Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kuortane FIN: U23, U20 & U18 Nordic Championships Combined Events 10‐11.6.2017

M22 Tikamp    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Tuomas Valle
Tuomas Valle ('97)
FIN6441
  
 PB
 
11,72/+0,16,68/0,012,921,7953,6415,20/-0,941,213,4254,025.22,91
2
Ísak Óli Traustason
Ísak Óli Traustason ('95)
ISL6397
  
 =PB
 
11,25/+0,16,67/+1,811,031,7951,8815,44/-0,932,043,8243,404.53,85
3
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE6294
  
 SB
 
11,98/+0,16,46/+0,911,641,7953,6416,34/-0,932,064,3249,294.52,16
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISLDNF
  
 
 
11,08/+0,16,65/+0,612,751,7950,4415,46/-0,934,94NHNMDNF
K22 Syvkamp    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Miia Sillman
Miia Sillman ('95)
FIN5475
  
 SB
 
14,45/-1,01,7412,5725,95/+1,35,82/+0,639,002.28,49
2
Maria Huntington
Maria Huntington ('97)
FIN5385
  
 SB
 
14,05/-1,01,6511,0225,74/+1,35,82/+0,241,342.28,26
3
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR5193
  
 PB
 
14,88/-1,01,838,3626,63/+1,35,63/+1,431,502.13,75
6
Pinja Pikkupeura
Pinja Pikkupeura ('97)
FIN4926
  
 SB
 
14,54/-1,01,5910,0726,11/+1,35,78/+1,528,062.25,22
7
Tilda Lipasti
Tilda Lipasti ('98)
FIN4429
  
 PB
 
15,86/-1,01,629,8426,95/+1,35,72/+1,728,242.47,06
7
Anna Larsson
Anna Larsson ('97)
SWE4225
  
 
 
16,43/-1,01,598,9527,76/+1,35,27/+0,728,632.34,04
D19 Tikamp U20    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Leo Uusimäki
Leo Uusimäki ('98)
FIN6972
  
 PB
 
11,30/+0,36,52/-0,312,631,8550,7615,28/-0,134,064,4247,584.32,32
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN6711
  
 =PB
 
11,23/+0,36,05/+0,612,401,9151,2314,84/-0,129,244,3248,764.54,14
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN6670
  
 PB
 
11,31/+0,36,66/+0,611,531,8548,8615,82/-0,133,953,4241,204.20,41
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN6598
  
 =PB
 
11,70/+0,36,54/+0,312,561,7352,2215,57/-0,135,144,2255,495.00,09
5
Joni Heikkinen
Joni Heikkinen ('99)
FIN6186
  
 PB
 
11,89/+0,36,52/0,011,371,8552,3915,34/-0,128,433,3240,824.32,00
6
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR6028
  
 
 
11,37/+0,36,51/-1,013,281,8249,5215,31/-0,240,12NH32,304.57,92
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWEDNF
  
 
 
11,73/+0,36,12/-0,814,91NHDNFNMNHNMDNF
Gudmundur Karl Úlfarsson
Gudmundur Karl Úlfarsson ('98)
ISLDNF
  
 
 
11,33/+0,36,44/-0,411,841,7050,8415,56/-0,129,67NH45,50DNF
P19 Syvkamp    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR5318
  
 SB
 
15,59/0,01,7711,7025,87/+0,45,67/+1,540,062.26,01
2
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL5127
  
 PB
 
15,12/0,01,5013,1025,67/+0,45,33/+0,643,632.26,94
3
Sanni Pajasmaa
Sanni Pajasmaa ('99)
FIN4900
  
 PB
 
14,74/0,01,5013,3426,26/+0,45,49/+0,431,522.31,39
5
Line Myrestøl Johansson
Line Myrestøl Johansson ('98)
NOR4724
  
 PB
 
15,12/0,01,719,6426,99/-0,74,87/+0,634,942.28,13
6Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN4682
  
 
 
16,33/0,01,5311,6627,96/-0,75,15/+0,843,512.25,98
8
Telma Eid
Telma Eid ('98)
NOR4630
  
 PB
 
15,73/0,01,659,8526,22/-0,75,10/+0,930,272.27,84
11
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR4410
  
 PB
 
15,79/0,01,597,9026,68/+0,44,97/+0,630,092.22,84
Amanda Liljendal
Amanda Liljendal ('98)
FINDNF
  
 
 
15,46/0,01,5311,69DNFNMNMDNF
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NORDNF
  
 
 
15,15/0,01,5911,0826,78/+0,45,68/+1,3NMDNF
D17 Tikamp U18    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Mads LundMads Lund DEN7112
  
 
 
11,35/+0,46,68/-0,814,501,86DNF15,13/-0,344,273,5050,594.38,99
2
Simon Thor
Simon Thor 
SWE6720
  
 PB
 
12,33/+0,16,28/+0,414,711,98DNF16,25/-0,346,134,1054,064.51,89
3
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR6626
  
 PB
 
11,54/+0,46,62/+1,712,721,77DNF14,96/-0,334,813,8055,465.06,07
3
Juuso Toivonen
Juuso Toivonen 
FIN6613
  
 PB
 
11,70/+0,16,45/+1,013,461,83DNF15,26/-0,330,474,2046,574.45,49
4
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE6019
  
 PB
 
11,79/+0,46,21/-0,811,521,77DNF15,07/-0,329,163,7035,514.55,84
5
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR6396
  
 PB
 
11,49/+0,46,71/-0,313,421,77DNF14,44/-0,340,193,3044,565.21,18
5
Kolbeinn Tómas Jónsson
Kolbeinn Tómas Jónsson 
ISL5975
  
 PB
 
11,50/+0,46,12/-0,713,661,80DNF15,77/-0,336,032,9035,545.06,46
8
Simen Sebastian Hansen
Simen Sebastian Hansen 
NOR5676
  
 PB
 
12,07/+0,45,72/+0,912,471,71DNF15,82/-0,329,763,0046,134.57,96
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWEDNF
  
 
 
11,53/+0,16,10/-0,310,612,07DNFNMNHNMDNF
P17 Syvkamp U18    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
4
Janette Hanski
Janette Hanski 
FIN5267
  
 PB
 
14,90/+0,41,5314,9426,38/-0,35,39/+1,040,002.21,67
5
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR4966
  
 PB
 
14,74/+0,41,6510,8726,33/-0,35,48/+1,029,542.23,50
6Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN4290
  
 
 
15,59/+0,41,539,7627,89/-0,34,99/+0,521,752.18,97
7
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL4207
  
 PB
 
14,80/+0,41,5310,8525,64/-0,33,30/+1,530,462.35,62

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020