Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lincoln NE USA: 2019 Nebraska Tune-Up 15.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
NaRon Rollins
NaRon Rollins ('94)
USA6.88
  
 SB
2
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA6.88
  
 
3
Zachacus Beard
Zachacus Beard 
USA6.93
  
 
4
Philip Landrum
Philip Landrum 
USA6.99
  
 
Finale B
1
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA6.99
  
 SB
Finale C
5
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA7.35
  
 
6
Matthew Pieper
Matthew Pieper 
USA7.41
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA21.42
  
 PB
2
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.67
  
 
3
NaRon Rollins
NaRon Rollins ('94)
USA21.67
  
 SB
4
Dominic Bentil
Dominic Bentil 
USA21.82
  
 PB
Finale B
1
Malcom Gardner
Malcom Gardner 
USA21.73
  
 PB
Finale C
1
Dre'Shaun Sanders
Dre'Shaun Sanders 
USA22.10
  
 PB
2
Damian Close
Damian Close 
USA22.13
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Givon Washington
Givon Washington ('97)
USA48.38
  
 PB
2
Cody Mroczek
Cody Mroczek 
USA48.88
  
 =PB
M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST1:18.29
  
 PB
2
Ty Moss
Ty Moss ('97)
USA1:18.32
  
 PB
6
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT1:24.57
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Brett Meyer
Brett Meyer 
USA1:52.38
  
 SB
2
Eldon Warner
Eldon Warner 
USA1:53.14
  
 SB
3
Karson Lecomte
Karson Lecomte ('98)
USA1:53.29
  
 SB
4
Seth Simonson
Seth Simonson 
USA1:54.33
  
 PB
5
Seppe van t Westende
Seppe van t Westende ('95)
NED1:56.46
  
 PB
M 1 mile    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wyatt McGuire
Wyatt McGuire ('96)
USA4:11.58
  
 SB
2
Jacob Klemz
Jacob Klemz 
USA4:15.42
  
 SB
3
Ryan Parson
Ryan Parson 
USA4:15.56
  
 PB
4
Nate Pierce
Nate Pierce 
USA4:16.88
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ryan Martins
Ryan Martins ('99)
USA8:36.50
  
 PB
2
Dylan Miller
Dylan Miller 
USA8:36.78
  
 PB
3
Chase Howard
Chase Howard 
USA8:38.75
  
 
4
Jake Ralston
Jake Ralston 
USA8:40.64
  
 PB
5
Colin Morrissey
Colin Morrissey 
USA8:41.93
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Savion Cauveren
Savion Cauveren ('98)
USA8.28
  
 
2
George Siliman
George Siliman ('98)
USA8.29
  
 
Finale B
6
Matthew Pieper
Matthew Pieper 
USA8.88
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.20
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.20
  O
2.23
XXX
  
2
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.06
  
 
 
1.96
  O
2.01
  O
2.06
  O
2.11
XXX
    
2
Kolt Newell
Kolt Newell 
USA2.06
  
 SB
 
1.96
  O
2.01
  O
2.06 SB
  O
2.11
XXX
    
4
Jack Durst
Jack Durst ('99)
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXO
2.11
XXX
     
7
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA1.96
  
 
 
1.96
 XO
2.01
XXX
      
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Chris Nilsen
Chris Nilsen ('98)
USA5.48
  
 
 
5.28
  O
5.38
PPP
5.48
  O
5.65
XXX
    
2
Tyler Loontjer
Tyler Loontjer ('96)
USA5.18
  
 
 
5.03
  O
5.18
  O
5.28
XXX
     
2
Kai Miller
Kai Miller ('96)
USA5.18
  
 
 
4.73
  O
4.88
  O
5.03
  O
5.18
  O
5.28
XXX
   
4
Spencer Powell
Spencer Powell ('97)
USA5.18
  
 =PB
 
4.73 SB
  O
4.88 SB
XXO
5.03 SB
 XO
5.18 =PB
 XO
5.28
XXX
   
5
Nick Johnson
Nick Johnson ('98)
USA5.03
  
 
 
4.88
  O
5.03
  O
5.18
XXX
     
6
Grant Myers
Grant Myers 
USA5.03
  
 PB
 
4.73
  O
4.88
  O
5.03 PB
 XO
5.18
XXX
    
7
Ryan Stanley
Ryan Stanley 
USA4.88
  
 PB
 
4.58
  O
4.73
  O
4.88 PB
 XO
5.03
XXX
    
8
Kaleb Ellis
Kaleb Ellis 
USA4.88
  
 PB
 
4.58
 XO
4.73
  O
4.88 PB
XXO
5.03
XXX
    
9
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA4.73
  
 
 
4.73
  O
4.88
XXX
      
10
Drake Burton
Drake Burton ('99)
USA4.73
  
 
 
4.43
  O
4.58
  O
4.73
 XO
4.88
XXX
    
11
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA4.73
  
 PB
 
4.43
  O
4.58
XXO
4.73 PB
XXO
4.88
XXX
    
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA NH
  
 
 
4.43
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joe Reagan
Joe Reagan ('96)
USA7.49
  
 PB
 
7.24  X  X  X7.49 PB7.31  
2
Louis Rollins
Louis Rollins ('96)
USA7.36
  
 SB
 
6.91 SB7.36 SB  X  –7.13  –  
3
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA7.12
  
 
 
6.667.027.047.126.986.87  
4
Matthew Pieper
Matthew Pieper 
USA6.57
  
 
 
6.576.38  X6.25  –  –  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Shingai Kusena
Shingai Kusena 
USA14.69
  
 
 
  X  X  X14.4514.6914.60  
2
Jace Anderson
Jace Anderson ('96)
USA14.46
  
 
 
14.3014.3514.23  X  X14.46  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA18.91
  
 
 
18.9118.9018.7618.66  X  X  
2
Ben Hammer
Ben Hammer ('96)
USA18.47
  
 PB
 
17.26  X18.07  X17.4018.47 PB  
3
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA17.77
  
 
 
17.4517.5817.77  X17.67  X  
4
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA17.57
  
 
 
17.0817.3617.57  X  X17.29  
5
Konner Swenson
Konner Swenson 
USA17.32
  
 PB
 
17.32 PB16.31  X  X16.4316.58  
6
Kino Dunkley
Kino Dunkley ('96)
JAM17.04
  
 PB
 
16.5116.7016.7216.65  X17.04 PB  
Chase Dalton
Chase Dalton ('89)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
A.G. Kruger
A.G. Kruger ('79)
USA22.42
  
 SB
 
21.81 SB21.8022.06 SB21.8122.42 SB22.40  
2
Ethan Fenchel
Ethan Fenchel 
USA21.02
  
 PB
 
  X  X19.4020.0320.1021.02 PB  
3
Kyle Hinton
Kyle Hinton 
USA19.74
  
 PB
 
18.8319.74 PB  X19.3219.41  X  
4
Derrick Sheppard
Derrick Sheppard 
USA18.88
  
 PB
 
17.95 PB18.35 PB17.7717.4918.88 PB18.75  
Chase Dalton
Chase Dalton ('89)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Samara Spencer
Samara Spencer ('96)
JAM7.58
  
 
2
Tasheka Gordon
Tasheka Gordon ('97)
JAM7.70
  
 
3
Christine Williams
Christine Williams 
USA7.78
  
 
Finale B
1
Zionn Pearson
Zionn Pearson 
USA7.79
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Quashira McIntosh
Quashira McIntosh ('97)
ISV24.64
  
 SB
2
Christine Williams
Christine Williams 
USA24.81
  
 PB
Finale E
4
Haley Bruggeman
Haley Bruggeman 
USA26.51
  
 PB
K 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN1:32.42
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA2:13.92
  
 PB
2
Haley Arens
Haley Arens 
USA2:14.60
  
 PB
3
Kaitlynn Johnson
Kaitlynn Johnson ('98)
USA2:14.60
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ashlyn Glann
Ashlyn Glann 
USA10:08.93
  
 PB
2
Emily Johnson
Emily Johnson ('98)
USA10:09.50
  
 
3
Berthany Kozak
Berthany Kozak 
USA10:11.59
  
 SB
4
Laura Nelson
Laura Nelson 
USA10:11.65
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Haley Bruggeman
Haley Bruggeman 
USA9.11
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maruša Černjul
Maruša Černjul ('92)
SLO1.86
  
 
 
1.75
  O
1.76
  O
1.78
PPP
1.81
  O
1.84
  O
1.86
  O
1.87
XXX
1.91
XXX
2
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.75
  
 
 
1.56
  O
1.61
 XO
1.66
 XO
1.71
  O
1.75
XXO
1.78
XXX
  
3
Stephanie Ahrens
Stephanie Ahrens ('96)
USA1.71
  
 
 
1.71
  O
1.75
XXX
1.76
XXX
     
4
Lara Omerzu
Lara Omerzu ('98)
SLO1.71
  
 
 
1.61
  O
1.66
XXO
1.71
 XO
1.75
XXX
1.76
XXX
   
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Helen Falda
Helen Falda ('96)
ITA4.16
  
 
 
3.96
  O
4.06
  O
4.16
  O
4.34
XXX
    
2
Deidra Marrison
Deidra Marrison 
USA4.16
  
 PB
 
3.51
  O
3.66
  O
3.81
  O
3.96
PPP
4.06 PB
XXO
4.16 PB
 XO
4.25
XXX
 
3
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA4.16
  
 SB
 
3.81
  O
3.96
 XO
4.06
XXO
4.16 SB
 XO
4.34
XXX
   
4
Haven Lander
Haven Lander ('99)
USA4.06
  
 
 
3.81
XXO
3.96
  O
4.06
 XO
4.16
XXX
    
5
Landon Kemp
Landon Kemp ('98)
USA4.06
  
 SB
 
3.66
 XO
3.81
 XO
3.96
PPP
4.06 SB
XXO
4.16
XXX
   
6
Kimberly Peterson
Kimberly Peterson 
USA3.96
  
 
 
3.81
  O
3.96
XXO
4.16
XXX
     
7
Allexis Menghini
Allexis Menghini ('95)
USA3.81
  
 
 
3.66
  O
3.81
  O
3.96
XXX
     
8
Rachael Mayberry
Rachael Mayberry 
USA3.81
  
 
 
3.36
  O
3.51
  O
3.66
  O
3.81
 XO
3.96
XXX
   
9
Renee Rhodes
Renee Rhodes ('96)
USA3.81
  
 SB
 
3.51
 XO
3.66
 XO
3.81 SB
 XO
3.96
XXX
    
10
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA3.66
  
 
 
3.51
  O
3.66
  O
3.81
XXX
     
11
Virgi Scardanzan
Virgi Scardanzan 
USA3.66
  
 
 
3.36
  O
3.51
 XO
3.66
  O
3.81
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA5.93
  
 SB
 
5.825.655.615.93 SB5.835.87  
15
Haley Bruggeman
Haley Bruggeman 
USA4.87
  
 
 
4.874.864.75     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA15.49
  
 PB
 
15.37 PB15.49 PB15.18  X15.2215.15  
2
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA15.26
  
 PB
 
14.79 =SB  X  X15.26 PB  X  X  
3
Jena Black
Jena Black ('96)
USA14.82
  
 
 
14.6813.9614.0514.8214.7614.45  
4
Josey Starner
Josey Starner 
USA13.44
  
 
 
13.44  X13.0612.20  X13.10  
5
Mary Wester
Mary Wester 
USA13.23
  
 
 
12.75  X13.23  X  X  X  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lara Boman
Lara Boman ('96)
USA20.37
  
 
 
19.91  X19.6619.6620.3720.14  
2
Brianna Cooks
Brianna Cooks ('96)
USA18.57
  
 PB
 
17.6318.39 PB18.36  X  X18.57 PB  
3
Anna Edet
Anna Edet 
USA17.71
  
 
 
17.1416.9917.7117.4917.57  X  
4
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA17.64
  
 
 
17.0617.3517.64  X17.37  –  
5
Kristina Insingo
Kristina Insingo ('97)
USA17.58
  
 
 
  X17.2117.43  X16.8717.58  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jacob Bartling
Jacob Bartling 
USA17.30
  
 
 
16.13  X  X16.7417.30  X  
2
Tanner Barth
Tanner Barth 
USA17.09
  
 
 
16.4716.0516.81  X  X17.09  
3
Zach Brittain
Zach Brittain 
USA17.06
  
 SB
 
16.17  X17.06 SB16.76  X  X  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020