Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Genève SUI: Meeting International de Genève, Stade du Bout-du-Monde 10.6.2017

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
James Dasaolu
James Dasaolu ('87)
GBR10.16
  
 
2
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR10.22
  
 
3
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM10.34
  
 
4
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA10.45
  
 
5
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
GHA10.47
  
 
6
Theo Etienne
Theo Etienne ('96)
GBR10.48
  
 
7
Emmanuel Biron
Emmanuel Biron ('88)
FRA10.61
  
 SB
8
Ken Romain
Ken Romain ('93)
FRA10.68
  
 
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Reuben Arthur
Reuben Arthur ('96)
GBR10.34
  
 
2
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA10.39
  
 
3
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI10.45
  
 SB
4
Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman ('94)
FRA10.53
  
 SB
4
Wouter Brus
Wouter Brus ('91)
NED10.53
  
 
7
Suganthan Somasundaram
Suganthan Somasundaram ('92)
SUI10.72
  
 
8
Luca Biancardi
Luca Biancardi 
ITA10.91
  
 
Finale C
Vind: -2.4
Vind: -2.4
1
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI10.59
  
 SB
3
Florian Clivaz
Florian Clivaz ('94)
SUI10.62
  
 SB
4
Andreas Haas
Andreas Haas ('96)
SUI10.66
  
 PB
6
William Reais
William Reais ('99)
SUI10.80
  
 
7
Jonas Gehrig
Jonas Gehrig ('91)
SUI10.83
  
 
Finale D
Vind: -1.3
Vind: -1.3
2
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED10.71
  
 PB
3
Kevin Di Nocera
Kevin Di Nocera ('94)
SUI10.81
  
 SB
4
Jimsher Muradov
Jimsher Muradov ('96)
GEO10.91
  
 SB
5
Tristan van Sull
Tristan van Sull ('92)
BEL11.16
  
 
M 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Jeffrey John
Jeffrey John ('92)
FRA20.31
  
 PB
2
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL20.45
  
 PB
3
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA20.47
  
 PB
4
Antonio Infantino
Antonio Infantino ('91)
ITA20.59
  
 SB
5
Eseosa Desalu
Eseosa Desalu ('94)
ITA20.64
  
 SB
6
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM20.66
  
 
7
James Dasaolu
James Dasaolu ('87)
GBR20.73
  
 PB
8
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.27
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA20.76
  
 SB
2
Gautier Dautremer
Gautier Dautremer ('95)
FRA21.04
  
 SB
3
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI21.05
  
 PB
4
Bastien Mouthon
Bastien Mouthon ('94)
SUI21.07
  
 
5
Thomas Somers
Thomas Somers ('97)
GBR21.13
  
 
7
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford ('89)
IRL21.67
  
 SB
8
Valentin Luc
Valentin Luc ('98)
SUI21.91
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL45.75
  
 SB
3
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL46.15
  
 
3
Dwayne Cowan
Dwayne Cowan ('85)
GBR46.15
  
 
5
Thomas Jordier
Thomas Jordier ('94)
FRA46.19
  
 
6
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR46.54
  
 SB
7
Michele Tricca
Michele Tricca ('93)
ITA47.14
  
 
8
Theo Campbell
Theo Campbell ('91)
GBR47.60
  
 
Finale B
1
Davide Re
Davide Re ('93)
ITA45.79
  
 PB
2
Miloud Laaredj
Miloud Laaredj ('86)
ALG46.75
  
 
3
Silvan Lutz
Silvan Lutz ('90)
SUI47.22
  
 
4
Joel Burgunder
Joel Burgunder ('91)
SUI47.23
  
 
5
Luca Flück
Luca Flück ('96)
SUI47.50
  
 
6
Vincent Notz
Vincent Notz ('97)
SUI47.56
  
 
Finale C
1
Mamoudou Hanne
Mamoudou Hanne ('88)
FRA46.12
  
 SB
2
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford ('89)
IRL47.18
  
 SB
3
Jérôme Bellon
Jérôme Bellon ('93)
SUI48.07
  
 SB
4
Jonathan Vilaine
Jonathan Vilaine ('91)
FRA48.49
  
 SB
5
Matthias Barth
Matthias Barth ('94)
SUI48.75
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Luca Noti
Luca Noti ('95)
SUI3:45.96
  
 PB
2
Pascal Furtwängler
Pascal Furtwängler ('93)
SUI3:46.72
  
 PB
3
Guillaume Laurent
Guillaume Laurent ('90)
SUI3:48.82
  
 PB
4
Dáire Bermingham
Dáire Bermingham ('87)
IRL3:50.21
  
 SB
5
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED3:56.74
  
 PB
6
Sullivan Brunet
Sullivan Brunet ('88)
SUI3:57.01
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Simon Porras
Simon Porras ('96)
SUI9:11.71
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.66
  
 =SB
2
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI13.84
  
 
3
Tobias Furer
Tobias Furer ('87)
SUI14.01
  
 
3
James Weaver
James Weaver ('97)
GBR14.01
  
 PB
5
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED14.39
  
 
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA DQ
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Mamadou Kasse Hann
Mamadou Kasse Hann ('86)
FRA48.40
  
 PB
2
Kariem Hussein
Kariem Hussein ('89)
SUI49.02
  
 SB
3
Thomas Barr
Thomas Barr ('92)
IRL49.39
  
 SB
4
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
GBR49.58
  
 SB
5
José Reynaldo Bencosme
José Reynaldo Bencosme ('92)
ITA49.75
  
 =SB
6
Tom Burton
Tom Burton ('88)
GBR49.95
  
 SB
7
Miloud Rahmouni
Miloud Rahmouni ('83)
ALG50.48
  
 SB
Finale B
1
Jacob Paul
Jacob Paul ('95)
GBR49.60
  
 PB
2
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR50.35
  
 SB
3
Mickaël François
Mickaël François ('88)
FRA50.63
  
 
4
Saber Boukamouche
Saber Boukamouche ('92)
ALG50.75
  
 SB
5
Dany Brand
Dany Brand ('96)
SUI51.00
  
 
6
Jack Lawrie
Jack Lawrie ('96)
GBR51.10
  
 
7Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN52.01
  
 
Finale C
1
Thomas Delmestre
Thomas Delmestre ('91)
FRA50.96
  
 PB
2
Andreas Ritz
Andreas Ritz ('89)
SUI51.93
  
 
3
Mattia Tajana
Mattia Tajana ('96)
SUI51.99
  
 PB
4
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL52.04
  
 
5
Chris McAlister
Chris McAlister ('95)
GBR52.11
  
 
6
Martin Lipton
Martin Lipton ('89)
GBR54.41
  
 
Finale D
1
Benjamin Chevrol
Benjamin Chevrol ('86)
FRA52.96
  
 SB
2
Kevin Achouri
Kevin Achouri ('90)
FRA53.41
  
 
3
Emir Dridi
Emir Dridi ('97)
SUI53.94
  
 
4
Raphael Clemencio
Raphael Clemencio ('94)
SUI54.58
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Chris Baker
Chris Baker ('91)
GBR2.27
  
 SB
2
Edgar Rivera
Edgar Rivera ('91)
MEX2.27
  
 SB
3
Allan Smith
Allan Smith ('92)
GBR2.24
  
 SB
4
Nicolas De Luca
Nicolas De Luca ('93)
ITA2.20
  
 
5
Florian Labourel
Florian Labourel ('90)
FRA2.10
  
 
5
Fabrice Saint Jean
Fabrice Saint Jean ('80)
FRA2.10
  
 
7
Temfack Fernan Djoumessi
Temfack Fernan Djoumessi ('89)
CMR2.10
  
 
8
Matteo Mosconi
Matteo Mosconi ('91)
SMR2.10
  
 
9
Youssef Benzamia
Youssef Benzamia ('93)
FRA2.05
  
 
10
Quentin Pirlet
Quentin Pirlet ('94)
SUI2.05
  
 SB
11
Jan Osterwalder
Jan Osterwalder ('93)
SUI2.00
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Luke Cutts
Luke Cutts ('88)
GBR5.50
  
 SB
2
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
GBR5.45
  
 PB
3
Harry Coppell
Harry Coppell ('96)
GBR5.40
  
 SB
5
Keanu Dällenbach
Keanu Dällenbach 
SUI4.70
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Daniel Gardiner
Daniel Gardiner ('90)
GBR7.83
+1.0
  
 SB
2
Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler ('94)
SUI7.81
0.0
  
 
4
Christopher Ullmann
Christopher Ullmann ('93)
SUI7.65
0.0
  
 
5Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.53
+0.1
  
 
6
Scott Hall
Scott Hall ('94)
GBR7.42
+1.5
  
 SB
7
Allan Hamilton
Allan Hamilton ('92)
GBR7.21
+0.1
  
 
8Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.00
+0.1
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Andy Díaz
Andy Díaz ('95)
CUB16.67
-0.1
  
 
2
Adrian Świderski
Adrian Świderski ('86)
POL16.52
0.0
  
 
3
Nathan Douglas
Nathan Douglas ('82)
GBR16.39
0.0
  
 SB
4
Ben Williams
Ben Williams ('92)
GBR16.18
0.0
  
 
5
Lázaro Martínez
Lázaro Martínez ('97)
CUB16.05
+0.6
  
 
6Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN15.32
+1.6
  
 
7
Patrick Hanna
Patrick Hanna ('96)
CAN15.17 w
+2.4
  
 
8
Jason Sewanyana
Jason Sewanyana ('82)
UGA14.92
0.0
  
 PB
9
Thomas Scafidi
Thomas Scafidi ('98)
FRA14.50
+0.1
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Youcef Zatat
Youcef Zatat ('94)
GBR17.78
  
 
2
Gregori Ott
Gregori Ott ('94)
SUI17.76
  
 
3
Romain Gotteland
Romain Gotteland ('88)
FRA16.88
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Roberto Bertolini
Roberto Bertolini ('85)
ITA68.97
  
 
2
Laurent Carron
Laurent Carron ('94)
SUI66.30
  
 
3
Denis Canepa
Denis Canepa ('93)
ITA63.32
  
 PB
K 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Orphee Neola
Orphee Neola ('91)
FRA11.47
  
 
2
Salomé Kora
Salomé Kora ('94)
SUI11.51
  
 
2
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
GBR11.51
  
 SB
4
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI11.53
  
 SB
5
Audrey Alloh
Audrey Alloh ('87)
ITA11.64
  
 
6
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR11.75
  
 
7
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.85
  
 
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA11.66
  
 =PB
2
Finette Agyapong
Finette Agyapong ('97)
GBR11.70
  
 PB
3
Fanny Appes Ekanga
Fanny Appes Ekanga ('89)
CMR11.76
  
 SB
4
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI11.77
  
 
5
Clieo Stephenson
Clieo Stephenson ('95)
GBR11.79
  
 
6
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL11.97
  
 
7
Janice Babel
Janice Babel ('92)
NED12.00
  
 
Finale C
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.67
  
 PB
2
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED11.77
  
 SB
3
Sandra Gomis
Sandra Gomis ('83)
FRA11.79
  
 SB
4
Judith Goll
Judith Goll ('99)
SUI11.90
  
 SB
6
Géraldine Frey
Géraldine Frey ('97)
SUI12.01
  
 
Finale D
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Lynn Mantingh
Lynn Mantingh 
SUI11.98
  
 PB
2
Coralie Ambrosini
Coralie Ambrosini ('97)
SUI12.06
  
 
3
Riccarda Dietsche
Riccarda Dietsche ('96)
SUI12.14
  
 
4
Cynthia Reinle
Cynthia Reinle 
SUI12.16
  
 
5
Marine Egger
Marine Egger 
SUI12.25
  
 
K 200 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji ('92)
SUI23.03
  
 SB
2
Shannon Hylton
Shannon Hylton ('96)
GBR23.09
  
 SB
3
Cornelia Halbheer
Cornelia Halbheer ('92)
SUI23.21
  
 PB
4
Cheriece Hylton
Cheriece Hylton ('96)
GBR23.23
  
 PB
5
Fanny Peltier
Fanny Peltier ('97)
FRA23.24
  
 PB
6
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA23.56
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Irene Siragusa
Irene Siragusa ('93)
ITA23.00
  
 PB
2
Tessa van Schagen
Tessa van Schagen ('94)
NED23.29
  
 SB
3
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL23.41
  
 SB
3
Gloria Hooper
Gloria Hooper ('92)
ITA23.41
  
 SB
5
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL23.49
  
 SB
6
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL23.65
  
 SB
7
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED23.88
  
 SB
Finale C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA23.37
  
 PB
2
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED23.70
  
 SB
3
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL23.74
  
 SB
4
Martina Amidei
Martina Amidei ('91)
ITA23.99
  
 SB
5
Marine Mignon
Marine Mignon ('99)
FRA24.11
  
 SB
Finale D
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Anna Bongiorni
Anna Bongiorni ('93)
ITA23.35
  
 PB
2
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA23.82
  
 
3
Fanette Humair
Fanette Humair ('91)
SUI23.91
  
 SB
4Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.07
  
 SB
6
Khoudjediata N'Diaye
Khoudjediata N'Diaye ('88)
FRA24.44
  
 SB
Finale E
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR24.22
  
 
2
Olivia Caesar
Olivia Caesar ('96)
GBR24.63
  
 PB
3
Inola Blatty
Inola Blatty ('98)
SUI24.75
  
 
4
Anika Krone
Anika Krone 
SUI25.01
  
 
5
Géraldine Frey
Géraldine Frey ('97)
SUI25.20
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Zoey Clark
Zoey Clark ('94)
GBR51.84
  
 PB
2
Deborah Sananes
Deborah Sananes ('95)
FRA51.91
  
 SB
3
Elea Mariama Diarra
Elea Mariama Diarra ('90)
FRA52.36
  
 SB
4
Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė ('88)
LTU53.14
  
 
5
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA53.21
  
 SB
6
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED53.27
  
 
7
Hannah Williams
Hannah Williams ('98)
GBR53.39
  
 SB
8
Cheriece Hylton
Cheriece Hylton ('96)
GBR53.60
  
 
Finale B
1
Kirsten McAslan
Kirsten McAslan ('93)
GBR52.90
  
 SB
2
Raphaela Boaheng Lukudo
Raphaela Boaheng Lukudo ('94)
ITA53.33
  
 
3
Chiara Bazzoni
Chiara Bazzoni ('84)
ITA54.03
  
 
4
Laura Maddox
Laura Maddox ('90)
GBR54.06
  
 
5
Vanessa Zimmermann
Vanessa Zimmermann ('90)
SUI54.13
  
 
6
Aauri Lorena Bokesa
Aauri Lorena Bokesa ('88)
ESP54.33
  
 SB
7
Estelle Perrossier
Estelle Perrossier ('90)
FRA54.93
  
 SB
Finale C
1
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL53.54
  
 SB
2
Louise-Anne Bertheau
Louise-Anne Bertheau ('92)
FRA54.13
  
 
3
Olivia Caesar
Olivia Caesar ('96)
GBR54.67
  
 
4
Kelly Massey
Kelly Massey ('85)
GBR54.74
  
 
5
Nikita Campbell-Smith
Nikita Campbell-Smith ('95)
GBR54.94
  
 SB
6
Marta Milani
Marta Milani ('87)
ITA55.03
  
 
7
Audrey Jean-Baptiste
Audrey Jean-Baptiste ('91)
CAN55.12
  
 
Finale D
1
Laurine Xailly
Laurine Xailly ('97)
FRA54.01
  
 PB
2
Pascale Gränicher
Pascale Gränicher ('88)
SUI54.48
  
 
3
Kalyl Amaro
Kalyl Amaro ('98)
FRA54.93
  
 
4
Veronica Vancardo
Veronica Vancardo 
SUI55.73
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Lore Hoffmann
Lore Hoffmann ('96)
SUI2:05.64
  
 SB
2
Jade MacLaren
Jade MacLaren ('88)
GBR2:06.37
  
 PB
3
Emily Dudgeon
Emily Dudgeon ('93)
GBR2:06.64
  
 SB
4
Claire Hugla
Claire Hugla ('89)
FRA2:07.69
  
 PB
5
Laura Hoarau
Laura Hoarau ('90)
FRA2:08.16
  
 SB
6
Lisa Stöckli
Lisa Stöckli ('94)
SUI2:08.34
  
 
Stefania Biscuola
Stefania Biscuola ('92)
ITA DNF
  
 
Finale B
1
Sina Sprecher
Sina Sprecher ('89)
SUI2:11.85
  
 PB
2
Carolina Hernandez-Pita
Carolina Hernandez-Pita ('99)
SUI2:12.42
  
 PB
3
Natacha Séverine Savioz
Natacha Séverine Savioz ('94)
SUI2:12.44
  
 PB
4
Alana Vannay
Alana Vannay ('99)
SUI2:12.54
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Chiara Scherrer
Chiara Scherrer ('96)
SUI10:16.73
  
 PB
Zoí-Aníta Andrikopoúlou
Zoí-Aníta Andrikopoúlou ('96)
GRE DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek ('93)
POL13.07
  
 SB
2
Sandra Gomis
Sandra Gomis ('83)
FRA13.26
  
 
3
Sandra Sogoyou
Sandra Sogoyou ('91)
FRA13.33
  
 SB
4
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.35
  
 
5
Noemi Zbären
Noemi Zbären ('94)
SUI13.38
  
 
6
Beate Schrott
Beate Schrott ('88)
AUT13.40
  
 
7
Lucy Hatton
Lucy Hatton ('94)
GBR13.51
  
 
8
Chrystie Lange
Chrystie Lange ('95)
FRA14.03
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
2
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL13.47
  
 SB
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.63
  
 
4
Lucy Turner
Lucy Turner ('97)
GBR13.97
  
 PB
5
Alexane Bornoz
Alexane Bornoz ('96)
SUI14.36
  
 
6
Ellen Sprunger
Ellen Sprunger ('86)
SUI14.43
  
 SB
7
Melanie Richard
Melanie Richard ('97)
SUI14.69
  
 
8
Michèle Garlinski
Michèle Garlinski ('93)
SUI14.69
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Petra Fontanive
Petra Fontanive ('88)
SUI54.56
  
 PB
2
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI54.63
  
 PB
3
Jackie Baumann
Jackie Baumann ('95)
GER55.72
  
 PB
4
Noelle Montcalm
Noelle Montcalm ('88)
CAN55.85
  
 SB
5
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR56.68
  
 PB
6
Meghan Beesley
Meghan Beesley ('89)
GBR56.88
  
 SB
7
Marzia Caravelli
Marzia Caravelli ('81)
ITA57.60
  
 
Finale B
1Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)BEL57.21
  
 SB
2
Vera Barbosa
Vera Barbosa ('89)
POR57.63
  
 
3
Farah Clerc
Farah Clerc ('90)
FRA57.69
  
 PB
4
Maeva Contion
Maeva Contion ('92)
FRA57.70
  
 SB
5
Anais Seiller
Anais Seiller ('97)
FRA57.92
  
 
6
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR59.20
  
 
7
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR59.59
  
 
Finale C
2
Anaïs Lufutucu
Anaïs Lufutucu ('92)
FRA58.14
  
 SB
3
Diane Marie-Hardy
Diane Marie-Hardy ('96)
FRA58.77
  
 SB
4
Abigayle Fitzpatrick
Abigayle Fitzpatrick ('93)
GBR59.21
  
 SB
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN59.45
  
 SB
6
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA59.81
  
 
7
Bethany Close
Bethany Close ('95)
GBR1:00.02
  
 
Finale D
1
Lina Nielsen
Lina Nielsen ('96)
GBR59.08
  
 SB
2
Avril Jackson
Avril Jackson ('86)
GBR59.51
  
 SB
3
Coralie Gassama
Coralie Gassama ('97)
FRA59.55
  
 SB
4
Orla Brothers
Orla Brothers ('99)
GBR1:00.12
  
 PB
5
Iman Jean
Iman Jean ('99)
FRA1:01.08
  
 
6
Pauline Gruffaz
Pauline Gruffaz ('96)
FRA1:01.22
  
 
7
Carine Allard
Carine Allard ('92)
FRA1:02.35
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Prisca Duvernay
Prisca Duvernay ('91)
FRA1.86
  
 PB
2
Samantha Medina
Samantha Medina ('92)
SUI1.65
  
 SB
3
Selina Jenni
Selina Jenni 
SUI1.60
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Lou-Anne Pierrot
Lou-Anne Pierrot ('97)
FRA4.10
  
 PB
2
Fanny Leimgruber
Fanny Leimgruber ('90)
SUI4.10
  
 PB
3
Abigail Roberts
Abigail Roberts ('97)
GBR4.00
  
 
4
Jasmine Moser
Jasmine Moser ('95)
SUI3.80
  
 
4
Fanny Smets
Fanny Smets ('86)
BEL3.80
  
 
Jessica Botter
Jessica Botter ('88)
SUI NH
  
 
Isabelle Leroy
Isabelle Leroy ('88)
FRA NH
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN6.32
+1.7
  
 SB
3
Lucy Turner
Lucy Turner ('97)
GBR5.91
0.0
  
 PB
4
Veronica Crida
Veronica Crida ('01)
ITA5.76
+0.8
  
 
5
Michèle Garlinski
Michèle Garlinski ('93)
SUI5.66
+0.2
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Agnieszka Maluśkiewicz
Agnieszka Maluśkiewicz ('89)
POL15.61
  
 
2
Jolien Boumkwo
Jolien Boumkwo ('93)
BEL15.40
  
 
3
Ellen Sprunger
Ellen Sprunger ('86)
SUI13.13
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Melanie Pingeon
Melanie Pingeon ('86)
FRA54.26
  
 SB
2
Pauline Vaglio-Agnes
Pauline Vaglio-Agnes ('92)
FRA47.20
  
 
3
Céline Müller
Céline Müller ('95)
SUI46.39
  
 PB
4
Yap Jeng Tzan 
Yap Jeng Tzan  ('87)
MAS44.67
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jolien Boumkwo
Jolien Boumkwo ('93)
BEL57.37
  
 
2
Lydia Wehrli
Lydia Wehrli ('90)
SUI54.13
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80