
8
Leif Gunkel
Leif Gunkel ('96)
GER14:45.68
  
 SB
9
Smain-Ismail Essalki
Smain-Ismail Essalki ('96)
FRA14:46.89
  
 PB
10
Samir Tatah
Samir Tatah ('78)
FRA14:46.90
  
 PB
11
Youssef Fateh
Youssef Fateh ('95)
ESP14:47.70
  
 PB
12
Wouter Lammens
Wouter Lammens ('94)
BEL14:49.48
  
 PB
13
Alexandre Schmitt
Alexandre Schmitt ('89)
FRA14:50.05
  
 PB
14
Dorian Fintolini
Dorian Fintolini ('93)
BEL14:50.14
  
 PB
15
Arnaud Renard
Arnaud Renard ('85)
BEL14:51.27
  
 PB
16
David Valentin
David Valentin ('97)
GER14:52.22
  
 SB
17
Evan Byrne
Evan Byrne ('97)
IRL14:52.66
  
 PB
18
Romain Cauhet
Romain Cauhet ('96)
FRA14:52.87
  
 PB
19
Cyril Fadat
Cyril Fadat ('89)
FRA14:56.07
  
 PB
20
Sullivan Baralle
Sullivan Baralle ('88)
FRA14:56.13
  
 PB
21
Mohamed Elkarroui
Mohamed Elkarroui ('96)
MAR14:56.78
  
 SB
22
Maarten Dejonghe
Maarten Dejonghe ('81)
BEL14:57.67
  
 PB
23
Marios Apostolides
Marios Apostolides ('90)
CYP14:57.87
  
 PB
24
Lucas Moray
Lucas Moray ('89)
BEL14:58.52
  
 SB
25
Wilbert Van Vliet
Wilbert Van Vliet ('89)
NED15:00.95
  
 PB
26
Arne Mulder
Arne Mulder ('90)
NED15:04.02
  
 PB
27
Mathieu Madureira
Mathieu Madureira ('84)
FRA15:04.51
  
 PB
28
Christiaan Bosselaar
Christiaan Bosselaar ('82)
NED15:07.55
  
 SB
29
Björn Koreman
Björn Koreman ('91)
NED15:13.23
  
 PB
Finale F
1
Steven Orlowski
Steven Orlowski ('97)
GER14:52.84
  
 PB
2
Tim-Niklas Schwippel
Tim-Niklas Schwippel ('95)
GER14:54.24
  
 PB
3
Peter-Jan Hardenbol
Peter-Jan Hardenbol ('91)
NED14:56.14
  
 PB
4
Eduard Grob
Eduard Grob ('93)
NED14:57.87
  
 PB
17
Maunu Toivari
Maunu Toivari ('89)
FIN15:33.71
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Daniel Arce
Daniel Arce ('92)
ESP8:29.24
  
 PB
2
Ibrahim Ezzaydouny
Ibrahim Ezzaydouny ('91)
MAR8:29.86
  
 SB
3
Boniface Abel Sikowo
Boniface Abel Sikowo ('99)
UGA8:30.15
  
 PB
4
Abdelkarim Ben Zahra
Abdelkarim Ben Zahra ('98)
MAR8:30.76
  
 PB
5
Albert Chemutai
Albert Chemutai ('99)
UGA8:30.91
  
 PB
6
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA8:30.93
  
 PB
7
Ieuan Thomas
Ieuan Thomas ('89)
GBR8:33.59
  
 PB
8
Will Gray
Will Gray ('93)
GBR8:33.68
  
 PB
9
Jonathan Hopkins
Jonathan Hopkins ('92)
GBR8:34.03
  
 PB
10
Jonathan Romeo
Jonathan Romeo ('94)
ESP8:34.40
  
 PB
11
El Madhi Lahoufi
El Madhi Lahoufi ('96)
ESP8:35.91
  
 PB
13
El Mehdi Aboujanah
El Mehdi Aboujanah ('87)
MAR8:51.02
  
 SB
14
Giuseppe Gerratana
Giuseppe Gerratana ('92)
ITA8:37.27
  
 SB
15
Adam Kirk-Smith
Adam Kirk-Smith ('91)
IRL8:37.62
  
 PB
16
Luke Gunn
Luke Gunn ('85)
GBR8:38.69
  
 SB
18
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR8:41.14
  
 SB
19
Fabian Clarkson
Fabian Clarkson ('90)
GER8:44.40
  
 SB
20
Ibrahim Chakir
Ibrahim Chakir ('94)
ESP8:47.79
  
 SB
21
Noam Neeman
Noam Neeman ('87)
ISR8:51.02
  
 SB
22
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP8:51.44
  
 SB
23
Simone Colombini
Simone Colombini ('96)
ITA8:51.52
  
 SB
24
Antoine Thibeault
Antoine Thibeault ('94)
CAN8:54.31
  
 
25
Rubén Palomeque
Rubén Palomeque ('80)
ESP9:02.48
  
 SB
26
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN9:03.23
  
 SB
27
Michael Wilms
Michael Wilms ('87)
GER9:04.94
  
 SB
28
Riken Ost
Riken Ost ('96)
FRA9:07.18
  
 PB
Luís Miguel Borges
Luís Miguel Borges ('94)
POR DNF
  
 
Mathijs Casteele
Mathijs Casteele ('89)
BEL DNF
  
 
Francois Marzetta
Francois Marzetta ('91)
ITA DNF
  
 
Andrea Sanguinetti
Andrea Sanguinetti ('92)
ITA DNF
  
 
Finale B
1
Topi Raitanen
Topi Raitanen ('96)
FIN8:46.10
  
 PB
2
Alexis Rodríguez
Alexis Rodríguez ('97)
ESP8:46.50
  
 PB
3
Haran Dunderdale
Haran Dunderdale ('96)
GBR8:50.43
  
 PB
5
Simon Grannetia
Simon Grannetia ('94)
NED8:51.30
  
 PB
6
Thomas Jefferson Byrkjeland
Thomas Jefferson Byrkjeland ('98)
NOR8:52.85
  
 PB
7
Geoffrey Le Dean
Geoffrey Le Dean ('88)
FRA8:53.95
  
 PB
8
Clement Duigou
Clement Duigou ('96)
FRA8:55.23
  
 PB
9
Tom Horton
Tom Horton ('93)
GBR8:56.79
  
 PB
12
Stefan Schmid
Stefan Schmid ('99)
AUT9:01.34
  
 PB
13
William Mycroft
William Mycroft ('91)
GBR9:01.89
  
 PB
14
Sascha van Staa
Sascha van Staa ('92)
GER9:02.17
  
 PB
15
Mark Francesco Ridger
Mark Francesco Ridger ('89)
ITA9:03.08
  
 SB
16
Robert Baumann
Robert Baumann ('98)
GER9:03.44
  
 PB
17
Dorian Louvet
Dorian Louvet ('89)
FRA9:04.30
  
 SB
18
Francois Dupont
Francois Dupont ('85)
BEL9:04.46
  
 SB
19
Umberto Contran
Umberto Contran ('95)
ITA9:05.00
  
 SB
20
Harry Lane
Harry Lane ('94)
GBR9:06.13
  
 SB
21
Camille Duret
Camille Duret ('86)
FRA9:06.81
  
 PB
22
Miika Tenhunen
Miika Tenhunen ('96)
FIN9:10.62
  
 PB
23
Maxence Verpraet
Maxence Verpraet ('97)
FRA9:11.81
  
 PB
24
Jill de Brouwer
Jill de Brouwer ('89)
BEL9:13.59
  
 SB
25
Ivo Bijl
Ivo Bijl ('93)
NED9:14.07
  
 PB
26
Tomas Hendrickx
Tomas Hendrickx ('81)
BEL9:15.46
  
 SB
27
Felix Thum
Felix Thum ('87)
GER9:16.13
  
 SB
28
Lucas Nieuweboer
Lucas Nieuweboer ('94)
NED9:19.50
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.60
  
 PB
3
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB14.01
  
 
4
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN14.44
  
 
5
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP14.55
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.72
  
 SB
2
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN13.73
  
 SB
3
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.76
  
 SB
4
Loic Herkenrath
Loic Herkenrath ('94)
FRA13.80
  
 
6
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL14.27
  
 SB
Indledende 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB13.94
  
 PB
2
Matthew Behan
Matthew Behan ('96)
IRL14.50
  
 SB
3
Alban Lefeuvre
Alban Lefeuvre ('97)
FRA14.60
  
 PB
Sander MaesSander Maes ('92)BEL DNF
  
 
Indledende 3
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA14.02
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sérgio Fernández
Sérgio Fernández ('93)
ESP49.62
  
 SB
2
Cameron French
Cameron French ('92)
NZL50.28
  
 
3
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL50.68
  
 PB
4
Victor Coroller
Victor Coroller ('97)
FRA50.88
  
 SB
5
Lucirio Francisco Garrido
Lucirio Francisco Garrido ('88)
VEN50.96
  
 SB
6
Jason Harvey
Jason Harvey ('91)
IRL51.22
  
 SB
Oskari Mörö
Oskari Mörö ('93)
FIN DNF
  
 
Finale B
1
Mickaël François
Mickaël François ('88)
FRA50.79
  
 SB
2
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL50.94
  
 PB
3Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.65
  
 SB
4
Romain Nicodeme
Romain Nicodeme ('95)
BEL51.82
  
 SB
5
Christian von Wrede
Christian von Wrede ('91)
GER51.87
  
 SB
6
Chris McAlister
Chris McAlister ('95)
GBR52.89
  
 
Finale C
1
Kavan Le Guen
Kavan Le Guen ('92)
FRA51.64
  
 SB
2
Paul Bennett
Paul Bennett ('92)
GBR51.97
  
 SB
3
Ben Kiely
Ben Kiely ('94)
IRL52.44
  
 
4
Gwilym Cooper
Gwilym Cooper ('91)
GBR53.12
  
 SB
5
Damien Bourguin
Damien Bourguin ('92)
FRA53.25
  
 SB
6
Sam Plumb
Sam Plumb ('94)
GBR54.30
  
 SB
Finale D
1
Muhammad Abdalla Kounta
Muhammad Abdalla Kounta ('94)
FRA51.72
  
 PB
2
Jacques Frisch
Jacques Frisch ('87)
LUX51.80
  
 SB
3
Niall Carney
Niall Carney ('97)
GBR52.97
  
 
4
Florentin Lesage
Florentin Lesage ('96)
FRA53.12
  
 SB
5
Connor Henderson
Connor Henderson ('92)
PHI53.15
  
 
Finale E
1
Oriol Piqueras
Oriol Piqueras ('91)
ESP52.52
  
 PB
2
Jasper De Vooght
Jasper De Vooght ('96)
BEL52.67
  
 PB
3
Niels Verbraekel
Niels Verbraekel ('96)
BEL53.79
  
 SB
4
Alan Danois
Alan Danois ('95)
FRA54.11
  
 
Finale F
1
Tyri Donovan
Tyri Donovan ('98)
GBR53.86
  
 PB
4
Simon Essuman
Simon Essuman ('98)
IRL55.45
  
 PB
6
Diarmuid Clancy
Diarmuid Clancy ('99)
IRL56.48
  
 
Finale G
2
Conor Gaffney
Conor Gaffney ('97)
IRL57.89
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Allan Smith
Allan Smith ('92)
GBR2.15
  
 
2
Emile Verdonck
Emile Verdonck ('95)
BEL2.15
  
 PB
3
Ryan Carthy Walsh
Ryan Carthy Walsh ('99)
IRL2.10
  
 PB
4
Dion Van Kessel
Dion Van Kessel ('97)
NED2.00
  
 
4
Marius Wouters
Marius Wouters ('95)
NED2.00
  
 
4
Ioannis Ananiades
Ioannis Ananiades ('96)
CYP2.00
  
 
7
Saad Hammouda
Saad Hammouda ('93)
MAR2.00
  
 
7
Fabiano Kalandula
Fabiano Kalandula ('96)
BEL2.00
  
 
7
Brett Jacobs
Brett Jacobs ('94)
BEL2.00
  
 SB
10
William Edwards
William Edwards ('98)
GBR2.00
  
 
11
Hidde ter Woord
Hidde ter Woord ('95)
NED2.00
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Nikandros Stylianou
Nikandros Stylianou ('89)
CYP5.35
  
 SB
2
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.25
  
 
3
Sam Kranse
Sam Kranse ('92)
NED4.85
  
 SB
4
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL4.85
  
 SB
5
Jorg Vanlierde
Jorg Vanlierde ('99)
BEL4.65
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.63
+1.1
  
 
2
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.62
+1.6
  
 SB
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.61
+0.7
  
 SB
4
Mathias Broothaerts
Mathias Broothaerts ('94)
BEL7.59
+0.7
  
 SB
5
Cedric Nolf
Cedric Nolf ('89)
BEL7.45
+0.8
  
 SB
6
Daniel Segers
Daniel Segers ('01)
BEL7.39
-0.6
  
 PB
7
Bjorn De Decker
Bjorn De Decker ('89)
BEL7.31
+1.1
  
 PB
8Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.23
+0.2
  
 SB
9
Sam Healy
Sam Healy ('96)
IRL7.13
+0.9
  
 SB
10
Dudley Boeldak
Dudley Boeldak ('95)
NED7.10
+0.3
  
 PB
13
Mikey Cullen
Mikey Cullen ('97)
IRL6.70
+1.9
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR18.79
  
 
2
Remco Goetheer
Remco Goetheer ('92)
NED17.50
  
 
3
Ódinn Björn Thorsteinsson
Ódinn Björn Thorsteinsson ('81)
ISL16.58
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL64.06
  
 
 
64.0664.0062.54  X62.98  X  
2
Mauricio Ortega
Mauricio Ortega ('94)
COL62.05
  
 SB
 
62.05 SB61.46  X  X61.5361.74  
3
Matt Denny
Matt Denny ('96)
AUS61.30
  
 
 
59.1461.3059.24  X59.4159.33  
4
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
ISL59.17
  
 
 
57.41  X57.54  X  X59.17  
5
Erik Cadée
Erik Cadée ('84)
NED57.46
  
 
 
  X55.8157.46  X  X  X  
6
Oskars Vaisjūns
Oskars Vaisjūns ('83)
LAT53.31
  
 SB
7
Edwin Nys
Edwin Nys ('86)
BEL52.92
  
 SB
8
Conor McLaughlin
Conor McLaughlin ('99)
AUS47.92
  
 PB
9
Filip Peetrain
Filip Peetrain ('74)
BEL46.89
  
 
10
Ilya Defrere
Ilya Defrere ('97)
BEL44.48
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Jarne Duchateau
Jarne Duchateau ('96)
BEL66.60
  
 
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.27
  
 
2
Estela García
Estela García ('89)
ESP11.41
  
 =PB
3
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA11.49
  
 
4
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI11.57
  
 SB
5
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.68
  
 PB
6
Ayodelé Ikuesan
Ayodelé Ikuesan ('85)
FRA11.68
  
 
7
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL11.76
  
 SB
8
Marije van Hunenstijn
Marije van Hunenstijn ('95)
NED11.81
  
 SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL11.56
  
 PB
2
Tessa van Schagen
Tessa van Schagen ('94)
NED11.56
  
 SB
3
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.60
  
 =PB
4
Sacha Van Agt
Sacha Van Agt ('94)
NED11.70
  
 SB
5Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.73
  
 
6
Tamara Murcia
Tamara Murcia ('98)
FRA11.96
  
 SB
7
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL12.10
  
 
Finale C
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Sarah Richard Mingas
Sarah Richard Mingas ('98)
FRA11.63
  
 PB
2
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI11.77
  
 PB
3
Demi Van Den Wildenberg
Demi Van Den Wildenberg 
NED11.78
  
 PB
4
Katy Wyper
Katy Wyper ('93)
GBR11.78
  
 SB
5
Eloise De La Taille
Eloise De La Taille ('99)
FRA11.87
  
 
6
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL11.88
  
 SB
7
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL12.05
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Ayodelé Ikuesan
Ayodelé Ikuesan ('85)
FRA11.66
  
 SB
2
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL11.82
  
 SB
3
Katy Wyper
Katy Wyper ('93)
GBR11.86
  
 SB
4
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR11.88
  
 SB
5
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.03
  
 SB
6
Jazz Crawford
Jazz Crawford ('98)
GBR12.03
  
 SB
7
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR12.06
  
 SB
8
Céline Gautier
Céline Gautier ('99)
BEL12.29
  
 SB
Indledende 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.71
  
 PB
2
Bowien Jansen
Bowien Jansen ('98)
NED11.84
  
 PB
3
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL11.90
  
 PB
4
Nicolina Altimari
Nicolina Altimari ('93)
ITA12.01
  
 
5
Bo Nijs
Bo Nijs ('97)
BEL12.11
  
 
6
Yasmine Gharafi
Yasmine Gharafi ('85)
BEL12.16
  
 SB
7
Lauries Bauwens
Lauries Bauwens ('99)
BEL12.17
  
 
8
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL12.18
  
 SB
Indledende 3
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED11.90 w
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN12.07 w
  
 
3
Alexandra Banti
Alexandra Banti ('89)
FRA12.10 w
  
 
4
Joyce Puts
Joyce Puts ('85)
NED12.11 w
  
 
5
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL12.13 w
  
 
6
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL12.18 w
  
 
7
Shana Vanhaen
Shana Vanhaen ('93)
BEL12.18 w
  
 
8
Esther Dankwah
Esther Dankwah ('82)
GHA12.30 w
  
 
Indledende 4
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA11.42
  
 SB
2
Demi Van Den Wildenberg
Demi Van Den Wildenberg 
NED11.83
  
 PB
3
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL11.95
  
 PB
4
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL12.01
  
 
5
Ilona Masson
Ilona Masson ('01)
BEL12.10
  
 PB
Indledende 5
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL12.06
  
 PB
2
Janie de Naeyer
Janie de Naeyer ('01)
BEL12.30
  
 PB
3
Laura Leprince
Laura Leprince ('95)
BEL12.30
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Estela García
Estela García ('89)
ESP23.23
  
 SB
2
Sarah Atcho
Sarah Atcho ('95)
SUI23.38
  
 SB
3
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA23.53
  
 
4
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED23.60
  
 
5
Tessa van Schagen
Tessa van Schagen ('94)
NED23.69
  
 SB
6
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL24.07
  
 SB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL23.56
  
 PB
2
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL23.66
  
 SB
3
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI23.76
  
 PB
4
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED23.84
  
 PB
5
Sharlene Mawdsley
Sharlene Mawdsley ('98)
IRL23.88
  
 SB
6
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL23.92
  
 
7
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL24.26
  
 SB
Finale C
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA23.72
  
 PB
2
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI24.13
  
 
3
Laurene Navilys Montjean
Laurene Navilys Montjean ('97)
FRA24.21
  
 PB
4
Cliodhna Manning
Cliodhna Manning ('95)
IRL24.26
  
 
5
Stacey Downie
Stacey Downie ('87)
GBR24.40
  
 
6
Sacha Van Agt
Sacha Van Agt ('94)
NED24.64
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Carline Muir
Carline Muir ('87)
CAN51.97
  
 SB
2
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR52.04
  
 SB
3
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED52.46
  
 SB
4
Laviai Nielsen
Laviai Nielsen ('96)
GBR52.60
  
 SB
5
Deborah Sananes
Deborah Sananes ('95)
FRA52.62
  
 SB
6
Nicky van Leuveren
Nicky van Leuveren ('90)
NED52.95
  
 SB
7
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL53.66
  
 PB
Finale B
1
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED52.92
  
 SB
2
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED53.36
  
 
3
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA53.59
  
 SB
4
Kelsey Balkwill
Kelsey Balkwill ('92)
CAN54.56
  
 
5
Elise Lasser
Elise Lasser 
BEL54.65
  
 SB
6
Femke Bol
Femke Bol 
NED54.69
  
 PB
7
Renée Eykens
Renée Eykens ('96)
BEL55.26
  
 
8
Stacey Downie
Stacey Downie ('87)
GBR56.47
  
 
Finale C
1
Kirsten McAslan
Kirsten McAslan ('93)
GBR53.10
  
 SB
2
Kelly Massey
Kelly Massey ('85)
GBR54.22
  
 
3
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL54.32
  
 
4
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR54.80
  
 
5
Kellya Pauline
Kellya Pauline ('97)
FRA55.39
  
 
6
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL55.40
  
 
7
Shelayna Oskan-Clarke
Shelayna Oskan-Clarke ('90)
GBR56.51
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Shelayna Oskan-Clarke
Shelayna Oskan-Clarke ('90)
GBR2:00.17
  
 SB
2
Aníta Hinriksdóttir
Aníta Hinriksdóttir ('96)
ISL2:00.33
  
 SB
3
Sanne Verstegen
Sanne Verstegen ('85)
NED2:00.74
  
 SB
4
Christina Hering
Christina Hering ('94)
GER2:01.35
  
 SB
5
Esther Guerrero
Esther Guerrero ('90)
ESP2:01.79
  
 SB
6
Adelle Tracey
Adelle Tracey ('93)
GBR2:01.93
  
 
7
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:02.10
  
 SB
8
Ciara Mageean
Ciara Mageean ('92)
IRL2:03.12
  
 SB
9
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR2:03.23
  
 SB
10
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė ('88)
LTU2:03.37
  
 SB
11
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL2:03.92
  
 PB
12
Katherine Camp
Katherine Camp ('92)
NZL2:06.63
  
 
13
Elise Vanderelst
Elise Vanderelst ('98)
BEL2:10.79
  
 
Finale B
1
Konstadína Yiannopoúlou
Konstadína Yiannopoúlou ('94)
GRE2:03.94
  
 SB
2
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA2:04.06
  
 SB
3
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA2:04.61
  
 SB
4
Joyce Mattagliano
Joyce Mattagliano ('94)
ITA2:05.03
  
 SB
5
Elena Bellò
Elena Bellò ('97)
ITA2:05.07
  
 PB
6
Zoya Naumov
Zoya Naumov ('95)
ESP2:05.10
  
 PB
7
Alina Ammann
Alina Ammann ('98)
GER2:05.25
  
 SB
8
Anna Sabat
Anna Sabat ('93)
POL2:05.28
  
 SB
9
Imane Boukharta
Imane Boukharta ('92)
FRA2:05.39
  
 SB
10
Halyna Syshko
Halyna Syshko ('91)
UKR2:07.46
  
 SB
11
Manon Kruiver
Manon Kruiver ('88)
NED2:11.49
  
 SB
Finale C
1
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:04.64
  
 PB
2
Ellie Baker
Ellie Baker ('98)
GBR2:04.67
  
 PB
3
Alice Six
Alice Six ('90)
FRA2:05.76
  
 PB
4
Salomé Afonso
Salomé Afonso ('97)
POR2:06.60
  
 SB
5
Carla Sweeney
Carla Sweeney ('98)
IRL2:07.64
  
 SB
6
Manon Fage
Manon Fage ('92)
FRA2:08.10
  
 SB
7Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:09.08
  
 SB
8
Nanouk Stevens
Nanouk Stevens 
BEL2:09.62
  
 PB
9
Eléni Lefkopoúlou
Eléni Lefkopoúlou ('90)
GRE2:10.79
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Hanna Klein
Hanna Klein ('93)
GER4:06.91
  
 PB
2
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR4:07.25
  
 PB
3
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP4:07.35
  
 PB
4
Melissa Courtney
Melissa Courtney ('93)
GBR4:08.42
  
 SB
5
Solange Andreia Pereira
Solange Andreia Pereira ('89)
ESP4:09.87
  
 SB
6
Johanna Geyer-Carles
Johanna Geyer-Carles ('95)
FRA4:11.57
  
 PB
7
Muriel Coneo
Muriel Coneo ('87)
COL4:16.47
  
 SB
8
Maren Orth
Maren Orth ('90)
GER4:17.10
  
 
9
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA4:17.75
  
 PB
10Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:18.15
  
 SB
11
Justine Tinck
Justine Tinck ('99)
BEL4:21.17
  
 
12
Zenobie Vangansbeke
Zenobie Vangansbeke ('92)
BEL4:23.39
  
 SB
13
Anastasía-Panayióta Marinákou
Anastasía-Panayióta Marinákou ('96)
GRE4:23.52
  
 SB
14
Sarah Chelangat
Sarah Chelangat ('01)
UGA4:28.50
  
 PB
Katherine Camp
Katherine Camp ('92)
NZL DNF
  
 
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Esther Chebet
Esther Chebet ('97)
UGA4:11.68
  
 PB
2
Katie Snowden
Katie Snowden ('94)
GBR4:12.25
  
 
3
Charline Mathias
Charline Mathias ('92)
LUX4:12.57
  
NR PB
4
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:12.72
  
 SB
5
Blanca Fernández
Blanca Fernández ('92)
ESP4:13.07
  
 PB
6
Elodie Normand
Elodie Normand ('88)
FRA4:14.93
  
 SB
7
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:17.21
  
 PB
8
Stefanie Barmet
Stefanie Barmet ('92)
SUI4:17.28
  
 PB
9
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED4:19.25
  
 SB
10
Elodie Mathien
Elodie Mathien ('88)
FRA4:19.73
  
 PB
11
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:20.45
  
 SB
12
Roos Blokhuis
Roos Blokhuis ('01)
NED4:20.91
  
 PB
13
Agnes Laurent
Agnes Laurent ('88)
BEL4:22.32
  
 SB
14
Giulia Aprile
Giulia Aprile ('95)
ITA4:22.55
  
 SB
15
Alice Rocquain
Alice Rocquain ('87)
FRA4:24.63
  
 SB
16
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN4:33.01
  
 
Sofie Lauwers
Sofie Lauwers ('91)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX4:17.06
  
 PB
2
Emma Sextius
Emma Sextius ('94)
FRA4:20.91
  
 PB
3
Katharina Trost
Katharina Trost ('95)
GER4:21.31
  
 PB
4
Bo Ummels
Bo Ummels ('93)
NED4:22.55
  
 PB
5
Nada Pauer
Nada Pauer ('86)
AUT4:22.61
  
 PB
6
Floriane Chevalier Garenne
Floriane Chevalier Garenne ('91)
FRA4:22.71
  
 PB
7
Jodie McCann
Jodie McCann 
IRL4:22.85
  
 PB
8
Kayla de Bondt
Kayla de Bondt ('94)
AUS4:23.72
  
 SB
9
Patricia De Graat
Patricia De Graat ('98)
GER4:23.78
  
 PB
10
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL4:24.16
  
 
11
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL4:26.11
  
 PB
12
Anais Dechamps
Anais Dechamps ('88)
FRA4:26.78
  
 SB
13
Ilaria Sabbatini
Ilaria Sabbatini ('94)
ITA4:30.13
  
 SB
14
Fien Janssens
Fien Janssens ('99)
BEL4:31.74
  
 PB
15
Natalie Weir
Natalie Weir ('86)
GBR4:32.25
  
 SB
16
Aurelie Canu
Aurelie Canu ('95)
FRA4:33.65
  
 SB
17
Léa Plumecocq
Léa Plumecocq ('91)
FRA4:34.19
  
 SB
18
Femke Speelman-Rooms
Femke Speelman-Rooms ('99)
BEL4:38.78
  
 
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Anais Bourgoin
Anais Bourgoin ('96)
FRA4:25.51
  
 PB
2
Ingrid Pino
Ingrid Pino ('95)
ESP4:26.92
  
 PB
3
Jenipher Contois
Jenipher Contois ('99)
FRA4:27.89
  
 PB
4
Alessia Zarbo
Alessia Zarbo ('01)
FRA4:28.39
  
 PB
5
Fatima Charkaoui
Fatima Charkaoui ('92)
FRA4:29.18
  
 SB
6
Paulien Nelissen
Paulien Nelissen ('99)
BEL4:29.26
  
 PB
7
Shana Lauwers
Shana Lauwers ('92)
BEL4:31.32
  
 PB
8
Naoile Khattou
Naoile Khattou ('85)
FRA4:31.48
  
 SB
9
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL4:31.98
  
 PB
10
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL4:34.29
  
 PB
11
Linn Lara Kleine
Linn Lara Kleine ('01)
GER4:34.85
  
 PB
12
Marine Vaillant
Marine Vaillant ('88)
FRA4:37.14
  
 SB
13
Stéphanie Dassonville
Stéphanie Dassonville ('87)
FRA4:40.63
  
 SB
14
Katinka Bassleer
Katinka Bassleer ('99)
BEL4:41.85
  
 SB
Yentl Vandenberghe
Yentl Vandenberghe ('91)
BEL DNF
  
 
Beatriz Valiente
Beatriz Valiente ('79)
ESP DNF
  
 
Finale E
1
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA4:33.77
  
 PB
2
Denise Schumacher
Denise Schumacher ('94)
GER4:35.70
  
 PB
3
Kristel van den Berg
Kristel van den Berg ('98)
NED4:36.03
  
 SB
4
Heloise Gaspard
Heloise Gaspard 
BEL4:36.96
  
 PB
5
Charlotte Van Hese
Charlotte Van Hese ('95)
BEL4:36.97
  
 
6
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED4:36.98
  
 PB
7
Eimear O'Brien
Eimear O'Brien ('86)
IRL4:37.82
  
 SB
8
Salome Baudoin
Salome Baudoin ('97)
FRA4:39.27
  
 SB
9
Khadija Boudjellouli
Khadija Boudjellouli ('87)
FRA4:39.74
  
 
10
Myriam Darkaoui
Myriam Darkaoui ('99)
FRA4:39.85
  
 PB
11
Chloe Susset
Chloe Susset ('90)
FRA4:40.16
  
 SB
12
Eva De Rooy
Eva De Rooy ('98)
BEL4:40.24
  
 SB
13
Anne Schreurs
Anne Schreurs ('92)
BEL4:43.01
  
 
Jolien de Waard
Jolien de Waard ('94)
NED DNF
  
 
Manon Guillermin
Manon Guillermin ('98)
FRA DNF
  
 
Finale F
1
Maura De Troyer
Maura De Troyer ('99)
BEL4:38.81
  
 PB
2
Kayla Smith
Kayla Smith 
USA4:38.85
  
 PB
3
Aline Florian
Aline Florian ('95)
GER4:39.32
  
 PB
4
Alessia Bordon
Alessia Bordon ('97)
FRA4:40.79
  
 PB
5
Laura Nicholson
Laura Nicholson 
IRL4:41.55
  
 PB
6
Léonie Charlier
Léonie Charlier ('01)
FRA4:42.59
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN9:37.58
  
 SB
2
Lucie Sekanová
Lucie Sekanová ('89)
CZE9:46.22
  
 SB
3
Matylda Kowal
Matylda Kowal ('89)
POL9:47.14
  
 SB
4
Maeva Danois
Maeva Danois ('93)
FRA9:47.89
  
 SB
5
Nawal Yahi
Nawal Yahi ('91)
ALG9:48.53
  
 PB
6
Irene Sánchez
Irene Sánchez ('92)
ESP9:48.55
  
 PB
7
Francesca Bertoni
Francesca Bertoni ('93)
ITA9:49.68
  
 PB
8
María José Pérez
María José Pérez ('92)
ESP9:53.91
  
 SB
9
Aïssé Sow
Aïssé Sow ('91)
FRA9:55.78
  
 SB
10
Cornelia Griesche
Cornelia Griesche ('93)
GER9:58.77
  
 SB
11
Ophélie Claude-Boxberger
Ophélie Claude-Boxberger ('88)
FRA9:59.45
  
 
12
Isabel Mattuzzi
Isabel Mattuzzi ('95)
ITA10:00.22
  
 PB
13
Emma Oudiou
Emma Oudiou ('95)
FRA10:00.34
  
 SB
14
Liane Weidner
Liane Weidner ('97)
GER10:00.53
  
 PB
15
Veerle Bakker
Veerle Bakker ('97)
NED10:01.46
  
 PB
16
Lea Meyer
Lea Meyer ('97)
GER10:01.83
  
 PB
17
Emily de La Bruyere
Emily de La Bruyere ('93)
FRA10:02.36
  
 PB
18
Lea Navarro
Lea Navarro ('97)
FRA10:04.26
  
 PB
19
Martina Merlo
Martina Merlo ('93)
ITA10:04.33
  
 PB
20
Anne-Sophie Vittet
Anne-Sophie Vittet ('88)
FRA10:06.46
  
 PB
21
Charlotte Taylor-Green
Charlotte Taylor-Green ('85)
GBR10:07.86
  
 PB
22
Lucie Lerebourg
Lucie Lerebourg ('94)
FRA10:08.35
  
 PB
23
Valentina Costanza
Valentina Costanza ('87)
ITA10:18.12
  
 SB
25
Aimee Pratt
Aimee Pratt ('97)
GBR10:19.70
  
 SB
26
Eleonora Curtabbi
Eleonora Curtabbi ('97)
ITA10:21.33
  
 PB
27
Linda Wrede
Linda Wrede ('93)
GER10:21.35
  
 PB
28
Jasmijn Bakker
Jasmijn Bakker ('99)
NED10:22.57
  
 PB
29
Ronja Böhrer
Ronja Böhrer ('95)
GER10:24.31
  
 SB
30
Paulina Szostecka
Paulina Szostecka ('98)
POL10:24.93
  
 PB
31
Charlotte Pizzo
Charlotte Pizzo ('97)
FRA10:37.50
  
 PB
32
Elisa Cova
Elisa Cova ('89)
ITA10:45.01
  
 SB
33
Lucie Nivet
Lucie Nivet ('98)
FRA10:55.37
  
 PB
34
Marie Nivet
Marie Nivet ('98)
FRA11:03.45
  
 PB
35
Charlotte Sijmens
Charlotte Sijmens ('95)
BEL11:32.24
  
 SB
Sofie Gallein
Sofie Gallein ('92)
BEL DNF
  
 
Elke Godden
Elke Godden ('96)
BEL DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL13.14
  
 
2
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL13.19
  
 SB
3
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.22
  
 SB
4
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.24
  
 SB
5
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.27
  
 
6
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.30
  
 
7
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN13.71
  
 
8
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.74
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL13.07
  
 
2
Yasmin Miller
Yasmin Miller ('95)
GBR13.23
  
 SB
3
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.30
  
 
4
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.30
  
 
5
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL13.31
  
 
6
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.37
  
 SB
7
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN13.66
  
 SB
Indledende 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.72
  
 
2
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.74
  
 
3
Sacha Alessandrini
Sacha Alessandrini ('99)
FRA13.77
  
 PB
4
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.91
  
 
5
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL14.00
  
 
6
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL14.09
  
 
7
Lily Ann O'Hora
Lily Ann O'Hora ('94)
IRL14.15
  
 PB
8
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL14.16
  
 SB
Indledende 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Laura Leprince
Laura Leprince ('95)
BEL14.08
  
 SB
2
Hanne Vancamp
Hanne Vancamp ('99)
BEL14.21
  
 
3
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL14.22
  
 
4
Aimée Adamis
Aimée Adamis ('94)
FRA14.29
  
 SB
5
Molly Scott
Molly Scott ('99)
IRL14.31
  
 PB
Indledende 4
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Leyla Anthonissen
Leyla Anthonissen ('99)
BEL14.10
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI55.21
  
 SB
2
Vera Barbosa
Vera Barbosa ('89)
POR57.14
  
 SB
3
Jackie Baumann
Jackie Baumann ('95)
GER57.68
  
 SB
4
Maeva Contion
Maeva Contion ('92)
FRA57.79
  
 SB
5
Christine McMahon
Christine McMahon ('92)
IRL58.31
  
 SB
6
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR58.33
  
 SB
7Stina TroestStina Troest ('94)DEN58.90
  
 SB
8
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR59.38
  
 SB
Finale B
1
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR56.76
  
 PB
2
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER57.46
  
 PB
3
Déborah Rodríguez
Déborah Rodríguez ('92)
URU58.05
  
 
4
Kelsey Balkwill
Kelsey Balkwill ('92)
CAN58.88
  
 
5
Marlien De Jans
Marlien De Jans ('91)
BEL59.00
  
 
6
Aisha Naibe-Wey
Aisha Naibe-Wey ('93)
SLE59.04
  
 
7
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA59.91
  
 SB
Finale C
1
Anais Seiller
Anais Seiller ('97)
FRA57.63
  
 PB
2
Caryl Granville
Caryl Granville ('89)
GBR57.83
  
 SB
3
Christine Salterberg
Christine Salterberg ('94)
GER57.96
  
 SB
4Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN59.87
  
 SB
5
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR1:00.38
  
 SB
6
Eva Duinslaeger
Eva Duinslaeger ('88)
BEL1:01.11
  
 SB
7
Mhairi Patience
Mhairi Patience ('95)
GBR1:02.50
  
 
Finale D
1
Sonia Nasarre
Sonia Nasarre ('96)
ESP58.75
  
 PB
2
Orla Brothers
Orla Brothers ('99)
GBR1:00.39
  
 
3
Kirsi Pekkanen
Kirsi Pekkanen ('95)
FIN1:00.46
  
 SB
4
Kim Reuland
Kim Reuland ('87)
LUX1:02.09
  
 
5
Tina Böhm
Tina Böhm ('90)
GER1:02.24
  
 SB
6
Katrijn Boone
Katrijn Boone ('92)
BEL1:02.35
  
 SB
7
Kate McGowan
Kate McGowan ('97)
IRL1:02.91
  
 SB
Finale E
1Paulien CouckuytPaulien Couckuyt ('97)BEL1:01.80
  
 
2
Stephanie Carbonnelle
Stephanie Carbonnelle ('99)
BEL1:02.08
  
 SB
3
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED1:02.17
  
 SB
4
Emma Komocki
Emma Komocki ('92)
GBR1:03.05
  
 SB
Finale F
1
Isa Videler
Isa Videler ('98)
NED1:02.10
  
 PB
2
Niamh Malone
Niamh Malone ('99)
IRL1:02.17
  
 
3
Claudia Illa
Claudia Illa ('95)
ESP1:02.86
  
 SB
4
Paulien Dewyngaert
Paulien Dewyngaert ('97)
BEL1:03.15
  
 SB
5
Lea Sophia Hagen
Lea Sophia Hagen ('97)
GER1:03.25
  
 
Finale G
1
Vreni Roesems
Vreni Roesems ('89)
BEL1:02.78
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emily Rogers
Emily Rogers ('94)
IRL1.78
  
 PB
2
Desirée Rossit
Desirée Rossit ('94)
ITA1.75
  
 =SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Aurélie De Ryck
Aurélie De Ryck ('92)
BEL4.10
  
 =SB
2
Elien De Vocht
Elien De Vocht ('95)
BEL3.90
  
 
3
Nell Van Hansewyck
Nell Van Hansewyck ('97)
BEL3.90
  
 PB
4
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL3.90
  
 =PB
5
Steffi Dhont
Steffi Dhont ('92)
BEL3.70
  
 
5
Jozefien Willemen
Jozefien Willemen ('89)
BEL3.70
  
 
5
Stefanie Dadayeva
Stefanie Dadayeva ('01)
BEL3.70
  
 PB
8
Jonne Dommerholt
Jonne Dommerholt ('96)
NED3.70
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN6.21
-0.2
  
 SB
2
Bo Nijs
Bo Nijs ('97)
BEL5.79
+0.1
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jessica Cérival
Jessica Cérival ('82)
FRA16.44
  
 
 
15.27  X15.3815.47  X16.44  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Kato Van Den Brulle
Kato Van Den Brulle ('96)
BEL52.40
  
 
2
Carolien van Royen
Carolien van Royen ('92)
BEL42.74
  
 SB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL13.61
  
 PB
2
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED13.70
  
 
3
Cameron Fillery
Cameron Fillery ('98)
GBR13.77
  
 
4
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL13.92
  
 PB
5
Simon Verherstraeten
Simon Verherstraeten ('99)
BEL14.03
  
 PB
6
Alex Clarkin
Alex Clarkin ('99)
IRL14.50
  
 PB
M 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.56
  
 PB
2
Adam Kalmen
Adam Kalmen ('98)
BEL21.58
  
 PB
3
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL21.80
  
 
4
Adam Murphy
Adam Murphy ('96)
IRL21.82
  
 PB
5
Arnaud Destatte
Arnaud Destatte ('88)
BEL21.83
  
 SB
6
Laurens Francois
Laurens Francois ('96)
BEL21.93
  
 SB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Byron Robinson
Byron Robinson ('87)
GBR21.70
  
 SB
2
Daan Lubberdink
Daan Lubberdink ('99)
NED21.79
  
 SB
3
Dylan Calluy
Dylan Calluy ('94)
BEL22.13
  
 
Luke Morris
Luke Morris ('99)
IRL DNF
  
 
Finale C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Jim Van Gorkum
Jim Van Gorkum ('98)
NED21.94
  
 PB
2
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL21.97
  
 PB
3
Axel Viaene
Axel Viaene ('98)
BEL22.13
  
 SB
4
Kade Thomas
Kade Thomas ('96)
GBR22.15
  
 PB
Robert Bennett
Robert Bennett ('93)
IRL DQ
  
 
Finale D
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Méron Gysbertha
Méron Gysbertha ('96)
NED21.77
  
 PB
2
Simon Archer
Simon Archer ('95)
IRL21.90
  
 PB
3
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL22.09
  
 
Finale E
Vind: +0.1
Vind: +0.1
2
Gareth Thompson
Gareth Thompson ('97)
IRL22.48
  
 =PB
Finale G
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3
Ciaran Maher
Ciaran Maher ('99)
IRL23.21
  
 SB
Finale J
Vind: +0.9
Vind: +0.9
6
James Sullivan
James Sullivan ('85)
IRL25.15
  
 PB
Finale L
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Conor Gaffney
Conor Gaffney ('97)
IRL24.28
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.50
  
 SB
2
Torben Junker
Torben Junker ('93)
GER46.60
  
 SB
3
Jonathan Sacoor
Jonathan Sacoor ('99)
BEL46.88
  
 PB
4
Maarten Stuivenberg
Maarten Stuivenberg ('95)
NED46.94
  
 
5
Ben Maze
Ben Maze ('91)
GBR47.33
  
 PB
6
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR47.60
  
 SB
7
Samba Fall
Samba Fall ('92)
BEL47.96
  
 
Finale B
1
Hazir Inoussa
Hazir Inoussa ('90)
FRA47.17
  
 PB
2
Simon Boypa
Simon Boypa ('99)
FRA47.23
  
 PB
3
Brandon Arrey
Brandon Arrey ('96)
IRL47.35
  
 PB
4
Olaf van den Bergh
Olaf van den Bergh ('94)
NED47.76
  
 SB
5
Will Oyowe
Will Oyowe ('87)
BEL48.88
  
 SB
Finale C
1
Christopher O'Donnell
Christopher O'Donnell ('98)
IRL46.92
  
 PB
2
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED47.40
  
 PB
3
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL47.78
  
 PB
4
Mohssine Ennamir
Mohssine Ennamir ('85)
BEL47.97
  
 SB
5
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL48.24
  
 SB
6
Abdulaziz Qarainais
Abdulaziz Qarainais ('91)
KUW48.25
  
 PB
7
Anthony Young
Anthony Young ('84)
USA48.30
  
 SB
Finale D
1Nicklas HydeNicklas Hyde ('86)DEN47.79
  
 SB
2
Paul White
Paul White ('95)
IRL47.80
  
 PB
3
Johan Polman
Johan Polman ('86)
NED48.57
  
 SB
4
Craig Newell
Craig Newell ('97)
IRL48.63
  
 PB
5
Elroy Doraene
Elroy Doraene ('96)
BEL48.94
  
 PB
7
Paul Murphy
Paul Murphy ('96)
IRL49.67
  
 SB
Finale E
1
Jamie Pender
Jamie Pender ('98)
IRL48.00
  
 PB
2
Mikael Chartrain
Mikael Chartrain ('92)
FRA48.35
  
 PB
3
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL48.48
  
 PB
Finale F
1
Camille Lubon
Camille Lubon ('96)
BEL48.20
  
 PB
2
Iori Moore
Iori Moore ('97)
GBR48.33
  
 PB
3
Eoghan Buggy
Eoghan Buggy ('95)
IRL49.19
  
 PB
Finale N
1
Jack Hayden
Jack Hayden 
IRL51.16
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Alex Coomber
Alex Coomber ('94)
GBR1:49.11
  
 PB
3
Gabriel Tual
Gabriel Tual ('98)
FRA1:49.40
  
 PB
4
Thierry-Orden Dagbetin
Thierry-Orden Dagbetin ('98)
FRA1:49.91
  
 PB
5
Finley Bigg
Finley Bigg ('98)
GBR1:49.96
  
 SB
6
Samir Youb
Samir Youb ('91)
FRA1:50.60
  
 SB
7
Thibauld Guilbert
Thibauld Guilbert 
BEL1:50.87
  
 PB
9
Bastien Peres
Bastien Peres ('94)
FRA1:51.92
  
 SB
10
Bram Buigel
Bram Buigel ('95)
NED1:51.94
  
 SB
11
Clement Houcke
Clement Houcke ('96)
FRA1:52.18
  
 SB
12
Theo Blundell
Theo Blundell ('95)
GBR1:52.57
  
 SB
13
Thomas Engels
Thomas Engels ('99)
BEL1:53.07
  
 PB
Finale B
1
Thomas van Laar
Thomas van Laar ('95)
NED1:50.79
  
 PB
2
Taleb Salim Mezzaourou
Taleb Salim Mezzaourou ('94)
MAR1:51.15
  
 PB
3
Luuk Wagenaar
Luuk Wagenaar ('94)
NED1:51.43
  
 SB
4
Sebbe Francken
Sebbe Francken ('96)
BEL1:51.86
  
 PB
5
Hugo Moenner
Hugo Moenner ('95)
FRA1:51.86
  
 SB
6
Sam Giedts
Sam Giedts ('95)
BEL1:51.99
  
 PB
7
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:52.06
  
 
8
Jeremy Bartoli
Jeremy Bartoli ('91)
FRA1:52.27
  
 SB
9
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
FIN1:52.71
  
 SB
10
Jonas Van Schoubroeck
Jonas Van Schoubroeck ('92)
BEL1:52.92
  
 SB
11
Mathieu Laurain
Mathieu Laurain ('90)
FRA1:53.47
  
 SB
12
Thorben Juschka
Thorben Juschka ('91)
GER1:53.51
  
 SB
13
Thijs Verbeeck
Thijs Verbeeck ('91)
BEL1:54.09
  
 SB
14
Valere Hustin
Valere Hustin ('93)
BEL1:54.46
  
 SB
Finale C
1
Maxime Delvoie
Maxime Delvoie ('97)
BEL1:51.25
  
 PB
2
Julien Gillet
Julien Gillet ('93)
BEL1:51.54
  
 PB
3
Robin Oester
Robin Oester ('99)
SUI1:51.69
  
 PB
4
Ådne Andersen
Ådne Andersen ('94)
NOR1:52.11
  
 PB
5
Jose Barbosa
Jose Barbosa ('98)
SUI1:52.66
  
 PB
6
Malcolm Duquesney
Malcolm Duquesney ('95)
FRA1:52.89
  
 PB
7
Ryan Clarke
Ryan Clarke ('97)
NED1:52.93
  
 SB
8
Joeri Slagter
Joeri Slagter ('95)
NED1:52.98
  
 PB
9
Niklas Bohm
Niklas Bohm ('88)
GER1:53.12
  
 PB
10
Enrico Dietrich
Enrico Dietrich ('86)
GER1:53.20
  
 SB
11
Bastiaan Ameryckx
Bastiaan Ameryckx ('98)
BEL1:53.89
  
 SB
12
Benoît Looten
Benoît Looten ('95)
FRA1:54.05
  
 PB
13
Maty Lamon
Maty Lamon ('99)
FRA1:54.94
  
 SB
14
Antoine Douley
Antoine Douley ('95)
BEL1:55.99
  
 SB
Finale D
1
Mohamed-Aziz Ben-Brahim
Mohamed-Aziz Ben-Brahim ('97)
FRA1:51.33
  
 PB
2
Alex Goodall
Alex Goodall ('93)
GBR1:51.76
  
 PB
3
Pieter de Maersschalk
Pieter de Maersschalk ('88)
BEL1:52.34
  
 PB
4
Stavros Spyrou
Stavros Spyrou 
CYP1:53.00
  
 PB
5
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL1:53.67
  
 PB
6
Iwein Bau
Iwein Bau ('96)
BEL1:53.72
  
 PB
7
Ward Leunckens
Ward Leunckens 
BEL1:53.72
  
 PB
8
Jo Schmiz
Jo Schmiz ('99)
LUX1:53.83
  
 PB
9
Gaetan Van Laethem
Gaetan Van Laethem ('97)
BEL1:53.95
  
 SB
10
Twan Pormes
Twan Pormes ('98)
NED1:54.29
  
 PB
11
Daniel De Looze
Daniel De Looze ('93)
NED1:54.50
  
 
12
Michiel de Vydt
Michiel de Vydt ('93)
BEL1:55.50
  
 PB
13
Mathias Sanctorum
Mathias Sanctorum ('93)
BEL1:55.95
  
 
Finale E
1
Brian Versluis
Brian Versluis ('99)
NED1:52.57
  
 PB
2
Djoao Lobles
Djoao Lobles ('01)
NED1:52.67
  
 PB
3
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL1:53.20
  
 PB
4
Tarich Jamli
Tarich Jamli ('86)
BEL1:54.62
  
 SB
5
Pierre Lechat
Pierre Lechat ('99)
FRA1:55.06
  
 PB
6
Alexander Kober
Alexander Kober ('91)
GER1:55.39
  
 SB
Finale F
1
Romain Cabart
Romain Cabart ('89)
FRA1:54.09
  
 PB
2
Luca Bonamino
Luca Bonamino ('96)
LUX1:54.78
  
 PB
3
Arne Teck
Arne Teck ('98)
BEL1:54.96
  
 PB
4
Simon Meganck
Simon Meganck 
BEL1:55.50
  
 PB
5
Joris Vande Velde
Joris Vande Velde ('89)
BEL1:55.50
  
 PB
6
Daan van Diest
Daan van Diest ('95)
BEL1:55.77
  
 PB
Finale G
1
Jelte van Atten
Jelte van Atten ('98)
NED1:54.55
  
 PB
2
Matthias Steenwerckx
Matthias Steenwerckx ('95)
BEL1:55.35
  
 PB
3
Matthias Janssen
Matthias Janssen ('99)
BEL1:55.87
  
 PB
K 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA23.49 w
  
 
2
Laurene Navilys Montjean
Laurene Navilys Montjean ('97)
FRA23.93 w
  
 
3
Sacha Van Agt
Sacha Van Agt ('94)
NED24.10 w
  
 
4
Nicolina Altimari
Nicolina Altimari ('93)
ITA24.10 w
  
 
5
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL24.46 w
  
 
6
Joyce Puts
Joyce Puts ('85)
NED24.47 w
  
 
7
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL24.86 w
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Aoife Lynch
Aoife Lynch ('99)
IRL24.41
  
 PB
2
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR24.64
  
 SB
3
Jazz Crawford
Jazz Crawford ('98)
GBR24.77
  
 SB
4
Nikita Campbell-Smith
Nikita Campbell-Smith ('95)
GBR24.86
  
 SB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL24.38
  
 PB
2
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL24.63
  
 PB
3
Mathilde Desgrippes
Mathilde Desgrippes ('94)
FRA24.70
  
 PB
4
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED24.74
  
 SB
5
Yasmine Gharafi
Yasmine Gharafi ('85)
BEL24.91
  
 SB
6
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL25.12
  
 SB
Finale D
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Elise Mehuys
Elise Mehuys ('95)
BEL24.72
  
 SB
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN24.89
  
 PB
Finale E
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Lien Andries
Lien Andries ('93)
BEL24.90
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Nelly Schmidt
Nelly Schmidt ('97)
GER54.00
  
 PB
2
Laura Marx
Laura Marx ('97)
GER54.09
  
 PB
3
Jill Cherry
Jill Cherry ('98)
GBR54.37
  
 PB
4
Lena Naumann
Lena Naumann ('94)
GER54.39
  
 SB
5
Maureen Ellsworth
Maureen Ellsworth ('91)
NED54.95
  
 
6
Sophie Becker
Sophie Becker ('97)
IRL54.99
  
 
7
Stacey Downie
Stacey Downie ('87)
GBR55.27
  
 SB
Finale B
1
Jorieke Korenromp
Jorieke Korenromp ('96)
NED54.42
  
 PB
2
Felicitas Ulmer
Felicitas Ulmer ('93)
GER54.46
  
 PB
3
Susanna Banjo
Susanna Banjo ('89)
GBR55.04
  
 PB
4
Aisling Drumgoole
Aisling Drumgoole ('94)
IRL55.34
  
 PB
5
Ine Hugaerts
Ine Hugaerts ('95)
BEL55.46
  
 SB
6
Liefde Schoemaker
Liefde Schoemaker ('02)
BEL55.82
  
 PB
7
Jeanine Nygård
Jeanine Nygård ('91)
FIN56.05
  
 SB
Finale C
1
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL55.61
  
 PB
2
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL55.92
  
 PB
3
Ciara Deely
Ciara Deely 
IRL56.11
  
 
4
Yimika Adewakun
Yimika Adewakun ('93)
GBR56.50
  
 SB
5
Niouma Goudian
Niouma Goudian ('93)
FRA56.53
  
 PB
6Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP56.70
  
 PB
7
Bernice Meijer
Bernice Meijer ('96)
NED56.92
  
 SB
Finale D
1
Laura Großhaus
Laura Großhaus ('98)
GER56.34
  
 PB
2
Alicia Rohl
Alicia Rohl ('99)
BEL56.62
  
 PB
3
Marie Fickers
Marie Fickers ('97)
BEL56.65
  
 SB
4
Dominique Veninga
Dominique Veninga ('97)
NED56.65
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Riet Vanfleteren
Riet Vanfleteren ('91)
BEL2:07.73
  
 PB
2
Lisa Stöckli
Lisa Stöckli ('94)
SUI2:08.13
  
 PB
3
Claire Hugla
Claire Hugla ('89)
FRA2:08.70
  
 SB
4
Alex O'Neill
Alex O'Neill 
IRL2:08.82
  
 PB
5
Majtie Kolberg
Majtie Kolberg ('99)
GER2:09.65
  
 PB
6
Caroline Baudinet
Caroline Baudinet ('99)
BEL2:10.05
  
 PB
7
Ashley Melcherts
Ashley Melcherts ('98)
NED2:10.12
  
 SB
8
Naomi Reid
Naomi Reid 
GBR2:11.09
  
 
9
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:11.24
  
 PB
10
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:11.27
  
 SB
11
Ylva Traxler
Ylva Traxler ('98)
AUT2:11.89
  
 SB
12
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL2:14.54
  
 
Finale B
1
Victoria Pratabuy de la Llave
Victoria Pratabuy de la Llave ('99)
FRA2:09.09
  
 PB
2
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED2:09.50
  
 PB
3
Elea Henrard
Elea Henrard ('99)
BEL2:10.49
  
 PB
4
Emma Guiet
Emma Guiet ('98)
FRA2:10.75
  
 SB
5
Maria Andres
Maria Andres ('90)
ESP2:10.84
  
 SB
6
Sara Segers
Sara Segers ('85)
BEL2:11.28
  
 SB
7
Eugenie Morel
Eugenie Morel ('99)
FRA2:11.61
  
 
8
Karlijn van Es
Karlijn van Es ('95)
NED2:11.88
  
 SB
9
Lise Thimon
Lise Thimon ('97)
FRA2:12.29
  
 PB
10
Laura Schadron
Laura Schadron ('99)
BEL2:12.66
  
 SB
11
Corinde Van Es
Corinde Van Es ('97)
NED2:12.67
  
 SB
12
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL2:13.47
  
 SB
Finale C
1
Emma Willart
Emma Willart ('98)
FRA2:09.82
  
 PB
2
Syrah Ghijselings
Syrah Ghijselings ('02)
BEL2:10.94
  
 PB
3
Roos van Elk
Roos van Elk 
NED2:11.03
  
 PB
4
Gina Daubenfeld
Gina Daubenfeld ('91)
GER2:11.08
  
 SB
5
Lucie Jaffre
Lucie Jaffre ('88)
FRA2:11.65
  
 PB
6
Juliane Sormain
Juliane Sormain ('97)
FRA2:11.92
  
 PB
7
Jetske Van Kampen
Jetske Van Kampen ('98)
NED2:12.53
  
 PB
8
Lea Poli
Lea Poli ('98)
FRA2:13.51
  
 
9
Leontine Versyck
Leontine Versyck 
BEL2:15.34
  
 
Finale D
1
Franziska Käppler
Franziska Käppler ('99)
GER2:11.56
  
 PB
2
Lea Kruse
Lea Kruse ('01)
GER2:13.02
  
 PB
3
Carlijn Wagenaar
Carlijn Wagenaar ('95)
NED2:13.12
  
 PB
4
Hanne Van Loock
Hanne Van Loock ('99)
BEL2:13.85
  
 PB
5
Marguerite Richart
Marguerite Richart ('95)
FRA2:13.87
  
 PB
6
Febe Triest
Febe Triest 
BEL2:14.01
  
 PB
7
Emma Devis
Emma Devis 
FRA2:14.44
  
 PB
8
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA2:14.71
  
 SB
9
Aniek Aper
Aniek Aper ('89)
NED2:14.85
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020