Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Clubs Championships 9.9.2017

M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.62
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.85
  
 
3Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.86
  
 
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF11.11
  
 PB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190011.27
  
 SB
Zakariya Abdulasis MohamudZakariya Abdulasis Mohamud ('99)Aalborg AM11.45
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.47
  
 SB
Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 11.67
  
 
Davor AndrocecDavor Androcec ('95)Aalborg AM / FOR12.93
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.83
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.97
  
 
M 200 m    

Finale A

Finale
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM21.39
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 21.63
  
 PB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta21.71
  
 
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.59
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190022.70
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM23.11
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM23.75
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF23.97
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.76
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM50.29
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.69
  
 
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)KIF51.60
  
 
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 52.58
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM54.45
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:55.89
  
 
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:56.17
  
 
Peter Christian MølbakPeter Christian Mølbak ('96)Aarhus 19001:58.99
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM1:59.27
  
 
Søren BrasenSøren Brasen ('84)KIF1:59.31
  
 
Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 1:59.91
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:01.60
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta4:04.23
  
 
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta4:04.47
  
 
Peter GlansPeter Glans ('93)HMRC4:04.92
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 4:06.25
  
 
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19004:06.82
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:07.92
  
 
Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM4:08.33
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:13.62
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:13.91
  
 
Michael JeppesenMichael Jeppesen ('88)Hvidovre AM4:16.67
  
 PB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM4:17.13
  
 
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19006:03.48
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM14:26.18
  
 SB
2Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)Hvidovre AM14:48.63
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik15:26.82
  
 
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:28.18
  
 
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:29.13
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:33.98
  
 
Kasper HansenKasper Hansen ('89)Odense Atletik 15:36.84
  
 
Nicholas V SkovNicholas V Skov ('79)15:37.55
  
 
Jonas BirkkjærJonas Birkkjær ('90)Odense Atletik 15:42.31
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM15:53.59
  
 
Anders PedersenAnders Pedersen ('93)Aarhus 190015:59.21
  
 
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF16:10.21
  
 
Poul GrenaaPoul Grenaa ('66)Odense Atletik 17:01.26
  
 SB
Kasper SolbergKasper Solberg ('78)Odense Atletik 17:19.47
  
 PB
Lars Rohde IbsenLars Rohde Ibsen ('80)Odense Atletik 18:11.96
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta9:01.00
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:34.30
  
 
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF9:43.60
  
 
Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta10:09.50
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta10:17.40
  
 PB
Habtom MishgihnaHabtom Mishgihna ('96)Aalborg AM10:35.10
  
 PB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190012:56.40
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF14.96
  
 
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM15.06
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.26
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF17.42
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM19.96
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 22.23
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF54.33
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.05
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM57.55
  
 PB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 58.89
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF1:01.17
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19001.97
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.84
  
 
Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.79
  
 
Davor AndrocecDavor Androcec ('95)Aalborg AM / FOR1.74
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.64
  
 
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.54
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.54
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.44
  
 PB
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.34
  
 
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.14
  
 PB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF3.74
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM2.14
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.11
-1.2
  
 
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.97
-1.3
  
 
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM6.74
-1.2
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF6.61
-0.5
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 6.58
-0.6
  
 
Andreas K ChristensenAndreas K Christensen ('90)Aarhus 19006.42
-1.5
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.23
0.0
  
 
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF6.16
-0.6
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM6.02
-1.0
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 5.88
-0.5
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM5.50
-0.5
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM5.37
-0.2
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.05
+0.9
  
 
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.85
+0.4
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.26
+0.5
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.82
+0.6
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 12.99
+0.4
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM11.95
+0.7
  
 PB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.88
+0.6
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.51
+1.4
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.93
  
 
Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta15.38
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.31
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM14.15
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.67
  
 
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 13.63
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.88
  
 
Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65)Hvidovre AM11.62
  
 =SB
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190010.70
  
 SB
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF10.08
  
 SB
Matias B. ReedtzMatias B. Reedtz ('87)KIF9.52
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta53.41
  
 
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.09
  
 
3Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 49.75
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta46.37
  
 
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190045.18
  
 PB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM37.70
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 34.64
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF21.80
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Taj MurmannTaj Murmann ('89)Odense Atletik 59.23
  
 
2Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta54.19
  
 
3Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta53.18
  
 
4Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM52.08
  
 
5Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190050.26
  
 SB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM49.03
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190042.01
  
 SB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 40.54
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF40.06
  
 PB
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF31.24
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190064.44
  
 
Lucas KvistLucas Kvist ('94)Sparta / SWE59.38
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta52.66
  
 
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM51.48
  
 PB
Jørgen L. MadsenJørgen L. Madsen ('72)Hvidovre AM49.58
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF49.52
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM44.68
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190043.12
  
 SB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.32
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.32
  
 
3Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta12.32
  
 
K 200 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190024.33
  
 
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta24.73
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF24.94
  
 
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.01
  
 
5Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja25.18
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190055.75
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM57.28
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:14.13
  
 
2Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:14.95
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Simone GladSimone Glad ('90)Sparta16:12.05
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:18.42
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.34
  
 
2Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.59
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta1:02.83
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta4.00
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.01
  
 
3Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.01
  
 
4Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta12.96
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.58
  
 
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 41.20
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta58.68
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)Aarhus 190046.88
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020