Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Joensuu FIN: Joensuu Games 12.7.2017

M 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.26 w
  
 
2
Ippei Takeda
Ippei Takeda ('97)
JPN10.35 w
  
 
3
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN10.45 w
  
 
4
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN10.49 w
  
 
5
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN10.65 w
  
 
6
Eerikki Pekkola
Eerikki Pekkola ('93)
FIN10.72 w
  
 
7
Juho Kaihlajärvi
Juho Kaihlajärvi ('90)
FIN10.88 w
  
 
8
Yoshihiro Someya
Yoshihiro Someya ('98)
JPN10.89 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Ippei Takeda
Ippei Takeda ('97)
JPN10.58
  
 
2
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN10.68
  
 
3
Yoshihiro Someya
Yoshihiro Someya ('98)
JPN10.89
  
 
4
Valtteri Kalliokulju
Valtteri Kalliokulju ('97)
FIN11.13
  
 
5
Arttu Kotanen
Arttu Kotanen 
FIN11.24
  
 
6
Eeki Kokkonen
Eeki Kokkonen 
FIN11.61
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.20 w
  
 
2
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN10.53 w
  
 
3
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN10.56 w
  
 
4
Eerikki Pekkola
Eerikki Pekkola ('93)
FIN10.67 w
  
 
5
Juho Kaihlajärvi
Juho Kaihlajärvi ('90)
FIN10.93 w
  
 
6
Ilari Mäkinen
Ilari Mäkinen ('95)
FIN11.13 w
  
 
7
Viljami Hietaharju
Viljami Hietaharju ('99)
FIN11.15 w
  
 
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Hendrik Maartens
Hendrik Maartens ('96)
RSA21.61
  
 
2
Ippei Takeda
Ippei Takeda ('97)
JPN21.70
  
 SB
3
Yoshihiro Someya
Yoshihiro Someya ('98)
JPN21.75
  
 
4
Eerikki Pekkola
Eerikki Pekkola ('93)
FIN22.06
  
 
5
Kristian Salo
Kristian Salo ('95)
FIN22.17
  
 SB
6
Juho Kaihlajärvi
Juho Kaihlajärvi ('90)
FIN22.40
  
 SB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Henri Mutanen
Henri Mutanen ('93)
FIN22.49
  
 PB
2
Aleksi Sairanen
Aleksi Sairanen ('97)
FIN22.54
  
 PB
3
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
FIN22.73
  
 SB
4
Erno Mehtonen
Erno Mehtonen ('98)
FIN22.81
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Takumi Murashima
Takumi Murashima ('95)
JPN1:49.85
  
 
2
Henco Uys
Henco Uys ('92)
RSA1:50.05
  
 
3
Ville Lampinen
Ville Lampinen ('94)
FIN1:50.20
  
 
4
Stanislav Maslov
Stanislav Maslov ('89)
UKR1:50.56
  
 SB
5Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:50.60
  
 SB
6
George Kusche
George Kusche ('98)
RSA1:51.37
  
 
7
Jaakko Laakso
Jaakko Laakso ('92)
FIN1:51.85
  
 
8
Chad Noelle
Chad Noelle ('93)
USA1:52.49
  
 SB
9
Panu Jantunen
Panu Jantunen ('89)
FIN1:52.49
  
 
10
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
FIN1:53.05
  
 
11
Kazuki Kawamura
Kazuki Kawamura ('97)
JPN1:53.09
  
 PB
12
Alex Rauhala
Alex Rauhala ('97)
FIN1:54.25
  
 
Matti Röppänen
Matti Röppänen ('82)
FIN DNF
  pace
 
Finale B
1
Antton Launto
Antton Launto ('90)
FIN1:54.86
  
 
2
Konsta Hämäläinen
Konsta Hämäläinen ('98)
FIN1:55.57
  
 SB
3
Ville Borgmästars
Ville Borgmästars ('91)
FIN1:56.17
  
 SB
4
Ilari Piipponen
Ilari Piipponen ('88)
FIN1:56.67
  
 SB
5
Jiri Karjalainen
Jiri Karjalainen ('97)
FIN1:56.83
  
 SB
6
Tuomas Puputti
Tuomas Puputti ('97)
FIN1:57.50
  
 SB
7
Teemu Ruippo
Teemu Ruippo ('90)
FIN1:58.19
  
 
8
Jussi Huuskonen
Jussi Huuskonen ('92)
FIN1:58.23
  
 SB
9
Miika Lehtinen
Miika Lehtinen ('99)
FIN1:58.30
  
 SB
10
Samu Heikkonen
Samu Heikkonen ('98)
FIN2:00.08
  
 PB
11
Juho Pirskanen
Juho Pirskanen ('96)
FIN2:00.80
  
 
Hardus Maritz
Hardus Maritz ('90)
NAM DNF
  pace
 
Finale C
1
Pekka Antikainen
Pekka Antikainen ('97)
FIN1:59.62
  
 PB
2
Arttu Simanainen
Arttu Simanainen 
FIN2:00.24
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR13:55.11
  
 
2
Per Svela
Per Svela ('92)
NOR13:55.60
  
 
3
Hayato Seki
Hayato Seki ('97)
JPN13:57.12
  
 SB
4
Shota Onizuka
Shota Onizuka ('97)
JPN13:57.45
  
 
5
Kazuma Taira
Kazuma Taira ('94)
JPN14:03.59
  
 
6
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR14:04.95
  
 
7
Ryoji Tatezawa
Ryoji Tatezawa ('97)
JPN14:14.36
  
 
8
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN14:16.36
  
 
9
Kei Fumimoto
Kei Fumimoto ('92)
JPN14:33.26
  
 
10
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN14:48.12
  
 
11
Matti Rauma
Matti Rauma ('82)
FIN14:53.73
  
 
12
Jimmy Finnholm
Jimmy Finnholm ('91)
FIN15:07.76
  
 SB
Matt Inglis Fox
Matt Inglis Fox ('87)
AUS DNF
  pace
 
M 110 m hæk    
Finale 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR13.76 w
  
 
2
Maximilian Bayer
Maximilian Bayer ('90)
GER13.80 w
  
 
3
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN13.96 w
  
 
4
Arttu Hirvonen
Arttu Hirvonen ('89)
FIN14.48 w
  
 
Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN DNFw
  
 
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR13.66
  
 PB
2
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN13.84
  
 
3
Maximilian Bayer
Maximilian Bayer ('90)
GER13.97
  
 
4
Arttu Hirvonen
Arttu Hirvonen ('89)
FIN14.78
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Martin Kupper
Martin Kupper ('89)
EST59.68
  
 
 
  X  X  X  X59.68  X  
2
Pyry Niskala
Pyry Niskala ('90)
FIN58.92
  
 
 
55.6256.60  X57.3858.9256.75  
3
Victor Hogan
Victor Hogan ('89)
RSA58.44
  
 
 
  X  X58.44  X58.2957.41  
4
Yume Ando
Yume Ando ('97)
JPN53.07
  
 
 
52.0153.07  X49.4051.09  X  
5
Teemu Poikolainen
Teemu Poikolainen ('92)
FIN52.39
  
 
 
  X52.39  X52.38  X52.19  
6
Olli-Pekka Korhonen
Olli-Pekka Korhonen ('93)
FIN48.15
  
 
 
  X  X  X48.1545.22  X  
7
Veikko Laitinen
Veikko Laitinen ('97)
FIN47.20
  
 
 
46.8945.8045.8346.3047.2044.38  
8
Mika Loikkanen
Mika Loikkanen ('74)
FIN46.62
  
 
 
  X  X43.5543.5945.7246.62  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Yury Shayunou
Yury Shayunou ('87)
BLR69.71
  
 
 
68.2368.1369.7168.5468.8169.60  
2
Tommi Remes
Tommi Remes ('94)
FIN68.34
  
 
 
68.3466.9365.5668.33  X67.74  
3
Tuomas Seppänen
Tuomas Seppänen ('86)
FIN68.32
  
 
 
66.6466.9367.2868.32  X  X  
4
Petri Rautio
Petri Rautio ('82)
FIN64.53
  
 SB
 
62.8562.3961.6364.53 SB63.9363.90  
5
Taiki Nemoto
Taiki Nemoto ('94)
JPN64.50
  
 
 
60.5061.0364.5064.1764.1863.84  
6
Fredrik Fröberg
Fredrik Fröberg ('95)
FIN62.20
  
 
 
  X60.6959.6761.1962.2062.09  
7
Arttu Väänänen
Arttu Väänänen ('94)
FIN61.27
  
 PB
 
60.6759.0760.98 PB61.27 PB59.9360.64  
8
Joni Syrjälä
Joni Syrjälä ('95)
FIN61.25
  
 
 
  X59.4460.0360.99  X61.25  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch ('90)
CZE84.59
  
 
 
  X84.59  –  –  –  –  
2
Magnus Kirt
Magnus Kirt ('90)
EST80.52
  
 
 
80.41  X76.3277.8980.52  X  
3
Lars Hamann
Lars Hamann ('89)
GER76.87
  
 
 
74.7771.5675.8974.5773.9976.87  
4
Jaroslav Jílek
Jaroslav Jílek ('89)
CZE75.73
  
 
 
71.3472.71  X  X  X75.73  
5
Lassi Etelätalo
Lassi Etelätalo ('88)
FIN75.13
  
 
 
71.2770.1371.5671.6672.7675.13  
6
Jani Kiiskilä
Jani Kiiskilä ('89)
FIN75.08
  
 
 
72.2573.9971.3275.0873.5771.78  
7
Sami Peltomäki
Sami Peltomäki ('91)
FIN70.46
  
 
 
70.46  X  X  X68.27   
8
Joni Karvinen
Joni Karvinen ('94)
FIN68.03
  
 
 
  X68.03  X64.5965.8566.84  
9
John Ampomah
John Ampomah ('90)
GHA62.35
  
 
 
  X  X62.35     
Sampo Lehtola
Sampo Lehtola ('89)
FIN NM
  
 
 
  X  X  X     
K 100 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
1
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK11.50 w
  
 
2
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN11.50 w
  
 
3
Flings Owusu-Agyapong
Flings Owusu-Agyapong ('88)
GHA11.52 w
  
 
4
Sara Francis
Sara Francis 
FIN11.72 w
  
 
5
Jenni Jokinen
Jenni Jokinen ('92)
FIN11.82 w
  
 
6
Maria Räsänen
Maria Räsänen ('92)
FIN11.85 w
  
 
7
Annika Haverinen
Annika Haverinen ('99)
FIN12.25 w
  
 
8
Netta Myllynen
Netta Myllynen ('96)
FIN12.29 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK11.61
  
 
2
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN11.66
  
 
3
Jenni Jokinen
Jenni Jokinen ('92)
FIN11.98
  
 
4
Netta Myllynen
Netta Myllynen ('96)
FIN12.32
  
 SB
5
Taru Karejoki
Taru Karejoki ('87)
FIN12.51
  
 
6
Silja Kempas
Silja Kempas ('99)
FIN12.56
  
 
Indledende 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Flings Owusu-Agyapong
Flings Owusu-Agyapong ('88)
GHA11.82
  
 
2
Sara Francis
Sara Francis 
FIN11.86
  
 
3
Maria Räsänen
Maria Räsänen ('92)
FIN11.96
  
 
4
Annika Haverinen
Annika Haverinen ('99)
FIN12.29
  
 
5
Milla Heiskanen
Milla Heiskanen ('96)
FIN12.39
  
 
6
Tiia Järvinen
Tiia Järvinen ('94)
FIN12.61
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Shannon Osika
Shannon Osika ('93)
USA2:02.36
  
 PB
2
Yume Kitamura
Yume Kitamura ('95)
JPN2:02.67
  
 PB
3
Tori Tsolis
Tori Tsolis ('93)
GRE2:04.42
  
 PB
6
Yuliya Karol
Yuliya Karol ('91)
BLR2:05.64
  
 
7
Mel Lawrence
Mel Lawrence ('89)
USA2:05.89
  
 PB
8
Saija Seppä
Saija Seppä ('98)
FIN2:06.21
  
 PB
9
Abby Regan
Abby Regan ('90)
AUS2:08.54
  
 
10
Zenitha Eriksson
Zenitha Eriksson ('92)
FIN2:09.26
  
 
Olena Sidorska
Olena Sidorska ('94)
UKR DNF
  
 
Liliya Lobanova
Liliya Lobanova ('85)
UKR DNF
  pace
 
Finale B
1
Megan Rolland
Megan Rolland ('88)
USA2:06.93
  
 PB
2
Marisa Howard
Marisa Howard ('92)
USA2:07.71
  
 PB
4
Ayla Granados
Ayla Granados ('91)
USA2:10.78
  
 SB
5
Maria Valtanen
Maria Valtanen ('91)
FIN2:11.19
  
 
6
Aida-Linnea Kukila
Aida-Linnea Kukila ('97)
FIN2:14.10
  
 PB
7
Maria Murtorinne
Maria Murtorinne ('90)
FIN2:15.54
  
 =SB
8
Veera Mensonen
Veera Mensonen ('99)
FIN2:15.72
  
 
9
Annina Walling
Annina Walling ('85)
FIN2:16.32
  
 
10
Mira Taulavuori
Mira Taulavuori ('95)
FIN2:16.33
  
 
11
Janette Niemi
Janette Niemi ('98)
FIN2:16.57
  
 
Finale C
1
Roosa Lahtinen
Roosa Lahtinen ('94)
FIN2:16.82
  
 SB
2
Siiri Rainio
Siiri Rainio 
FIN2:17.39
  
 
3
Kiia Keinonen
Kiia Keinonen 
FIN2:18.18
  
 PB
4
Erika Utriainen
Erika Utriainen ('86)
FIN2:18.46
  
 
5
Jonna Monto
Jonna Monto ('91)
FIN2:23.19
  
 SB
6
Pihla Hokkanen
Pihla Hokkanen ('93)
FIN2:24.37
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Kasumi Nishihara
Kasumi Nishihara ('89)
JPN9:12.97
  
 PB
3
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
FIN9:14.35
  
 PB
4
Hisami Ishii
Hisami Ishii ('95)
JPN9:18.47
  
 SB
5
Maki Izumida
Maki Izumida ('96)
JPN9:19.75
  
 SB
6
Sakiho Tsutsui
Sakiho Tsutsui ('96)
JPN9:23.51
  
 SB
7
Natsuki Sekiya
Natsuki Sekiya ('97)
JPN9:28.02
  
 SB
8
Janica Mäkelä
Janica Mäkelä ('86)
FIN9:29.74
  
 PB
9
Kaisa Tyni
Kaisa Tyni ('90)
FIN9:33.19
  
 SB
10
Jana Sussmann
Jana Sussmann ('90)
GER9:33.52
  
 SB
11
Moona Korkealaakso
Moona Korkealaakso ('02)
FIN9:45.42
  
 PB
12
Meri Rantanen
Meri Rantanen ('93)
FIN9:46.60
  
 SB
13
Astrid Snäll
Astrid Snäll ('99)
FIN9:47.76
  
 PB
14
Henni Tofferi
Henni Tofferi ('86)
FIN9:58.39
  
 
16
Linnea Harala
Linnea Harala ('95)
FIN10:23.79
  
 
17
Sofie Lövdal
Sofie Lövdal ('93)
FIN10:24.25
  
 
18
Mona Jäppinen
Mona Jäppinen ('97)
FIN10:26.68
  
 SB
19
Jutta Moilanen
Jutta Moilanen ('99)
FIN10:28.72
  
 PB
20
Anne-Marika Partanen
Anne-Marika Partanen ('87)
FIN10:38.28
  
 PB
21
Lycke Karlsson
Lycke Karlsson ('98)
FIN10:44.48
  
 SB
Viivi Rantanen
Viivi Rantanen ('93)
FIN DNF
  
 
Zita Kácser
Zita Kácser ('88)
HUN DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
NGR13.09
  
 
2
Evonne Britton
Evonne Britton ('91)
USA13.14
  
 
3
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.21
  
 
4
Nickiesha Wilson
Nickiesha Wilson ('86)
JAM13.23
  
 
5
Lotta Harala
Lotta Harala ('92)
FIN13.25
  
 PB
6
Viivi Avikainen
Viivi Avikainen ('87)
FIN13.32
  
 =PB
7
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN13.50
  
 
8
Hertta Heikkinen
Hertta Heikkinen ('94)
FIN14.31
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Evonne Britton
Evonne Britton ('91)
USA13.20
  
 
2
Nickiesha Wilson
Nickiesha Wilson ('86)
JAM13.28
  
 
3
Lotta Harala
Lotta Harala ('92)
FIN13.31
  
 PB
4
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN13.43
  
 
5
Elisa Oksanen
Elisa Oksanen ('93)
FIN14.71
  
 SB
Indledende 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
NGR13.21
  
 
2
Viivi Avikainen
Viivi Avikainen ('87)
FIN13.34
  
 
3
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.39
  
 
4
Hertta Heikkinen
Hertta Heikkinen ('94)
FIN14.33
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kateryna Tabashnyk
Kateryna Tabashnyk ('94)
UKR1.86
  
 
 
1.75
  O
1.79
  O
1.83
  O
1.86
XXO
1.88
XX-
   
2
Barbara Szabó
Barbara Szabó ('90)
HUN1.79
  
 
 
1.79
  O
1.83
XXX
      
3
Ekaterina Krasovskiy
Ekaterina Krasovskiy ('84)
AUT1.79
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.79
 XO
1.83
XXX
    
4
Linda Sandblom
Linda Sandblom ('89)
FIN1.75
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.79
XXX
     
4
Eleriin Haas
Eleriin Haas ('92)
EST1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.79
XXX
    
6
Miia Lindholm
Miia Lindholm ('88)
FIN1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
 XO
1.79
XXX
    
7
Laura Rautanen
Laura Rautanen ('88)
FIN1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXO
1.79
XXX
    
8
Viivi Voutilainen
Viivi Voutilainen ('93)
FIN1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
     
9
Ilona Äyräväinen
Ilona Äyräväinen ('97)
FIN1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Aiga Grabuste
Aiga Grabuste ('88)
LAT6.26 w
+3.4
  
 
 
6.03
 1.1
  X
 1.8
5.99
 2.9
6.18
 2.5
6.01
 2.4
6.26
 3.4
  
2
Annika Gärtz
Annika Gärtz ('94)
GER6.26 w
+3.6
  
 
 
5.90
 1.9
6.13
 2.6
6.17
 2.4
6.26
 3.6
6.15
 1.1
6.14
 1.8
  
4
Hertta Heikkinen
Hertta Heikkinen ('94)
FIN5.64
+1.8
  
 
 
5.57
 2.9
5.41
 3.1
5.58
 4.7
5.64
 1.8
5.43
 3.2
  X
 3.3
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Neele Eckhardt
Neele Eckhardt ('92)
GER13.88 w
+2.6
  
 
 
13.27
 2.8
13.23
 1.7
13.27
 -0.5
13.36
 0.7
13.88
 2.6
13.31
 1.1
  
2
Iryna Vaskouskaya
Iryna Vaskouskaya ('91)
BLR13.60 w
+2.7
  
 
 
  X
 3.1
13.60
 2.7
13.32
 0.8
  X
 1.9
  X
 1.6
  X
 1.7
  
3
Sanna Nygård
Sanna Nygård ('88)
FIN13.57 w
+3.2
  
 
 
  X
 1.8
13.33
 1.7
13.45
 2.0
13.57
 3.2
13.53 =SB
 1.1
  X
 2.2
  
4
Tori Franklin
Tori Franklin ('92)
USA13.33 w
+2.1
  
 
 
  X
 2.3
  X
 1.7
13.33
 2.1
  X
 2.6
  X
 1.4
13.16
 2.5
  
5
Māra Grīva
Māra Grīva ('89)
LAT13.32
+2.0
  
 
 
13.32
 2.0
13.28
 1.9
  X
 1.2
  X
 1.1
  X
 2.6
13.07
 1.8
  
6
Aina Griksaite
Aina Griksaite ('94)
LTU13.11
+1.0
  
 
 
  X
 2.8
  X
 2.8
13.11
 1.0
  X
 2.4
  X
 1.1
12.99
 2.5
  
7
Essi Lindgren
Essi Lindgren ('90)
FIN12.71
+0.9
  
 
 
  X
 2.1
  X
 3.6
12.71
 0.9
  X
 1.5
12.70
 0.8
  X
 2.6
  
8
Kira Kytölä
Kira Kytölä ('93)
FIN12.52
+0.7
  
 SB
 
  X
 1.9
12.44 SB
 1.5
12.52 SB
 0.7
  X
 1.2
12.38
 1.7
  X
 1.6
  
9
Johanna Hokkanen
Johanna Hokkanen ('95)
FIN12.11 w
+2.3
  
 
 
12.09
 4.2
12.11
 2.3
  X
 1.1
     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
2
Nikola Ogrodníková
Nikola Ogrodníková ('90)
CZE60.17
  
 
 
60.1757.1059.1960.17  X  X  
3
Jenni Kangas
Jenni Kangas ('92)
FIN59.44
  
 SB
 
59.44 SB56.7458.93  X53.1355.04  
4
Heidi Nokelainen
Heidi Nokelainen ('90)
FIN57.49
  
 
 
56.2157.49  X  X54.87  X  
5
Oona Sormunen
Oona Sormunen ('89)
FIN56.80
  
 
 
56.8055.20  X  X52.38  X  
6
Sanni Utriainen
Sanni Utriainen ('91)
FIN54.11
  
 
 
52.4554.1152.0453.13  X  X  
7
Jelena Jaakkola
Jelena Jaakkola ('89)
FIN51.21
  
 
 
  X49.60  X48.56  X51.21  
8
Piia Pyykkinen
Piia Pyykkinen ('91)
FIN43.69
  
 SB
 
  X  X  X43.69 SB  X  X  

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80