M 60 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 6.77 | ||||||||||||
2 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 6.84 | ||||||||||||
3 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 6.96 | ||||||||||||
4 | Garen Earley Garen Earley | USA | 6.97 | SB | |||||||||||
5 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 6.99 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 6.90 | ||||||||||||
2 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 6.95 | ||||||||||||
3 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 6.98 | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 6.82 | ||||||||||||
M 200 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 20.93 | SB | ||||||||||
2 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 21.22 | SB | ||||||||||
3 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.49 | PB | |||||||||||
4 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.72 | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.34 | ||||||||||||
2 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.39 | PB | |||||||||||
3 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 21.50 | PB | |||||||||||
4 | Julian Dulaney Julian Dulaney ('96) | 96 | USA | 21.97 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 21.14 | SB | ||||||||||
2 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.50 | ||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 21.32 | SB | ||||||||||
2 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 21.98 | SB | |||||||||||
3 | Austin Lane Austin Lane | USA | 22.08 | ||||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.45 | ||||||||||||
2 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.56 | PB | |||||||||||
3 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 21.58 | PB | |||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.58 | PB | ||||||||||
2 | Julian Dulaney Julian Dulaney ('96) | 96 | USA | 21.95 | |||||||||||
M 400 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 47.39 | PB | |||||||||||
2 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 47.69 | PB | |||||||||||
3 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 48.10 | PB | ||||||||||
4 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 48.68 | PB | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 48.30 | ||||||||||||
2 | Caleb Hardy Caleb Hardy | USA | 48.33 | PB | |||||||||||
3 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.34 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brady Martin Brady Martin ('92) | 92 | USA | 48.51 | |||||||||||
2 | Caleb Hardy Caleb Hardy | USA | 48.56 | PB | |||||||||||
3 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.80 | PB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 48.04 | ||||||||||||
2 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 48.05 | ||||||||||||
3 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 48.55 | SB | ||||||||||
4 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 48.72 | PB | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 48.46 | ||||||||||||
2 | Zach Dicken Zach Dicken | USA | 49.06 | ||||||||||||
M 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:48.74 | PB | ||||||||||
2 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:48.83 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:51.46 | PB | |||||||||||
4 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:51.84 | ||||||||||||
5 | Dylan Barker Dylan Barker | USA | 1:52.16 | SB | |||||||||||
6 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:52.35 | |||||||||||
7 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:53.04 | |||||||||||
8 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:53.36 | ||||||||||||
9 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:53.68 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:52.32 | SB | ||||||||||
2 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:52.71 | SB | ||||||||||
3 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:52.71 | SB | |||||||||||
4 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:52.72 | |||||||||||
5 | Dylan Barker Dylan Barker | USA | 1:52.93 | ||||||||||||
6 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:53.42 | ||||||||||||
7 | Blake Yount Blake Yount | USA | 1:54.27 | ||||||||||||
8 | Cade Greseth Cade Greseth | USA | 1:55.97 | ||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:53.72 | |||||||||||
2 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:54.09 | SB | |||||||||||
3 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:55.42 | ||||||||||||
Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | DQ | ||||||||||||
M 1 mile Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:00.62 | |||||||||||
2 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 4:02.13 | PB | ||||||||||
3 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 4:08.00 | PB | ||||||||||
4 | Noah Riley Noah Riley | USA | 4:09.80 | PB | |||||||||||
5 | Wayde Hall Wayde Hall ('94) | 94 | USA | 4:09.87 | PB | ||||||||||
6 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 4:11.85 | PB | ||||||||||
7 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 4:12.22 | PB | ||||||||||
8 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 4:13.29 | |||||||||||
9 | Carson Hume Carson Hume | USA | 4:16.23 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 4:09.26 | |||||||||||
2 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 4:12.34 | SB | ||||||||||
3 | Carson Hume Carson Hume | USA | 4:13.16 | PB | |||||||||||
4 | Noah Riley Noah Riley | USA | 4:13.17 | ||||||||||||
5 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 4:13.81 | |||||||||||
6 | Trent Powell Trent Powell | USA | 4:14.02 | ||||||||||||
7 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 4:15.26 | |||||||||||
8 | Linton Taylor Linton Taylor ('95) | 95 | GBR | 4:19.60 | |||||||||||
9 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 4:21.35 | PB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 4:10.50 | |||||||||||
2 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 4:11.73 | |||||||||||
3 | Sam Coleman Sam Coleman | USA | 4:12.14 | PB | |||||||||||
4 | Wayde Hall Wayde Hall ('94) | 94 | USA | 4:12.22 | |||||||||||
5 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 4:12.51 | PB | ||||||||||
6 | Ty Jordan Ty Jordan | USA | 4:14.50 | ||||||||||||
7 | JD Thorne JD Thorne | USA | 4:14.56 | PB | |||||||||||
8 | Daniel Hintz Daniel Hintz ('97) | 97 | NZL | 4:15.03 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 8:15.24 | PB | ||||||||||
2 | Mickey Davey Mickey Davey | USA | 8:15.48 | PB | |||||||||||
3 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 8:17.19 | PB | |||||||||||
4 | Andrew Johnston Andrew Johnston | USA | 8:18.23 | PB | |||||||||||
5 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 8:19.78 | SB | |||||||||||
6 | Maximilliano Martinez Maximilliano Martinez | USA | 8:25.38 | PB | |||||||||||
7 | Trent Powell Trent Powell | USA | 8:25.68 | PB | |||||||||||
8 | Luke Giugliano Luke Giugliano | USA | 8:26.55 | SB | |||||||||||
9 | Linton Taylor Linton Taylor ('95) | 95 | GBR | 8:27.48 | PB | ||||||||||
10 | Miler Haller Miler Haller ('97) | 97 | USA | 8:28.03 | PB | ||||||||||
11 | James Withers James Withers ('95) | 95 | USA | 8:28.22 | PB | ||||||||||
12 | Jonah Henry Jonah Henry ('95) | 95 | USA | 8:29.37 | PB | ||||||||||
13 | Wayde Hall Wayde Hall ('94) | 94 | USA | 8:29.95 | PB | ||||||||||
14 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 8:30.61 | SB | ||||||||||
15 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 8:30.78 | PB | ||||||||||
16 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 8:36.24 | SB | ||||||||||
17 | Darren Harman Darren Harman ('98) | 98 | USA | 8:37.53 | PB | ||||||||||
18 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 8:38.56 | PB | ||||||||||
19 | Riley Campbell Riley Campbell | USA | 8:38.58 | PB | |||||||||||
20 | Jimmy Shipley Jimmy Shipley | USA | 8:39.18 | PB | |||||||||||
21 | Christopher Henry Christopher Henry | USA | 8:39.85 | PB | |||||||||||
22 | Jared Garcia Jared Garcia | USA | 8:40.35 | ||||||||||||
23 | Michael Downey Michael Downey | USA | 8:42.56 | PB | |||||||||||
24 | JD Thorne JD Thorne | USA | 8:44.09 | ||||||||||||
25 | Ty Jordan Ty Jordan | USA | 8:44.12 | PB | |||||||||||
26 | Harry Ewing Harry Ewing ('97) | 97 | NZL | 8:47.08 | |||||||||||
27 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 8:48.82 | SB | ||||||||||
29 | Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95) | 95 | DEN | 8:52.62 | |||||||||||
31 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 8:56.98 | PB | ||||||||||
M 5000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 14:39.43 | SB | |||||||||||
2 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 14:47.69 | PB | ||||||||||
9 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 15:03.09 | PB | ||||||||||
18 | Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95) | 95 | DEN | 15:32.35 | PB | ||||||||||
20 | Alexander Palm Alexander Palm ('93) | 93 | SWE | 15:46.89 | SB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 7.96 | PB | |||||||||||
2 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 8.04 | ||||||||||||
3 | David Collins David Collins | USA | 8.04 | PB | |||||||||||
4 | Garrett Lane Garrett Lane | USA | 8.29 | ||||||||||||
5 | Ryan Cavinta Ryan Cavinta | USA | 8.31 | PB | |||||||||||
6 | Mccade Johnson Mccade Johnson | USA | 8.32 | ||||||||||||
7 | Samuel Wing Samuel Wing | USA | 8.38 | ||||||||||||
8 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 8.42 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 8.05 | ||||||||||||
2 | David Collins David Collins | USA | 8.11 | ||||||||||||
3 | Mccade Johnson Mccade Johnson | USA | 8.27 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Cavinta Ryan Cavinta | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 8.09 | ||||||||||||
2 | Garrett Lane Garrett Lane | USA | 8.21 | ||||||||||||
3 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 8.33 | |||||||||||
4 | Samuel Wing Samuel Wing | USA | 8.35 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | John Reynolds John Reynolds | USA | 2.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hunter Simonson Hunter Simonson | USA | 2.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 2.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Uche Obinnah Uche Obinnah | USA | 2.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 1.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nick Kravec Nick Kravec ('96) | 96 | USA | 1.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Nelson Sam Nelson | USA | 5.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Connor Stevens Connor Stevens | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | 4.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Logan Grizzle Logan Grizzle | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jason Atencio Jason Atencio | USA | 4.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Justin Stattner Justin Stattner | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Berson Tyler Berson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 7.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | John Reynolds John Reynolds | USA | 7.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | William Nolan William Nolan | USA | 7.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 7.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jake Lacoste Jake Lacoste | USA | 6.98 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | John Reynolds John Reynolds | USA | 15.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William Nolan William Nolan | USA | 15.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 14.85 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 14.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniel Baumgardt Daniel Baumgardt | USA | 14.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 20.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Hirschmann David Hirschmann ('95) | 95 | GER | 17.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Austin Blaho Austin Blaho | USA | 17.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 17.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Garrett Coalson Garrett Coalson | USA | 16.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 16.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jackson Spalding Jackson Spalding | USA | 15.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 19.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 19.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | 5387 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 5339 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 5331 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 4926 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Berson Tyler Berson | USA | 4818 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dustin Ethridge Dustin Ethridge | USA | 4790 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 4786 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Air Force Air Force | THA | 3:10.99 | ||||||||||||
Sedacy Walden, Zach Dicken, Michael Rhoads, Tyler Koss | |||||||||||||||
2 | Colorado St. Colorado St. | USA | 3:13.71 | ||||||||||||
Julian Dulaney, Ronald Sayles, Blake Yount, Caleb Hardy | |||||||||||||||
K 60 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.20 | |||||||||||
2 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.35 | |||||||||||
3 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 7.41 | |||||||||||
4 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 7.42 | |||||||||||
5 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 7.46 | |||||||||||
6 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 7.50 | |||||||||||
7 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 7.60 | |||||||||||
8 | Lettia Wilson Lettia Wilson | USA | 7.62 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
2 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 7.54 | |||||||||||
3 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 7.65 | ||||||||||||
4 | Jordan Edmonds Jordan Edmonds ('97) | 97 | USA | 7.67 | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 7.25 | |||||||||||
2 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
3 | Alyssa Gridiron Alyssa Gridiron | USA | 7.66 | PB | |||||||||||
4 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 7.72 | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 7.27 | SB | ||||||||||
2 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
3 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 7.39 | SB | ||||||||||
4 | Lettia Wilson Lettia Wilson | USA | 7.59 | SB | |||||||||||
5 | Cecily Edwards Cecily Edwards | USA | 7.66 | ||||||||||||
K 200 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.87 | SB | ||||||||||
2 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 24.01 | PB | ||||||||||
3 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 24.06 | PB | ||||||||||
4 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 24.21 | |||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.96 | =PB | ||||||||||
2 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 24.33 | |||||||||||
3 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 24.67 | |||||||||||
4 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.73 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 23.71 | PB | ||||||||||
2 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 24.35 | |||||||||||
3 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 24.59 | PB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 23.07 | SB | ||||||||||
2 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 24.29 | SB | ||||||||||
3 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 24.46 | PB | |||||||||||
4 | Aubrey Ridgeway Aubrey Ridgeway | USA | 24.78 | ||||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.98 | |||||||||||
2 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 24.22 | PB | ||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.30 | PB | ||||||||||
2 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 24.41 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.07 | PB | ||||||||||
2 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 54.75 | PB | ||||||||||
Finale B 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 55.15 | |||||||||||
2 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 55.32 | PB | |||||||||||
3 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.97 | SB | ||||||||||
4 | Chelsea Walker Chelsea Walker ('97) | 97 | GBR | 57.18 | |||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.51 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 55.68 | PB | |||||||||||
3 | Kasia Lawrynowicz Kasia Lawrynowicz | USA | 56.81 | ||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 55.55 | PB | ||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 54.76 | PB | ||||||||||
Kimberley Efonye Kimberley Efonye ('94) | 94 | BEL | DQ | ||||||||||||
Indledende 4 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 55.30 | |||||||||||
2 | Chelsea Walker Chelsea Walker ('97) | 97 | GBR | 55.53 | PB | ||||||||||
Indledende 5 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Karoline Maria Sauer Karoline Maria Sauer ('97) | 97 | GER | 55.87 | |||||||||||
2 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 56.06 | SB | ||||||||||
3 | Megan Irvine Megan Irvine | USA | 56.48 | ||||||||||||
K 800 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:03.95 | PB | ||||||||||
2 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:04.71 | PB | ||||||||||
3 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:08.90 | PB | |||||||||||
4 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:12.19 | SB | ||||||||||
5 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 2:12.30 | PB | |||||||||||
6 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:12.47 | PB | ||||||||||
7 | Elli Eastmond Elli Eastmond | USA | 2:13.03 | SB | |||||||||||
8 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 2:14.15 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:04.60 | PB | ||||||||||
2 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:12.86 | SB | ||||||||||
3 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:13.75 | SB | ||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:11.13 | ||||||||||||
2 | Elli Eastmond Elli Eastmond | USA | 2:14.06 | SB | |||||||||||
3 | Emily Person Emily Person | USA | 2:14.99 | PB | |||||||||||
4 | Spencer Moore Spencer Moore ('95) | 95 | USA | 2:15.05 | |||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:12.37 | |||||||||||
2 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 2:12.63 | ||||||||||||
3 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:13.09 | PB | ||||||||||
4 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 2:13.73 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:45.73 | PB | ||||||||||
2 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 4:46.06 | PB | ||||||||||
3 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 4:46.54 | |||||||||||
4 | Kieran Casey Kieran Casey | USA | 4:50.29 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 4:48.17 | |||||||||||
2 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 4:49.28 | PB | ||||||||||
3 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 4:50.73 | PB | ||||||||||
9 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 5:09.09 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 9:13.40 | PB | ||||||||||
2 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 9:16.89 | PB | ||||||||||
3 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:26.39 | PB | ||||||||||
4 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 9:35.07 | SB | ||||||||||
5 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 9:40.55 | PB | |||||||||||
6 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 9:42.88 | PB | |||||||||||
7 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 9:43.90 | PB | ||||||||||
8 | Alex Buck Alex Buck | USA | 9:47.68 | PB | |||||||||||
9 | Kai Bohannon Kai Bohannon | USA | 9:50.07 | PB | |||||||||||
10 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 9:51.26 | SB | ||||||||||
11 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 9:51.81 | PB | ||||||||||
12 | Kyra Lopez Kyra Lopez ('97) | 97 | USA | 9:53.51 | PB | ||||||||||
13 | Jordan Jacob Jordan Jacob | USA | 9:55.88 | PB | |||||||||||
14 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 9:58.12 | SB | |||||||||||
15 | Kelsey Yamauchi Kelsey Yamauchi | USA | 9:58.40 | PB | |||||||||||
16 | Josie Givens Josie Givens | USA | 9:58.90 | PB | |||||||||||
17 | Tavia Dutson Tavia Dutson | USA | 10:06.12 | PB | |||||||||||
18 | Shanna Burns Shanna Burns | USA | 10:06.52 | PB | |||||||||||
19 | Sophie Eckel Sophie Eckel ('97) | 97 | AUS | 10:07.58 | SB | ||||||||||
20 | Malia Pivec Malia Pivec | USA | 10:07.92 | PB | |||||||||||
21 | Jeanette Zambrano Jeanette Zambrano | USA | 10:09.82 | PB | |||||||||||
22 | Emily Martin Emily Martin | USA | 10:10.47 | ||||||||||||
23 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 10:14.60 | PB | ||||||||||
K 5000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 16:25.99 | PB | ||||||||||
2 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 16:30.85 | PB | ||||||||||
3 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 16:31.77 | PB | |||||||||||
4 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 16:32.28 | PB | ||||||||||
5 | Grace McConnochie Grace McConnochie ('94) | 94 | NZL | 16:37.02 | PB | ||||||||||
6 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 16:59.50 | SB | ||||||||||
7 | Sophie Eckel Sophie Eckel ('97) | 97 | AUS | 17:04.46 | PB | ||||||||||
8 | Kelsey Yamauchi Kelsey Yamauchi | USA | 17:04.50 | PB | |||||||||||
9 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 17:07.29 | PB | ||||||||||
10 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 17:16.16 | PB | |||||||||||
11 | Tavia Dutson Tavia Dutson | USA | 17:22.62 | PB | |||||||||||
13 | Emily Martin Emily Martin | USA | 17:41.76 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.33 | PB | ||||||||||
2 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 8.33 | SB | ||||||||||
3 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
4 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 8.48 | PB | ||||||||||
5 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 8.50 | SB | ||||||||||
6 | Amari Norris Amari Norris | USA | 8.78 | ||||||||||||
Indledende heats | 23.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 8.31 | |||||||||||
2 | Amari Norris Amari Norris | USA | 8.60 | SB | |||||||||||
3 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 8.78 | PB | ||||||||||
4 | Agnese Mulatero Agnese Mulatero ('97) | 97 | ITA | 8.82 | |||||||||||
Indledende 2 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
2 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 8.54 | SB | ||||||||||
3 | Jayla Williams Jayla Williams | USA | 8.73 | PB | |||||||||||
4 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 8.80 | PB | ||||||||||
Indledende 3 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.44 | PB | ||||||||||
2 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 8.51 | |||||||||||
3 | Heidi Pfoor Heidi Pfoor ('96) | 96 | USA | 8.75 | PB | ||||||||||
4 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 8.75 | PB | ||||||||||
5 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 8.88 | |||||||||||
K Højdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Autumn Gardner Autumn Gardner | USA | 1.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.81 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lea Halmans Lea Halmans ('99) | 99 | GER | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shannon Fritz Shannon Fritz | USA | 1.71 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Varvara Klyuchnikova Varvara Klyuchnikova ('96) | 96 | RUS | 1.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 1.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alyssa Hirschi Alyssa Hirschi | USA | 1.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Bonnie Draxler Bonnie Draxler ('95) | 95 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 4.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sarah McKeever Sarah McKeever ('95) | 95 | IRL | 4.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jerni Self Jerni Self | USA | 3.93 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Natasha Black Natasha Black | USA | 3.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | 3.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Josie Spitz Josie Spitz | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 6.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 6.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 6.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 6.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 5.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 5.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 5.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Talia Marquez Talia Marquez | USA | 5.59 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 13.08 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 12.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brittany Graves Brittany Graves ('96) | 96 | CAN | 12.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Je'Neal Ainsworth Je'Neal Ainsworth ('97) | 97 | USA | 12.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 12.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 12.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Breanna Covington Breanna Covington | USA | 12.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 12.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tajh Dorsett Tajh Dorsett | BAH | 12.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 16.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 16.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 15.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Olivia Moriconi Olivia Moriconi ('96) | 96 | CAN | 15.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kayla Hopkins Kayla Hopkins ('96) | 96 | USA | 14.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 14.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brandi French Brandi French ('97) | 97 | USA | 14.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Courtney Hutchinson Courtney Hutchinson ('94) | 94 | USA | 14.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Addison Henry Addison Henry | USA | 14.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Hannah Carr Hannah Carr ('96) | 96 | USA | 13.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 13.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cassidy Osborne-Butler Cassidy Osborne-Butler | USA | 13.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 13.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ashleigh-Nicolle Lehotsky Ashleigh-Nicolle Lehotsky | USA | 13.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 12.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 12.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 20.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aisiah Tuiasosopo Aisiah Tuiasosopo | USA | 19.49 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayla Hopkins Kayla Hopkins ('96) | 96 | USA | 19.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 18.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aimee Larrabee Aimee Larrabee | USA | 18.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 17.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 17.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 17.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 3826 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 3823 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 3807 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 3791 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lea Halmans Lea Halmans ('99) | 99 | GER | 3686 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 3659 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Talia Marquez Talia Marquez | USA | 3635 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 3530 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alyssa Hirschi Alyssa Hirschi | USA | 3475 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 3475 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 3463 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 3443 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | 3436 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 24.2. Finale A Finale | Inde 24.2. | ||||||||||||||
1 | UNLV UNLV | USA | 3:38.65 | ||||||||||||
Nylia Hudspeth, Avi'Tal Wilson-Perteete, Kaysha Love, Najia Hudspeth |